Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lestek Ty masz po całości podłogówkę ? Widzę,że u Ciebie też przebija CO i chyba lepiej wyszedłbyś jakbyś ustawił grupowe 8/12kW. Pieklorzem z Bartexu palisz ?

 

Podłogówki nie mam wcale. Same grzejniki.

Przebija bo mam starą instalację i tylko same grzejniki wymienione na nowe i jak dogrzewa to woda w instalacji jest dużo chłodniejsza.

Zalewa kocioł pomimo ustawienia cyklicznej pracy pompy CO|. Potem kociołek startuje i stara się dogrzać temp. CO a że jest ceramika to jak przestanie grzać to i przebija. Parę dni wstecz była ustawiona ciągła praca pompy CO i już tak nie przebijał.

Palę Pieklorzem z Bartexu pomieszanym 50/50 z Wesołą z miejscowego składu. Pomieszałem bo wiem że ta wesoła się nie dopalała innemu użytkownikowi i spiekała.

Sam Pieklorz palił się ładnie i całkiem ładny popiół był z niego.

Edytowane przez lestek27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Czas podawania:

8kW - 5s

12kW - 7s

16kW - 9s

20kW - 11s

25kW - 12s

 

Czas krótkiego postoju:

8kW..25kW - 20s

 

Ilość powtórzeń:

8kW - 5x

12kW - 5x

16kW - 5x

20kW - 5x

25kW - 8x

Zapisz to sobie tak podał kiedyś minertu:)

Nie musisz zapisywać w całości.Jak masz RBR-a 11kW to więcej podawania niż 8-12kW nie zmieścisz na palnik..Przy 16kW podawania,nadmuchem tylko ogrzejesz atmosferę.Chyba ,że opałem handlujesz to olewka pełna ;)

I co mniej musisz pamiętać,i nie musisz zapisywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zważyłem kilka worków przy dostawie i nie mam zamiaru ważyć więcej.

Wsypuję po 4 worki czyli 100 kg i w du... mam czy tam jest 1kg więcej czy mniej. To nie apteka tylko kotłownia:)

Policz jedna tona to 40 worków 5 ton 200 worków na każdym 1 kg mniej to 200kg tona po 800-1000zł czyli około 180-200zł ktoś cię okrada, 200 kg to około 10 dni twojego ciepła :-) teraz to wszystko przelicz na zysk producenta razy kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy worków. Dobry klient to głupi klient oczywiście bez urazy

A wiesz ile każdy z użytkowników wsypujący węgiel/miał do zasobnika ma wody w tym opale ,przy zasypaniu 100 kg węgla może mieć od 2do 15 % wody czyli .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestek, a paliłeś samą Wesołą z Bartexu, jesli tak to jak to wygląda w porównaniu do Pieklorza ? Co do przebić to mam jeszcze inną teorię- jak miałem ustawioną cwu+mieszającą na 40 lub 45 stopni to też kocioł mało stabilnie pracował i były duże przebicia, ustawione na 60 czyli praca ciągła i jest w miarę poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ile każdy z użytkowników wsypujący węgiel/miał do zasobnika ma wody w tym opale ,przy zasypaniu 100 kg węgla może mieć od 2do 15 % wody czyli .

 

Z matmy jestem niezły :-) już to dawno przeliczyłem jednak do dokładnego szacunku potrzebowałem max wchłanialności wilgoci węgla kaiennego pytałem 2 razy Zawijana i ani słych ani widu nie pochwalił się chyba, że sam nie wie. Wyczytałem, że brunatny wchłania do 40% wilgoci/wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem w grupowym 8kw/12kw - pytanie kiedy włączy się 12kw ?

zadana 52st, temp. leci w dół ( obecnie około 48st ) a nadmuch dalej dla mocy 8kw ( 8 =39% , 12=42% ) histereza 0,2st

 

ps. nie wiem, czy nie 'zaskoczył' ale przy 47st z czymś tam po przecinku pracuje na 12kw.

Zwiększyłem moc specjalnie, bo mocno spada temp i trochę zajmuje czasu by

'wyhamować' spadek.

Edytowane przez 5iatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z matmy jestem niezły :-) już to dawno przeliczyłem jednak do dokładnego szacunku potrzebowałem max wchłanialności wilgoci węgla kaiennego pytałem 2 razy Zawijana i ani słych ani widu nie pochwalił się chyba, że sam nie wie. Wyczytałem, że brunatny wchłania do 40% wilgoci/wody
Jeżeli ktoś pisze ze wsypał 120 kg zważonego węgla to pisze całą prawdę ,a drugi osobnik nie waży tylko sugeruje się opisem na worku ,który zrobił to dokładniej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Takie jest moje zdanie. I z tego co pamiętam Twoje jeszcze niedawno było podobne.

Myślę że tp logiczne że jak już się nagrzeje ceramika to potem jeszcze oddaje ciepło a skoro nie ma odbioru ciepła to przebija temp. CO.

 

lestek kolego,jeśli tak mogę.

Zrozum wreszcie ,że obaj padliśmy ofiara "zagrywki" producenta,który wymyślił sobie kocioł niskoemisyjny.Ceramika pozwala na dopalenie sadzy w komorze spalania,dodatkowo na jej ściankach(patrz struktura szamotu) osadzają się pyły powstałe w wyniku spalania węgla.I tyle,takie jest jedynie jej działanie.

Producent zapomniał tylko ,że tak rozgrzane spaliny w komorze spalania,biegnąc szybko (krótka droga spalin,patrz budowa kotła RBR 11kW) wpadając do dużo chłodniejszego wymiennika ciepła -po zetknięciu z dużo chłodniejszą powierzchnią wymiennika ciepła-dają w rezultacie sporo sadzy.Bardzo sporo, sporo :)

I tyle w uproszczeniu.Szkoda,że zrozumiałem to zbyt późno.

Przepraszam Andrzeja_W.Miał rację.I każdego,komu starałem się te pierdoły opowiadać wcześniej.

 

Teraz pytanie,jak tę ceramikę ściągnąć (albo jej część)by nie pozbawić się gwarancji,i zachować prawidłową konstrukcję.Jutro dzwonek do Białki.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh kol Nowy ,aż chciałby się napisać "a nie mowiłem" jak kupowłeś Ogniwo sugerowałem żebyś nie brał (wtedy to był praktycznie prototyp) kotła z burnerem, jak kupowałeś rbr sugerowałem zebyś kupił kocioł bez szamotu nooo,ale chciałeś być ' trendy'' no i masz nowy kociołek... mówiłem nie chwal dnia przed zachodem... pamietamy jakie były twoje posty po zakupie rbr-a, tak sobie czytam i widzę że koledzy narzekają a dlaczego narzekają?? że przyszło kilka chłodniejszych dni i wzrasta spalanie? czy dlatego że nie idzie spalić tego opału co kupili?? w zeszłym roku ktoś na forum napisał że nr1 ekogroszeków w tym sezonie to będzie WESOŁA , no to szanowni koledzy, jak żyw rzucili się na zakup wesołej, Tylko ciekawy jestem ile osób kupiło faktycznie wesołą? a ile ,mieszankę węgli wysoko energetycznych lub ruskie eko?(rozdrobnione na kruszarce) czyli eko które bardzo trudno spalić w retortach/palnikach , generalnie palniki i sterowniki są zrobione na węgle trudne,o kaloryczności <26 mJ , i liczbie rogi do 30-40,, czyli do spalania miału,czeskiego eko, albo eko wydobywanego z POLSKICH kopalń a teraz zrobił sie krzyk ,że kotły nie spalają, koksują albo spalają za dużo Panowie ! jakie kupiliśmy eko takie nasze kotły spalą...z większa lub mniejszą sprawnością...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...