Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

A kto piszał że obsuguje - a pewnie ty w swoich wywodach

 

Ja nie widziałęm pokaż mi ogniwo z eColem co obsługuje 10KW ( 16 KW to i owszem)

 

Ale to trzeba się czytać ze zrozumiem nauczyć.

eCoal w trybie automatycznym obsługuje [ATTACH=CONFIG]228319[/ATTACH]

 

A może napiszesz jaki to nowy patent macie że dla 8kW masz nadmuch 87% ???

Co dysze w palniku gazetami pozapychałeś ??

Naprawdę nie ośmieszaj się więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To co pokazałeś jako "groszek I ", najbardziej w spalaniu i popiele przypomina mi Sobieskiego. Tylko nie rozumiem, skąd ten niedopał w popiele - to łatwopalny węgiel. "Groszek II ' - to nie wiem co jest. Wygląda na jakąś mieszankę, może i jest w tym połowa Wesołej. Jakby Ci się jeszcze chciało dać zdjęcia węgla - otworzyć po jednym worku i jak nieco przeschnie ( na drugi dzień ) zrobić foto.

Jutro w swietle dziennym porobie fotki...Na razie pootwieralem worki i ustawilem w kotlowni.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w swietle dziennym porobie fotki...

To spalanie węgla jest słabe koksiki możesz wybrać z popiołu i dorzucić do zasobnika do ponownego spalenia .

Na pocieszenie mogę pokazać że może być jeszcze gorzej .

http://imageshack.com/a/img189/920/qyc8.jpg

 

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16444-ucz-się-od-mądrzejszych-i-pytaj-czyli-problem-z-ustawieniem-pieca/#entry167298

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kalio:

może spróbuję - tylko, że spadek będzie pewnie o tę samą wartość czyli około 6,7st a chodzi mi o ewentualne szybsze wyhamowanie spadku. Temp zadana 52 jest całkowicie wystarczająca.

W zasadzie, to 8kw też jeszcze daje radę ,tylko dłużej dochodzi do zadanej i właśnie wychładza się chyba nieco za mocno ( jeszcze jak się otworzy głowica term., bądź dwie no to tym bardziej )

 

ps. właśnie jest 48st i idzie na 8kw ( bez sensu )

Nie słuchaj kalio tylko przeczytaj instrukcję

cytuję:

b) Parametry spalania – typ Retortowy - grupowe

Proces spalania pół-automatyczny. Nowy sposób sterowania procesem

spalania. Użytkownik ma do wyboru 6 mocy, z którymi może pracować kocioł.

Użytkownik ustawia tylko moc minimalną i maksymalną. Dla wybranych mocy

musi również zdefiniować moc dmuchawy. Pomocnym w ustawieniu mocy

dmuchawy będzie histogram (dostępny na stornie www sterownika).

Przechodzenie pomiędzy mocami (Min i max) odbywa się automatycznie.

Poniżej histerezy CO zostanie załączona moc minimalna, jeśli temperatura CO

spadnie poniżej podwójnej histerezy zostanie załączona moc Max. Przejście w

podtrzymanie następuje +1 °C powyżej temperatury zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47,5st i wskoczyło dopiero 12kw :(

Czy to nie jest tak, że zaczyna cykl 8kw i dopiero jak skończy przechodzi na12 ? ( trochę to za długo trwa i przez to spada mocno temp poniżej zadanej )

 

Z tego co pamietam, na wyzsza moc powinien przeskoczyc po spadku o podwojna histereze. Czyli po spadku o histereze zalacza minimalna moc i jesli nie zacznie wzrastac temperatura na kotle, wtedy po spadku o kolejna histereze zalacza wyzsza moc.

 

PS Dzieki keteimj, czyli dobrze pamietalem...

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmaj, z tego co pisałeś masz być jutro u mnie po drodze wziąć sobie węgla na próbę.

Jak będziesz chciał to możesz sobie wziąć ze 2 worki prawdziwej Wesołej,zobaczysz czy Twoja Wesoła to Wesoła :)

 

To tez jest mysl...a ja zabiore ze soba moja Wesola i Retopal, bo ktory jest ktory to juz odroznic nie potrafie. Jak juz kiedys pisalem..i to czarne, i to czarne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestek, a paliłeś samą Wesołą z Bartexu, jesli tak to jak to wygląda w porównaniu do Pieklorza ? Co do przebić to mam jeszcze inną teorię- jak miałem ustawioną cwu+mieszającą na 40 lub 45 stopni to też kocioł mało stabilnie pracował i były duże przebicia, ustawione na 60 czyli praca ciągła i jest w miarę poprawnie.

 

Samą Wesołą jeszcze nie paliłem. Tylko Pieklorzem i całkiem nieźle to wyglądało.

Mam jeszcze tonę tej Wesołej z Bartexu i jeszcze jej nie wrzucałem do podajnika więc nie wiadomo jak będzie.

Wiem że stabilniej pracuje na ciągłej pracy pompy CO lub CWU + miesz. i wysoko ustawione załączenie. Też to wypróbowałem.

Jak na razie zostawiam tak jak jest bo wychodzi najbardziej ekonomicznie a żeby wykresy ładnie wyglądały to wiem mniej wiecej co jak ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz pytanie,jak tę ceramikę ściągnąć (albo jej część)by nie pozbawić się gwarancji,i zachować prawidłową konstrukcję.Jutro dzwonek do Białki.

Pozdrawiam.

Pisałem panu co zrobić jeśli panu nie odpowiada i jest pan pewny że będzie lepiej na stali i kolega mark43 trochę wcześniej to samo napisał: MŁOTKIEM JĄ.

Rozmawiałem z panem kilka razy nawet osobiście i odniosłem wrażenie że jest pan uczciwym człowiekiem i chciałbym z panem też uczciwie postąpić.

Pamięta pan jak pana pytałem z której strony ma pan zasobnik ?

Kiedyś pisałem że żałuję że się pośpieszyłem z zakupem RBRa bo jeszcze nie było wtedy ceramików.

Także moja propozycja, myślę że uczciwa.

Ja też mam prawy zasobnik i proponuję że to że bardzo chętnie przygarnę od pana ten niewypał.

po prostu zamienimy się sa podobne wiekiem także chyba jest ok ?

Pan będzie miał to co pan chce i ja również także dwóch szczęśliwych przy jednym ogniu.

Wiem że zaraz będzie kto Novemu wróci za montaż i tere-fere.

Umawiamy się na jakiś dzień najlepiej sobota. demontuję swój kocioł, wiozę do pana, odpinamy pana, montujemy mój a ja zbieram pański i montuję sobie.

Ja pokrywam koszty transportu, demontażu i montażu obu kotłów.

Myślę że uczciwa propozycja.

Jak coś to proszę o informację na priva i się dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spalanie węgla jest słabe koksiki możesz wybrać z popiołu i dorzucić do zasobnika do ponownego spalenia .

Na pocieszenie mogę pokazać że może być jeszcze gorzej .

http://imageshack.com/a/img189/920/qyc8.jpg

 

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16444-ucz-się-od-mądrzejszych-i-pytaj-czyli-problem-z-ustawieniem-pieca/#entry167298

 

"Lojezusmaria"!! To ja juz nie wsadzam kija w mrowisko. Na drugi raz kupie eko - "Dosie", bo w koncu skoro nie widac roznicy, to po co przeplacac?:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy emitować ciepło ? Co znaczy nagrzewa ? Wg tego co piszesz podłogówka nie powinna działać ... chyba że źle zrozumiałem.

 

Skoro już jesteś to wytłumacz jedną "rzecz" którą zaobserwowałem. Po tym jak napisałeś że szamot tylko izoluje a nie akumuluje , włożyłem 3 cegły szamotowe pełne (nie połówki) na palnik , kocioł pracował tak z tydzień dwa. Parę dni temu wyciągnąłem te cegły z pracującego kotła położyłem bezpośrednio na chudziaku (brak izoloacji cieplnej i wylewki), leżały tak z 2 godziny , po 2 godzinkach trąciłem butem jedną z nich i ku mojemu zdziwieniu but się "przysmolił" (następnym razem zmierzę pirometrem) zacząłem polewać wodą te cegły (żeby wymusić szybkie wychłodzenie) w kotłowni zrobiła się sauna ...dopiero po jakimś czasie można było je dotknąć gołym paluchem ...

 

Skoro szamot tylko jest izolatorem , to skąd tyle "ciepła" w 3 małych cegłach ?

 

Szamot akumuluje ciepło. Nie bez powodu jest także stosowany we wkładach kominkowych.

Każdy ma swoje zdanie. Nie widzę żadnego problemu. Ja uważam inaczej a kolega Andrzej inaczej. I z tego co zauważyłem to chyba trochę czyściej jest w komorze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa takie kotły pod 'bokiem",pracują w podobnych warunkach.jeden ma szamot,drugi nie.Przy takich samych nastawach i opale,jeden ma temp spalin 100deg,z szamotem 150deg.Tam gdzie nie ma szamotu,jest czyściutko w wymienniku,a tam gdzie szamot sadzy jest dużo więcej.szybciej sie tam zbiera.czego jest to wynikiem zatem?

 

To poszukaj moich zdjęć z komory spalania i zwróć uwagę ile jest tam sadzy.

Ja tam jakoś za dużo sadzy nie widzę. To że temp. spalin jest wyższa to fakt. Też to zauważyłem.

W śmieciuchu miałem z pewnością dużo wyższe i było ok. 150 st. to chyba jeszcze nie tragedia a i 200 to też chyba nie dramat.

Zobaczymy jak będzie w większe mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie. Nie widzę żadnego problemu. Ja uważam inaczej a kolega Andrzej inaczej. I z tego co zauważyłem to chyba trochę czyściej jest w komorze spalania.

Pan Andrzej przedtem pisał twierdząco, proponował doświadczenia, obecnie rura zaczyna mu mięknąć powoli.

Tak jak napisałem kiedyś:

"przecież zawsze może napisać że się tylko uczy" i może być inaczej jak już delikatnie zaznaczył ale co poszło w świat to poszło, no nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, na wyzsza moc powinien przeskoczyc po spadku o podwojna histereze. Czyli po spadku o histereze zalacza minimalna moc i jesli nie zacznie wzrastac temperatura na kotle, wtedy po spadku o kolejna histereze zalacza wyzsza moc.

 

PS Dzieki keteimj, czyli dobrze pamietalem...

Ale zdaje mi się, że zawsze kończy grupę którą już rozpoczął na mocy z jaką ją rozpoczął i dopiero w następnej grupie przechodzi do wyższej mocy. Wczoraj trochę posiedziałem przy jednym niebieskim kociołku, bo Pani dała się przekonać do przejścia na grupowe i wydaje mi się, że to tak działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...