Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Zatkaj to dosuszanie i sprawdź czy temperatura zacznie spadac.

 

Tu kolega moze miec racje, bo u mnie takie zatkanie (o czym w postach powyzej), spowodowalo wyrazny spadek temperatury podajnika. Jest to skutkiem zwiekszenia strugi powietrza przez sam podajnik, a co za tym idzie, lepsze jego wychladzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy spalaniu grupowym ustawia się jakoś czas podawania węgla czy odbywa się to jakoś automatycznie?

Wydaje mi sie, iz jest to ustawione "na sztywno" dla poszczegolnych mocy. Uzytkownik moze jedynie dobrac nadmuch. Nie wiem natomiast, dla jakiej kalorycznosci opalu sa te nastawy. Dlatego moga byc przypadki przesypywania niedopalonego wysokokalorycznego groszku, o czym wspominano dzis we wczesniejszych postach. Przynajmniej ja to tak interpretuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty spalania "groszku2" na zdjeciach ponizej":

[ATTACH=CONFIG]228069[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228070[/ATTACH]

 

Patrzac na nie, mam wrazenie, ze "groszek1" powinien byc Retopal, zas "groszek2" to Wesola, Czy mam racje, to juz musze prosic o ocene pozostalych uzytkownikow.

 

Obydwa to retopal tylko w innych workach i w innej cenie,

mój popiół przy twoim wygląda jak mąka z kawałkami spieków

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, iz jest to ustawione "na sztywno" dla poszczegolnych mocy. Uzytkownik moze jedynie dobrac nadmuch. Nie wiem natomiast, dla jakiej kalorycznosci opalu sa te nastawy. Dlatego moga byc przypadki przesypywania niedopalonego wysokokalorycznego groszku, o czym wspominano dzis we wczesniejszych postach. Przynajmniej ja to tak interpretuje...

 

Dokładnie tak jest i u mnie można tylko mocniej dmuchać żeby dopalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest,przez ostatnie kilkadziesiąt stron same superlatywy ,a teraz się okazuje że już trzech userów "grzebało" przy konstrukcji kotła?:)

Poczekamy ilu jeszcze "przeklejało" koronę,odkręcało dmuchawę,wierciło otwory w koronie itd.Robi się ciekawie :)

Ja przekleiłem,koronę -na tym basta.

Andrzej_M,serwis palnika mówi ,że Instalco je przerabia w sobie znany sposób.Zostaje więc serwis producenta....

 

 

Ja również uległem tym ochom i achom na tym forum i kilka miesięcy temu kupiłem ten piec. Nie zamierzam jednak grzebać przy konstrukcji kotła, przeklejać koronę zamontowaną szczelnie przez fabrykę ani na pewno wiercić otworów. Nie po to kupiłem za ciężkie pieniądze podobno rewelacyjny piec.

 

Najgorsze jest to że nie ma czegoś takiego jak serwis i nie masz gdzie zadzwonić jeśli uważasz że zamontowany piec nie działa jak powinien.

 

Prawda jest taka że mam pełno niespalonego węgla w popielniku a sąsiedzi na tym samym opale od zaufanego człowieka mają siwy popiół w ilościach prawie śladowych. A sadzy w piecu i pewnie w kominie mam tyle że już mi się znudziło go czyścić. Piec wygląda jakby pracował cały sezon bez czyszczenia a nie tygodni.

 

Dzwonie do sprzedawcy a on mi mówi żebym coś przestawił z 5 na 4 - jest dalej źle. Dzwonie do producenta (skądinąd również sympatyczny człowiek) a on mi mówi że przy kiepskim węglu trzeba na grupowe przejsc. Przechodze i jest niewiele lepiej.

 

I co mam zrobic? Zadzwonic do serwisu producenta kotla, palnika czy kogo? A moze powinienem poprosic o przyjazd czlowieka który w mojej okolicy od lat sprzedaje, montuje i serwisuje kotły Ogniwo? W końcu palnik zna, sterownik tym bardziej. Wyśmieje mnie pewnie, powie a nie mówiłem i skasuje ze 2 stówy za poprawianie fabryki Instalco.

 

Tylko czy tak powinno być?????!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
które sam wygłaszałeś

 

I napisałem niczego złego na ten kocioł.Zadałem kilka pytań,aby się upewnić czy ktoś z was też spotkał się z takim problemem.Bez psychozy.

Chyba jestem we właściwym wątku?Tylko pytam.Poradziłem sobie,ale w dwustanie.Czyli jednak grupowe przesypuje taki kaloryczny opał.Może jednak warto się zastanowić czy podawanie przez grupowe takiej ilości opału nie jest za duże jak na ten palnik...Może ktoś z ES się pochyli i wprowadzi dla grupowego możliwość zmniejszenia dawki -tak jak jest w automacie.Może....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mozecie mi powiedziec dlaczego temperatura podjanika wzrosla do 92 stopni? Nie pamietam kiedy przekroczyla 60 a tutaj dzisiaj alarm sms "Zaplon paliwa w podajniku". Bylem w domu i posprawdzalem wszystko i jest ok. Popiolu wcale duzo nie bylo bo dwa dni temu wybieralem. Kocial czyszczony okolo 70-80 kg temu. Bardzo sie tym zaniepokoilem. Czym to moglo byc spowodowane?

 

A czyściłeś też czopuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej, dzis przetestowalem opal zakupiony jako Wesola i Retopal, ale oznakowanie na paletach gdzies wywialo i nie wiem do konca, ktory jest ktory:confused:

[ATTACH=CONFIG]228045[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228046[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228047[/ATTACH]

Efekty spalania "groszku2" na zdjeciach ponizej":

[ATTACH=CONFIG]228069[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228070[/ATTACH]

 

Patrzac na nie, mam wrazenie, ze "groszek1" powinien byc Retopal, zas "groszek2" to Wesola, Czy mam racje, to juz musze prosic o ocene pozostalych uzytkownikow.

 

 

Oo... ile tam jeszcze węgla jest w tym popiele:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włśnie bo u mnie mam zapadnięty kopiec i zarazem niedopały na grupowym, trzeba to chyba jakoś ogarnąć parametrami podtrzymania.

 

P.S.

 

Zgadzam się z Novy u mnie wesoła i wyraźnie niedopałki w popielniku, zapadnięty kopczyk to będzie pewnie skutek parametrów podtrzymania ale jak dosypię w podtrzymaniu to potem więcej znajdę niedopałów w popielniku.

 

I jeszcze jedno jak po zmianie parametrów zresetować histogram bo zmieniam nadmuch a kreski ze starego pozostają i nie bardzo idzie sie polapać w którą stronę to idzie.

 

Coś mi się wydaje, że tryb podtrzymania nie ma w Twoim przypadku nic do gadania. Wg Twoich wykresów piec nie przechodził w tryb podtrzymania, no chyba że się mylę :) bo ja to dopiero raczkuję w temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa to retopal tylko w innych workach i w innej cenie,

mój popiół przy twoim wygląda jak mąka z kawałkami spieków

 

No to musze zdradzic, ze zarowno Groszek1 jak i Groszek2 zostaly kupione w lipcu w Bartexie, jeden jako Wesola, drugi jako Retopal. Czyli wychodzi na to, ze oba to "Dosia"... skoro nie widac roznicy, to po co przeplacac??:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musze zdradzic, ze zarowno Groszek1 jak i Groszek2 zostaly kupione w lipcu w Bartexie, jeden jako Wesola, drugi jako Retopal. Czyli wychodzi na to, ze oba to "Dosia"... skoro nie widac roznicy, to po co przeplacac??:lol2:

 

O kurde to mój z Biedronki to jest ferrari przy tym a tak na marginesie w tym tygodniu mam jechać do Bartex Mysłowice po wesołą oczywiście jadąc przy okazji (nie specjalnie) ale chyba sobie odpuszczę w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde to mój z Biedronki to jest ferrari przy tym a tak na marginesie w tym tygodniu mam jechać do Bartex Mysłowice po wesołą oczywiście jadąc przy okazji (nie specjalnie) ale chyba sobie odpuszczę w takiej sytuacji.

 

Z tego wynika, że w bartexie sprzedają wszystko czego sobie przez telefon zażyczysz. Węgiel na jednej kupie pakowany do różnych worków. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jest przypalone jakby od tamtej strony spawarą wy też tak macie ? u kogoś na zdjęciach też to widziałem, zresztą nie wiem czy nie u Ciebie?

 

Aż tak mocno do środka nie zaglądałem i nie wiem co to za slad po spawaniu po drugiej stronie blachy.

Spawy wyglądają jak totalna amatorszczyzna. Kur... ale buble. :bash:

Oby tylko z 5, 6 lat wytrzymał.........

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musze zdradzic, ze zarowno Groszek1 jak i Groszek2 zostaly kupione w lipcu w Bartexie, jeden jako Wesola, drugi jako Retopal. Czyli wychodzi na to, ze oba to "Dosia"... skoro nie widac roznicy, to po co przeplacac??

 

Jako ciekawostkę dodam, ze latem palę Retopalem a teraz Wesołą... i twój popiół jeszcze inaczej wygląda Podobne łupki owszem miałem w zeszłym roku ale przy paleniu czymś z Chwałowic. I bądź tu mądry.

 

P.S. Zresztą o moich problemach z Wesołą maznąłem w wątku "Ranking..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...