Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nic nie wiesz.mam nadzieję,że masz dobrze ocieploną chatę i nie czeka Cię "wjazd" tym kotłem na większą moc,np.na nominalną...a tym samym powiększenie efektu cieplarnianego na maxa :)

 

A jeszcze nie tak dawno jak się pytałęm to mnie wyśmiewałeś - co się stało że tak zdanie zmieniłeś???

 

Co kocioł z superceramiką nie wyrabia czy za dużo sadzy - bo ja wiadrami wybieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz jedna tona to 40 worków 5 ton 200 worków na każdym 1 kg mniej to 200kg tona po 800-1000zł czyli około 180-200zł ktoś cię okrada, 200 kg to około 10 dni twojego ciepła :-) teraz to wszystko przelicz na zysk producenta razy kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy worków. Dobry klient to głupi klient oczywiście bez urazy

 

Czemu jak masz na weglu 1000kg prawdziewe 950 to Cię okradaja a jak RBR wazy o 15% miej niż pisze w w DTR to jest ok ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz jedna tona to 40 worków 5 ton 200 worków na każdym 1 kg mniej to 200kg tona po 800-1000zł czyli około 180-200zł ktoś cię okrada, 200 kg to około 10 dni twojego ciepła :-) teraz to wszystko przelicz na zysk producenta razy kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy worków. Dobry klient to głupi klient oczywiście bez urazy

 

W taki sposób jak to opisujesz to jesteś okradany na każdym kroku więc jeśli chcesz tak liczyć to możesz się załamać ile pieniędzy by Ci zostało:)

Zważyłem kilka worków i to wszystko. Nie będę ważył każdego bo jak w styczniu znajdę 3 worki każdy o 1kg mniej to nie zaskarżę sprzedawcy a te które zważyłem były ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze nie tak dawno jak się pytałęm to mnie wyśmiewałeś - co się stało że tak zdanie zmieniłeś???

 

Co kocioł z superceramiką nie wyrabia czy za dużo sadzy - bo ja wiadrami wybieram

 

Daj podglad na swój sterownik :), bo jestem ciekaw jak się tą sadzę produkuje ,

Co ciekawe, że każdy z tych krytykantów nie daje podglądu na swój sterownik , nawet na początku się zdziwiłem bo u Ciebie podglad był. Ale co tam twój kocioł twoje ustawienia i twoja sadza.:rolleyes:

Co ciekawe jeszcze to, że co niektórzy mając kocioł niecały miesiąc zdążyli już przetestować i pracę na grupowym i w automacie przy okazji sprawdzając kilka rodzajów węgla z niewiadomych żródeł oczywiście w trakcie kręcenie czym się da iiiiiiiiiii na koniec autorytatywna opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeicie

 

Zbiram wszystko do wiadra i mieszam z workiem grochu i do podajnika - jak tak przerobie cały popielnik i całą sadze to czas na jednym załadunku mam 2 tygodnie

 

I to się nazywa krzyżacka oszczędność :) nawet chłop sadzę odzyskuje i przerabia na energię. Też bym tak chciał ale sadzy mam za mało z pół szufelki, więc wrzucam do kosza z popiołem.

Apropo ja też mieszkam na krzyżackiej ziemi. Wielki Mistrz miał u nas swoją wakacyjną rezydencję, a 200 metrów od mojego domu znajduje się pole straceńców, na którym Krzyżacy wieszali niepokornych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa krzyżacka oszczędność :) nawet chłop sadzę odzyskuje i przerabia na energię. Też bym tak chciał ale sadzy mam za mało z pół szufelki, więc wrzucam do kosza z popiołem.

Apropo ja też mieszkam na krzyżackiej ziemi. Wielki Mistrz miał u nas swoją wakacyjną rezydencję, a 200 metrów od mojego domu znajduje się pole straceńców, na którym Krzyżacy wieszali niepokornych.

 

U ciebie też mówi się jo czy to tylko w Grudziądzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...