Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy rozgrzanej podłodze wyłączenie pompy dużo nie zmienia (zasilanie podłogi 30*C, podłoga 25*C, powrót 22*C), piszę tylko o takiej sytuacji jak nie mieszkam i podłogę wystudzę poniżej 20*C, pompa i tak co jakiś czas się włączy jak temperatura w pomieszczeniu się obniży.

 

Wiesz, ile w petli PEX-Al-PEX 16 mm o dlugosci 100 m jest wody? 80 litrow..to tyle, ile pojemnosc kotla!! Reszte dopowiedz sobie sam, co dzieje sie, kiedy po dluzszym postoju pompy podlogowki, 80 litrow wody o temp. 25 C wraca do kotla?

 

PS: Przepraszam...czeski blad 20 litrow. Tam jest R do kwadratu

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ile w petli PEX-Al-PEX 16 mm o dlugosci 100 m jest wody? 80 litrow..to tyle, ile pojemnosc kotla!! Reszte dopowiedz sobie sam, co dzieje sie, kiedy po dluzszym postoju pompy podlogowki, 80 litrow wody o temp. 25 C wraca do kotla?

Nic.... po to jest kocioł że ma ją zagrzać !!!

 

PS poza tym nie wpuszczasz wody w podłogówke o takiej temp jaką ma kocioł tylko ją mieszasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można programowo.

Nie za bardzo rozumiem co Maher pisze.

 

Pisałem o fabrycznych ustawieniach ecoala, pompa podłogowa pomimo dojścia do temperatury zadanej się włączała i wyłączała, jak ustawi się 0/0 to się wyłaczy (dowiedziałem się o tym od Darase, jak miałem ten sam problem i przebijało mi temperaturę).

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic.... po to jest kocioł że ma ją zagrzać !!!

 

PS poza tym nie wpuszczasz wody w podłogówke o takiej temp jaką ma kocioł tylko ją mieszasz...

Nie chcialem dac do rozumienia, ze wode mieszamy, puszczajac w podlogowke, czy wracajaca do kotla. Faktem jest, ze 20 l wody /100 m podlogowki o temp. 20 C kociol ma podgrzac o co najmniej 30 stopni. Sam fakt: ze taka ilosc wody musi podgrzac, a do tego potrzeba kalorii (watow), a wiec groszku... ;)

Poprawilem: 20 l / 100 m- pozna pora dala sie we znaki :)

Edytowane przez gmaj22
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem dac do rozumienia, ze wode mieszamy, puszczajac w podlogowke, czy wracajaca do kotla. Faktem jest, ze 80 l wody /100 m podlogowki o temp. 20 C kociol ma podgrzac o co najmniej 30 stopni. Sam fakt: ze taka ilosc wody musi podgrzac, a do tego potrzeba kalorii (watow), a wiec groszku... ;)

 

 

A jak zapewniasz ciągły pobór ciepła (stała praca pomp lub cykliczna) czy jest potrzeba czy nie, to watów nie potrzebujesz??? przegrzewasz pomieszczenia,nie uwzględniasz zysków bytowych,czy nagrzania przez słońce....Zresztą spytaj się mądrych ludzi ,kiedy kocioł ma największa sprawność czy jak chodzi na max-a czy jak chodzi ze stałą mocą np3-4Kw? przeciez to sa nasze pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zapewniasz ciągły pobór ciepła (stała praca pomp lub cykliczna) czy jest potrzeba czy nie, to watów nie potrzebujesz??? przegrzewasz pomieszczenia,nie uwzględniasz zysków bytowych,czy nagrzania przez słońce....Zresztą spytaj się mądrych ludzi ,kiedy kocioł ma największa sprawność czy jak chodzi na max-a czy jak chodzi ze stałą mocą np3-4Kw? przeciez to sa nasze pieniądze...

 

Bez pytania sie madrych ludzi, dla mnie sprawnosc to nic innego jak stosunek energii uzyskanej do dostarczonej. Zreszta piszemy tu wylacznie o grzaniu wody przez kociol, a w tym slonce nie ma najmniejszego udzialu. Zyski bytowe, ze slonca, z lokalizacji wzgledem stron swiata uwzgledniamy przy obliczaniu strat ciepla.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pytania sie madrych ludzi, dla mnie sprawnosc to nic innego jak stosunek energii uzyskanej do dostarczonej. Zreszta piszemy tu wylacznie o grzaniu wody przez kociol, a w tym slonce nie ma najmniejszego udzialu.

 

To jest teoria:) która sie nijak ma do kotłów na ekogroszek :) to nie gaz czy prąd, kotły na eko rządzą się swoimi prawami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zapewniasz ciągły pobór ciepła (stała praca pomp lub cykliczna) czy jest potrzeba czy nie, to watów nie potrzebujesz??? przegrzewasz pomieszczenia,nie uwzględniasz zysków bytowych,czy nagrzania przez słońce....Zresztą spytaj się mądrych ludzi ,kiedy kocioł ma największa sprawność czy jak chodzi na max-a czy jak chodzi ze stałą mocą np3-4Kw? przeciez to sa nasze pieniądze...

 

Ale w RBR-11 trzeba wsiąść też pod uwagę jak ktoś to wcześniej opisał "wykastrowana 17" że z pełną mocą ile uleci w komin (u mnie podejrzewam że przy niepełnej mocy spaliny dochodziły do 250*C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w RBR-11 trzeba wsiąść też pod uwagę jak ktoś to wcześniej opisał "wykastrowana 17" że z pełną mocą ile uleci w komin (u mnie podejrzewam że przy niepełnej mocy spaliny dochodziły do 250*C).

 

aaaa widzisz:) musisz znaleść ''złoty srodek'' :) np przez właczenie opcji regulacji temp spalin :D wszystko jest do zrobienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...