Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

To mogę w 100% potwierdzić.U mnie zapaliła się tam sadza.Trzeba zwrócić uwagę na ruchy jakie się wykonuje czyszcząc tym czyszczakiem.Ruszając do przodu i do tyłu-nie za wiele zbieramy.Trochę to nieprzemyślane,aby trzeba było do oporu dociskać w 4 strony świata aby zebrać tam wszystko.Opał też może być różny,ale ten czyszczak....oprócz systemu dosuszania,kolejny minus dla konstrukcji.

 

Coś mi się wydaje że bedzie trzeba reklamować to ustrojstwo - czyszczak ma ok 5mm luzu nie ma jak dokładnie zebrać tej sadzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tydzień palenia za mną jak na razie automat dzisiaj przeszedłem na grupowe w domu około 20stopni bez szaleństw ale przy stałej temperaturze 20 C jest to odczuwalnie dużo lepiej niż przy śmieciuchu gdzie na wieczór miałem 22 a rano 19 i ten spadek 3 stopni się odczuwało.Teraz siedzę w koszulce przy kompie i jest mi ciepło. Wsadziłem do podajnika przez tydzień 160Kg węgla czy to dużo? zobaczymy co będzie przy mrozach jak na razie w moim przekonaniu jest nieźle ale jest na polu + Oringi zaaplikowane sznur pomiędzy podajnik a zasobnik wsadzony i... "Sza cicho sza czas na ciszę" :-) teraz hałas jest naprawdę do zaakceptowania. Sam silnik odkręcony nie buczy. To co powoduje bo buczenie to wibracje wywoływane bezpośrednim połączeniem bez żadnej antywibracyjnej izolacji co w moim przekonaniu jest dużym uchybieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste i takich rzeczy chyba żaden insztalator by nie robił.

Jednak zdaje się że pompa CO tutaj zasila kaloryfery + rozdzielacz do podłogówki na którym jest zawór term. oraz pompa. A kapilara mierzy wodę wymieszaną.

 

Jeżeli by tak było to jest błąd, bo nie miałby wtedy możliwości osobnego sterowania grzejnikami. Jeżeli jednak tak ma, to musi ją przełożyć na obwód zasilania tylko grzejników. Kurcze, on ma te samy problemy przez które i ja się męczyłem, czyżby ten sam beznadziejny instalator...??

 

Panowie znalazłem stare zdjęcia, na których widać jak jest rozwiązane podłączenie mojego rozdzielacza.

https://www.dropbox.com/sh/q0mbbysul71154w/7DLtHo2iWG

Widać tam zasilanie i powrót które wychodzą z piwnicy tzn z kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień palenia za mną jak na razie automat dzisiaj przeszedłem na grupowe w domu około 20stopni bez szaleństw ale przy stałej temperaturze 20 C jest to odczuwalnie dużo lepiej niż przy śmieciuchu gdzie na wieczór miałem 22 a rano 19 i ten spadek 3 stopni się odczuwało.Teraz siedzę w koszulce przy kompie i jest mi ciepło. Wsadziłem do podajnika przez tydzień 160Kg węgla czy to dużo? zobaczymy co będzie przy mrozach jak na razie w moim przekonaniu jest nieźle ale jest na polu + Oringi zaaplikowane sznur pomiędzy podajnik a zasobnik wsadzony i... "Sza cicho sza czas na ciszę" :-) teraz hałas jest naprawdę do zaakceptowania. Sam silnik odkręcony nie buczy. To co powoduje bo buczenie to wibracje wywoływane bezpośrednim połączeniem bez żadnej antywibracyjnej izolacji co w moim przekonaniu jest dużym uchybieniem.

 

To już drugi zadowolony z patentu pod nazwą "oring". Fajnie, że u Ciebie pomogło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już drugi zadowolony z patentu pod nazwą "oring". Fajnie, że u Ciebie pomogło..

 

Dzięki za patent, pamiętajmy jednak, że to powinno być zrobione nie przez klienta końcowego a przez producenta. Oring Wyciszył ale nie zlikwidował całkiem hałasu. Nie jest sztuką pościągać części z różnych fabryk i producentów poskładać w całość i sprzedać z niezłą marżą.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,prośba dla zaawansowanych palaczy niech ktoś zerknie na moje ustawienia ewentualnie co jeszcze pozmieniać.

https://esterownik.pl/sterownik/3165

Jeśli pytasz to czy masz jakiś problem ?

Czy coś jest nie tak, jak tak to co ?

Czy chcesz żeby tylko ci napisać że jest cudnie, pięknie i wspaniale ? :)

Nie odbieraj tego za złośliwość ale jak jest dobrze to po co tam zaglądać ?

Masz w domu ciepło ?

Masz dopalony węgiel ? niema niedopałków ?

To zasiądź w fotelu, żonkę na kolana i zapomnij o piecu, jak węgiel się skończy to ruszysz tyłek z fotela, dosypiesz i dalej żonkę przytulaj a nie piec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wali spiekami i nic nie moge z tym zrobic. Zmniejszam wiatr, zmniejszam podawanie i lipa. Material sprawdzony Pieklorz pakowany u producenta. Moze jakies sugestie?

Jeszcze jedna cieawostka, mianowicie zawsze piec przestaje grzac 5 stopni powyzej zadanej.

Z gory dzieki za podpowiedzi.

Edytowane przez lowca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wali spiekami i nic nie moge z tym zrobic. Zmniejszam wiatr, zmniejszam podawanie i lipa. Material sprawdzony Pieklorz pakowany u producenta. Moze jakies sugestie?

Jeszcze jedna cieawostka, mianowicie zawsze piec przestaje grzac 5 stopni powyzej zadanej.

Z gory dzieki za podpowiedzi.

 

Przy pracy w trybie "retortowy-ecoal" czyli full automat tak ma pracować w/g algorytmu napisanego przez producenta sterownika.

Palę jakimś chyba Pieklorzem z Bobrka i ustawiłem : -1 - korekta dmuchawy i czas podawania 3s. Na tych ustawieniach pracuje stabilnie. Odstawia się, ale na dość krótki czas.

Od chyba 3 dni włączyłem automat, bo zrobiło się nieco chłodniej i jest większy odbiór ciepła.:)

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy którzy założyli kotły na paliwo stałe w nowiutkich domkach zrobili to bo nie mieli na działce gazu? czy coś innego ich do tego pchnęło? ciekawe co? czyżby wiara, że będzie ekonomiczniej na węglu?

Mam doświadczenie z rodziny siostra i kuzynka mają takie same domy nowe od 2012r siostra ma eko a kuzynka gaz (kondensat) koszt ogrzania domu zbliżony chociaż ostatnia zima wyszła taniej kuzynkę gazem. W dodatku węgiel szaleje z cenami a gaz w miarę stabilnie od kilku lat w ostatnich miesiącach nawet jakaś bardzo delikatna ale jednak obniżka nas spotkała. Gdy uruchomią Gazoport w Świnoujściu założyć można jeszcze jakieś korekty w cenach gazu.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy koledzy którzy założyli kotły na paliwo stałe w nowiutkich domkach zrobili to bo nie mieli na działce gazu? czy coś innego ich do tego pchnęło? ciekawe co? czyżby wiara, że będzie ekonomiczniej na węglu?

Mam doświadczenie z rodziny siostra i kuzynka mają takie same domy nowe od 2012r siostra ma eko a kuzynka gaz (kondensat) koszt ogrzania domu zbliżony chociaż ostatnia zima wyszła taniej kuzynkę gazem.

Dobre pytanie ;)

Polecam przejrzeć wątek grzejących prądem i poczytać o rachunkach za ogrzewanie w nowych domach tamtejszych użytkowników i porównać z tutejszymi zużyciami ekogroszka.

Wnioski powinny nasunąć się same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły sezon najprawdopodobniej zamontuję kocioł gazowy - raczej kondensat równolegle do kotła węglowego. Gazowy bedzie grzał w dodatnich temperaturach, a brudas w ujemnych. Sezon grzewczy "węglowy" znacznie się skróci.

Taki mam plan a przyszły sezon, tym bardziej , że gaz mam w kotłowni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może certyfiakt to nam gwiazdor przyniesie pod choinkę ???

 

albo jaki inny dziadek mróz - bo blachy przecie radzieckie

 

Kalio po co Ci do twojego kotła ten certyfikat ? ktoś pisał na forum, że badanie trwa kilka tygodni z wynikami jeśli się przedłuża to prawdopodobnie dlatego, że kocioł nie spełnił kryteriów danej klasy a producent dostał zalecenia do poprawienia, poprawia i oddaje ponownie więc jeśli kocioł zostanie zmodyfikowany po zalecaniach to i tak twój nie jest więc certyfikat ma się nijak do twojego egzemplarza :-)

 

Chyba, że jeszcze nie jest badany ale został jedynie zawieziony do badania to inna sprawa :-)

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły sezon najprawdopodobniej zamontuję kocioł gazowy - raczej kondensat równolegle do kotła węglowego. Gazowy bedzie grzał w dodatnich temperaturach, a brudas w ujemnych. Sezon grzewczy "węglowy" znacznie się skróci.

Taki mam plan a przyszły sezon, tym bardziej , że gaz mam w kotłowni. :)

 

To po co wywaliłeś tyle kasy na kocioł na paliwo stałe, jeśli masz nowy dom dobrze ocieplony, nie porobiłeś błędów w termoizolacji to gaz sprawdzi się znacznie lepiej włączysz na jesień wyłączysz wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co wywaliłeś tyle kasy na kocioł na paliwo stałe, jeśli masz nowy dom dobrze ocieplony, nie porobiłeś błędów w termoizolacji to gaz sprawdzi się znacznie lepiej włączysz na jesień wyłączysz wiosną.

 

Nie mam nowego domu, dom z przełomu lat 80/90 słabo docieplony stąd takie rozwiązanie, aby jak najmniej przebywać w kotłowni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie ;)

Polecam przejrzeć wątek grzejących prądem i poczytać o rachunkach za ogrzewanie w nowych domach tamtejszych użytkowników i porównać z tutejszymi zużyciami ekogroszka.

Wnioski powinny nasunąć się same.

 

Podrzuć link,

co do prądu to Polska to nie Norwegia ale z chęcią przeczytam. Jakieś 15 lat temu moi wujkowie po powrocie jeden z Niemiec drugi USA zakupili grzejniki elektryczne jeden grzał kilka tygodni po pierwszym rachunku około 2.000zł założył centralne i gaz. Drugi jeszcze wtedy był w trakcie budowy i nawet ich nie powiesił owe nowiutkie grzejniczki zaniósł na strych i założył centralne z tym, że węglowe na śmieciucha. Oczywiście technologi poszła do przodu może się coś w tym temacie zmieniło na plus prądu, podaj link wczoraj brat mieszkający w USA mówił mi, że jego kolega ma ogrzewanie na podczerwień podobno na warunki USA bardzo ekonomiczne, chociaż gaz mają też kilka razy tańszy niż u nas

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...