Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

tak, upychałem na boki jak się tylko da

 

oczywiście co zasyp się nie bawie w takie cuda tylko sypię 3 worki (około 93-96 kg) i zamykam dekiel. Węgiel sam workowałem bo tego ruska w workach nie sprzedawali a na składzie była maszyna do workowania więc trwało to parę chwil i trochę syfu. Dlatego mam worki nie równe i zazwyczaj każdy lekko ponad 30kg.

To w takim razie bede wklepywał 115kg przy nastepnym zasypie i wyjdzie,że spalam jeszcze mniej.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Nie lubię jak mi ktoś za dupą sabotaż od...la.

Kto chce to kręci, niech kręcą dalej ale beze mnie.

Pokaż na forum sterownik co tam jest robione, co jaki czas i ile zmian co dwie godziny, całe tabele się rozwijają.

Widzę ,że "uderz w stół a ...."

Nic nikomu nie muszę pokazywać.zima zweryfikuje wszystko.Sabotaż zrobił Pan mnie,sprzedając moją korespondencję mailową bez mojej zgody.Tym bardziej,że cytował Pan fragmenty -takie jakie Panu pasowały.Ja oceniam to jako zwykły objaw ....Tym bardziej ,że nie wie Pan co Pan zrobił.Nie obrażałem tam nikogo,i nie napisałem co i od kogo dostałem-więc nawet nie miał Pan podstaw.

Ja zapraszam do siebie na sprawdzenie temperatur w domu w dowolnym czasie, żeby nie było.

Wesołą mogę zasypać, jak ten zasobnik spalę, zobaczysz jak się pali, czy mam taki sam palnik, czy jakiś specjalny.

Dziękuję za zaproszenie,ale nie skorzystam.Zobaczymy się,na ewentualnym serwisie,i oby nie nastąpił niebawem.takie moje pobożne życzenie.

Co do reszty wiesz której, to ktoś miał za dlugi język. Takie rzeczy szybko się roznoszą a nie powinny.

Wiesz o co chodzi ?

Moim skromnym zdaniem,aferę rozkręcił Pan,robiąc ze mnie donosiciela i kłamcę.Ale mam to w doopie.Przynajmniej wiem z kim mam do czynienia.

Co do spalania,to na takie pierdoły może Pan nabierać leszczy.Byłem i widziałem Pana dom.Są tu kolesie co mają chaty "new" jak termosy.Spalają więcej od Pana.Nie każdy ufa temu co widzi w statystykach ES.

Czas pokaże wszystko.Tyle drogą wyjaśnienia.Nie chce mi się więcej z Panem gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam !!!

Witam w związku z podłączeniem piecyka pod neta (nareszcie) :)mam prośbę przede wszystkim do karoki65, minertu, zbigmaza i do zaawansowanych ustawiaczy:stirthepot:, żeby zaglądnąć:jawdrop: na spalanie, może jakaś drobna korekta, a może coś przestawić. Wszelkie sugestie mile widziane. Jak zwykle serdelecznie pozdrawiam:)

Edytowane przez 81marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przejście na automat w moim przypadku będzie lepszym rozwiązaniem ? Teraz grupowe 8/12. Jakie plusy i minusy zaobserwowaliście na pełnym automacie ?

 

Mnie przestało się chcieć zaglądać do kotła i wobec obniżenia temperatury na zewnątrz włączyłem automat. Co do spalania: pewnie trochę więcej ale nie bedę tego liczył, ważył i mierzył. Gdy było ciepło automat u mnie nie wypalił i jechałem na grupowym, później przestało mi się chcieć. :)

jakie plusy: nie chodzę do kotłowni, jedynie groszek i popiół. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przejście na automat w moim przypadku będzie lepszym rozwiązaniem ? Teraz grupowe 8/12. Jakie plusy i minusy zaobserwowaliście na pełnym automacie ?

 

Ja rowniez dopiero co przeszedlem na automat. Raz, ze nie mam czasu bawic sie teraz w grupowe 8/12 kW, a dwa - mam podobno wysokokaloryczny wegiel typu Pieklorz i Wesola, z ktorym automat powinien sobie lepiej poradzic przy minusowych temperaturach niz grupowe. Tak przynajmniej zrozumialem z tego, co juz zostalo napisane. Tutaj rowniez...

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
widzę, dlaczego RBR zaczyna być BE

 

Nic nie wiesz.mam nadzieję,że masz dobrze ocieploną chatę i nie czeka Cię "wjazd" tym kotłem na większą moc,np.na nominalną...a tym samym powiększenie efektu cieplarnianego na maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nam za popieranie Ukrainy ruskie na dwa miesiące zimą kurek przykręcom to za rok nikt już o 2020 nie bedzie pamiętał.

 

obawiam się, że teraz to i wszystkie owoce, warzywa i mięso, nabiał z Polski nie spełnią Rosyjskich wymogów sanitarno, weterynaryjnych.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zważyłem kilka worków przy dostawie i nie mam zamiaru ważyć więcej.

Wsypuję po 4 worki czyli 100 kg i w du... mam czy tam jest 1kg więcej czy mniej. To nie apteka tylko kotłownia:)

 

Policz jedna tona to 40 worków (przy25kg worek) 5 ton 200 worków na każdym 1 kg mniej to 200kg tona po 800-1000zł czyli około 180-200zł ktoś cię okrada, 200 kg to około 10 dni twojego ciepła :-) przy workach po 20 kg na tone wchodzi 60 worków czyli 60 kg na tonę razy 5 ton średnio na sezon to 300kg teraz to wszystko przelicz na zysk producenta razy kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy worków. Dobry klient to głupi klient oczywiście bez urazy

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiesz.mam nadzieję,że masz dobrze ocieploną chatę i nie czeka Cię "wjazd" tym kotłem na większą moc,np.na nominalną...a tym samym powiększenie efektu cieplarnianego na maxa :)

 

Chatę niestety mam bardzo słabo ocieploną, jedynie strop solidnie. Za efekt cieplarniany mam rozumieć wysoką temperaturę spalin? na tą chwilę czujnik pokazuje w granicach 80-100, na rurze susze czasem mokre szmaty i dotykam ręką i nie jest gorąca.

Na pytanie 90% moich znajomych o temp spalin dziwnie się patrza a dlaczego? Bo mało kto ma ecoala czy brulli i sie tym zbyt mocno nie zanieca podobnie jak ja zresztą. Paliłem w śmieciuchu to ściana w kuchni w której jest komin niezależnie od temp zew. nagrzewała się tak, że naczynia schły w parę minut na suszarce a garnek stojący przy kominie utrzymywał zupę w temp do spożycia (dwa razy zupa skisła przez to). Teraz płytki nawet nie są letnie. Więc jeżeli zrobią się ciepłe na kilka tygodni w roku przy większych mrozach to nawet tego nie zauważę.

 

Ja kupiłem piec z podajnikiem żeby rzadziej zaglądać do kotłowni, na początku nie zaglądałem wcale, w październiku po zmianie opału zmieniałem kilkakrotnie parametry bo miałem lekki niedopał i teraz znów nie zaglądam. Tak miało być i tak jest.

A ci którzy chcą mieć temp spalin taką jak wody, prace ciągłą, brak sadzy i kurzu i spalanie zimą jak latem to chyba na prawdę nie powinni mieć kotłowni na paliwo stałe albo przynajmniej piec bez sterownika który wszystko rejestruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przestało się chcieć zaglądać do kotła i wobec obniżenia temperatury na zewnątrz włączyłem automat. Co do spalania: pewnie trochę więcej ale nie bedę tego liczył, ważył i mierzył. Gdy było ciepło automat u mnie nie wypalił i jechałem na grupowym, później przestało mi się chcieć. :)

jakie plusy: nie chodzę do kotłowni, jedynie groszek i popiół. :)

 

Ja na razie nie widzę różnicy w spalaniu na grupowym po przejściu z automatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ekogroszku z Biedronki to uważaj bo wycofali ze sprzedaży 28 i wprowadzili 22 z tą samą ceną (worki identyczne i druga dwójka nie dużo rożni się od ósemki), ja po zapakowaniu z 5 worka się zorientowałem jak w rękach poczułem że jakoś dużo miału jest w worku .

 

Ok dzięki na razie kończę biedronkowy i zakupię coś innego na próbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm widzisz kocioł promowany jest jako reaktor....Niestety nie oszukamy zapotrzebowania na ciepło naszych domków .Wraz z liczbą nabywców wzrasta tez ilość ludzi którzy maja jakieś ale.. I nie jest winny kociołek a po prostu reklama !! Piec na eko to takie bydle ze nie oszuka się go i spali tyle ile się wsypie :)

A serio nie ma idealnego pieca na węgiel!! a dla czego?bo generalnie ciężko kupić węgiel o tej samej powtarzalności . Do tego instalacje i użytkownicy .Tak samo z idealnie dopasowanym piecem,co zrobić jak okażę się ze paliwo do naszego pieca jest kiepskiej jakości??

 

Ja się przekonałem, że przy nowym domu dobrze ocieplonym broń boże paprać się z węglem tylko kondensat gazowy - paliwo ekologiczne, o powtarzalnych parametrach, nie trujemy nie smrodzimy, ( trochę biegam, z godzinę temu wróciłem z przebieżki i był to ostatni moment ta to bo teraz wszyscy do okoła zaczęli palić w piecach i jest masakra, dobrze że mam taką pracę, że sobie mogę pozwoli do południa pobiegać)

 

Nie wiem czy widzieliście raport zanieczyszczenia środowiska na 10 miast najbardziej zanieczyszczonych w Europie 6 jest z Polski, dla mnie jest to już na pewno ostatni kocioł na węgiel.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jak ktoś pyta ze znajomych czy dobry piec to im odpowiadam że się okaże za 7-8 lat bo tyle bym chciał żeby wytrzymał minimalnie, na razie jest super.

oby tylko nie zgnił za szybko

 

zresztą podobnie jest z samochodami, czy dany model jest dobry okazuje się po 5-6 latach gdzie najczęściej już go nie produkują i wychodzi inny i znów zagadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na 11kW spokojnie można mieć temp <80*C , nawet między 60-70*C - tylko trzeba mieć do tego komin systemowy z odprowadzeniem skroplin ;) Już widzę jęki i stękanie że komin zrobił się brązowy i oczywiście wina Biedronia ...

 

na śmieciuchu miałem temp chyba z 300 a raz w miesiącu przepychanie komina bo się sadza tak przyklejała że zatykała komin na amen i odważnik 5kg trzeba było spuszczać żeby się przebił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...