Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Przeszedłem kilka dni wstecz na automat, bo zrobiło się nieco zimniej za oknem.

Kocioł pracował z nadmuchem -1 i podawaniem 3s. Od wczoraj wieczorem jest korekta dmuchania na 0 (bo sadzy przybywało w zastraszającym tempie i kocioł bardzo "zarastał", a podawania nadal na poziomie 3s. Na palniku wygląda dość dobrze i zostawiam takie ustawienia na zaś. :) W podajniku kolejne kilka worków chyba Pieklorza z Bobrka, a raczej groszku 5-25 z Bobrka. Wungla mi pewnie braknie, ale to problem już na przyszły rok.

Przy tych temperaturach automat już sobie w miarę radzi, oby tak dalej. :)

 

Ps: mocno dmuchasz na tego Pieklorza, w grupowym jechałem max 43% przy 8kW, a i to czasami wypalało dziurę na palniku, żar się zapadał, musiałem w ręcznym podnosić kopczyk.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

.......

Piec u Tescia odpalony tydzień temu , obejrzałem i zdanie sobie wyrobiłem.

Jak ktoś bardzo ciekaw to tylko priv.

 

Napisz tutaj każdy ciekawy :) po co masz mieć zpchaną skrzynkę? Przecież kazdy ma prawo napisać to co uważa, no dawaj

Następnego kotła na węgiel już raczej i tak nikt nie kupi bo te myslę pociągną do 2020:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz zbiornik masz typowy? Jaki palnik? Masz ustawione czas do opróżnienia zasobnika 365, u mnie przy takiej natawie ciągłoby już chyba węgiel z podajnika, na pusty zbiornik wchodzi troche ponad 5 worków (130-140 kg)

 

Ja mam 11 kW i na maksa upchnę 125 kg. czas do opróżnienia ma 385 min przy 120 kg wsypanego grochu.

 

Ważyłeś te worki przed wsypaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nam za popieranie Ukrainy ruskie na dwa miesiące zimą kurek przykręcom to za rok nikt już o 2020 nie bedzie pamiętał.

 

To pojedziemy na pellecie z Ukrainy teraz mam zapodaną mieszankę wybuchową pellet z Ukrainy z EkoWanią z Rosji jak do tego domieszam jeszcze fasoli z Polski to kocioł wy....... :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 11 kW i na maksa upchnę 125 kg. czas do opróżnienia ma 385 min przy 120 kg wsypanego grochu.

 

Ważyłeś te worki przed wsypaniem ?

 

ja też mam 11 ostatnio sypałem 112kg czas do opróżnienia 400min jeszcze trochę było w zasobniku czyli 125kg to chyba jak już ślimak widać u mnie wychodzi 0,28 na minutę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam 11 ostatnio sypałem 112kg czas do opróżnienia 400min jeszcze trochę było w zasobniku czyli 125kg to chyba jak już ślimak widać u mnie wychodzi 0,28 na minutę

 

125 kg to na maksa z górką ;)

 

U mnie 0,31 Ty pewnie masz ciut większą granulację opału.

 

Ale 130-140 kg to chyba niemożliwe zmieścić, chyba że węgiel z kamieniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz zbiornik masz typowy? Jaki palnik? Masz ustawione czas do opróżnienia zasobnika 365, u mnie przy takiej natawie ciągłoby już chyba węgiel z podajnika, na pusty zbiornik wchodzi troche ponad 5 worków (130-140 kg)

Normalny taki jaki był w zestawie.

Wchodzi jak chłopaki wyżej pisali max 125kg no moze z zageszczarą 130 :D

Zwykle wychodzi troszkę powyżej 365 ostatnio wyszło mi 372 i jeszcze slimaka nie było widać a pozostaje wegiel w slimaku jeszcze.Wole jak mi da piec znać wcześniej o braku paliwa.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zważyłem kilka worków przy dostawie i nie mam zamiaru ważyć więcej.

Wsypuję po 4 worki czyli 100 kg i w du... mam czy tam jest 1kg więcej czy mniej. To nie apteka tylko kotłownia:)

 

No tak tylko jak ktoś nie wie ile wsypuje, to nie wie ile mu podajnik podaje na minutę, a na tym parametrze bazują statystyki.

 

Masz rację, że to nie apteka, ale ludzie podglądają statystyki innych i za wszelką cenę chcą im dorównać ze spalaniem. To jest bez sensu, bo każdy ma inny dom, inne przyzwyczajenia i pewnie inny opał.

Jeśli w popiele nie ma niedopałów i w komin nie idzie po 250-300 stopni to znaczy, że więcej się z danego opału nie wyciśnie i nasz dom ma takie a nie inne zapotrzebowanie i trzeba się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzę na kwestie polityczne ale z tego co pamiętam to obecny rząd w osobie Pawlaka tą umowę podpisał, wcześniej rząd SLD skreślił gazociąg przez Bałtyk, za to za rządów Kaczyńskiego w 2006 zapadła decyzja o budowie gazoportu i jak ktoś tu pisał po jego ukończeniu być może ceny spadną.

 

Pewnie, ze nie ma co tu politykować. Pawlak owszem podpisał, ale był postawiony pod ścianą po rządach Kaczyńskich, a po zadymie z Rosją i odcięciem gazu przez Ukrainę )bo nie płacili ruskim) szybko z PIS-u podjęto budowę za Gazoportu. Tak coś pamiętam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem ze dwa razy ten problem - ale byłem na miejscu i zareagowałem przed wystąpieniem alarmu. Myślę że przyczyniają się do tego: nadmierny dopływ powietrza do kotłowni i silny ciąg kominowy który przeciąga powietrze podczas postoju dmuchawy i powoli rozpala coraz niżej położony węgiel w palniku, co w połączeniu z późniejszym(po uruchomieni dmuchawy) napowietrzaniu kanału ślimaka przez układ osuszania zasobnika powoduje powolne rozpalanie się węgla zanim znajdzie się w zasięgu otworów napowietrzających w palniku. Zauważ że następuje to zazwyczaj przy końcówce węgla w zasobniku - co powoduje większy przepływ powietrza przez kanał ślimaka.

 

Chyba masz rację, że to za silny ciąg i świetnie opisałeś jak to się dalej odbywa. Czyli jednak regulator ciągu muszę kupić. Szkoda tylko, że drzwiczki wyczystki mają 15 cm szer i żaden nie chce pasować.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja waże każdy zasyp i każdy worek, jak prześwituje ślimak to 114 kg max u mnie (11kW)

Czyli już wiemy ,że 115 max .

Rozsypujesz go jeszcze na boki?

Ja wsypuje tyle aby się tylko klapa domkneła i siłownik miał się gdzie schować a boczki poupychane:)

Głowy nie daję ,że jest to 125 bo nie wazyłem worków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, upychałem na boki jak się tylko da

 

oczywiście co zasyp się nie bawie w takie cuda tylko sypię 3 worki (około 93-96 kg) i zamykam dekiel. Węgiel sam workowałem bo tego ruska w workach nie sprzedawali a na składzie była maszyna do workowania więc trwało to parę chwil i trochę syfu. Dlatego mam worki nie równe i zazwyczaj każdy lekko ponad 30kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...