Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Flutebox, Ekoret nie ma w tym roku cech charakterystycznych. Mieszają co się da. Zamiast Kazimierza już nawet o dosypywaniu ruska czy Janiny słyszałem. Zamiast Wesołej zdarza się że dają Wieczorek. Jest co się trafi. A Pieklorz w tym roku tylko z Piekar. Dość gruby, raczej śladowe ilości ziarna poniżej 10mm. Twardy, błyszczący, raczej bardzo ciemno grafitowy niż smoliście czarny. Regularny kształt ziaren - raczej nie powinno być śledzi ( długie a chude - taki jest np. ten nibyekogroszek ze Silesii, trzyma wymiar w obwodzie ale długi to i na 5 cm się zdarzy ) Pali się pięknym żółtym płomieniem, nie smoli, nie spieka, nie daje koksu. Bardzo długo trzyma żar, podniesie się nawet po kilku godzinach postoju ( jak np. prądu braknie ). Jak popatrzysz na żar po zatrzymaniu dmuchawy, masz widzieć każdy żarzący się węgielek osobno. Ma w zasadzie tylko jedną wadę - na kopalni kosztuje 715 PLN luzem. I trzeba za nim odstać minimum tydzień.

I z tego opisu rowniez chetnie skorzystam, bo Pieklorz u mnie tez jest i nawet wiem, ktory to, bo ma worki opisane :) Ciekawe, ze kupilem go jako Pieklorz z Bobrka w pazdzierniku, a z opisu wynika, iz moze pochodzic tylko z Piekar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I z tego opisu rowniez chetnie skorzystam, bo Pieklorz u mnie tez jest i nawet wiem, ktory to, bo ma worki opisane :) Ciekawe, ze kupilem go jako Pieklorz z Bobrka w pazdzierniku, a z opisu wynika, iz moze pochodzic tylko z Piekar ?

 

Sprawdź jak się pali, bo ja także mam niby pieklorza z bobrka. Poezji na palniku i w popielniku nie ma, ale nie jest źle no i ciepło w chałupie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flutebox, Ekoret nie ma w tym roku cech charakterystycznych. Mieszają co się da. Zamiast Kazimierza już nawet o dosypywaniu ruska czy Janiny słyszałem. Zamiast Wesołej zdarza się że dają Wieczorek. Jest co się trafi. A Pieklorz w tym roku tylko z Piekar. Dość gruby, raczej śladowe ilości ziarna poniżej 10mm. Twardy, błyszczący, raczej bardzo ciemno grafitowy niż smoliście czarny. Regularny kształt ziaren - raczej nie powinno być śledzi ( długie a chude - taki jest np. ten nibyekogroszek ze Silesii, trzyma wymiar w obwodzie ale długi to i na 5 cm się zdarzy ) Pali się pięknym żółtym płomieniem, nie smoli, nie spieka, nie daje koksu. Bardzo długo trzyma żar, podniesie się nawet po kilku godzinach postoju ( jak np. prądu braknie ). Jak popatrzysz na żar po zatrzymaniu dmuchawy, masz widzieć każdy żarzący się węgielek osobno. Ma w zasadzie tylko jedną wadę - na kopalni kosztuje 715 PLN luzem. I trzeba za nim odstać minimum tydzień.

 

Mam pieklorza i to podobno z Piekar chwalił się sprzedawca, niedaleko od siebie na składzie 960zł pakowany 920 luz z tym że pakują niestety na miejscu, byłem dzisiaj wszystko mokre jak cholera

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pieklorza niedaleko od siebie na składzie 960zł pakowany 920 luz z tym że pakują niestety na miejscu, byłem dzisiaj wszystko mokre jak cholera

 

Ktoś pisał na forum, że mokre dobrze się pali i coś jakimś tlenie z wody :confused: czy cuś podobnego, jedyna wada mokrego to to, że wszystko w pobliżu gnije, a nawet tynk w boksie po jakimś czasie odpada.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał na forum, że mokre dobrze się pali i coś jakimś tlenie z wody :confused: czy cuś podobnego, jedyna wada mokrego to to, że wszystko w pobliżu gnije, a nawet tynk w boksie po jakimś czasie odpada.;)

 

Znasz tylko jedną wadę ? :-) Ja znam kolejną, płacisz wodę tyle co za węgiel

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Niemniej sprawa dotyczyla podgrzania sporej ilosci powracajacej wody z instalacji podlogowki. Jak ktos wspomnial, ze ma 1200 m.b., to czy jest to 240 l czy 150 l to i tak sporo. Ta wode trzeba ogrzac. A do podgrzania 1ml wody o 1 C potrzeba 1 kalorii...wiec reszte tez mozna policzyc. Zatraz nam sie tu forum matematyczne zrobi :)

Pozdrawiam kolegow i dziekuje za czujnosc...;)

Przy grzejnikach ściennych będzie jak nie identycznie to znacznie gorzej i mniej ekonomicznie zakładając taką samą moc grzewczą grzejnika podłogowego i ściennego i taką samą temperaturę w domu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz to osobno złożone i tylko nie wiesz które jest które czy jak leci? Retopal powinien być bardziej czarny, bardziej kruchy, drobniejszy. Trafiają się złote przerosty. Wesoła bardziej w grafit, błyszcząca, twarda, bez przerostów. Jak masz osobno zsayp worak i zapal ze sporym nadmuchem. Wesoła spali się na pył, zostawi trochę koksu. Retopal zrobi spieki żużlowe. Płomień z Wesołej będzie inny - dość wysoki ale nad samym palnikiem jakby lekko w błękit wpada. Z Retopalu żółty, duży ogień ma się robić.

 

Skąd masz takie info? Górnik czy co? :-)

Szwagier zakupił ekoreta w worach całkiem dobrze się mu to pali 870zł.

Ja mam jeszcze kilkanaście worków w rezerwie "by Biedronka" i szczerze muszę coś pomyśleć w najbliższych dniach o zakupie paliwa. I chyba się szykuje wyjazd po wungel na Śluunsk własnym transportem

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego opisu rowniez chetnie skorzystam, bo Pieklorz u mnie tez jest i nawet wiem, ktory to, bo ma worki opisane :) Ciekawe, ze kupilem go jako Pieklorz z Bobrka w pazdzierniku, a z opisu wynika, iz moze pochodzic tylko z Piekar ?
W październiku na Bobrku był w sprzedaży jeszcze Pieklorz workowany. Luzem zniknął w lipcu. Ale na składach mogli mieć jakieś zapasy sprzed lipca - to się różnym różnie kończy. Albo zapakowali produkt który obecnie Bobrek oferuje - groszek 5 - 25. A te worki to masz oryginalne z kopalni czy sypane na składzie? Opis dotyczy węgla z Piekar - z Bobrkiem to jednak całkiem inna historia. Może stwarzać spore problemy. To dlatego napisałem, że Pieklorz w tym roku to tylko z Piekar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grzejnikach ściennych będzie jak nie identycznie to znacznie gorzej i mniej ekonomicznie zakładając taką samą moc grzewczą grzejnika podłogowego i ściennego i taką samą temperaturę w domu.

Niestety przy grzejnikach mamy tylko konwekcje i promieniowanie, zas przy podlogowce wykorzystujemy jeszcze akumulacje betonu. 20 m kwadratowych 10 czy 15 cm betonu wiecej zakumuluje ciepla niz chocby 2 m kwadratowe 1 mm blachy.Fakt, ze ten beton rowniez trzeba wygrzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku na Bobrku był w sprzedaży jeszcze Pieklorz workowany. Luzem zniknął w lipcu. Ale na składach mogli mieć jakieś zapasy sprzed lipca - to się różnym różnie kończy. Albo zapakowali produkt który obecnie Bobrek oferuje - groszek 5 - 25. A te worki to masz oryginalne z kopalni czy sypane na składzie? Opis dotyczy węgla z Piekar - z Bobrkiem to jednak całkiem inna historia. Może stwarzać spore problemy. To dlatego napisałem, że Pieklorz w tym roku to tylko z Piekar.

 

 

Pieklorza robi Kompania Węglowa S.A w której skład wchodzi :

KWK Bielszowice

KWK Bobrek - Centrum

KWK Bolesław Śmiały

KWK Brzeszcze

KWK Chwałowice

KWK Halemba-Wirek

KWK Jankowice

KWK Knurów - Szczygłowice

KWK Marcel

KWK Piast

KWK Piekary

KWK Pokój

KWK Rydułtowy - Anna

KWK Sośnica - Makoszowy

KWK Ziemowit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku na Bobrku był w sprzedaży jeszcze Pieklorz workowany. Luzem zniknął w lipcu. Ale na składach mogli mieć jakieś zapasy sprzed lipca - to się różnym różnie kończy. Albo zapakowali produkt który obecnie Bobrek oferuje - groszek 5 - 25. A te worki to masz oryginalne z kopalni czy sypane na składzie? Opis dotyczy węgla z Piekar - z Bobrkiem to jednak całkiem inna historia. Może stwarzać spore problemy. To dlatego napisałem, że Pieklorz w tym roku to tylko z Piekar.

Mam dwa rodzaje Pieklorza, jeden w workach wygladajacych na oryginalne, bezowe z czarnym napisem: PIEKLORZ, paliwo kwalifikowane itp.... ale konfekcjonowane raczej na skladzie, bo jest nadruk: Super Opal, Bierutow. Drugi Pieklorz to na kupiony jako Bartex Silver w bialych, "nieoznakowanych" workach. Jeden i drugi kupione w pazdzierniku. Stad moje pytania, bo sam jestem ciekaw, "ile cukru ma w tym cukrze" :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...