Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Pisałem wcześniej, że akceptowalnym systemem spalania jest system grupowy. Automat tylko dla bardzo leniwych, z małymi umiejętnościami w paleniu i niedoświadczonymi oraz bogatymi :) (kocioł pala sporo więcej opału).;) To tylko mój osąd i opinia.

Bzdury piszesz. Co to znaczy "akceptowalnym systemem spalania"?

Jak kol. Novy pisał wcześniej popalisz jedną porządną zimę, wtedy zabieraj głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bzdury piszesz. Co to znaczy "akceptowalnym systemem spalania"?

Jak kol. Novy pisał wcześniej popalisz jedną porządną zimę, wtedy zabieraj głos.

 

Napisałem, że jest to mój osąd na dzień dzisiejszy.

Taki bezsensownym wpisem raczej się nie popisałeś.

Napisałem, że na automacie spala sporo więcej paliwa, okrutnie przebija temperaturę nawet do 15oC - co dla mnie na dzień dzisiejszy jest całkowicie nieakceptowalne. Chyba, że u Ciebie na automacie spala mniej, to ja z chęcią posłucham lub przeczytam Twoją dobrą teorię spalania na automacie.

Słucham..... Pochwal się, skoro ja piszę bzdury.

Przez kilkanaście lat stare technologicznie kotły dawały rade ogrzać mój dom, to może i RBR da radę ??? - nie sądzisz?

Chyba, że trzeba skończyć studia o kierunku: "palenie w kotłach retortowych małej mocy w domkach jednorodzinnych".

Podeprzyj argumentami stwierdzenie: "Bzdury piszesz. Co to znaczy "akceptowalnym systemem spalania""

Poczytamy wszyscy.

Ps: spalanie grupowe daje sobie świetnie radę (może przesadziłem z tym "świetnie") na przestrzeni ostatnich 2,5 msc-y palenia przy dość małym zapotrzebowaniu na ciepło..

 

Dla "hardkorowców" z dużo ilością wolnego czasu i samozaparcia oczywiście jak zawsze i niezmiennie spalanie dwustanowe :)

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych temperaturach przyblokowałbym tym fachurom grupowe i automat, dopiero byłaby zabawa :)

Później dałbym eCoala.

Tak mi napisał jeden z użytkowników tego kotła który miał już inny kocioł z podajnikiem.

Dobranoc.

Witam. Staram się nie wtrącać ale mam pyt. Mianowicie ile byście sprzedali piecyków z zwykłym sterownikiem?? Jak wiemy jednym z "haseł" reklamowych jest łatwość użytkowania którą daje sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że jest to mój osąd na dzień dzisiejszy.

Taki bezsensownym wpisem raczej się nie popisałeś.

Napisałem, że na automacie spala sporo więcej paliwa, okrutnie przebija temperaturę nawet do 15oC - co dla mnie na dzień dzisiejszy jest całkowicie nieakceptowalne. Chyba, że u Ciebie na automacie spala mniej, to ja z chęcią posłucham lub przeczytam Twoją dobrą teorię spalania na automacie.

Słucham..... Pochwal się, skoro ja piszę bzdury.

Przez kilkanaście lat stare technologicznie kotły dawały rade ogrzać mój dom, to może i RBR da radę ??? - nie sądzisz?

Chyba, że trzeba skończyć studia o kierunku: "palenie w kotłach retortowych małej mocy w domkach jednorodzinnych".

Podeprzyj argumentami stwierdzenie: "Bzdury piszesz. Co to znaczy "akceptowalnym systemem spalania""

Poczytamy wszyscy.

Ps: spalanie grupowe daje sobie świetnie radę (może przesadziłem z tym "świetnie") na przestrzeni ostatnich 2,5 msc-y palenia przy dość małym zapotrzebowaniu na ciepło..

1. Skąd wiesz że spala "sporo" więcej, próbowałeś palić w automacie, czy tylko zdążyłeś ustawić grupowe 8/8 przy zewnętrznej temp dodatniej? Przyjdzie porządna zima, 8/8 przestanie Ci wystarczać zaczniesz ustawiać wyższe moce i będziesz godzinami siedział przy piecu (kompie) i próbował dopasować piec. - Ja na to nie mam czasu. A jeśli chodzi o spalanie to tamtej zimy testowałem trochę grupowe i w automacie palił mi mniej.

2. Jeżeli Ci przebija to sprawa twojej instalacji i ustawienia sterownika. Grzejesz pewnie wszystko co się da na hura, a po osiągnięciu zadane wyłączasz pompy to co ma zrobić woda - wiadomo że będzie przebijać. - pompy należy ustawić na załączone.

3. Pisząc: "Przez kilkanaście lat stare technologicznie kotły dawały rade ogrzać mój dom, to może i RBR da radę ??? - nie sądzisz?

Chyba, że trzeba skończyć studia o kierunku: "palenie w kotłach retortowych małej mocy w domkach jednorodzinnych"." skomentowałbym ale nie wiem o co Ci chodzi.

A Ty mi w końcu napisz co znaczy: akceptowalnym systemem spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skąd wiesz że spala "sporo" więcej, próbowałeś palić w automacie, czy tylko zdążyłeś ustawić grupowe 8/8 przy zewnętrznej temp dodatniej? Przyjdzie porządna zima, 8/8 przestanie Ci wystarczać zaczniesz ustawiać wyższe moce i będziesz godzinami siedział przy piecu (kompie) i próbował dopasować piec. - Ja na to nie mam czasu. A jeśli chodzi o spalanie to tamtej zimy testowałem trochę grupowe i w automacie palił mi mniej.

2. Jeżeli Ci przebija to sprawa twojej instalacji i ustawienia sterownika. Grzejesz pewnie wszystko co się da na hura, a po osiągnięciu zadane wyłączasz pompy to co ma zrobić woda - wiadomo że będzie przebijać. - pompy należy ustawić na załączone.

3. Pisząc: "Przez kilkanaście lat stare technologicznie kotły dawały rade ogrzać mój dom, to może i RBR da radę ??? - nie sądzisz?

Chyba, że trzeba skończyć studia o kierunku: "palenie w kotłach retortowych małej mocy w domkach jednorodzinnych"." skomentowałbym ale nie wiem o co Ci chodzi.

A Ty mi w końcu napisz co znaczy: akceptowalnym systemem spalania?

 

Pompa Co pracuje NON-STOP, aby była jasność.

Dla mnie stwierdzenie "akceptowalny " jest jednoznaczne i nie wiem czego nie rozumiesz. Sterowanie ręczne i w pełnym automacie odpada to pozostaje: tylko grupowe - jest dla mnie "akceptowalne".

 

Tak próbowałem palić w automacie i przebicia temperatury (nawet 15-to stopniowe) skutecznie wybiły mi z głowy takie palenie.

Gdy będzie zimo to być może załączę automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Co pracuje NON-STOP, aby była jasność.

Dla mnie stwierdzenie "akceptowalny " jest jednoznaczne i nie wiem czego nie rozumiesz. Sterowanie ręczne i w pełnym automacie odpada to pozostaje: tylko grupowe - jest dla mnie "akceptowalne".

 

Tak próbowałem palić w automacie i przebicia temperatury (nawet 15-to stopniowe) skutecznie wybiły mi z głowy takie palenie.

Gdy będzie zimo to być może załączę automat.

Tylko jak załączysz automat to pamiętaj co napisałeś:

"Automat tylko dla bardzo leniwych, z małymi umiejętnościami w paleniu i niedoświadczonymi oraz bogatymi "

 

ps. pokaż sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś pisał, że owinął silnik filcem.

Może oprócz tego oringu, owiń silnik jakąś gąbką wygłuszającą. Przecież ten silnik się nie nagrzewa, to powinno być ok.

 

Zakładam, że to buczenie przenosi się po pierwsze przez podłoże i po drugie przez rury po całym domu u mnie idą rury w ścianach więc wszystko pięknie niesie

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

może ktoś będzie wiedział jaka jest przyczyna grzania się podajnika w RBR ekouniwersal 17kW, mój osiąga temp 90stopni i włącza się alarm "zapłon paliwa:, przy czym jak włączy się alarm to podajnik nie chodzi przez określony czas żeby wyrzucić paliwo, w lecie piec zasilał tylko zasobnik wody 200l, i nic takiego się nie działo dopiero jak uruchomiłem CO zaczęły się problemy, teraz piec chodzi ok 12godzin aż nagrzeje się podajnik uruchomi się alarm, muszę odczekać ok godz aż ostygnie, włączam tryb auto i znowu pochodzi ok 12godz i uruchamia się alarm i tak w kółko, dodam że żar w palenisku nie jest za nisko, jakby ktoś wiedział jak pomóc będę wdzięczny.

Dziękuję

https://esterownik.pl/sterownik/2418

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

może ktoś będzie wiedział jaka jest przyczyna grzania się podajnika w RBR ekouniwersal 17kW, mój osiąga temp 90stopni i włącza się alarm "zapłon paliwa:, przy czym jak włączy się alarm to podajnik nie chodzi przez określony czas żeby wyrzucić paliwo, w lecie piec zasilał tylko zasobnik wody 200l, i nic takiego się nie działo dopiero jak uruchomiłem CO zaczęły się problemy, teraz piec chodzi ok 12godzin aż nagrzeje się podajnik uruchomi się alarm, muszę odczekać ok godz aż ostygnie, włączam tryb auto i znowu pochodzi ok 12godz i uruchamia się alarm i tak w kółko, dodam że żar w palenisku nie jest za nisko, jakby ktoś wiedział jak pomóc będę wdzięczny.

Dziękuję

https://esterownik.pl/sterownik/2418

Zmniejsz podawanie z 10s na 6 i przełóż czujnik na korpus podajnika w połowie pomiędzy dmuchawą a zsypem z kosza na opał.

Czym palisz?

żar nie musi być nisko , wystarczy,ze kocioł przejdzie w podtrzymanie a żaru jest dużo na palniku.Przez promieniowanie ta cieńka blaszka się nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że to buczenie przenosi się po pierwsze przez podłoże i po drugie przez rury po całym domu u mnie idą rury w ścianach więc wszystko pięknie niesie

 

odkręć te cztery śrubki od silnika i załacz podajnik i zobacz czy silnik słychać. u mnie w kotłowni takie siobie buczenie ale w domu to cholry idzie dostać, niskie buuuuuuu, nie nie chodzi tu o groszek ani o wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręć te cztery śrubki od silnika i załacz podajnik i zobacz czy silnik słychać. u mnie w kotłowni takie siobie buczenie ale w domu to cholry idzie dostać, niskie buuuuuuu, nie nie chodzi tu o groszek ani o wibracje.

 

Zakładasz, że sam silnik by tak hałasował że słychać go na pierwsze piętro?

 

U mnie jest dokładnie to samo, jak się kładę spać i jest w domu cicho to cholera nie da się wytrzymać, co do włożenia oringów no do cholery przecież jest to nowy kocioł i mam samodzielnie robić amatorszczyznę żeby można było wytrzymać w domu przy kotle za 8000zł?. Oj chyba będziemy narzekać i się złościć na Instalko.

Wiecie może dlaczego ja dostałem Ewmara a kolega Maher ma Transtecno kotły kupione mniej więcej w tym samym okresie, to jakaś łapanka co mają to wsadzają?

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy mają silniki Besel. To prawie rodzimy (Cantoni Group - Italiańcy) producent silników małej mocy. Kiedyś była to polska firma i produkowała te same silniki tylko tańsze :)

 

W Tarnowie też kiedyś robili polskie silniki teraz to już nie wiem kto to ma w swoich rekach bo się już przewinęło kilku właścicieli mowa oczywiście o zakładach Tamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...