Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

75max - u Ciebie to wg. wykresu ( moim zdaniem ) spokojnie daje radę.

U mnie pomimo obniżonej temperatury wewnątrz rano było nieco na minusie i już przy spadku temp potrzebował chwilę pracy by podnieść do zadanej. Jeszcze daje radę, ale już mi się nie podoba, że trwa to tak długo i spada mocno poniżej zadanej CO. Pytanie, czy już zmieniać na 12kw...? faktycznie też chciałbym dostać poradę ( testy we własnym zakresie jak najbardziej, ale niekoniecznie potrzeba wyważać otwarte drzwi ), bo jak wiadomo wszystkim raczej zależy na mniejszym spalaniu. Strat budynku i zimy się nie oszuka...no ale jednak :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ważyłeś worki ? Może Cię w bambuko robią ? Kamiennego eko o frakcji 5-25 mm wchodzi 120-125 kg na maksa. No chyba, że sypałeś do całkiem pustego plus do ślimaka wciągałeś ;)

 

Ważyłem w każdym worku brakuje około 1-1.5 Kg plus woda a to prawda że sypałem do pustego podajnika no w sobotę zainstalowałem kocioł i jeszcze nie uzupełniałem do dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To jak ocieplę domalek...

Polecam min.20cm,wtedy nie będziesz zdziwiony niskim spalaniem innych,chociaż dla mnie 10kg węgla/dobę czyli 8zł/dobę to i tak dużo bo to jest aż ok.24kWh.

ale niekoniecznie potrzeba wyważać otwarte drzwi ), bo jak wiadomo wszystkim raczej zależy na mniejszym spalaniu. Strat budynku i zimy się nie oszuka...no ale jednak :p

Jedno z drugim jest ściśle powiązane,czyli im mniejsze straty ciepła przez dom tym mniejsze spalanie.

O stratach ciepła przez dom a tym samym o ilości zużycia energii na ogrzewanie/spalanie decyduje sam inwestor budując dom.

No i pozytywnie,może w końcu nowi przyszli inwestorzy zaczną myśleć i liczyć.

Oby więcej takich decyzji...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy zmieniacie Max. moc kotła bo u mnie cały czas 8/8 i chyba daje radę tak mi się wydaje. Jak by ktoś bardziej doświadczony zerknął na moje wykresy :D

 

No na moje oko to bardzo fajnie sobie radzi. Chyba masz nieźle ocieplony budynek.

U mnie jak na razie też daje radę 8/8 ale jeszcze jadę na cyklicznej pompie. Wczesniej jeszcze puszczę na pracę ciągłą tej pompy i dopiero jak wtedy będzie miał problem to odpalę max. 12.

Muszę myśleć o dociepleniu stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

dzisiaj odpaliłem piecyk i mam kilka pytań. Dom oczywiście jeszcze nie zamieszkały, CWU jeszcze nieużywane. Mieszkam za granicą, więc trudno szybko cokolwiek zrobić czy zmienić tyle co ustawienia w sterowniku. Latem tego roku postanowiłem zainstalować zawór 3D, prosiłem hydraulików żeby zrobili tak by dogrzewał powrót. Po pierwszych kilku godzinach dochodzę do wniosku, że zrobili inaczej. Powrót waha się w granicach 26-27 stopni, zawór przymknięty na 2,5 w skali 6. Gdy był otwarty na 6 czy nawet 3, piec miał biede osiągnąć temperaturę 43stopni oraz pompy wyłączały się bo zalewała go zimna woda. Teraz na 2,5 piecyk osiąga zadaną 45 (i to z wielkim trudem) jednak pomieszczenia przy takim ustawieniu ledwo co się nagrzewają. Narysowałem na szybko schemat który, według mnie przedstawia problem, czy tak ma być zamontowany ten zawór? Wydaje mi się, że powinien on puszczać ciepłą wodę na powrót a nie pobierać wodę z powrotu. Jaki ma sens tak zainstalowany zawór 3D chyba jedynie regulację temperatury instalacji...? Czy można ten sam zawór zamontować tak, żeby dogrzewał powrót a nie zabierał z niego zimną wodę?

Z góry dzięki za pomoc. Jutro wkleję fotki jak się uda.

 

schemat aktualnego montażu:

https://www.dropbox.com/s/8vc0s0t027g0z1n/SAM_0500.JPG

 

schemat, który wydaje mi się poprawny: (czy jest on ok?)

https://www.dropbox.com/s/yto02gk8if8v9my/SAM_0502.JPG

 

Zobacz tu;

zawor 3d.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ocieplę domalek do końca zostaniesz moim wzorem do naśladowania(porównania) :yes:

Masz podłogówkę, grzejniki czy pomieszane? Jak możesz napisz kilka slow o swojej instalacji

 

w tej chwili pracują 6 grzejników, w kuchni podłogówka w rezerwie jest jeszcze o na parterze podłogówka korytarz i grzejnik korytarz góra na razie jest ciepło więc odkręcany na termostacie koło trójki nie grzeją

Edytowane przez 75max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że ten obieg do zaworu 3drożnego mam zrobić za pompą? A może być przed pompą, tak jak na moim schemacie? Jak jest lepiej?

 

https://www.dropbox.com/s/yto02gk8if8v9my/SAM_0502.JPG

Męczysz się chłopie ,wystarczy że pompę dasz przed tym zaworem 3-drogowym.

 

https://www.dropbox.com/s/8vc0s0t027g0z1n/SAM_0500.JPG

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczysz się chłopie ,wystarczy że pompę dasz przed tym zaworem 3-drogowym.

 

https://www.dropbox.com/s/8vc0s0t027g0z1n/SAM_0500.JPG

 

No nie wiem czy to zadziała, na moje oko należałoby jeszcze zawór 3D inaczej podpiąć tak żeby pompa pchała wodę na powrót kotła ...?? Ale ja ogólnie się nie znam więc pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że ten obieg do zaworu 3drożnego mam zrobić za pompą? A może być przed pompą, tak jak na moim schemacie? Jak jest lepiej?

 

https://www.dropbox.com/s/yto02gk8if8v9my/SAM_0502.JPG

Jak chcesz podgrzać powrót to zawór za pompą, grawitacyjnie raczej nie pójdzie, ale ja na Twoim miejscu nic bym nie przerabiał - włącz funkcje cwu+miesz wówczas powrót na pewno dogrzejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...