Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Kalio po co Ci do twojego kotła ten certyfikat ? ktoś pisał na forum, że badanie trwa kilka tygodni jeśli się przedłuża to prawdopodobnie dlatego, że kocioł nie spełnił kryteriów danej klasy a producent dostał zalecenia do poprawienia, poprawia i oddaje ponownie więc jeśli kocioł zostanie zmodyfikowany po zalecaniach to i tak twój nie jest więc certyfikat ma się nijak do twojego egzemplarza :-)

 

 

I czemu ma służyć taki komentarz ?

Tak właśnie rodzą się plotki, a plotki cały czas powtarzane niektórzy po czasie zaczynają uznawać za prawdę.

Badanie trwają kilka dni, na dokumentacje czeka się kilka tygodni.

Tak ktoś napisał.

 

A Cibie co skłoniło do zakupu kotła na paliwo stałe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I czemu ma służyć taki komentarz ?

Tak właśnie rodzą się plotki, a plotki cały czas powtarzane niektórzy po czasie zaczynają uznawać za prawdę.

Badanie trwają kilka dni, na dokumentacje czeka się kilka tygodni.

Tak ktoś napisał.

 

A Cibie co skłoniło do zakupu kotła na paliwo stałe ?

 

Hobby

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy w trybie "retortowy-ecoal" czyli full automat tak ma pracować w/g algorytmu napisanego przez producenta sterownika.

Palę jakimś chyba Pieklorzem z Bobrka i ustawiłem : -1 - korekta dmuchawy i czas podawania 3s. Na tych ustawieniach pracuje stabilnie. Odstawia się, ale na dość krótki czas.

Od chyba 3 dni włączyłem automat, bo zrobiło się nieco chłodniej i jest większy odbiór ciepła.:)

 

Ja ustawilem dmuchawe -3 i podawanie 6s. Zmienie na mniej, moze sie poprawi, bo rozumiem ze nie ma czasu dopalic wegla bo podaje kolejna porcje. Odpoczynki sa i to dosc dlugie bo po 40-30 min.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Podrzuć link,

co do prądu to Polska to nie Norwegia ale z chęcią przeczytam. Jakieś 15 lat temu moi wujkowie po powrocie jeden z Niemiec drugi USA zakupili grzejniki elektryczne jeden grzał kilka tygodni po pierwszym rachunku około 2.000zł założył centralne i gaz. Drugi jeszcze wtedy był w trakcie budowy i nawet ich nie powiesił owe nowiutkie grzejniczki zaniósł na strych i założył centralne z tym, że węglowe na śmieciucha. Oczywiście technologi poszła do przodu może się coś w tym temacie zmieniło na plus prądu, podaj link wczoraj brat mieszkający w USA mówił mi, że jego kolega ma ogrzewanie na podczerwień podobno na warunki USA bardzo ekonomiczne, chociaż gaz mają też kilka razy tańszy niż u nas

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P!!!&p=6245234&viewfull=1#post6245234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu ma służyć taki komentarz ?

Tak właśnie rodzą się plotki, a plotki cały czas powtarzane niektórzy po czasie zaczynają uznawać za prawdę.

Badanie trwają kilka dni, na dokumentacje czeka się kilka tygodni.

Tak ktoś napisał.

 

A Cibie co skłoniło do zakupu kotła na paliwo stałe ?

 

A tak poważnie cóż mi po certyfikacie, jeśli będzie miał klasę "A" np. wg Zabrzańskiego Instytutu to bardzo dobrze, jednak każdy z nas wie w jakich warunkach są robione te badania i powtarzalność czystości spalin w domowych warunkach jest nie do powtórzenia. Sprawność o ile mi wiadomo jest w warunkach nominalnych, których kocioł albo w ogóle albo prawie nie osiąga w domowych piwnicach.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie cóż mi po certyfikacie, jeśli będzie miał klasę "A" np. wg Zabrzańskiego Instytutu to bardzo dobrze, jednak każdy z nas wie w jakich warunkach są robione te badania i powtarzalność czystości spalin w domowych warunkach jest nie do powtórzenia. Sprawność o ile mi wiadomo jest w warunkach nominalnych, których kocioł albo w ogóle albo prawie nie osiąga w domowych piwnicach.

Mam identyczne zdanie.

Nareszcie w czymś się zgadzamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne zdanie.

Nareszcie w czymś się zgadzamy

 

Niestety. Przy dofinansowaniu liczy się zdanie dofinansowującego, a nie Wasze.

Jak Wy będziecie dopłacać do kotłów - to wtedy bedziecie mogli stosować swoja własne metody i kryteria oceny. Spróbujcie! Może będzie wtedy w Polsce lepiej? W powietrzu w Polsce, znaczy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Przy dofinansowaniu liczy się zdanie dofinansowującego, a nie Wasze.

Jak Wy będziecie dopłacać do kotłów - to wtedy bedziecie mogli stosować swoja własne metody i kryteria oceny. Spróbujcie! Może będzie wtedy w Polsce lepiej? W powietrzu w Polsce, znaczy się.

 

Ja już pisałem, że u mnie ma dopłat do kotłów węglowych jeśli ktoś ma to zapewne będzie ucieszony. Nie zmieni to faktu, że jeśli chłopaki kupili kotły z przekonaniem że ich 17 i 11 były badane i mają sprawność 88 to pewnie mogą czuć się lekko zakłopotani w obecnej sytuacji. Kiedyś pytałem o chłonność wody węgla kamiennego ile ona wynosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Na przyszły sezon najprawdopodobniej zamontuję kocioł gazowy - raczej kondensat równolegle do kotła węglowego. Gazowy bedzie grzał w dodatnich temperaturach, a brudas w ujemnych. Sezon grzewczy "węglowy" znacznie się skróci.

Taki mam plan a przyszły sezon, tym bardziej , że gaz mam w kotłowni. :)

:) Genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Genialne.

 

Rozwiń myśl. W/g Ciebie nie ma sensu takie rozwiązanie? Ja tak nie uważam, bo wcześniej miałem równolegle zamontowany kocioł gazowy, a że był starej generacji z marną sprawnością to przestałem nim (kotłem) grzać dom. Obecnie produkowane kotły gazowe mają dużo wyższą sprawność.

Ps: Grzeję w domu od 14.09.2013 , bo muszę, sprawność spalania węgla w panujących wówczas temperaturach jest raczej marna, a przy gazie sprawność jest zdecydowanie wyższa i palenie bezobsługowe.

Cenię sobie wygodę, o ile jest to ekonomicznie uzasadnione.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem, że u mnie ma dopłat do kotłów węglowych jeśli ktoś ma to zapewne będzie ucieszony. Nie zmieni to faktu, że jeśli chłopaki kupili kotły z przekonaniem że ich 17 i 11 były badane i mają sprawność 88 to pewnie mogą czuć się lekko zakłopotani w obecnej sytuacji.

 

I jest dokładnie tak jak napisałeś. "Zakłopotani" to delikatne określenie ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły sezon najprawdopodobniej zamontuję kocioł gazowy - raczej kondensat równolegle do kotła węglowego. Gazowy bedzie grzał w dodatnich temperaturach, a brudas w ujemnych. Sezon grzewczy "węglowy" znacznie się skróci.

Taki mam plan a przyszły sezon, tym bardziej , że gaz mam w kotłowni. :)

 

mark3k - tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65428-Kocio%C5%82-MCI-R-ECO-Automat-sta%C5%82o-si%C4%99-)-FOTKI-Opinnie&p=6241293&viewfull=1#post6241293 forumowicz zrezygnował z grzania gazem i zamontował kociołek na eko to można czekać jak mu wyjdzie ten eksperyment i czego ewentualnie się ustrzec :) no i ciekawe czy powróci jednak do gazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos linka do realnego kalkulatora kosztów ogrzewania?

 

Realny kalkulator to tylko w realu czyli we własnej kotłowni wyliczenia na papierze to tak trochę wróżenie z fusów, siostra miała mieć taniej na ekogr. a taniej grzeje kuzynka na gazie.

A w ogóle wie ktoś jak to robi Minertu przy 300m2 spala 4 tony i ma 26C w domu, i na podajniku robi ponad 800min?

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ma ktos linka do realnego kalkulatora kosztów ogrzewania?

Nie ma czegoś takiego,najbardziej prawdopodobne wyniki uzyskasz bawiąc się tym:

http://www.sankom.pl/program-audytor-ozc

Realny kalkulator to tylko w realu czyli we własnej kotłowni wyliczenia na papierze to tak trochę wróżenie z fusów, siostra miała mieć taniej na ekogr. a taniej grzeje kuzynka na gazie.

Jakość budowy się kłania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego,najbardziej prawdopodobne wyniki uzyskasz bawiąc się tym:

http://www.sankom.pl/program-audytor-ozc

Jakość budowy się kłania :)

 

Raczej nierzetelne wyliczenia teoretyczne, taki kalkulator to raczej do wiedzy orientacyjnej a nie realnej, nie wszystko można sprawdzić w teorii gdyby tak było Zawijan wyliczyłby sprawność kotła na kartce papieru :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpepe

a siostra ma dom identyczny jak kuzynka?

ale tak w 100% identyczny?

te same materiały grubość izolacji, mostki termiczne w tych samych miejscach

identyczna wentylacja, identyczne temperatury, ilosć osób i sprzetów oddających ciepło(zyski bytowe)

czy ma kocioł na eko dobrany do zapotrzebowania czy dwukrotnie za duży?

bo jak nie to nie ma czego porównywać niestety

 

 

poniżej porównanie kosztów dla domu 160m2 w zależności od nośnika

gazem wychodzi drożej 0 tysiaka czyli o 25% a sprawność kotła węglowego została przyjęta jedynie na 75% zaś gazówki na pełne 104% więc optymistycznie bym rzekł

 

http://instalreporter.pl/ogolna/koszty-wytwarzania-1-kwh-ciepla-z-gazu-oleju-pradu/

 

tu kolejne porównanie

http://tbkecoenergy.pl/artykuly/158-artyku-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realny kalkulator to tylko w realu czyli we własnej kotłowni wyliczenia na papierze to tak trochę wróżenie z fusów, siostra miała mieć taniej na ekogr. a taniej grzeje kuzynka na gazie.

A w ogóle wie ktoś jak to robi Minertu przy 300m2 spala 4 tony i ma 26C w domu, i na podajniku robi ponad 800min?

 

A zapytaj jakie rzeczywiście były utrzymywane temp w tych domach, bo gazowcy często preferują zdrowy tryb życia, czyli ok 20.5 deg, sypialnie 19 + nie wygaszają kominka ;) bo cenia sobie widok ognia (prądowcy często także ).

Minertu ma super podajnik, super wegiel i analizator spalin w ... oku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...