Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

lestek kolego,jeśli tak mogę.

Zrozum wreszcie ,że obaj padliśmy ofiara "zagrywki" producenta,który wymyślił sobie kocioł niskoemisyjny.Ceramika pozwala na dopalenie sadzy w komorze spalania,dodatkowo na jej ściankach(patrz struktura szamotu) osadzają się pyły powstałe w wyniku spalania węgla.I tyle,takie jest jedynie jej działanie.

Producent zapomniał tylko ,że tak rozgrzane spaliny w komorze spalania,biegnąc szybko (krótka droga spalin,patrz budowa kotła RBR 11kW) wpadając do dużo chłodniejszego wymiennika ciepła -po zetknięciu z dużo chłodniejszą powierzchnią wymiennika ciepła-dają w rezultacie sporo sadzy.Bardzo sporo, sporo :)

I tyle w uproszczeniu.Szkoda,że zrozumiałem to zbyt późno.

Przepraszam Andrzeja_W.Miał rację.I każdego,komu starałem się te pierdoły opowiadać wcześniej.

 

Teraz pytanie,jak tę ceramikę ściągnąć (albo jej część)by nie pozbawić się gwarancji,i zachować prawidłową konstrukcję.Jutro dzwonek do Białki.

Pozdrawiam.

To zdanie jest bardzo ciekawe :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
To zdanie jest bardzo ciekawe :lol2:

 

Mam dwa takie kotły pod 'bokiem",pracują w podobnych warunkach.jeden ma szamot,drugi nie.Przy takich samych nastawach i opale,jeden ma temp spalin 100deg,z szamotem 150deg.Tam gdzie nie ma szamotu,jest czyściutko w wymienniku,a tam gdzie szamot sadzy jest dużo więcej.szybciej sie tam zbiera.czego jest to wynikiem zatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
..... czy dlatego że nie idzie spalić tego opału co kupili?? w zeszłym roku ktoś na forum napisał że nr1 ekogroszeków w tym sezonie to będzie WESOŁA , no to szanowni koledzy, jak żyw rzucili się na zakup wesołej, Tylko ciekawy jestem ile osób kupiło faktycznie wesołą? a ile ,mieszankę węgli wysoko energetycznych lub ruskie eko?(rozdrobnione na kruszarce) czyli eko które bardzo trudno spalić w retortach/palnikach , generalnie palniki i sterowniki są zrobione na węgle trudne,o kaloryczności <26 mJ , i liczbie rogi do 30-40,, czyli do spalania miału,czeskiego eko, albo eko wydobywanego z POLSKICH kopalń a teraz zrobił sie krzyk ,że kotły nie spalają, koksują albo spalają za dużo Panowie ! jakie kupiliśmy eko takie nasze kotły spalą...z większa lub mniejszą sprawnością...

 

Ja nie narzekam na opał,lepiej lub gorzej-ale sobie z nim radzę.Pomijam "gorące" warunki w mojej komorze spalania,pewnie i one maja znaczny wpływ jak ten opał się zachowuje na palniku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
i tak pewnie czerwonych kotłów D....nie przebije rabarbar w produkcji sadzy. Ale nagły zwrot akcji Novego mnie zastanawia bardzo. Czyli co z deszczu pod rynne

 

Napisałem na samym początku,że napisze prawdę i relację z tego co się będzie działo.I tak tez czynię.Nie oznacza to ,że "pisze już aukcję " na allegro,ale opowiadam jak jest...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa takie kotły pod 'bokiem",pracują w podobnych warunkach.jeden ma szamot,drugi nie.Przy takich samych nastawach i opale,jeden ma temp spalin 100deg,z szamotem 150deg.Tam gdzie nie ma szamotu,jest czyściutko w wymienniku,a tam gdzie szamot sadzy jest dużo więcej.szybciej sie tam zbiera.czego jest to wynikiem zatem?

 

To bardzo dziwne bo sprzedawcy twierdzą że tylko siwy pył w takim kotle z ceramiką i miesiącami nie trzeba czyścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa takie kotły pod 'bokiem",pracują w podobnych warunkach.jeden ma szamot,drugi nie.Przy takich samych nastawach i opale,jeden ma temp spalin 100deg,z szamotem 150deg.Tam gdzie nie ma szamotu,jest czyściutko w wymienniku,a tam gdzie szamot sadzy jest dużo więcej.szybciej sie tam zbiera.czego jest to wynikiem zatem?
Może dlatego że :

każdego roku Marek obchodzi swoje urodziny, a dwa dni później jego brat bliźniak Jarek swoje. Dlaczego?

Na pewno nie z tego powodu jaki opisałeś .

Błędem jest używanie takich samych nastaw w dwóch kotłach.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lestek kolego,jeśli tak mogę.

Zrozum wreszcie ,że obaj padliśmy ofiara "zagrywki" producenta,który wymyślił sobie kocioł niskoemisyjny.Ceramika pozwala na dopalenie sadzy w komorze spalania,dodatkowo na jej ściankach(patrz struktura szamotu) osadzają się pyły powstałe w wyniku spalania węgla.I tyle,takie jest jedynie jej działanie.

Producent zapomniał tylko ,że tak rozgrzane spaliny w komorze spalania,biegnąc szybko (krótka droga spalin,patrz budowa kotła RBR 11kW) wpadając do dużo chłodniejszego wymiennika ciepła -po zetknięciu z dużo chłodniejszą powierzchnią wymiennika ciepła-dają w rezultacie sporo sadzy.Bardzo sporo, sporo :)

I tyle w uproszczeniu.Szkoda,że zrozumiałem to zbyt późno.

Przepraszam Andrzeja_W.Miał rację.I każdego,komu starałem się te pierdoły opowiadać wcześniej.

 

Teraz pytanie,jak tę ceramikę ściągnąć (albo jej część)by nie pozbawić się gwarancji,i zachować prawidłową konstrukcję.Jutro dzwonek do Białki.

Pozdrawiam.

 

To na ceramike masz GW ??? chyba sobie jaja robisz

 

Kocioł z ceramiką to nie 11 a pewnie z 8kw z przelicznika pow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie zupełnie z innej beczki: czy ktoś wie jakie są fabryczne ustawienia parametrów spalania w pełnym automacie w RBR 11 kW. Pytam bo sporo eksperymentowałem przez ostatnie 2 m-ce od uruchomienia pieca a nie chcę go całkowicie resetować żeby nie stracić innych ustawień. Po tych wszystkich kombinacjach dochodzę do wniosku że piec chyba najlepiej pracował zaraz po pierwszym uruchomieniu na e-coalu i węglu wziętym na próbę (być może to była "zachęta").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne bo sprzedawcy twierdzą że tylko siwy pył w takim kotle z ceramiką i miesiącami nie trzeba czyścić...

 

Jade na 8/8 mam moc wiekszą niż wiekszość bo ok 5-6kw non stop na kotle 57 powrót wysoko 40 pare - jak bede miła pusty zasobnik to porobie fotki ile jest sadzy - na samych drzwiczkach ladnie drzewka rosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie zupełnie z innej beczki: czy ktoś wie jakie są fabryczne ustawienia parametrów spalania w pełnym automacie w RBR 11 kW. Pytam bo sporo eksperymentowałem przez ostatnie 2 m-ce od uruchomienia pieca a nie chcę go całkowicie resetować żeby nie stracić innych ustawień. Po tych wszystkich kombinacjach dochodzę do wniosku że piec chyba najlepiej pracował zaraz po pierwszym uruchomieniu na e-coalu i węglu wziętym na próbę (być może to była "zachęta").

Już wczesniej padła odpowiedz na to 15KW - a tak na prawdę to ten sterownik nie obsługuje kotła RBR11 w automacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa takie kotły pod 'bokiem",pracują w podobnych warunkach.jeden ma szamot,drugi nie.Przy takich samych nastawach i opale,jeden ma temp spalin 100deg,z szamotem 150deg.Tam gdzie nie ma szamotu,jest czyściutko w wymienniku,a tam gdzie szamot sadzy jest dużo więcej.szybciej sie tam zbiera.czego jest to wynikiem zatem?

Panie Marku proszę dodać ile ogrzewa brat a ile pan.

Ile grzebie w kotle brat a ile pan.

Widziałem te kropki, to nie były kropki tylko plamy o wszystkich kolorach tęczy, jak najechało się kursorem na tą plamę to rozwijała się cała tabela zmian jakie były wprowadzone, i za chwilę ktoś znowu sobie zrobił następną wielką plamę.

Tutaj może pan pisać wszystko, ja to widziałem ale widzę że zabrał mi pan dostęp żebym nie widział.

Tutaj pan tłumaczy nowym użytkownikom że zmiana jednego parametru i zobaczyć na następny dzień co przyniosła,

czy tak pan radzi ?

A co pan sam robi ?

Ja pierdół nie piszę, wystarczy pokazać kto pisze prawdę.

Proszę zobaczyć na moje wykresy co tam jest pod osią czasu, nic tam niema u pana codziennie jest i to na bogato to jak ten kocioł ma sie ustabilizować.

Także chce się rzec: kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

novy wypierdziel ten szamot młotem pneumatycznym. U mnie spaliny 80 do 100oC, ale mam 17-tkę z "pełnym" wymiennikiem ciepła. Chata nieocieplona, budowana technologią komunistyczną czyli zero materiałów ocieplających w hurtowniach, a zakup styro graniczył z cudem.

 

Jak siem pytał to kurna same ochy i achy nad 11 no cud miod i orzeszki - jak tłymaczyłęm pytałęm to nie bo to inaczej bedzie działać i co wielkie G . . . O,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że "uderz w stół a ...."

Nic nikomu nie muszę pokazywać.zima zweryfikuje wszystko.Sabotaż zrobił Pan mnie,sprzedając moją korespondencję mailową bez mojej zgody.Tym bardziej,że cytował Pan fragmenty -takie jakie Panu pasowały.Ja oceniam to jako zwykły objaw ....Tym bardziej ,że nie wie Pan co Pan zrobił.Nie obrażałem tam nikogo,i nie napisałem co i od kogo dostałem-więc nawet nie miał Pan podstaw.

 

 

 

.

Dlatego takie działania wie pan kogo, doprowadzają właśnie do takich sytuacji.

Nie fragmenty tylko dokładnie wszystko, mój kolega pewnie przekazał fragmenty, mam na skrzynce co przekazałem.

Skąd co wyszło to wiem bardzo dobrze i takich przecieków już nie będzie, bo być nie powinno.

Gdzie ja napisałem że pan kogoś obraża ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...