Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Nie żebym kogoś bronił, ale te silniki buczały, buczą i buczeć będą.

 

To że u jednego słychać, a drugiego nie, to nie zasługa dobrej woli producenta, czy przekładni tylko rodzaju instalacji, budynku i sposobu montażu.

 

U mnie w kotłowni silnik buczy, w domu słyszę tylko chrupanie węgla. A to jest spowodowane (tak podejrzewam), sztywnym połączeniem czopuch - komin.

 

Kocioł stoi na gumie, rury mam wszystkie w otulinach, więc po ścianach czy posadzkach się nie niesie. Niesie się po kominie ;)

 

Jak ktoś ma gołe rury w ścianach lub kocioł stoi bezpośrednio na płytkach, to nie ma bata, musi się nieść.

 

Wiadomo, że głównym winowajcą jest silnik i jak komuś chcę się bawić, to musi go odseparować od przekładni.

 

Pewnie wpływ na przenoszenie wszelkich wibracji/dźwięków ma także materiał zastosowany na budowę domu. Jak już kiedyś pisałem, ja mam chatkę z ceramiki (porotherm), i jak podnoszę jakąś roletę na oknie to się dopiero niesie ;) lub jak otwieram bramę garażową, też masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie żebym kogoś bronił, ale te silniki buczały, buczą i buczeć będą.

 

To że u jednego słychać, a drugiego nie, to nie zasługa dobrej woli producenta, czy przekładni tylko rodzaju instalacji, budynku i sposobu montażu.

 

U mnie w kotłowni silnik buczy, w domu słyszę tylko chrupanie węgla. A to jest spowodowane (tak podejrzewam), sztywnym połączeniem czopuch - komin.

 

Kocioł stoi na gumie, rury mam wszystkie w otulinach, więc po ścianach czy posadzkach się nie niesie. Niesie się po kominie ;)

 

Jak ktoś ma gołe rury w ścianach lub kocioł stoi bezpośrednio na płytkach, to nie ma bata, musi się nieść.

 

Wiadomo, że głównym winowajcą jest silnik i jak komuś chcę się bawić, to musi go odseparować od przekładni.

 

Pewnie wpływ na przenoszenie wszelkich wibracji/dźwięków ma także materiał zastosowany na budowę domu. Jak już kiedyś pisałem, ja mam chatkę z ceramiki (porotherm), i jak podnoszę jakąś roletę na oknie to się dopiero niesie ;) lub jak otwieram bramę garażową, też masakra.

 

gorasze parametry audio ma suporex, poroterm nie jest taki zły, moje bramy nie są słyszalene, kocioł spiety z baniakiem 2tony- może on podskakuje bo na betonie stoi, kocioł stoi na stopach antywibracyjnych i dodatkowo na pianomacie.

 

Ps ja chyba jakiś wegiel mam kiepski bo obok kotłowni go nie słysze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przekładnia nie ma tu nic do rzeczy.

 

chyba nie zrozumiałęś pytania, które brzmiało

 

Wiecie może dlaczego ja dostałem Ewmara a kolega Maher ma Transtecno kotły kupione mniej więcej w tym samym okresie, to jakaś łapanka co mają to wsadzają?

 

odpowiedz bo maher zamówił z NORDEM a dostał Transtecno

 

To tak jak zamówił z mufami 1,5" a dostał standard 1"

i tak jeszcze kilku, ale doradcy się produkują że 4d i dawać rury 1,5" min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zrozumiałęś pytania, które brzmiało

 

Wiecie może dlaczego ja dostałem Ewmara a kolega Maher ma Transtecno kotły kupione mniej więcej w tym samym okresie, to jakaś łapanka co mają to wsadzają?

 

odpowiedz bo maher zamówił z NORDEM a dostał Transtecno

 

To tak jak zamówił z mufami 1,5" a dostał standard 1"

i tak jeszcze kilku, ale doradcy się produkują że 4d i dawać rury 1,5" min.

 

Sam sobie odpowiedziałeś, bo zamawiał Norda ;)

Sam pisał, że zwrócą mu kasę, jak by chciał mógł się domagać wymiany na Norda.

 

Ty dostałeś Ewmara, bo to jest standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorasze parametry audio ma suporex, poroterm nie jest taki zły, moje bramy nie są słyszalene, kocioł spiety z baniakiem 2tony- może on podskakuje bo na betonie stoi, kocioł stoi na stopach antywibracyjnych i dodatkowo na pianomacie.

 

Ps ja chyba jakiś wegiel mam kiepski bo obok kotłowni go nie słysze

 

 

Ciekawe rzeczy piszesz.

 

Może masz garaż wolnostojący ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Kalio zażartował :-) nie jesteś w temacie Maher zamówił Norda a dostał transcndo

dlatego ja pytam skoro zapomnieli o nordzie to dlaczego dostał inną przekładnię niż Ewmar

 

Widocznie Transteco jest na tym samym poziomie co Nord. Skoro nie mieli Norda, dostał Transteco.

 

Ale jeśli zamawiał Norda, to czego by nie dali, to jest niezgodne z zamówieniem i zwrot kasy mu się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Transteco jest na tym samym poziomie co Nord. Skoro nie mieli Norda, dostał Transteco.

 

Ale jeśli zamawiał Norda, to czego by nie dali, to jest niezgodne z zamówieniem i zwrot kasy mu się należy.

 

Jeśli transcendo jest na tym samym poziomie co nord to po co dopłacać do norda? lepiej poprosić o transcendo i to za darmo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli transcendo jest na tym samym poziomie co nord to po co dopłacać do norda? lepiej poprosić o transcendo i to za darmo :-)

Było Transtecno pisali że najgorsze badziewie wstawiają, jarecki napisał w tym wątku że tylko Ewmar i Nord powinny zostać na rynku to zaczęli wstawiać Ewmara seryjnie.

Następny pisze że Nord i Ewmar to badziew.

Kudzie zdecydujcie się na coś bo ilu Was jest każdy co innego pisze.

I jaki z tego wniosek ?

Przeczytajcie co napisał kolega Bobas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...