Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze , nie mam, ale to tak jak instalko. Także nic nie ma, jedynie slogany na stronie i kosmiczną cenę za super reaktor o szemranych parametrach. ;)

 

Wiesz mi się tak komora nawrotowa sadza zapchała po tygodniu palenia (jeden zbiornik) że dym to drzwiczkami od zasobnika ociekał przez regulator ciagu kominowego - ciekawe czy tak ma być ????

 

Jak wróciłem z kotłowni to żona się pyta czy się w polskie rambo bawiłęm bo ufajdany od sadzy i smierdze jak polska wedzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz. W tym kotle to sadzy nie uświadczysz. To jakaś teoria spiskowa i komkurencja, której obroty spadają....... ;)

 

Dobra, już nic złego o reaktorze nie piszę. Jest zajefajny.... i normalnie jako jednym z niewielu kotłów na rynku węgiel się pali. To już jest super.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz. W tym kotle to sadzy nie uświadczysz. To jakaś teoria spiskowa i komkurencja, której obroty spadają....... ;)

 

Dobra, już nic złego o reaktorze nie piszę. Jest zajefajny.... i normalnie jako jednym z niewielu kotłów na rynku węgiel się pali. To już jest super.

 

No się pali i co najlepsze nie ubywa u jednego kolegi to się nawet produkował w zasobniku - on sypał do kotła do gardzieli a wegiel mu w zbiorniku przybywał.

 

Mówi że ufedrował tak z dwie hałdy co mu na zime starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi się tak komora nawrotowa sadza zapchała po tygodniu palenia (jeden zbiornik) że dym to drzwiczkami od zasobnika ociekał przez regulator ciagu kominowego - ciekawe czy tak ma być ????

 

Jak wróciłem z kotłowni to żona się pyta czy się w polskie rambo bawiłęm bo ufajdany od sadzy i smierdze jak polska wedzonka

 

No to zdolniacha jesteś, a polska wędzonka nie smierdzi chyba, że krzyżacka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
krzyżacka to jurandem ze spychowa zalatuje

bardziej folksdeutchami,faszystami i inną nacją pochodną od aryjskiej...

Jurand,to był gość,który oparł się krzyżackiej pogardzie dla Polaków.

 

Jeśli ktoś mieszka na krzyżackiej ziemii czyli wg mnie mieszka w Niemczech,bo Polska takowych ziem nie posiada...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyżacka to jurandem ze spychowa zalatuje - ale jak kto lubi wedzone gałki oczne i ozory to wiesz ;)

 

Panowie poprostu nie radzicie sobie na początku z obsługą kotła i swojej instalacji jak wiekszość , a nachlapaliście wcześniej jęzorem i dalej w to brniecie zamiast poradzić się doświadczonych ludzi, bo co jak by wam jutro firma przedstawiła certyfikat i swiadectwo badan ze sprawnoscią kotła 90% przy spalinie 120* to odrazu spalanie się poprawi ?, automat automatem ale przy takich cudach jakie tu są opisywane jako paliwo to trzeba mu dobrać ustawienia dopiero będzie spalał, a takiego cudu nikt wam nie obiecywał,że załadujecie opał z biedronki na 25kg 3l wody pyk guziczek i w popielniku pyłek a komora spalania biała

 

dopisek

Arturo nie napinaj się tak i nie czepiaj ludzi bo nie jesteś w temacie

Edytowane przez keteimj
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poprostu nie radzicie sobie na początku z obsługą kotła i swojej instalacji jak wiekszość , a nachlapaliście wcześniej jęzorem i dalej w to brniecie zamiast poradzić się doświadczonych ludzi, bo co jak by wam jutro firma przedstawiła certyfikat i swiadectwo badan ze sprawnoscią kotła 90% przy spalinie 120* to odrazu spalanie się poprawi ?, automat automatem ale przy takich cudach jakie tu są opisywane jako paliwo to trzeba mu dobrać ustawienia dopiero będzie spalał, a takiego cudu nikt wam nie obiecywał,że załadujecie opał z biedronki na 25kg 3l wody pyk guziczek i w popielniku pyłek a komora spalania biała

 

Arturo nie napinaj się tak i nie czepiaj ludzi bo nie jesteś w temacie

 

Ironia

 

trzeba się pośmiać

 

ale swoją droga to ciekawe czy juz dowieźli te kotły na badanie czy jeszcze jadą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej folksdeutchami,faszystami i inną nacją pochodną od aryjskiej...

Jurand,to był gość,który oparł się krzyżackiej pogardzie dla Polaków.

 

Jeśli ktoś mieszka na krzyżackiej ziemii czyli wg mnie mieszka w Niemczech,bo Polska takowych ziem nie posiada...

 

A ja myślałęm że to byli zakonnicy tacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Wiesz mi się tak komora nawrotowa sadza zapchała po tygodniu palenia (jeden zbiornik) że dym to drzwiczkami od zasobnika ociekał przez regulator ciagu kominowego - ciekawe czy tak ma być ????

 

To mogę w 100% potwierdzić.U mnie zapaliła się tam sadza.Trzeba zwrócić uwagę na ruchy jakie się wykonuje czyszcząc tym czyszczakiem.Ruszając do przodu i do tyłu-nie za wiele zbieramy.Trochę to nieprzemyślane,aby trzeba było do oporu dociskać w 4 strony świata aby zebrać tam wszystko.Opał też może być różny,ale ten czyszczak....oprócz systemu dosuszania,kolejny minus dla konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...