Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Raczej się to nie pali, takie samo miałem na drzwiczkach. Zapalniczką próbowałem przypalić i nic z tego. Przy okazji dziękuje Wiesław za czujnik, dzisiaj go montowałem i wydaje mi się, nie zapeszając, że będzie wreszcie stabilnie pokazywać temp. zewnętrzną.

 

Nawet wiemy, kiedy zamontowales...pomiedzy godz. 15sta a 16sta:yes: Ale widze, ze zostawiles opcje sterowania zadana na "CO", nie zmieniales na pogodowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Dla wszystkich maruderów, i też dla tych co nie mają a oceniają.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221316-Sas-slim-14KW-spalanie-i-ustawienia

 

:bash: ja u siebie tylko sypie groszek, raz na dwa tygodnie zgarnę popiołu tyle co nic, i siedze na kanapie i na tv oglądam kotłownie.

Współczuję gościowi. I jeszcze z problemem zostaje całkiem sam.

Właśnie takie posty na tym wątku mnie rozpier...lają absolutnie i całkowicie. Czyli - absowicie. Jednoznaczna sugestia - nothing but eCoal & RBR. Panowie - na litość Boską. Umiaru. W piątek byłem z Jaretem u klientki która wcześniej na próbę wzięła parę worków - nowe OE+ z Coalą. Na piecu 73, zadana 55. Palnik dość mocno zapadnięty, obudowany wokoło żużlowym spiekiem, ogień biały typu acetylen. Sugestia - pali Pani słabiutkim łatwopalnym opałem, zdjąłbym na początek ze 2% z nadmuchu dla automatu, jak będzie trzeba to i więcej. I ster zarejestrowałbym w sieci, koledzy z tego czy innego forum zawsze chętnie pomogą. Odpowiedź - panie, to jest najlepszy automat i wie co ma robić. Ręce opadają. U Ciebie kolego na wczorajszym wykresie widzę jazdy po 15 stopni. To jak dla mnie jest nie do zaakceptowanie na dwustanowym sterowniku za 200 złotych zamontowanym w kotle z Castoramy za niespełna 4 tysiące złotych. Ale przed TV posiedzieć - owszem, dobra rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie posty na tym wątku mnie rozpier...lają absolutnie i całkowicie. Czyli - absowicie. Jednoznaczna sugestia - nothing but eCoal & RBR. Panowie - na litość Boską. Umiaru. W piątek byłem z Jaretem u klientki .

Widać przecież ostatnio że nie tylko Ciebie szlak trafia bo przecież ten kto posiada RBR z eCoalem nie może być zadowolony.

Kobra wrzuć na luz i zrozumiałbym pewnie gdybyś przy każdej nadarzającej się okazji nie zareklamował się z towarem.

Mnie dwa lata temu chcieli ukrzyżować jak wspomniałem coś o kliencie który kupił u mnie węgiel a dlatego wykupiłem płatny profil.

Widzisz żebym za każdym razem i gdzie się tylko da pisał o węglu ? praktycznie prawie w ogóle nie wspominam, choć w sumie mam do tego myślę większe prawo.

Czy ktoś musi myśleć jak Ty ? bo to jedyna słuszna wiara ?

Wierz w co chcesz a dobrze że nie wiesz wszystkiego bo mógłbyś się mocno rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka - Jaret to u mnie taki więcej śmieć. Dla klientów którzy wierzą że taniej kupione = taniej spalone. Nie wiem, gdzie widzisz reklamę, bo gros mojej sprzedaży stanowi zupełnie inny towar... A że tak zapytam nieśmiało - co Ty byś tej Pani w takiej sytuacji powiedział? Pewnie nie " ma pani wszystko super, tak trzymać ". Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie posty na tym wątku mnie rozpier...lają absolutnie i całkowicie. Czyli - absowicie. Jednoznaczna sugestia - nothing but eCoal & RBR. Panowie - na litość Boską. Umiaru. W piątek byłem z Jaretem u klientki która wcześniej na próbę wzięła parę worków - nowe OE+ z Coalą. Na piecu 73, zadana 55. Palnik dość mocno zapadnięty, obudowany wokoło żużlowym spiekiem, ogień biały typu acetylen. Sugestia - pali Pani słabiutkim łatwopalnym opałem, zdjąłbym na początek ze 2% z nadmuchu dla automatu, jak będzie trzeba to i więcej. I ster zarejestrowałbym w sieci, koledzy z tego czy innego forum zawsze chętnie pomogą. Odpowiedź - panie, to jest najlepszy automat i wie co ma robić. Ręce opadają. U Ciebie kolego na wczorajszym wykresie widzę jazdy po 15 stopni. To jak dla mnie jest nie do zaakceptowanie na dwustanowym sterowniku za 200 złotych zamontowanym w kotle z Castoramy za niespełna 4 tysiące złotych. Ale przed TV posiedzieć - owszem, dobra rzecz.

 

Chyba czegoś kolego nie zrozumiałeś.

Twierdzisz że ecoal jest wart 200zl?? Może i tak, ale dla mnie wykonuję żmudną robotę i ja już głowy nie mam pełnej od wyokości kopczyków, czasów podawania, czasów przerwy, podtrzymań i innych super rzeczy. A ty kolego musisz jezdzić ze swoim węglem i ustawiać ludziom sterowniki :D.

Rbr jako że z castoramy i za 4000zł? Do tej pory miałem przyjemność czyścić i zasypywać cichewicz logica codziennie, przyjemność super! A tu raz na dwa tygodnie, a i tak za często bo jestem nadgorliwy i chce mieć czystość w piecu.

 

Chodzi Ci o jazdy 15 stopni na CO?? Nie mieszkasz u mnie w domu i nie wiesz jak jest. :yes:

Termostat od paru dni jest u córki w pokoju, bo jest pokojem najzimniejszym, a chce żeby tam była stała temperatura, i piec chodzi tylko i wyłącznie pod ten pokój. A reszta domu jest dogrzewana przy okazji pracy dla tego pokoju.

Dla Ciebie nie do zaakceptowania, a dla mnie jak najbardziej.

No ale jak już napisałeś, lepiej jeździć po klientach i ustawiać sterowniki, niż siedzieć przed tv.

 

Jak jesteś taki fajny to mu pomóż, ja nie potrafię, bo nie musiałem się tego uczyć, i eksperymentować dzięki sterownikowi dwustanowemu za 200zł.

Edytowane przez edgar184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać przecież ostatnio że nie tylko Ciebie szlak trafia bo przecież ten kto posiada RBR z eCoalem nie może być zadowolony..

 

Dokładnie, mamy siąść, zapłakać, kajać się przed wszystkimi że kupiliśmy garażowca za 7000 ze sterownikiem za 200, i że mamy spokój, ciepło, i że nie jesteśmy czarni od czyszczenia.

Od paru stron tylko jedno, certyfikat, garażowiec, teraz dochodzi że ecoal to badziew z targu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to "dziadek"odpalił po 2 tygodniach niebieskiego :jawdrop:

Niestety nie mam samochodu w tym tygodniu aby go odwiedzić ale na razie z tego co mówi to ma problemy z ustawieniem iczymś po drodze ale dowiem się jak bedziemy mogli pogadać..Każdy miał początki trudne przy przesiadce ze smieciucha na automat

Oczywiście się nie słucha rad młodszego i wpierdolił kasę w rzeczy które mu są zbędne ale jego kasa nie moja :p

W ocenie małżonki podajnik chodzi z podobna głośnością jak w zielonym.

Jak odwiedzę go to popstrykam fotek i podobno mam mu wytłumaczyć jak się piec ustawia(sam jeszcze się uczę ;))

Czarno to widzę skoro do tej pory się nie słuchał to i teraz będzie szedł swoja drogą.Na pytanie czy bedzie go podłączał do neta zrobił zdziwiona minę.

Nie wiem po co kupił taki piec skoro chce aby chodził jak taki za 4k z casto.i żeby się podobnie obsługiwał a najlepiej jakby sam tam przy pomocy miecha rozpalał :D

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzech delphion juz dawno pisał o porównaniu dwóch kociolkow na co czekam z niecierpliwością i pewnie nie tylko ja.

Porównać można wszystko i wszędzie, ważne w jaki sposób to będzie opisane.

A co do dymu na tym temacie to powoli robi się coraz głębsze bagno że człowiekowi odechciewa się pisania a tym bardziej udzielania pomocy bo zaraz ujawniają się specjaliści co ani nie używają tego kotła ani nie używali tego steru. Jednak lepiej wiedzą niż użytkownicy.

Flutebox liczysz nie tak nawet po cichu ze porownanie wyjdzie dla Rbr-ka na duuuuzy+
I tak będzie to wyglądało, jak będzie odwrotnie to znaczy tamten użytkownik będzie porównywał do tego kotła to będzie odwrotnie :) Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka, jeżeli odebrałeś mój post jak atak na RBR i eCoal - sorry. Nie taki był jego cel. Nie wątpię, że z RBR -a można być zadowolonym. Nawet znam zadowolonych z tego kotła i sterownika. Post miał być ilustracją do tej długaśnej epistoły, którą zamieściłem parę stron wcześniej. Bo i przykład książkowy - edgar jasno napisał, że kolega z innego wątku ma problemy, bo nie ma RBR -a i eCoal. Gdyby je miał - jego problemy by zniknęły natychmiast. Nawet jeżeli zakupił węgiel np. z KWK Rydułowy czy innego Budryka - spaliłby je czysto, prosto i siedząc przed TV.

Chyba czegoś kolego nie zrozumiałeś.

Twierdzisz że ecoal jest wart 200zl?? Może i tak, ale dla mnie wykonuję żmudną robotę i ja już głowy nie mam pełnej od wyokości kopczyków, czasów podawania, czasów przerwy, podtrzymań i innych super rzeczy. A ty kolego musisz jezdzić ze swoim węglem i ustawiać ludziom sterowniki :D.

Rbr jako że z castoramy i za 4000zł? Do tej pory miałem przyjemność czyścić i zasypywać cichewicz logica codziennie, przyjemność super! A tu raz na dwa tygodnie, a i tak za często bo jestem nadgorliwy i chce mieć czystość w piecu.

 

Chodzi Ci o jazdy 15 stopni na CO?? Nie mieszkasz u mnie w domu i nie wiesz jak jest. :yes:

Termostat od paru dni jest u córki w pokoju, bo jest pokojem najzimniejszym, a chce żeby tam była stała temperatura, i piec chodzi tylko i wyłącznie pod ten pokój. A reszta domu jest dogrzewana przy okazji pracy dla tego pokoju.

Dla Ciebie nie do zaakceptowania, a dla mnie jak najbardziej.

No ale jak już napisałeś, lepiej jeździć po klientach i ustawiać sterowniki, niż siedzieć przed tv.

 

Jak jesteś taki fajny to mu pomóż, ja nie potrafię, bo nie musiałem się tego uczyć, i eksperymentować dzięki sterownikowi dwustanowemu za 200zł.

kolego, zanim ponownie zechcesz odpowiadać na moje posty, poproś kogoś aby objaśnił Ci znaczenie kilku pojęć typu: ironia, niedopowiedzenie, porównanie itp. Jak już je poznasz i nadal będziesz sądził że w cytowanym przez Ciebie poście to eCoal nazwałem sterownikiem dwustanowym za 200 zł, a RBR -a kotłem z marketu za niespełna 4 tysiące - zwróć się o pomoc, postaram się wyjaśnić w sposób zrozumiały również dla Ciebie jak to się dzieje, że jest inaczej. Co do wożenia opału i ustawiania sterowników - owszem z tego żyję. Daję pracę ludziom, składki ZUS -owi i podatki fiskusowi. Nie sądzę żeby było to jakieś wstydliwe zajęcie. Przeciwnie - przynosi korzyść mnie, moim klientom i społeczeństwu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie posty na tym wątku mnie rozpier...lają absolutnie i całkowicie. Czyli - absowicie. Jednoznaczna sugestia - nothing but eCoal & RBR. Panowie - na litość Boską. Umiaru. W piątek byłem z Jaretem u klientki która wcześniej na próbę wzięła parę worków - nowe OE+ z Coalą...

Widać przecież ostatnio że nie tylko Ciebie szlak trafia bo przecież ten kto posiada RBR z eCoalem nie może być zadowolony.

Kobra wrzuć na luz i zrozumiałbym pewnie gdybyś przy każdej nadarzającej się okazji nie zareklamował się z towarem.

 

No cóż?! Sprzedaż kotłów jest zdecydowanie bardziej zyskowna, niż sprzedaż węgla.

 

A tak na marginesie.

 

kobra

Napisałeś niedawno, że rozpierducha na tym wątku zaczęła się od rozpętanego tu przez karokę czarnego pijaru przeciwko kotłom OGNIWO EKO Plus. Miałeś rację. I jak widać, odbiło się to karoce czkawką.

Teraz Ty, kobra, po związaniu się z "grupą boleckiego", rozpoczynasz czarny pijar przeciwko sterownikom eCoal.pl. Sądzę, że też odbije Ci się to czkawką.

Ale to Wasze sprawy. Nie moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka, jeżeli odebrałeś mój post jak atak na RBR i eCoal - sorry. Nie taki był jego cel. Nie wątpię, że z RBR -a można być zadowolonym. Nawet znam zadowolonych z tego kotła i sterownika. Post miał być ilustracją do tej długaśnej epistoły, którą zamieściłem parę stron wcześniej. Bo i przykład książkowy - edgar jasno napisał, że kolega z innego wątku ma problemy, bo nie ma RBR -a i eCoal. Gdyby je miał - jego problemy by zniknęły natychmiast. Nawet jeżeli zakupił węgiel np. z KWK Rydułowy czy innego Budryka - spaliłby je czysto, prosto i siedząc przed TV. kolego, zanim ponownie zechcesz odpowiadać na moje posty, poproś kogoś aby objaśnił Ci znaczenie kilku pojęć typu: ironia, niedopowiedzenie, porównanie itp. Jak już je poznasz i nadal będziesz sądził że w cytowanym przez Ciebie poście to eCoal nazwałem sterownikiem dwustanowym za 200 zł, a RBR -a kotłem z marketu za niespełna 4 tysiące - zwróć się o pomoc, postaram się wyjaśnić w sposób zrozumiały również dla Ciebie jak to się dzieje, że jest inaczej. Co do wożenia opału i ustawiania sterowników - owszem z tego żyję. Daję pracę ludziom, składki ZUS -owi i podatki fiskusowi. Nie sądzę żeby było to jakieś wstydliwe zajęcie. Przeciwnie - przynosi korzyść mnie, moim klientom i społeczeństwu.
A co mnie daje twój post jako użytkownikowi tego kotła?

Myślę że pomyliłeś wątek, dość długo jestem na tym forum i pamiętam twoje pierwsze posty. Jedno powiem, tu nie pomagasz a rozciągasz wątek o tematy które powinny się znaleźć w wątkach o innym tytule. Jeżeli będę chciał się dowiedzieć jaki kupić węgiel jest wątek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek , jeżeli chciałbym go spalać ekonomicznie też jest wątek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego i na wiele innych problemów jest wiele wątków.

Robicie koledzy śmietnik !

To jest wątek o RBR Ekouniwersal !

 

Nie odbieraj tego źle, jeżeli chcesz pomagać rób to ale z głową i na temat kotła o którym jest ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż?! Sprzedaż kotłów jest zdecydowanie bardziej zyskowna, niż sprzedaż węgla.

 

A tak na marginesie.

 

kobra

Napisałeś niedawno, że rozpierducha na tym wątku zaczęła się od rozpętanego tu przez karokę czarnego pijaru przeciwko kotłom OGNIWO EKO Plus. Miałeś rację. I jak widać, odbiło się to karoce czkawką.

Teraz Ty, kobra, po związaniu się z "grupą boleckiego", rozpoczynasz czarny pijar przeciwko sterownikom eCoal.pl. Sądzę, że też odbije Ci się to czkawką.

Ale to Wasze sprawy. Nie moje.

Nie masz racji albo masz krótką pamięć. To się zaczęło na esterownik jak utworzony został wątek o RBR. Zawłaszczyliście sobie tamto forum jak by to było wasze a nie forum o sterownikach i każda wzmianka o RBR była atakowana. Portem przeniosło się tutaj.

Ale ty jako osoba światła masz zawsze rację :)

 

Tutaj też nie przychodzisz pomagać bo sam pisałeś że nie pomagasz ale boli cię zadowolenie użytkowników więc trzeba ich oświecić.

Twoja historia postów mówi że jest to twój ulubiony wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż?! Sprzedaż kotłów jest zdecydowanie bardziej zyskowna, niż sprzedaż węgla.

 

A tak na marginesie.

 

kobra

Napisałeś niedawno, że rozpierducha na tym wątku zaczęła się od rozpętanego tu przez karokę czarnego pijaru przeciwko kotłom OGNIWO EKO Plus. Miałeś rację. I jak widać, odbiło się to karoce czkawką.

Teraz Ty, kobra, po związaniu się z "grupą boleckiego", rozpoczynasz czarny pijar przeciwko sterownikom eCoal.pl. Sądzę, że też odbije Ci się to czkawką.

Ale to Wasze sprawy. Nie moje.

Zawijan, napiszę może trochę niegrzecznie, ale nie pitol.

Nie ja zacząłem i nie rób z siebie niewiniątka chcąc zwalić winę na kogo innego.

Kto zaczął i gdzie to zbigmaz napisał.

Co sie komu odbija czkwaką to widzisz a komu jeszcze odbije to nie moja sprawa.

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka, jeżeli odebrałeś mój post jak atak na RBR i eCoal - sorry. Nie taki był jego cel. Nie wątpię, że z RBR -a można być zadowolonym. Nawet znam zadowolonych z tego kotła i sterownika. Post miał być ilustracją do tej długaśnej epistoły, którą zamieściłem parę stron wcześniej. Bo i przykład książkowy - edgar jasno napisał, że kolega z innego wątku ma problemy, bo nie ma RBR -a i eCoal. Gdyby je miał - jego problemy by zniknęły natychmiast. Nawet jeżeli zakupił węgiel np. z KWK Rydułowy czy innego Budryka - spaliłby je czysto, prosto i siedząc przed TV. kolego, zanim ponownie zechcesz odpowiadać na moje posty, poproś kogoś aby objaśnił Ci znaczenie kilku pojęć typu: ironia, niedopowiedzenie, porównanie itp. Jak już je poznasz i nadal będziesz sądził że w cytowanym przez Ciebie poście to eCoal nazwałem sterownikiem dwustanowym za 200 zł, a RBR -a kotłem z marketu za niespełna 4 tysiące - zwróć się o pomoc, postaram się wyjaśnić w sposób zrozumiały również dla Ciebie jak to się dzieje, że jest inaczej. Co do wożenia opału i ustawiania sterowników - owszem z tego żyję. Daję pracę ludziom, składki ZUS -owi i podatki fiskusowi. Nie sądzę żeby było to jakieś wstydliwe zajęcie. Przeciwnie - przynosi korzyść mnie, moim klientom i społeczeństwu.

 

 

Właśnie kolego, ironia.

 

Może źle napisałem, użytkownik ma problem ze sterowaniem, co i wyraźnie pisze na tamtej stronie.

 

Myślę że jako użytkownik rbr z ecoal mogę spokojnie tu pisać , jak i opisać o czyimś problemie, którego też bym miał, jakbym kupił jakikolwiek inny kocioł bez ecoal.

 

Fajnie że płacisz podatki i zatrudniasz ludzi. Super, jesteś kimś lepszym ode mnie, i z tego powodu nie mogę opisać nic o moim kotle, moim sterowniku, i moim bezproblemowym użytkowaniu.

Edytowane przez edgar184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...