Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

0degree

Nie zostawię tego zaworu w tak jak jest, w sierpniu skasowali mnie nie mało kasy za zamontowanie tego zaworu tak żeby dogrzewał powrót, spartolili robotę i mają to poprawić. Dzięki za schematy, postaram im się telefonicznie to wytłumaczyć. Jak to beznadziejnie gdy nie ma możliwości osobiście dopilnować roboty na budowie :/

 

Dzięki panowie za pomoc.

Jak tak to ok, zwróć uwagę na to co pisał gmaj nt. filtra przed pompą c.o. i rury bezpieczeństwa z ekoplastiku, dodatkowo - nie że mam rentgen w oczach ale przeglądną bym zawór zwrotny nad pompą c.o czy aby na pewno jest z metalowym grzybem? (bo taki być musi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak tak to ok, zwróć uwagę na to co pisał gmaj nt. filtra przed pompą c.o. i rury bezpieczeństwa z ekoplastiku, dodatkowo - nie że mam rentgen w oczach ale przeglądną bym zawór zwrotny nad pompą c.o czy aby na pewno jest z metalowym grzybem? (bo taki być musi)

 

Wiesz co, do tego to chyba zawołam jakiegoś sprawdzonego i uczciwego hydraulika. Ja moim specom już niezbyt ufam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym softem to nie mam sie co nawet wypowiadac o spalaniu. Piec uruchomiony przedwczoraj wiec dom sie wygrzewal, wczoraj okazalo sie, ze zawor 3d od podlogowki byl przytkany wiec tato pojechal na budowe i go obstukal ruszylo i przez noc nagrzewala sie pdologowka. Wstalem dzisiaj rano a tam niezle klocki , po osiagnieciu zadanych na parterze i pietrze skonczyl sie obior ciepla z pieca, RBR odstal te 90 minut a potem ruszyl i temperatura doszla do 80 bo odbioru dalej nie bylo, chcac nie chcac musialem ustawic pompe CO na cykliczna po dojsciu do zadanej, chcialem to samo zrobic z podloga bo tam lepiej rozprowadziloby to cieplo i nie skoczylaby tak temperatura ale sie nie da pompka albo chodzi ponizej zadanej albo stoi po osiagnieciu.. Skutek jest taki, ze grzejniki mimo, ze wlanczaja sie tylko na 5 minut dogrzaly gore do prawie 18 mimo, ze zadalem 14 a w sumie podnioslem z 12. Wyglada na to,ze ktos tu mial racje trzeba bedzie okna otwierac zeby potrzeby energetyczne pieca zaspokoic.

 

Musze jak najszybciej wgrac cos nowego w pozniejszych wersjach jest opcja przechodzenia pompy podlogowej w prace cykliczna.

 

Jakiej pow. masz dom ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 140l dwupłaszowy i póki co gorącej wody nie brakło, ale widząc spadek (ostry pik ) temperatury po długim prysznicu, to bez wahania mówię iż chcę większy. Do tego żona lubi trzasnąć kąpiel w wannie i po temacie. Pytanie więc powinno być uzupełnione o informację w jaki sposób korzystacie z CWU i jakiej temperatury. Ja przytuliłbym chętnie 200l dla spokoju wewnętrznego, chociaż 140l jeszcze daje radę. ( 2 dorosłe osoby )

 

Ps. zerknijcie na mój wykres CO - czy to już pora na 12kw?

ps. wieczorem postaram się wkleić fotki z popielnika celem konsultacji ( na palniku ok, płomień też raczej ok, ale jest trochę 'popkornów' )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzut ekranu 2013-11-28 13.31.31.jpgaaaa nie patrz teraz na zadaną! - nie używana/nie było nas w domu kilka dni.

Normalnie CWU grzane do około 52st

 

ps. o takiej sytuacji piszę jak na screenie ( to jest prysznic, nie wanna )

 

ps2.

mając jeszcze śmieciucha miałem 120l + 140l jeden za drugim i było ok, stąd też...przyzwyczajenie hehe

Edytowane przez 5iatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dzisiaj hydraulik i jednak przyznał rację, zawór do przeróbki. Mam pytanie odnośnie pompy w roździelaczu podłogówki, rozdzielacz zasilany jest poprzez pompę CO, ale jak zachowuje się pompa rozdzielacza gdy pompa CO jest zatrzymana bo temp. na kaloryferach osiągneła temp. zadaną? Czy ta pompa ma co pompować gdy woda nie jest podawana do niej przez pompe CO? Nie wiem czy to dobrze rozumuje, ale chyba tak to jest w mojej instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dzisiaj hydraulik i jednak przyznał rację, zawór do przeróbki. Mam pytanie odnośnie pompy w roździelaczu podłogówki, rozdzielacz zasilany jest poprzez pompę CO, ale jak zachowuje się pompa rozdzielacza gdy pompa CO jest zatrzymana bo temp. na kaloryferach osiągneła temp. zadaną? Czy ta pompa ma co pompować gdy woda nie jest podawana do niej przez pompe CO? Nie wiem czy to dobrze rozumuje, ale chyba tak to jest w mojej instalacji.

A po co ci 2 pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, wychodzi na to, że zrobili mnie w bambuko? podobno że jedna nie dałaby rady.

 

Skoro zakładali, że nie da rady to mogli większą zapodać. Chociaż wątpię, ze nie dałaby rady.

To Ci się "fachofcy" trafili ;)

 

Jak ta pierwsza stoi, a druga pracuje to i tak zaciąga wodę przez tą pierwszą, bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]227261[/ATTACH]aaaa nie patrz teraz na zadaną! - nie używana/nie było nas w domu kilka dni.

Normalnie CWU grzane do około 52st

 

ps. o takiej sytuacji piszę jak na screenie ( to jest prysznic, nie wanna )

 

ps2.

mając jeszcze śmieciucha miałem 120l + 140l jeden za drugim i było ok, stąd też...przyzwyczajenie hehe

 

ja mam bojler pionowy, zegar z temperaturą mam w górnej części od frontu, z 30 cm od dołu z boku była zaślepka więc wyjąłem i wsadzilem czujnik od sterownika. Po każdym prysznicu na wykresie się rysuje jakby w piecu całą ciepłą wodę spuścił, a zegar u góry nieraz się odchyli o 3-5 stopni. MOgą się kompać 2-3 osoby jedna po drugiej i wody każdemu wystarcza. Zimna woda z sieci dopuszczana od dołu w okolice czujnika to powoduje i zanim się przemiesza z tamtą to informacja już zapisana. W wolnej chwili na pewno przeniosę czujnik wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...