Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Z tego wynika, że w bartexie sprzedają wszystko czego sobie przez telefon zażyczysz. Węgiel na jednej kupie pakowany do różnych worków. :)

Powstrzymalbym sie z przedwczesnymi ossdami. Jak mowilem, moje odczucia sa subiektywne i zawsze ktos moze mi zarzucic, ze niewlasciwie pale... :rolleyes: Mam jeszcze Pieklorz, sprzedawany tam jako Bartex Silver Jutro bede go testowal i jesli efekty beda takie same, to kto wie, czy nie masz racji? W tej chwili pale Pieklorzem bobrkowskim z Bierutowa. Takim:IMG_20131202_112045.jpg

Tak wyglada plomien, palnik i popiol przy parametrach: grupowe 8 kW/8 kW, 45% nadmuchu (z zatkanym dosuszaniem):

IMG_20131202_213905.jpgIMG_20131202_213922.jpgIMG_20131202_213952.jpg

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego w grupowym nie ma mniejszych mocy do wyboru np 3, 6 kW ?

 

Bo te moce to mówiąc wprost pic na wodę.

 

Wyjaśniam:

Macie umowne dane np. z grupowego 8, 12, 16kW...

Dlaczego umowne?

ano tam sa wbite konkretne parametry pracy dobrane doświadczalnie, na jednym węglu będzie to prawie 8kW na innym, o wyższej kaloryczności 10 lub 11kW a na jakims 21-22MJ będzie to 6kW... - zależy jeszcze ile wiatru do tego podawania dobierzecie....

 

owe moce regulujecie paliwem, które kupujecie.

 

Nie głupia wydaje sie jednak sugestia jednej osoby, co by dodać np. korektę paliwa w grupowym np.; +,-3sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde to mój z Biedronki to jest ferrari przy tym a tak na marginesie w tym tygodniu mam jechać do Bartex Mysłowice po wesołą oczywiście jadąc przy okazji (nie specjalnie) ale chyba sobie odpuszczę w takiej sytuacji.

 

Odnośnie ekogroszku z Biedronki to uważaj bo wycofali ze sprzedaży 28 i wprowadzili 22 z tą samą ceną (worki identyczne i druga dwójka nie dużo rożni się od ósemki), ja po zapakowaniu z 5 worka się zorientowałem jak w rękach poczułem że jakoś dużo miału jest w worku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

Nie głupia wydaje sie jednak sugestia jednej osoby, co by dodać np. korektę paliwa w grupowym np.; +,-3sekundy

 

Nie będę skromny i powiem,że bardzo niegłupia.Powiem więcej.Wiem,że dla kalorycznych opałów to jedyne rozwiązanie dla tego palnika.I się sprawdza. Skróciłem podawanie w ręcznym,dłuższa przerwa,nadmuch 39% i z worka została garstka popiołu,praktycznie bez spieków koksowych...Tylko jak wejść na większe moce?dokładam 3 sek więcej na palnik,nadmuch oczko wyżej na 40% i po paleniu...Trudna to bedzie zima z tym palnikiem i Wesołą,ale dam jakoś radę.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

Zgadzam się z Novy u mnie wesoła i wyraźnie niedopałki w popielniku....

 

Nie musisz się zgadzać.To nie żadne nowości.Ci co mają ten palnik dłużej,wiedzą że ma "problemy" z kalorycznym opałem typu np.Wesoła.Szkoda tylko,że zamiast bicia piany nie napisali tego wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Dlaczego w grupowym nie ma mniejszych mocy do wyboru np 3, 6 kW ?

 

Nie lepiej,abyś miał do dyspozycji możliwość wydłużenia lub skrócenia czasu podawania od 5sek ,dajmy na to do 2sek,przy zachowaniu stałej przerwy?

Edytowane przez Novy!
zmiana przerwy na podawania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
[ATTACH=CONFIG]228115[/ATTACH]

Gmaj u mnie tak wygląda Pieklorz z bartexu.

 

Hej,widzę,że zrezygnowałeś z moich rad.Spalasz przez to mniej?Oj chyba więcej niż ja obecnie ;)

Zobacz,jak miałeś ustawione 8/12kw ,pracował krócej,mniej przebijał zadaną CO,było bardziej stabilnie.Wyciągniesz wnioski sam.

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio po co Ci do twojego kotła ten certyfikat ? ktoś pisał na forum, że badanie trwa kilka tygodni z wynikami jeśli się przedłuża to prawdopodobnie dlatego, że kocioł nie spełnił kryteriów danej klasy a producent dostał zalecenia do poprawienia, poprawia i oddaje ponownie więc jeśli kocioł zostanie zmodyfikowany po zalecaniach to i tak twój nie jest więc certyfikat ma się nijak do twojego egzemplarza :-)

 

Chyba, że jeszcze nie jest badany ale został jedynie zawieziony do badania to inna sprawa :-)

 

bo u mnie w gminie doplacaja 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ciebie to pamiętam sam osobiście ostrzegałem

Mimo to dałeś się ubrać w kolejny "hit"

 

Wielu nas,wielu.Ogrzejemy się "gorącą atmosferą" na forum. :)

A no takie już moje szczęście,niestety.Za bardzo ufam ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Przyszedł też czas na ine zagrywki większość moich postów z tego tematu poznikała widocznie ktoś kto pisze, że nie donosi doniósł ale dlaczego akurat na mnie. Z rok temu już pisałem, że panowie przesadzają w tej reklamie. Najciekawsze, że poznikały posty o hałasie jak i o mozliwych rozwiązaniach, wcieło wszystko, oj nieładnie.

 

Znam jednego donosiciela,co sprzedaje nawet priv innym userom.Coś zamilkł ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...