Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Panie Marku proszę dodać ile ogrzewa brat a ile pan.

Ile grzebie w kotle brat a ile pan.

Brat ogrzewa więcej m3.I basta.

Widziałem te kropki...

I sporo Pan jeszcze zobaczy w epitetach pod Pana kierunkiem po tym sezonie.Nie ode mnie(tak jak obiecałem przy zakupie),ja z panem nie chce już gadać.Sprzedaje Pan prywatne wiadomości na prawo i lewo.

Tutaj może pan pisać wszystko, ja to widziałem ale widzę że zabrał mi pan dostęp żebym nie widział.

Piszę prawdę.Wiem ,że nie pasuje,prawda?Sterownik jest moją prywatną własnością,i robię z nim co mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobrze, że wziąłem 17kW, teraz przy zerze za oknem nawet ten pieklorz z bartexu przyzwoicie się spala (nie jest to popiół z papierosa, ale jest dość dobrze).

Jedynie ta sadza i szybkie zarastanie ścianek kotła wkór...a. Praktycznie trzeba by było codziennie kocioł oszurać zgarniakiem. Na drzwiczkach (górnych także) kalafiory z pyłu i sadzy zakleiły tą szczelinę między odpromiennikiem a poszyciem drzwiczek. Wczoraj to wszystko skrobałem.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Dlatego takie działania wie pan kogo, doprowadzają właśnie do takich sytuacji.

Nie fragmenty tylko dokładnie wszystko, mój kolega pewnie przekazał fragmenty, mam na skrzynce co przekazałem.

Koorna ,co z Pana za gość.Pan nawet nie wie co to priv.

Ehh.Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego obsługuje 10kW ?

Nie wiesz, nie mędrkuj.

 

A kto piszał że obsuguje - a pewnie ty w swoich wywodach

 

Ja nie widziałęm pokaż mi ogniwo z eColem co obsługuje 10KW ( 16 KW to i owszem)

 

Ale to trzeba się czytać ze zrozumiem nauczyć.

eCoal w trybie automatycznym obsługuje coala.jpg

 

A może napiszesz jaki to nowy patent macie że dla 8kW masz nadmuch 87% ???

Co dysze w palniku gazetami pozapychałeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

 

A Artur czeka z pompką ... (tu melodia z różowej pantery ) :rolleyes:

Ja swojej nie sprzedaje :)

Na allegro moja z montażem kosztuje 17tys.zł a jak nie na allegro to Panasonic Polska poda autoryzowanych dystrybutorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Co kto widział na żywo u karoki kocioł a może on wcale nie ma 11 - chyba że lubi tak dmuchać

[ATTACH=CONFIG]228320[/ATTACH]

 

 

kalio jak nie wiesz to nie filozofuj.... E_S testuje nowe wentylatory pewnie Karoka własnie taki testuje....widziałem kilka osób co własnie testują nowe wenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego obsługuje 10kW ?

Nie wiesz, nie mędrkuj.

 

No właśnie, jak to nie obsługuje?

 

Chodziło mi tylko o fabryczne nastawy parametrów spalania w automacie bo je kilka razy korygowałem aż w końcu z powodu niedopałów za namową producenta przeszedłem na grupowe.

 

Chciałbym wrócić z powrotem na te ustawienia które "dostałem" od fabryki ale nie chcę resetować wszystkich ustawień sterownika które naniósł mój hydraulik choćby dot. pracy pomp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pomiędzy tymi 'przepychankami' napisze mi na temat zmiany mocy przez sterownik - przypomnę: wybrałem 8/12 by przy obniżaniu temperatury zatrzymać spadek ( zadana 52st a schodzi nawet do okolic 47/46st i dopiero zaczyna się podnosić ) czy wyższa moc nie powinna się włączać przy zadanej minus histereza ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pomiędzy tymi 'przepychankami' napisze mi na temat zmiany mocy przez sterownik - przypomnę: wybrałem 8/12 by przy obniżaniu temperatury zatrzymać spadek ( zadana 52st a schodzi nawet do okolic 47/46st i dopiero zaczyna się podnosić ) czy wyższa moc nie powinna się włączać przy zadanej minus histereza ?

 

ustaw kocioł na 57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kalio:

może spróbuję - tylko, że spadek będzie pewnie o tę samą wartość czyli około 6,7st a chodzi mi o ewentualne szybsze wyhamowanie spadku. Temp zadana 52 jest całkowicie wystarczająca.

W zasadzie, to 8kw też jeszcze daje radę ,tylko dłużej dochodzi do zadanej i właśnie wychładza się chyba nieco za mocno ( jeszcze jak się otworzy głowica term., bądź dwie no to tym bardziej )

 

ps. właśnie jest 48st i idzie na 8kw ( bez sensu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie zupełnie z innej beczki: czy ktoś wie jakie są fabryczne ustawienia parametrów spalania w pełnym automacie w RBR 11 kW. Pytam bo sporo eksperymentowałem przez ostatnie 2 m-ce od uruchomienia pieca a nie chcę go całkowicie resetować żeby nie stracić innych ustawień. Po tych wszystkich kombinacjach dochodzę do wniosku że piec chyba najlepiej pracował zaraz po pierwszym uruchomieniu na e-coalu i węglu wziętym na próbę (być może to była "zachęta").

 

Nie musisz resetowac do ustawien fabrycznych. Mozesz do serwisowych, wtedy wroca ustawienia z momentu, w ktorym kupiles kociol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty spalania "groszku2" na zdjeciach ponizej":

[ATTACH=CONFIG]228069[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228070[/ATTACH]

 

Patrzac na nie, mam wrazenie, ze "groszek1" powinien byc Retopal, zas "groszek2" to Wesola, Czy mam racje, to juz musze prosic o ocene pozostalych uzytkownikow.

To co pokazałeś jako "groszek I ", najbardziej w spalaniu i popiele przypomina mi Sobieskiego. Tylko nie rozumiem, skąd ten niedopał w popiele - to łatwopalny węgiel. "Groszek II ' - to nie wiem co jest. Wygląda na jakąś mieszankę, może i jest w tym połowa Wesołej. Jakby Ci się jeszcze chciało dać zdjęcia węgla - otworzyć po jednym worku i jak nieco przeschnie ( na drugi dzień ) zrobić foto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzedaje Pan prywatne wiadomości na prawo i lewo.

 

Piszę prawdę.Wiem ,że nie pasuje,prawda?Sterownik jest moją prywatną własnością,i robię z nim co mi się podoba.

Dlaczego ja wiem i tłumaczył w tym przypadku się nie będę, bo jest to prwada.

Co do drugiej części to prawdą jest że jest pana własnością ale w nim jest właśnie zawarta cała prawda o pana problemach.

Jeśli jest nieprawdą co napisałem wystarczy pokazać wykresy z kilku dni i wszyscy zobaczą jakim oszustem jest karoka65 lub nim nie jest.

To w końcu jak jest z tą prawdą.

Jeśli się komuś zarzuca oszustwo to chyba może pan za pomocą sterownika i zawartych w nim danych szybko załatwić takiego oszusta jak ja żeby wszyscy widzieli jak ich bajeruję.

Panie Marku proszę przestać i nie uciekać się do takich rzeczy.

Ta karta pamięci w eCoalu czy Bruli to super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...