Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co sądzicie o czymś takim:

 

http://allegro.pl/silikon-do-form-mm940-twardy-0-5-kg-standardowy-i3726041134.html

 

do wygłuszenia, chodzi o to aby dokładnie wypełnić tym zarówno od strony przekładni jak i silnika.

To też z Alledrogo i tańsze :

http://allegro.pl/zatyczki-stopery-do-uszu-30-szt-gratisy-i3730291718.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje go zjeść jak widać, ale mi w przełyku staje. A ty nie czepiaj się wszystkiego jak możesz w czymś pomóc to pomagaj jak nie to nie przeszkadzaj

Ja nie zacząłem się czepiać.

Poczytaj trochę wstecz.

Nie pomagam mądrzejszym ode mnie, nie będę się błaźnił, chcę się też czegoś nauczyć, cały czas się uczę, raz uda się więcej raz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz, że powinni zadzwonić i zapytać Panie Maher jest problem nie ma norda ale zaoferujemy trenstenco moze być? a nie wsadzać transtenco i czekać czy klient się kapnie?

 

A co można się spodziewać po takiej firmie, myślałem przez chwilę że specjalnie dla mnie złożyli coś takiego abym nie narzekał na hałas, ale sobie uświadomiłem że chyba się pomyliłem jak zobaczyłem że przekładnia obraca się w przeciwną stronę i zamiast podawać węgiel go cofa (pewnie nawet jej nie włączyli do prądu aby to sprawdzić). Na razie jeszcze mi przeszkadza za mocny siłownik w klapię podajnika (muszę chyba wykupić dodatkowe ubezpieczenie OC dla pieca jak kogoś poproszę z robotników o dosypanie węgla i zapomnę go ostrzec i straci zęby) i bardzo gorące drzwiczki ( zostało mi trochę płyt krzemianowo-wapniowych i spróbuje je wstawić i może trochę zbije temperaturę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej już pisałem, wybór na RBR padł z racji, że OEP ma wyczystkę z boku a ja blisko z boku mam ścianę :-) i to był problem żeby mieć ciastko i zjeść ciastko.

 

Tak dla ścisłości to OEP nie ma wyczystki z boku tylko czyści się od przodu ,chyba ze te najmniejsze bo z nimi nie miałem styczności.Wyszło kilka pierwszych 16ek z wyczystką z boku. ale to nie były jakieś znaczące ilości. Pozdrawiam.

Edytowane przez jack18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki

 

[ATTACH=CONFIG]226860[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]226863[/ATTACH]

 

Przyjrzyj się "temu czemuś" dokładnie, co widzisz ? Taka jakby stopiona, zlana masa ?

 

Nieraz jak się kupi węgiel tylko z nazwy to takie kwiatki się wyciąga z popielnika.

 

Też kiedyś takie coś kupiłem. I wbrew pozorom nie było takie tanie ;)

kalfior.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz zobacz na moje

[ATTACH=CONFIG]226852[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]226853[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]226854[/ATTACH]

 

Łatwo zwalić wszystko na sterownik. To i tak sukces, że nie piszesz, że to wina kotła. ;)

 

Skoro palisz na automacie i widzisz, że nie dopala, a do tego opał który spalasz ma tendencję do sklejania, to na początek skróć czas podawania, tym samym sterownik automatycznie skróci przerwę, jeśli w popielniku nadal będzie niedopalony węgiel, daj dmuchawę na +.

 

To zdjęcie popielnika nie wygląda źle, jak spieki kruche i bez wyraźnego niedopału nic nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się "temu czemuś" dokładnie, co widzisz ? Taka jakby stopiona, zlana masa ?

 

Nieraz jak się kupi węgiel tylko z nazwy to takie kwiatki się wyciąga z popielnika.

 

Też kiedyś takie coś kupiłem. I wbrew pozorom nie było takie tanie ;)

 

To twoje, to szkliwo a moje jest matowe i lekkie, kruche,

źródło KW Piast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jeszcze taki stary :), nie pisałem nawet nic w tym wątku, bo nie miałem żadnych problemów, to o czym mam pisać. A to że są ładniejsze, lepiej wykończone, kurde przecież to nie kobieta, żeby się tym podniecać. On ma spalać węgiel !

 

Choć jeden tutaj pojął po co jest kocioł z podajnikiem i jakie ma zadanie do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można się spodziewać po takiej firmie, myślałem przez chwilę że specjalnie dla mnie złożyli coś takiego abym nie narzekał na hałas, ale sobie uświadomiłem że chyba się pomyliłem jak zobaczyłem że przekładnia obraca się w przeciwną stronę i zamiast podawać węgiel go cofa (pewnie nawet jej nie włączyli do prądu aby to sprawdzić). Na razie jeszcze mi przeszkadza za mocny siłownik w klapię podajnika (muszę chyba wykupić dodatkowe ubezpieczenie OC dla pieca jak kogoś poproszę z robotników o dosypanie węgla i zapomnę go ostrzec i straci zęby) i bardzo gorące drzwiczki ( zostało mi trochę płyt krzemianowo-wapniowych i spróbuje je wstawić i może trochę zbije temperaturę).

Nie neguje sprawy z przekładnią.Co do siłownika na początku narzekano,że jest za słaby ,jak dali mocniejszy to znowu jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka Tak z ciekawości jak bedziesz dzwonił to zapytaj przy jakiej temperaturze spalin kocioł osiąga 11KW i jaki rodzaj kotła wybrać w sterowniku eCoal - automat bo nie ma tam możlowości wyboru kotła 11KW. - pytam poważnie
15kW.

Dla OE+ 24kW tez nie ma wyboru tylko ustawiamy 16kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...