Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Parametry kotła OE+16kW a nie OE+10

Pisałem ci dopiero żebyś się nie ośmieszał.

Jak nie masz o tym pojęcia to słuchaj i się ucz może czegoś się nauczysz a nie cwaniakuj jak rozpuszczony przedszkolak.

A niby taki chojrak byłeś a z takim prymitywem nie nie ogarniasz.

Ech, ta dzisiejsza młodzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry kotła OE+16kW a nie OE+10

 

Aleś Ty ... To nie wina kotłów OE10 i RBR11, ze wyprodukowano je długo po tym jak powstał algorytm automatu coala. Ten raczej w takiej formie nie będzie już rozwijany. To pewnie decyzja ES. Nie szukaj więc dziury w całym. I nie formułuj tendencyjnych wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki na razie kończę biedronkowy i zakupię coś innego na próbę

 

Ja kupiłem teraz w OBI po 650zł/t produkowany przez MIAMI.pl kilka worków. Pierwszy węgiel jaki zakupiłem w workach foliowych który jest suchy, wyglądem przypomina brunatny i fajnie się wypala (zwiększyłem mu w automacie tylko nadmuch z -3 do -1 ) i nie widzę jakieś dużej różnicy w spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś Ty ... To nie wina kotłów OE10 i RBR11, ze wyprodukowano je długo po tym jak powstał algorytm automatu coala. Ten raczej w takiej formie nie będzie już rozwijany. To pewnie decyzja ES. Nie szukaj więc dziury w całym. I nie formułuj tendencyjnych wpisów.

 

Ale algoryt można dostosowac a nowe wersje fw są wydawane wiec ...

 

poprostu w autoamcie to nie bedzie chodzić optymalnie

 

no chyba że góru karoka mnie oświeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiesz.mam nadzieję,że masz dobrze ocieploną chatę i nie czeka Cię "wjazd" tym kotłem na większą moc,np.na nominalną...a tym samym powiększenie efektu cieplarnianego na maxa :)

 

Tutaj też nie masz racji. Zapytaj Kalio z jaką mocą kocioł pracował po odpaleniu (wg statystyk) i jaką miał temperaturę spalin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdaje mi się, że zawsze kończy grupę którą już rozpoczął na mocy z jaką ją rozpoczął i dopiero w następnej grupie przechodzi do wyższej mocy. Wczoraj trochę posiedziałem przy jednym niebieskim kociołku, bo Pani dała się przekonać do przejścia na grupowe i wydaje mi się, że to tak działa.

 

I tak właśnie to wygląda, startuje z mocą min, jak skończy dopalać pierwszą grupę, a temperatura spadła o dwie histerezy to zapodaje moc max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie to wygląda, startuje z mocą min, jak skończy dopalać pierwszą grupę, a temperatura spadła o dwie histerezy to zapodaje moc max.
Bobass mnie chodzi o to, że on kończy grupę na mocy min. pomimo że np. po pierwszym podaniu z tej grupy temp. spadła o 2 histerezy. Dopiero jak skończy wchodzi na moc max - to rzeczywiście trochę może potrwać przy ciut pechowym układzie. To by się chyba dość łatwo dało poprawić - taki dynks: jeżeli w trakcie grupy zostały spełnione warunki załączenia mocy max. porzuć podawanie i wykonaj dopalanie proporcjonalnie do liczby wykonanych podań po czym przejdź do mocy max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz resetowac do ustawien fabrycznych. Mozesz do serwisowych, wtedy wroca ustawienia z momentu, w ktorym kupiles kociol.

 

 

No właśnie, tylko wtedy straciłbym wszystkie ustawienia dot.np. pracy pomp które nansieśliśmy z hydraulikiem.

 

Chodzi mi o powrót do ustawień serwisowych tylko parametrów spalania tl. wszystkie czasy, przerwy, i procentyy dmychawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobass mnie chodzi o to, że on kończy grupę na mocy min. pomimo że np. po pierwszym podaniu z tej grupy temp. spadła o 2 histerezy. Dopiero jak skończy wchodzi na moc max - to rzeczywiście trochę może potrwać przy ciut pechowym układzie. To by się chyba dość łatwo dało poprawić - taki dynks: jeżeli w trakcie grupy zostały spełnione warunki załączenia mocy max. porzuć podawanie i wykonaj dopalanie proporcjonalnie do liczby wykonanych podań po czym przejdź do mocy max.

 

O coś takiego by mi chodziło - by reagował szybciej, bo obecnie to spada o około 3st zanim przechodzi na 12kw i zanim się 12stka rozbuja to też trochę leci. Wcześnie jeszcze na jakieś wnioski, bo dopiero włączyłem, ale tak to mniej więcej wygląda. Nie ma jeszcze mrozu...też pewnie będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale algoryt można dostosowac a nowe wersje fw są wydawane wiec ...

 

poprostu w autoamcie to nie bedzie chodzić optymalnie

 

no chyba że góru karoka mnie oświeci

 

Ponawiam. Kieruj swoje pretensje do producenta sterownika - nie pieca. Prawdopodobnie uznano, iż z algorytmu automatu nie da się więcej wycisnąć i tyle. Dodatkowo gdybyś trochę więcej czasu poświęcił na przewertowanie historii forum esterownik - to wiedziałbyś, że od cały poprzedni rok to prace nad algorytmem spalania grupowego i późniejszymi poprawkami. Tam też pracują ludzie - nie roboty. Pewnie nie starcza czasu na wszystko. Dodatkowo pojawiły się nowe priorytety, takie choćby jak nowa platforma sprzętowa itd

Zapytam jeszcze od siebie gdzie miałeś oczy kupując kocioł. Jeśli tak dla Ciebie ważnym jest praca kotła na dedykowanym sofcie, to czemu nie zwróciłeś na to uwagi przy zakupie. Kilka tysięcy kotłów do podglądu. Wystarczy wejść rozwinąć pewne funkcje i już wszystko wiadomo. Mam nadzieję, że nie budowałeś tak domu jak wybierałeś kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ty chciałeś mnie ostrzyć ?

Świat jest mały, kalio.

Myślałeś że ostrzyżesz fryzjera, za cienki jesteś.

Jak widać we wszystkim.

 

Strasznie jestem ciekaw, kto strzyże fryzjerów. Kiedyś, w młodości, próbowałem strzyc się samodzielnie. Nie było to łatwe. Ale ja nie byłem fryzjerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam. Kieruj swoje pretensje do producenta sterownika - nie pieca.

 

A co byś powiedział, gdyby ktoś postanowił oddać kocioł producentowi (sprzedawcy), czyli zareklamować, z powodu, że sterownik nie ma opcji sterowania kotłem, z którym został sprzedany. To przecież producent kotła dobrał sterownik, a nie odwrotnie.

To taka ... dyskusja. Wiem. Twój wpis jednak jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś powiedział, gdyby ktoś postanowił oddać kocioł producentowi (sprzedawcy), czyli zareklamować, z powodu, że sterownik nie ma opcji sterowania kotłem, z którym został sprzedany. To przecież producent kotła dobrał sterownik, a nie odwrotnie.

To taka ... dyskusja. Wiem. Twój wpis jednak jest taki sam.

 

Stary chytry lisie. Przepraszam za użyte słowo "stary". Nic bym nie powiedział. To nie mój problem. Ponadto wiesz doskonale(banał), że te opcje sterowania to nic innego jak zbiór pewnych parametrów zabranych w toku badań, doświadczeń itd. Nazwaliście je tak - mogliście równie dobrze inaczej. Choćby doopa Maryny 1,2,3,...

Pamiętasz - swego czasu również pojawiało się dużo pytań od użytkowników OEP25 na jakim algorytmie mają prowadzić swoje kotły. Czy tym dla OEP czy tym dla 25kW.

Pretensje gościa, który ma kocioł ledwie miesiąc i już chce uchodzić za najmądrzejszego są delikatnie mówiąc śmieszne.

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary chytry lisie. Przepraszam za użyte słowo "stary". Nic bym nie powiedział. To nie mój problem. Ponadto wiesz doskonale(banał), że te opcje sterowania to nic innego jak zbiór pewnych parametrów zabranych w toku badań, doświadczeń itd. Nazwaliście je tak - mogliście równie dobrze inaczej. Choćby doopa Maryny 1,2,3,...

Pamiętasz - swego czasu również pojawiało się dużo pytań od użytkowników OEP25 na jakim algorytmie mają prowadzić swoje kotły. Czy tym dla OEP czy tym dla 25kW.

Pretensje gościa, który ma kocioł ledwie miesiąc i już chce uchodzić za najmądrzejszego są delikatnie mówiąc śmieszne.

 

Nie miesiąc tylko dwa tygodnie

 

Nie nie myślałem że że tak wygłada tryb autoamtyczny - nie przeczytałem, moja wina.

Dla mnie jeśli cos jest autoamatyczne tzn że cały produkt jest spasowany optymalnie, wykonuje swije zadanie bez wiekszych wymagań użytkownika.

Widziałeś kiedyć linie produkcyjna automatyczną - pomimo że może pracwać sama są tam jednak ludzie któży tego pilnują. Tak jak w kotle automatyczny dosypują wegiel i wybirają popiuł czuszczą. Ale nie wpadłem na że kotły 11 i 10 są nie zgrane ze sterownikiem i w trybie AUTOMATYCZNY nie przewidziane.

Ot tyle. Z takim podejściem jak Twoje to po co wogóle robili rozróżnienie mocy można było zrobić tylko ptaszek automatycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miesiąc tylko dwa tygodnie

 

Nie nie myślałem że że tak wygłada tryb autoamtyczny - nie przeczytałem, moja wina.

Dla mnie jeśli cos jest autoamatyczne tzn że cały produkt jest spasowany optymalnie, wykonuje swije zadanie bez wiekszych wymagań użytkownika.

Widziałeś kiedyć linie produkcyjna automatyczną - pomimo że może pracwać sama są tam jednak ludzie któży tego pilnują. Tak jak w kotle automatyczny dosypują wegiel i wybirają popiuł czuszczą. Ale nie wpadłem na że kotły 11 i 10 są nie zgrane ze sterownikiem i w trybie AUTOMATYCZNY nie przewidziane.

Ot tyle. Z takim podejściem jak Twoje to po co wogóle robili rozróżnienie mocy można było zrobić tylko ptaszek automatycznie .

 

Widziałem więcej linii produkcyjnych niż się Tobie wydaje. Ostatnio np. w Stężycy u największego w Polsce producenta storczyków i róż. Całym procesem produkcyjnym steruje tam komputer. On reguluje temperaturę wewnątrz hal, stopień natężenia oświetlenia, zakres wilgotności, częstotliwość opadów. Rola człowieków ogranicza się tylko do pakowania kwiatków w firmową folię i odkładania ich na paletę.

Co do pozostałej części wypowiedzi - nawet nie chce mi się pisać. Znów kłania się Twoja nieznajomość tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem więcej linii produkcyjnych niż się Tobie wydaje. Ostatnio np. w Stężycy u największego w Polsce producenta storczyków i róż. Całym procesem produkcyjnym steruje tam komputer. On reguluje temperaturę wewnątrz hal, stopień natężenia oświetlenia, zakres wilgotności, częstotliwość opadów. Rola człowieków ogranicza się tylko do pakowania kwiatków w firmową folię i odkładania ich na paletę.

Co do pozostałej części wypowiedzi - nawet nie chce mi się pisać. Znów kłania się Twoja nieznajomość tematu.

 

Robisz tak "wiem ale nie powiem' kwitujesz nie znasz się, to może mnie oświeć abym się znał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...