Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

musze tylko sobie sieć skołować bo na aero to nie bardzo bedzie smigac

 

Raczej powinno, kilka osób na aero już próbowało.

 

Co do spieka, jak nie możesz określić co to jest, najprościej spróbować podpalić/spalić. Jak się spali, znaczy to że nie zdążyło się spalić na retorcie lub nie miało odpowiednich warunków, żeby się tam spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zmniejsz podawanie z 10s na 6 i przełóż czujnik na korpus podajnika w połowie pomiędzy dmuchawą a zsypem z kosza na opał.

Czym palisz?

żar nie musi być nisko , wystarczy,ze kocioł przejdzie w podtrzymanie a żaru jest dużo na palniku.Przez promieniowanie ta cieńka blaszka się nagrzewa.

 

Podajnik jest cały gorący aż do zsypu i nie wiem czy przesuniecie czujnika coś da, palę ekogroszkiem z "składywęgla.pl" min 27000MJ, z tego co zauważyłem podajnik się wychładza jak piec jest w trybie podtrzymania żaru a szybko się grzeje kiedy piec dogrzewa wodę, co mnie dziwi bo wydawało mi się że przesuwający się węgiel i dmuchawa będą chłodzić podajnik. a tak nie jest, dodatkowo podajnik hałasuje jakby o coś tarł, a kiedy jego temp wynosi 20-30stopni tego hałasu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Choć jeden tutaj pojął po co jest kocioł z podajnikiem i jakie ma zadanie do wykonania.

W nowym domu na pewno ma buczeć,skwierczyc,trzaskać,wyć itp.

Ale przecież przyszli użytkownicy nowych domów,mający kotłownię w domu,parę metrów od sypialni wiedzą o tym i widać przystają na takie pogorszenie komfortu życia,chyba,że są bez wyobraźni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje, to szkliwo a moje jest matowe i lekkie, kruche,

źródło KW Piast

Jak bez czarnego - to tak ma Piast palony ze zbyt dużym nadmuchem. Ten węgiel ma zbyt niskie temperatury topnienia i spiekania popiołu, trzeba ostrożnie z wiatrem. Jak się za ostro dmucha potrafi cały palnik obudować koronką z pospiekanego popiołu i oprzeć ją o ściany kotła..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym domu na pewno ma buczeć,skwierczyc,trzaskać,wyć itp.

Ale przecież przyszli użytkownicy nowych domów,mający kotłownię w domu,parę metrów od sypialni wiedzą o tym i widać przystają na takie pogorszenie komfortu życia,chyba,że są bez wyobraźni ;)

 

Kiedy Ty w końcu zrozumiesz,że podajnik w kotle to również elementy mechaniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kiedy Ty w końcu zrozumiesz,że podajnik w kotle to również elementy mechaniczne?
Przecież to napisałem..

Ktoś decydujący się na ekogroszek a mający kotłownie w domu zdawał sobie chyba z tego sprawę,podobnie jak z pyleniem i wszystkim co jest związane z paleniem węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak matowe, lekkie i do tego czarne, to koks czyli węgiel w czystej postaci.

 

Czyli wtedy dajemy dmuchawe na + ?

A jak szkliste i twarde to na - ?

 

musze tylko sobie sieć skołować bo na aero to nie bardzo bedzie smigac

 

Ja mam kociołek na Aero i nie narzekam. Stały dostęp. Plecam dla ludzi, którzy nie mieszkają jeszcze w swoich domach,a chcą mieć podgląd na to co dzieje się w zielonym.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wtedy dajemy dmuchawe na + ?

A jak szkliste i twarde to na - ?

 

 

 

Ja mam kociołek na Aero i nie narzekam. Stały dostęp. Plecam dla ludzi, którzy nie mieszkają jeszcze w swoich domach,a chcą mieć podgląd na to co dzieje się w zielonym.

To muszę cie zmartwić od nowego roku już Ci nie będzie działało. Aero wprowadza przymusowe rozłączanie co godzina(jak dobrze pamiętam czas) i trzeba się ręcznie połączyć. Więc dla tych co w domu nie siedzą to już całkowicie rozwiązanie upadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekus głupotki piszesz. Aero cały czas co godzinę się rozłącza i trzeba ręcznie sie połączyć, np. korzystając z samego modemu podpiętego do lapka samoistnie nie wznowi Ci połączenia. Jak masz zakupiony odpowiedni router z wejściem USB na modem do Aero to on sam wznawia połączenie i tak też jest u mnie. Trwa to jakieś 4-8 sekund co godzinę. Dwa razy odświeżę przeglądarkę i już jest widoczny ster także nie trwa to długo i myślę, że nie jest to uciążliwe i co najważniejsze bezpłatne w użytkowaniu. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekus głupotki piszesz. Aero cały czas co godzinę się rozłącza i trzeba ręcznie sie połączyć, np. korzystając z samego modemu podpiętego do lapka samoistnie nie wznowi Ci połączenia. Jak masz zakupiony odpowiedni router z wejściem USB na modem do Aero to on sam wznawia połączenie i tak też jest u mnie. Trwa to jakieś 4-8 sekund co godzinę. Dwa razy odświeżę przeglądarkę i już jest widoczny ster także nie trwa to długo i myślę, że nie jest to uciążliwe.

Ok nie posiadam, ale przeczytaj to zanim mnie zbluzgasz do końca :p http://pclab.pl/news54972.html

i powiedz co na twój modem ?

 

Edit:

jeszcze cytacik:

"Od początku przyszłego roku jednak już tak różowo nie będzie – spółka Aero2 postanowiła przeciwdziałać przesadnym obciążeniom sieci, do których doprowadzają użytkownicy ciągle pobierający dane. Zapobiec temu ma zabezpieczenie znane jako Captcha. Osoby, które będą chciały ponownie nawiązać połączenie z internetem, będą musiały wpisać w trakcie logowania na stronie internetowej kod złożony z dwóch słów"

Edytowane przez prz3kus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie posiadam, ale przeczytaj to zanim mnie zbluzgasz do końca :p http://pclab.pl/news54972.html

i powiedz co na twój modem ?

 

Edit:

jeszcze cytacik:

"Od początku przyszłego roku jednak już tak różowo nie będzie – spółka Aero2 postanowiła przeciwdziałać przesadnym obciążeniom sieci, do których doprowadzają użytkownicy ciągle pobierający dane. Zapobiec temu ma zabezpieczenie znane jako Captcha. Osoby, które będą chciały ponownie nawiązać połączenie z internetem, będą musiały wpisać w trakcie logowania na stronie internetowej kod złożony z dwóch słów"

 

No i dobrze, jeśli barany torentami zabijały sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tacy użytkownicy jak flutebox tracą sens jego użytkowania pomimo minimalnego wykorzystania transferu.

Mogli zrobić taką blokadę po wykorzystaniu jakiejś ilości danych.

Ja od wczoraj mam necika w nowym domalku wiec w tym tygodniu skretka poleci do serwerowni i będzie sie można trochę się pobawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik jest cały gorący aż do zsypu i nie wiem czy przesuniecie czujnika coś da, palę ekogroszkiem z "składywęgla.pl" min 27000MJ, z tego co zauważyłem podajnik się wychładza jak piec jest w trybie podtrzymania żaru a szybko się grzeje kiedy piec dogrzewa wodę, co mnie dziwi bo wydawało mi się że przesuwający się węgiel i dmuchawa będą chłodzić podajnik. a tak nie jest, dodatkowo podajnik hałasuje jakby o coś tarł, a kiedy jego temp wynosi 20-30stopni tego hałasu nie ma.

 

Więcej nie grzesz kupowaniem tam opału ;) - jak chcesz wiedzieć gdzie i co kupować poczytaj tu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page279

 

lub wyniki pod linkiem u mnie w stopce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...