Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Arturo72
Raczej nierzetelne wyliczenia teoretyczne, taki kalkulator to raczej do wiedzy orientacyjnej a nie realnej, nie wszystko można sprawdzić w teorii gdyby tak było Zawijan wyliczyłby sprawność kotła na kartce papieru

Akurat ten OZC liczy z dużą dozą dokładności zakładając poprawne wybudowanie domu,co jest sprawą najważniejszą,na ewentualne błędy można doliczyć ok.10-15%

Mi wyszło 4720kWh za sezon za c.o,przy COP liczę na końcowe zużycie ok.1900kWh za ogrzewanie.Ile będzie zobaczymy w kwietniu,narazie jest nieźle :)

A zapytaj jakie rzeczywiście były utrzymywane temp w tych domach, bo gazowcy często preferują zdrowy tryb życia, czyli ok 20.5 deg, sypialnie 19 + nie wygaszają kominka ;) bo cenia sobie widok ognia (prądowcy często także ).

Minertu ma super podajnik, super wegiel i analizator spalin w ... oku :)

Ja liczyłem dla parametrów -20st.C +22st.C,aktualnie pompa włącza się pon.22,5st.C na sterowniku.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Akurat ten OZC liczy z dużą dozą dokładności zakładając poprawne wybudowanie domu,co jest sprawą najważniejszą,na ewentualne błędy można doliczyć ok.10-15%

Mi wyszło 4720kWh za sezon za c.o,przy COP liczę na końcowe zużycie ok.1900kWh za ogrzewanie.Ile będzie zobaczymy w kwietniu,narazie jest nieźle :)

 

Ja liczyłem dla parametrów -20st.C +22st.C,aktualnie pompa włącza się pon.22,5st.C na sterowniku.

 

Podaj swoje zużycie za listopad ale za całość CO+CWU w kWh i zł oraz kg dębiny to porównam ze swoim wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Podaj swoje zużycie za listopad ale za całość CO+CWU w kWh i zł oraz kg dębiny to porównam ze swoim wynikiem.

420kWh za c.o+cwu i trzy palenia kominkiem w sobotnie wieczory,nie dębiną a bukiem.

Ale nie jest to jakiś super wynik,lepsze masz tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=6246452&viewfull=1#post6246452

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten OZC liczy z dużą dozą dokładności zakładając poprawne wybudowanie domu,co jest sprawą najważniejszą,na ewentualne błędy można doliczyć ok.10-15%

Mi wyszło 4720kWh za sezon za c.o,przy COP liczę na końcowe zużycie ok.1900kWh za ogrzewanie.Ile będzie zobaczymy w kwietniu,narazie jest nieźle :)

 

Ja liczyłem dla parametrów -20st.C +22st.C,aktualnie pompa włącza się pon.22,5st.C na sterowniku.

Nie trzeba daleko szukać i na tym koniec dyskusji z Tobą.

Będziesz spamował zgłoszę sprawę do redakcji i pójdziesz do pierdla, z resztą nie pierwszy raz.

Za samo rzucanie nazwiskiem powinieneś tam siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale jak się ktoś w życiu zajmuję węglem w szerszej perspektywie niż przeciętny użytkownik to z pewnością ma lepszy węgiel i na pewno dużo większą wiedze. To miałem na myśli.

Zapotrzebowania na ciepło budynku nikt oszuka!! Tam gdzie ktoś musi spalić 15kg eko to go spali choćby mówił ze pali 10kg. Ktoś biegły w sztuce palenia,ustawiania instalacji CO urwie 2-4kg ale cudów nie zdziała. 4kg oczywiście dużo lecz nie tyle by osiągać 100% lepszy wynik od innych

 

Czekam na mrozy,będzie się w tym temacie działo :) .

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowania na ciepło budynku nikt oszuka!! Tam gdzie ktoś musi spalić 15kg eko to go spali choćby mówił ze pali 10kg. Ktoś biegły w sztuce palenia,ustawiania instalacji CO urwie 2-4kg ale cudów nie zdziała. 4kg oczywiście dużo lecz nie tyle by osiągać 100% lepszy wynik od innych

 

Czekam na mrozy,będzie się w tym temacie działo :) .

 

Czyli tak jak pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem.

 

dokładnie. Oszczędności wymierne daje niska temp w domu .Niska temp cwu . Popatrz na sezon letni,kazdy co miał na maxa małe spalanie eko miał niska temperaturę wody cwu . Czyli coś za coś,ja zamieszkałem w domku i jak synowie biorą kąpiel to wody cieplej brak [czyli zbiornik 140l na ciepła wodę mało jak się 4 dorosłe osoby chcą w wannie ukapać jedna po drugiej ]

Kolejna sprawa to samo eko!! mając dostęp do gamy kilku ekogroszkow można wybrać ten najlepszy,co dobrze się pali i ma wysoka kaloryczność. My przeciętni kowalscy kupujemy na składzie eko i tak naprawdę musimy wierzyć sprzedawcy. Ja paląc kiepskim miałem o kaloryczności max 21tys nie mam szans na równanie się z kimś co pali eko 28tysk

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie widzę też tego styro na stropie nie jest zbyt dużo. U mnie jest 10cm i jak wyrobię finansowo to położę drugą dychę na przyszły sezon.

 

no przydało by się tylko znowu na to jakaś wylewka i to mnie przeraża bo nie mam bardzo jak to zrobić już się zastanawiałem nad wełną na dach

ale lepiej by było chyba strop docieplić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie dokupił i wysłał producentowi żeby mu taki zamontował.

Widzę teraz u niego cos około 26kg/dobę i jak widac nie płacze z tego powodu :)

Ale wchodze nie na swoje podwórko :)

 

26kg/24h ? to jakim cudem chwali się, że mu na sezon 4 tony węgla idzie przy 26C? chyba, że nie dodał, że jeszcze 15t miału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cudów niema, chce się mieć ciepło trzeba spalać.

Kto nie sknerzył :) na ocieplenie spala mniej.

Ja dwie zimy temu jak chałpa była jak sito spalałem przy takiej pogodzie już 20 do 25kg/ dobę, jak mróz ścisnął 40 do 45 i wiem że tyle miałem spalać bo tyle szło do nieba.

Ci co są dłużej na forum pamiętają, pamiętają jak mój stary "badziewiaczek" pracował na koali z odchyłkami 0,5 do 1 stopnia na palniku na którym w ogóle nie powinien pracować i z dmuchawą o prawie dwukrotnej wydajności jaka powinna być.

Teraz ten kociołek który mam jest jeszcze dużo za duży i na pracę ciągłą w koali niema szans w automacie.

Nie przepaliłem nim jeszcze zimy ale wiem że oblecę 8/8 w syberyjskie mrozy.

Ile spalę ? tyle ile trzeba będzie żeby utrzymać w domu to co jest bo pakować się nie mam zamiaru :)

Z babami nie wygram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od 2 m c-y ma RBR'a 11 kW. Niestety mam chyba kiepski węgiel bo nie spala się do końca, więc za namową P. Daniela Bałki przeszedłem na spalanie grupowe i mam następujące ustawienia:

moc min 8kw

moc max 8kw

moc dmuchawy dla 8 kw 40%

czas pracy w podtrzymaniu 5s

czas krótkiej przerwy w podtrzymaniu 20s

ilość powtórzeń w podtrzymaniu 3

moc dmuchawy w podtrzymaniu 55%

czas przerwy w podtrzymaniu 60 minut

 

zrobiło się odrobine lepiej niż na automacie ale tylko odrobine bo niespalony węgiel nadal wysypuje się z podajnika na boki. Niedawno znajomy który też ma kocioł na groszek widząc mój palnik powiedział że mój piec za często i w za dużych ilościach podaje nowy węgiel tak że jeszcze nie zdąży spalić tego który już jest na palniku.

 

Ponieważ nie zna mojego sterownika zasugerował mi żebym poprosił o pomoc ekspertów e-coala i kotła RBR.

 

Poradźcie mi co powinienem skorygować żeby poprawić dopalanie węgla.

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...