Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam bojler pionowy, zegar z temperaturą mam w górnej części od frontu, z 30 cm od dołu z boku była zaślepka więc wyjąłem i wsadzilem czujnik od sterownika. Po każdym prysznicu na wykresie się rysuje jakby w piecu całą ciepłą wodę spuścił, a zegar u góry nieraz się odchyli o 3-5 stopni. MOgą się kompać 2-3 osoby jedna po drugiej i wody każdemu wystarcza. Zimna woda z sieci dopuszczana od dołu w okolice czujnika to powoduje i zanim się przemiesza z tamtą to informacja już zapisana. W wolnej chwili na pewno przeniosę czujnik wyżej.

 

Popatrz na mój wykres, mam tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie dowiedziałem to jest to pompa do mieszania wody w podłogówce czy jakoś tak. Miesza wode z powrotu z wodą zasilającą podłogę. Chyba dobrze to napisałem.

 

kolega dobrze pisze

 

ma 1 napedzjajaca i druga mieszajaca przy rozdzielaczach, jak by mial jedna to bez zaworu 3d lub 3dT przed rodzielaczmi pusczal by na podloge to samo co w grzejniki - a to moglo by byc zgubne dla podlogi

 

Masz dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio co Ci się tak kocioł uspokoił, bufor dogrzałeś ?

 

szczeze to nie wiem znowu zaczol szalec jak mu podlaczylem czujnik podlogi

 

Już wiem odkręciłem trochę bardziej 3d na podłogówkę - to i się temperatura powrotu zmiejszyła i kocioł w górę ciągnie

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30*c

 

Ja jak u siebie puściłem przy odpalaniu 30*c to też z 3 dni piec szalał (temperatura spalin w granicach 250*c) jak dogrzał w domu do ustawionych 21*c to się uspokoił to mu zmniejszyłem do 18*c i przez kolejne 3 dni przy wyłączonych pompach ciężko mu było zjechać do tych 18*c. Później robiłem testy z 4D i 3D termostatycznymi i jak podniosłem 3D-T na 34*c to jak ruszyły 2 pompy to też zaczął szaleć, nawet podniesienie 4D dużo nie daje bo w zależności ile pomp pracuje tak obniża/podnosi temperaturę. Także po tych kilku dniach testów wydaje mi się że instalacje tak trzeba ustawić aby jak najłagodniej dochodziła do temperatury zadanej (przy 4D powinny pompy chodzić cały czas lub równocześnie) i równocześnie nie zabrakło mocy przy większych mrozach. Coś też mam problem z netem i co chwilę mnie wywala i nie mogę za bardzo śledzić statystyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jest, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie bo jak za bardzo wychłodzi podłogę i ruszy pompa to zmniejszenie na 3D-T i 4D i nawet CWU za bardzo nie pomogą przy RBR11.

Jak dla mnie to nie złe ale bardzo złe rozwiązanie dla podłogi żeby czujnik wyłączał pompę.

To że sterownik daje taką możliwość nie oznacza że musimy z niej korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie złe ale bardzo złe rozwiązanie dla podłogi żeby czujnik wyłączał pompę.

To że sterownik daje taką możliwość nie oznacza że musimy z niej korzystać.

 

Przy rozgrzanej podłodze wyłączenie pompy dużo nie zmienia (zasilanie podłogi 30*C, podłoga 25*C, powrót 22*C), piszę tylko o takiej sytuacji jak nie mieszkam i podłogę wystudzę poniżej 20*C, pompa i tak co jakiś czas się włączy jak temperatura w pomieszczeniu się obniży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozgrzanej podłodze wyłączenie pompy dużo nie zmienia (zasilanie podłogi 30*C, podłoga 25*C, powrót 22*C), piszę tylko o takiej sytuacji jak nie mieszkam i podłogę wystudzę poniżej 20*C, pompa i tak co jakiś czas się włączy jak temperatura w pomieszczeniu się obniży.

Zobaczysz jak to wygląda w praktyce kiedy zamieszkasz, budynek się zagrzeje itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie złe ale bardzo złe rozwiązanie dla podłogi żeby czujnik wyłączał pompę.

To że sterownik daje taką możliwość nie oznacza że musimy z niej korzystać.

 

jak ktoś chce to może a jak nie to nie ale programator takiej mozliwosci nie daje

 

dzieki maher - daje

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...