Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Ale w RBR-11 trzeba wsiąść też pod uwagę jak ktoś to wcześniej opisał "wykastrowana 17" że z pełną mocą ile uleci w komin (u mnie podejrzewam że przy niepełnej mocy spaliny dochodziły do 250*C).

 

Jak kupowalem swoja "jedenastke", upieralem sie przy niej, gdyz bylem pewien, ze w zupelnosci wystarczy. Nie wiedzialem jeszcze wtedy, ze to podobno "kastrat" ;) Byc moze doplacilbym te trzy stowki do 17stki... zeby sprawnosc miec wieksza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak kupowalem swoja "jedenastke", upieralem sie przy niej, gdyz bylem pewien, ze w zupelnosci wystarczy. Nie wiedzialem jeszcze wtedy, ze to podobno "kastrat" ;) Byc moze doplacilbym te trzy stowki do 17stki... zeby sprawnosc miec wieksza;)

 

Ja też jakbym wiedział przez kupnem czym się różnią 11 od 17 to bym wziął 17. Jak już projektowali 11 to powinni zmniejszyć komorę spalania i procentowo wszystkie elementy wymiennika, a nie wyciąć półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakbym wiedział przez kupnem czym się różnią 11 od 17 to bym wziął 17. Jak już projektowali 11 to powinni zmniejszyć komorę spalania i procentowo wszystkie elementy wymiennika, a nie wyciąć półkę.

 

Trzeba było słuchać karoki i minertu przecież oni mają 17- stki - myślicie dlaczego

 

bo 11 polskie prawo zabrania :D

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz moje wykresy z wczoraj do 16 na 10KW i spaliny do 150

 

Mi jak dogrzał pomieszczenia to też spaliny nie przekraczały 150*C, ale podejrzewam że nie przekraczał wtedy 4KW i może w zupełności taka moc wystarczy do ogrzania domu. Tylko ciekawe jaka jest moc przy spalinach powyżej 250*C , a zwłaszcza jego sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było słuchać karoki i minertu przecież oni mają 17- stki - myślicie dlaczego

 

bo 11 polskie prawo zabrania :D

A fakt...mowil karoka, zeby 17stke brac i nie dlatego ze drozsza. Ale skoro uparty klient wie czego chce...;)

 

PS: Zreszta wole wycisnac z mojej 11 stki 15 kW przy wyzszej temperaturze spalin, wtedy i sprawnosc wieksza, niz "kisic" opal w 17stce przy 40 C i takiej samej ( 40 % ) sprawnosci...

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było słuchać karoki i minertu przecież oni mają 17- stki - myślicie dlaczego

 

bo 11 polskie prawo zabrania :D

Bo minertu ogrzewa 320m2.Temp wewnątrz ma 26deg. Karoka ma 11kW ile m2 tego nie pamiętam ale coś ok 140 chyba.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo minertu ogrzewa 320m2.Temp wewnątrz ma 26deg. Karoka ma 11kW ile m2 tego nie pamiętam ale coś ok 140 chyba.

 

Zbigmaz01 tez ogrzewa ponad 300 metrowa hacjende siedemnastka z buforem. To akurat widzialem na wlasne oczy. Przy okazji zapytam fachowca: jak mam odroznic Wesola od Retopala? Pytanie moze wydawac sie smieszne, ale latem kupilem po tonie kazdego w takich samych workach. Przyklejone kartki gdzies "wywialo"...:confused:

Dla mnie to czarne i to czarne...

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A ciekawe gdzie arturo i jedo PC

 

BO przecież by mi dobrałtaką z 10 kW - i ciekawe ile by dała rade

Prąd zatrzymasz w każdej chwili bez strat a nawet z zyskami w przypadku jak zatrzymujesz i czekasz na tanią taryfę,bierzesz moc jaką chcesz i kiedy chcesz a zużycie będzie zależne tylko i wyłącznie od strat ciepła.

Powietrzne są inwentorowe i same określają jaką moc potrzebujesz.

Chcesz grzac tylko w taniej taryfie np.przez 10h to dobierasz moc zgodnie ze wzorem: obciążenie cieplne*24/10= moc grzewcza jaka nam jest potrzebna przy -20st.C. W moim przypadku 3,2*24/10=7,68kW i z taką mocą przy -20 urządzenie grzewcze będzie pracowało tylko 10h w taniej taryfie.

Gdybym chciał grzac 24h to wystarczyłoby źródło ciepła o mocy 3,2kW.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Faktem jest, ze 20 l wody /100 m podlogowki o temp. 20 C kociol ma podgrzac o co najmniej 30 stopni. Sam fakt: ze taka ilosc wody musi podgrzac, a do tego potrzeba kalorii (watow), a wiec groszku... ;)

W przypadku grzejników będzie gorsza sytuacja przy założeniu utrzymywania identycznej temperatury w domu.

Druga sprawa,że podlogowkę można zaprojektować pod zasilanie nawet 40st.C i wyżej i wtedy przy delcie 5-6st.C nie ma problemu z zimnym powrotem do kotła i kombinowania.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...