Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Sprawdźcie sobie czy jak wklejaliście korony nie wsypał sie popiół do tej komory napowietrzającej. Najlepiej po ściągnięciu korony włączyć dmuchawę na 100% niech wydmucha to co tam zostało

 

Odessałem wszystko odkurzaczem.Jedyne co teraz mogę jeszcze zrobić to (bez wyciągania ślimaka) odkręcić dmuchawę i postarać się długim wężem starać się odessać ewentualne resztki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Mogło wypchnąć na cześć otworów silikon jeszcze jak wklejałeś.Albo masz jakiś opał wyjątkowo złośliwy co raczej wątpię..

 

Tak ,tylko u mnie opał nie dopala się tam gdzie nie ma otworów na koronie.Tak jak pisał kolega adkwapniewski.On tam dowiercał otwory,tym samym twierdzi,że dopala teraz opał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też walczę teraz z wysoką temp. podajnika i już nie mam pomysłu co z tym jest. Palisz Wesołą?

 

Ja również miałem ze dwa razy ten problem - ale byłem na miejscu i zareagowałem przed wystąpieniem alarmu. Myślę że przyczyniają się do tego: nadmierny dopływ powietrza do kotłowni i silny ciąg kominowy który przeciąga powietrze podczas postoju dmuchawy i powoli rozpala coraz niżej położony węgiel w palniku, co w połączeniu z późniejszym(po uruchomieni dmuchawy) napowietrzaniu kanału ślimaka przez układ osuszania zasobnika powoduje powolne rozpalanie się węgla zanim znajdzie się w zasięgu otworów napowietrzających w palniku. Zauważ że następuje to zazwyczaj przy końcówce węgla w zasobniku - co powoduje większy przepływ powietrza przez kanał ślimaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz w ciagu 6 godzin wystapil alarm o zapaleniu sie paliwa w zasobniku. Alarm ustawiony na 95 stopni. Serwis rbr nie odbiera telefonow. Wszystko jest caly czas tak jak bylo nic nie zmieniane max temp. nie byla wieksza niz 60 stopni a teraz az 100 stopni. Prosze o rady co moze byc nie tak...

 

 

Pozdrawiam arur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odessałem wszystko odkurzaczem.Jedyne co teraz mogę jeszcze zrobić to (bez wyciągania ślimaka) odkręcić dmuchawę i postarać się długim wężem starać się odessać ewentualne resztki....

 

To samo zrobiłem miałem ten sam problem- pomogło.Chcę uczulić innych aby przy ładowaniu do pełna zasobnika drobiny węgla nie dostały się przez układ napowietrzający.Zapytam jak długo czekałeś z wyschnięciem silikonu na koronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz w ciagu 6 godzin wystapil alarm o zapaleniu sie paliwa w zasobniku. Alarm ustawiony na 95 stopni. Serwis rbr nie odbiera telefonow. Wszystko jest caly czas tak jak bylo nic nie zmieniane max temp. nie byla wieksza niz 60 stopni a teraz az 100 stopni. Prosze o rady co moze byc nie tak...

 

 

Pozdrawiam arur

 

Instalko nie odbiera? zdziwiony? dzwoń dzwoń ode mnie po 3 dniach odebrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
To samo zrobiłem miałem ten sam problem- pomogło.Chcę uczulić innych aby przy ładowaniu do pełna zasobnika drobiny węgla nie dostały się przez układ napowietrzający.Zapytam jak długo czekałeś z wyschnięciem silikonu na koronie?

 

To jak to jest,przez ostatnie kilkadziesiąt stron same superlatywy ,a teraz się okazuje że już trzech userów "grzebało" przy konstrukcji kotła?:)

Poczekamy ilu jeszcze "przeklejało" koronę,odkręcało dmuchawę,wierciło otwory w koronie itd.Robi się ciekawie :)

Ja przekleiłem,koronę -na tym basta.

Andrzej_M,serwis palnika mówi ,że Instalco je przerabia w sobie znany sposób.Zostaje więc serwis producenta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz w ciagu 6 godzin wystapil alarm o zapaleniu sie paliwa w zasobniku. Alarm ustawiony na 95 stopni. Serwis rbr nie odbiera telefonow. Wszystko jest caly czas tak jak bylo nic nie zmieniane max temp. nie byla wieksza niz 60 stopni a teraz az 100 stopni. Prosze o rady co moze byc nie tak...

Pozdrawiam arur

A dotykałeś palcem w to miejsce gdzie jest ten czujnik ,czy rzeczywiste jest tam taka temperatura ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
W Twoim przypadku chyba nie :p

 

Myślę że powinieneś wystawić kocioł na allegro jak zrobiłeś z O i kupić sobie pompę gruntówkę albo grzać gazem.

 

Grzecznie pytam tylko.Na allegro jest zawsze czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności nie uszczelniałem korony zapytałem jak długo czekałeś na wyschnięcie silikonu.Dostanie się drobin węgla było z mojej winy bo do pelna zasypałem i jeszcze rozgarniałem na boki po same brzegi, tam powinna być gęsta siatka metalowa zalożona przez producenta oraz uwaga w instrukcji obsługi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz w ciagu 6 godzin wystapil alarm o zapaleniu sie paliwa w zasobniku. Alarm ustawiony na 95 stopni. Serwis rbr nie odbiera telefonow. Wszystko jest caly czas tak jak bylo nic nie zmieniane max temp. nie byla wieksza niz 60 stopni a teraz az 100 stopni. Prosze o rady co moze byc nie tak...

 

 

Pozdrawiam arur

 

Zatkaj to dosuszanie i sprawdź czy temperatura zacznie spadac.

Edytowane przez jack18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej, dzis przetestowalem opal zakupiony jako Wesola i Retopal, ale oznakowanie na paletach gdzies wywialo i nie wiem do konca, ktory jest ktory:confused: Dlatego umownie bedzie on wystepowal jako "groszek1" i "groszek2". Stale parametry: 8kw/8kw, nadmuch 45 %, stala temperatura zadana 60 C, zeby uniezaleznic sie od wahan pogodowki

 

Pierwszy pod ogien poszedl "Groszek1", ogien na palniku oraz wyglad popiolu nie bardzo mi sie podobal:

IMG_20131129_221421.jpgIMG_20131130_113646.jpgIMG_20131130_113734.jpg

 

Dlatego zrobilem kilka "modyfikacji":

- uszczelnilem ponownie korone palnika

-zrobilem kratke nawiewna w drzwiach

-zakleilem krociec nawiewu do dosuszania opalu w zasobniku, zeby zachowac staly i bez wahan nadmuch do palnika.

 

c.d. w nastepnym poscie bo nie moge wkleic wiecej zdjec...

IMG_20131130_200122.jpg

IMG_20131201_115507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że u Was także mocno "zarasta" kocioł (ścianki) pyłem z sadzą. U mnie to samo i powoli zaczyna mnie t wkór.....ć. Sadzy miało się w tym kotle nie uświadczyć !!!.

No i przybywa mniej zadowolonych klientów. Pozdrawiam kolegę nowy - bez urazy. Gdy pisałem, że kocioł nie jest taki the best - to wojna straszna była na forum. Teraz niedopracowania w kotle coraz bardziej zaczynają "uwierać". Ochy i achy zaczynają przycichać. ;):???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.

IMG_20131130_125602.jpgIMG_20131202_190241.jpgIMG_20131202_190424.jpg

 

Po wprowadzeniu tych zmian, ponownie zasypalem *Groszek1", wyczyscilem kociol i efekty byly takie:

IMG_20131130_200122.jpgIMG_20131201_115507.jpg

 

Powstrzymam sie od komentarzy, ale wydaje mi sie, ze popiol jest drobniejszy, ogien na palniku zas wiekszy (co wydaje sie byc logiczne). Przypominam, ze do tego momentu mowimy caly czas o "Groszku 1".

 

Potem zasypalem zasobnik taka sama iloscia "Groszku2", mianowicie ok.15 kg, zachowujac caly czas takie same parametry spalania. Wprowadzalem drobne zmiany w trakcie, tj. zmiana z regulatora c.o. na pogodowke na noc (roznica 2*C), korekta temp. obnizonej cwu, ale mysle, ze nie mialy one zbyt duzego wplywu na moje "badania".

Efekty spalania "groszku2" na zdjeciach ponizej":

sorry fotki nie wchodza, beda w nastepnym poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...