Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co masz na myśli? W ubiegłą zime było dość mroźnie i było cicho.

Hmmm widzisz kocioł promowany jest jako reaktor....Niestety nie oszukamy zapotrzebowania na ciepło naszych domków .Wraz z liczbą nabywców wzrasta tez ilość ludzi którzy maja jakieś ale.. I nie jest winny kociołek a po prostu reklama !! Piec na eko to takie bydle ze nie oszuka się go i spali tyle ile się wsypie :)

A serio nie ma idealnego pieca na węgiel!! a dla czego?bo generalnie ciężko kupić węgiel o tej samej powtarzalności . Do tego instalacje i użytkownicy .Tak samo z idealnie dopasowanym piecem,co zrobić jak okażę się ze paliwo do naszego pieca jest kiepskiej jakości??

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jednego donosiciela,co sprzedaje nawet priv innym userom.Coś zamilkł ostatnio.

Nie lubię jak mi ktoś za dupą sabotaż od...la.

Kto chce to kręci, niech kręcą dalej ale beze mnie.

Pokaż na forum sterownik co tam jest robione, co jaki czas i ile zmian co dwie godziny, całe tabele się rozwijają.

Ja zapraszam do siebie na sprawdzenie temperatur w domu w dowolnym czasie, żeby nie było.

Wesołą mogę zasypać, jak ten zasobnik spalę, zobaczysz jak się pali, czy mam taki sam palnik, czy jakiś specjalny.

Co do reszty wiesz której, to ktoś miał za dlugi język. Takie rzeczy szybko się roznoszą a nie powinny.

Wiesz o co chodzi ?

Nie o kocioł żeby zaraz domysłów nie było.

Ja nie donosiłem nic na Sławka, co jeszcze wymyślicie ?

Jest koniec miesiąca jakby ktoś nie zauważył, jeszcze musiałem jechać po robocie jakiegoś Klimosza ustawić kobiecie a teraz w papierach tonę.

Także bez takich złośliwości.

Nie tylko forum człowiek żyje panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem -13*C teraz mam -7.6*C może będą takie jak w zeszłym roku -37*C - czekam z niecierpliwością ;)

Mamy niedaleko do siebie

:D

Masz zdrowe podejście i wiesz ze musi spalić tyle ile musi .A jak w życiu są ludkowie co myślą ze piec taki a taki spali 50% mniej ,potem rozczarowanie.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli? W ubiegłą zime było dość mroźnie i było cicho.

Każdy powód jest dobry żeby rozpętać jakiś niepokój.

Jakoś palą już niektórzy tutaj trzecią zimę i nie widzę żeby tu kogoś minertu czy ja w jakieś gówno wpędził.

Ktoś ma zimno, piec za mały :)

Jak jest ciepło, dociąga do zadanej to nie jest za mały, a spala tyle ile trzeba pokryć strat.

Jeden spala teraz 10kg, drugi 16 a trzeci 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdrowe podejście i wiesz ze musi spalić tyle ile musi .A jak w życiu są ludkowie co myślą ze piec taki a taki spali 50% mniej ,potem rozczarowanie.

Wuwok, czy przeczytałeś gdzieś żebym komuś mówił takie bzdury, czy coś komuś deklarował o spalaniu, wielu stąd rozmawiało ze mną i były takie pytania nikt nie usłyszał takiej deklaracji bo ja nie wiem ile komu spali, dobrze wiecie że zależy to od wielu czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt reklama na tym forum była przegięciem donosy o superspalaniu gdzie piece niby na garści węgla jadą też przegięcie. Zwłaszcza, że się naczytasz o tym, że zasobnik komś na 14 dni wystarczy kręcisz swoim ustrojstwem ile się da i w końcu zdajesz sobie sprawę, że coś tu nie gra bo tyle to on stojąc spali.

 

Z drugiej strony dodam, że dzięki temu kombinowaniu coś tam jednak z korzyścią dla siebie ugrałem bo już widzę, że ten rok bedzie lepszy, ja nie potrafię u siebie ustawić tak, żeby mieć mniej na górze i na dole teraz mam prawie po 19 stopni pompka CO chodzi 2 min stoi 15 grzejniki ledwo ciepłe, podłogówka chodzi 5 stoi 15 a temperatury takie jak napisałem chciałbym niżej bo dogrzewam dom a nie mogę bo oszczędność będzie żadna. Więc czekam na mrozy i zobaczymy czy warto było przerabiać instalację ale myslę że tak.

 

Dodam, że wciąż mam dwa mostki taras nad wykuszem nieocieplony jeszcze i nie ocieplona ściana od garażu, poza tym brak drzwi między pomieszczeniami i od wiatrołapu. Więc jeśłi miałbym narzekać, że prawdopodobnie mi spali przy zamieszkaniu 2.5 tony to byłbym nie uczciwy.

Szanuje Karoke65 bo ma wiedzę i umie doradzić!! Czemu sledze wątek?z 2 powodów .

1 to sterownik,nastawy ,wszelkie próby obniżenia spalania .

2, ciekawość kiedy rozj.. się wątek

nadmienię ze pewnie jakbym miał wasz kolor tez bym był zadowolony.Realnie staram się podejść do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten piec dzięki temu forum bo miałem brać niebieskiego czy dobrze zrobiłem nie wiem na razie nie mam powodów do narzekań pierwszy zakup węgla zrobiłem w czerwcu 2t i palę tym cały czas nie spieka się nie ma sadzy mało popiołu w domu ciepło co jakiś czas zerkam na palnik pali się na całym opał nie spada do popielnika wypala wszystko spala tyle ile jest zapotrzebowania na ciepło czyszczenie bajka. Resztę zweryfikuje czas na razie jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego spalanie też nie twierdzę, że to Ty pisałeś ale byli tu i nie tylko tu tacy czarodzieje co mieli po 14 dni od zasypu do zasypu.

Z tym spalaniem to ciągle się znajdą tacy co będą narzekać, że obiecywano im mniej. Naczytają się tak jak ktoś wspomniał o 14 dniach to też tak chcą. Niestety umiejętność czytania się kłania i pewnie chodziło tutaj o okres przejściowy (w dzień CO wyłączone) przy dobrze ocieplonej chacie. Oszczędności rzędu 50%? Może są dla takich co palili w śmieciuchu waląc spalinami w komin przy zabrudzonym wymienniku. Po przesiadce na RBRa zaczęli piec czyścić, pewnie zapomnieli wspomnieć o tym, że jakieś ocieplenie się zrobiło i 50% oszczędności na węglu jest.

 

Ja tam spalanie innych podziwiam (że kogoś stać na tyle węgla lub fajnie ma chatę ocieploną) i mam nadzieję, że zaoszczędzę w stosunku do śmieciucha. Jak teściowa pali to węgiel w oczach znika, a w domu wysiedzieć nie można. Teraz jak RBRa uruchomię to zostanie jej najwyżej popielnik opróżnić i ja będąc w UK nie pozwolę jej przegrzewać chaty. Zimno nie będzie miała, ale za gorąco też nie pozwolę. Gdy byłem w PL to ja paliłem w śmieciuchu i nie narzekałem na zużycie węgla. Wyrobiłem sobie taką metodę, że po dobrym rozpaleniu już nie trzeba było latać co trochę dokładać. Czasem przez noc jeszcze trochę żaru zostało to i rano nie trzeba było rozpalać, tylko 2-3 dni paliło się jednym ciągiem.

 

Co do dopytywania się o wyniki to odpuśćmy sobie. Jak będzie oficjalna informacja ze strony producenta to przypuszczam, że Wiesiek nas o tym poinformuje. Na początku miałem na to parcie, ale teraz mam to gdzieś. Mnie wystarczy sprawność kotła wystarczająca jak to ktoś kiedyś napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok, czy przeczytałeś gdzieś żebym komuś mówił takie bzdury, czy coś komuś deklarował o spalaniu, wielu stąd rozmawiało ze mną i były takie pytania nikt nie usłyszał takiej deklaracji bo ja nie wiem ile komu spali, dobrze wiecie że zależy to od wielu czynników.

 

No właśnie, ja nigdy czegoś takiego nie słyszałem.

 

Jak zmieniałem kocioła, z 25 kW na 11 kW to sam wiedziałem, że dużej różnicy w spalaniu nie będzie. Ale nie chodziło mi o mniejsze spalanie, tylko o czas jaki musiałem spędzać w kotłowni.

 

P.S.

Okazało się jednak, że Rbr spala mniej :wink: Pewnie nie dlatego, że jest Rbr-em ale wynika to z lepszego dopasowania.

Edytowane przez bobasxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już napisałem o co chodziło z tymi postami ale Novy nie wykasował, wszedłem na swój profil bo chciałem swój post przytoczyć i tam ich nie ma ale w wątku są niewykasowane, ale mam tyle przyzwoitości, że jak coś przy nocy odpale bez przemyslenia to się prrzyznaję.

 

Co do tego spalanie też nie twierdzę, że to Ty pisałeś ale byli tu i nie tylko tu tacy czarodzieje co mieli po 14 dni od zasypu do zasypu.

Sławek to ja się zaliczam do grona czarodziejów i nawet sam nie wiem czemu? Z instalacji nie do końca jestem zadowolony a na piec nie narzekam robi to co powinien ,czyli grzeje :p

Piec mam przewymiarowany i większość czasu się nudzi :/

A chciałem kupić 19kw :D

Jak kiedyś wyjdą piece 7kw to sie piszę ;)

 

O dziwo wczoraj za radą Karoki przepiałem czujnik powrotu na powrót z CWU i ustawiłem CWU+Miesz i zamiast spalić więcej ,pali mniej a przynajmniej czas zasypu sie wydłużył.

Piec u Tescia odpalony tydzień temu , obejrzałem i zdanie sobie wyrobiłem.

Jak ktoś bardzo ciekaw to tylko priv.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek to ja się zaliczam do grona czarodziejów i nawet sam nie wiem czemu? Z instalacji nie do końca jestem zadowolony a na piec nie narzekam robi to co powinien ,czyli grzeje :p

Piec mam przewymiarowany i większość czasu się nudzi :/

A chciałem kupić 19kw :D

Jak kiedyś wyjdą piece 7kw to sie piszę ;)

 

O dziwo wczoraj za radą Karoki przepiałem czujnik powrotu na powrót z CWU i ustawiłem CWU+Miesz i zamiast spalić więcej ,pali mniej a przynajmniej czas zasypu sie wydłużył.

Piec u Tescia odpalony tydzień temu , obejrzałem i zdanie sobie wyrobiłem.

 

Jak ktoś chce to priv mu napiszę

 

W takim razie jeśli możesz to poprosze na priv Twoją recencję z prównania:)

Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymalbym sie z przedwczesnymi ossdami. Jak mowilem, moje odczucia sa subiektywne i zawsze ktos moze mi zarzucic, ze niewlasciwie pale... :rolleyes: Mam jeszcze Pieklorz, sprzedawany tam jako Bartex Silver Jutro bede go testowal i jesli efekty beda takie same, to kto wie, czy nie masz racji? W tej chwili pale Pieklorzem bobrkowskim z Bierutowa. Takim:[ATTACH=CONFIG]228094[/ATTACH]

Tak wyglada plomien, palnik i popiol przy parametrach: grupowe 8 kW/8 kW, 45% nadmuchu (z zatkanym dosuszaniem):

[ATTACH=CONFIG]228096[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228098[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228099[/ATTACH]

 

Tym razem Pieklorz z Bartexu, spalany w tych samych warunkach: 8/8, 45 % wiatru::

IMG_20131203_083545.jpgIMG_20131203_083657.jpgIMG_20131203_083731.jpg

 

Prawde mowiac niejako na sile utrzymywalem parametry 8/8 kW choc az sie prosilo o zmiane na 8/12 kW, ale nie chcialem zmieniac warunkow "testu". Od dzis zasypuje podajnik do pelna i przechodze na pelny automat retorta eCoal. Nie mam teraz czasu na eksperymentowanie z grupowym 8/12 kW, ani sciaganie ustawien od innych uzytkownikow, bo jak widac kazdy ekogroszek jest inny i wymaga innych ustawien. Dam na jakis czas spokoj sobie i kotlowi, jest zimno wiec powinienem skorzystac z wczesniejszej rady dawanej na forum przez karoke65 i "dogrzac" moja druga polowke...;) Bo mimo 22*C w domu marudzi, ze jej zimno.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...