Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

A w ogóle wie ktoś jak to robi Minertu przy 300m2 spala 4 tony i ma 26C w domu, i na podajniku robi ponad 800min?

 

tak ściema -nie przejmuj sie tym wpisem -obserwuje tego stera kolesia ja powiem krótko DOŚĆ CZYTANIA TYCH KŁAMST O ZUŻYCIU =spożyciu WĘGLA ..

;)

No benek to odbieram jako oskarżenie. Możesz w mojej kotłowni z 8dni pomieszkać niedowiarku. Dokładnie wychodzi 825min dla 160kg grochu średniego. Temp wew już nie jeden sprawdził i się przekonał.Zresztą kto śledził mój ster od 2010r to wie jaką temp wew utrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie wiem jak liczysz ale jesli pompa normalna tania kosztuje 100 i pobiera 75W a elektronik 20 to przy pracy non stop przez rok masz 237,60 rożnicy na kożyść elektronika (przyjełem koszt 1kW na 0,5 zł )

 

Kalio - jeśli pompa elektroniczna miałaby pobierać 20W/h to lepiej takiej nie instalować. U mnie Alpha 2 grzeje 290m2 i w tym momencie pobiera 5-6W/h. Fakt, że mam głowice na każdym z grzejników, to dodatkowo zwiększa opory w instalacji. Nie rób też obliczeń dla 12 m-cy. Chyba nikt nie grzeje w miesiącach letnich. U mnie sezon grzania rozpoczyna się w połowie września i trwa z reguły do końca kwietnia/(czasem połowy maja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No benek to odbieram jako oskarżenie. Możesz w mojej kotłowni z 8dni pomieszkać niedowiarku. Dokładnie wychodzi 825min dla 160kg grochu średniego. Temp wew już nie jeden sprawdził i się przekonał.Zresztą kto śledził mój ster od 2010r to wie jaką temp wew utrzymuje.

 

Witej

mimo wszystko życzę ci wszystkiego najlepszego GÓRNIKU;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym sezonie całkowite zużycie całego zestawu sterownik, podajnik, wentylator i 2 pompy chodzące na 1 biegu CO -38W i kiedy trzeba CWu 2 bieg 57W (pompa CO często cyklicznie w oparciu o termostat pokojowy) wyszło 242KWh od 4listopada do 16kwietnia

w tym roku pomiar jest od pierwszego dnia włączenia kotła i do dzisiaj zużyłem 61,4KWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak liczysz ale jesli pompa normalna tania kosztuje 100 i pobiera 75W a elektronik 20 to przy pracy non stop przez rok masz 237,60 rożnicy na kożyść elektronika (przyjełem koszt 1kW na 0,5 zł )

 

Dobrze liczę. Obecnie mam dwie pompy Grundfos i Leszno typu 25-40. Obie mają 3 biegi: 1 - 30W; 2 - 45W; 3 - 60W.

CWU pracuje na 1-szym, CO pracuje na 2gim biegu czyli 30 i 45W. Elektronik na grzejnikach i różnicy poziomów h > 4mb (wysokość podnoszenia) pewnie łyknie ze 20W. Okres zwrotu nakładów - 5 lat. Obecnie u mnie 1kWh = 0,61 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio - jeśli pompa elektroniczna miałaby pobierać 20W/h to lepiej takiej nie instalować. U mnie Alpha 2 grzeje 290m2 i w tym momencie pobiera 5-6W/h. Fakt, że mam głowice na każdym z grzejników, to dodatkowo zwiększa opory w instalacji. Nie rób też obliczeń dla 12 m-cy. Chyba nikt nie grzeje w miesiącach letnich. U mnie sezon grzania rozpoczyna się w połowie września i trwa z reguły do końca kwietnia/(czasem połowy maja).

 

Nie mam możliwości wypożyczenia elektronika (pompy) dla testu poboru energii i uzyskania odpowiedniego przepływu, bo gdyby się okazało, że pobiera mniej niż 10W to wtedy warto byłoby się zastanowić. ;)

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problem z tym poborem prądu przez kocioł pompy itp. kiedy się spłaci .... ja uważam ,że to jest b . mało w porównaniu do 0,7 l - jedno popołudnie i nie ma, a nikt nie mówi kiedy po ilu latach się spłaci .......; A dla tych kto chce dalej drążyć ten temat to ; rower prądnica lub alternator +prezetwornica i do kotłowni albo rower do salonu i pedałować !!! w tedy będzie tanio i na pewno zdrowiej Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problem z tym poborem prądu przez kocioł pompy itp. kiedy się spłaci .... ja uważam ,że to jest b . mało w porównaniu do 0,7 l - jedno popołudnie i nie ma, a nikt nie mówi kiedy po ilu latach się spłaci .......; A dla tych kto chce dalej drążyć ten temat to ; rower prądnica lub alternator +prezetwornica i do kotłowni albo rower do salonu i pedałować !!! w tedy będzie tanio i na pewno zdrowiej Pozdrawiam

 

Ja wolę browarka - dobrego browarka wieczorem przy kompie. :)

Wszystko dzisiaj ma być EKO i ENERGOOSZCZĘDNE, bo zieloni, CO2 itd.

Oglądam plazmę Panasa i łyka do 300W, ale jakość obrazu jest dla mnie ważniejsza od pobranej energii, kocioł CO i jego jakość wizualna mnie ie bawi więc niech łyka prądu jak najmniej. Ziarnko do ziarnka i będzie "flaszka". :D:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spaleniu 110,6 kg wyszło, że mam 8kg popiołu (mowa o Pieklorzu z Bartexu) grupowe 8/12. Worki ważone na dzisiejszy zasyp- niestety po 25 kg nie miały. Chyba, że z wodą- 4 worki wsypałem i w poszczególnych brakowało 1 kg, 0,8 kg, 0,5 kg, 0,8kg.

http://img208.imageshack.us/img208/6112/0rlg.jpg

 

http://img571.imageshack.us/img571/6167/wp6v.jpg

 

http://img43.imageshack.us/img43/2816/ttv4.jpg

 

http://img600.imageshack.us/img600/1521/qdai.jpg

 

http://img32.imageshack.us/img32/3516/hb2j.jpg

to powyżej rozkruszało się bardzo łatwo w dłoni- jak fachowo nazywa się ta choinka ?

 

http://img703.imageshack.us/img703/3759/k6yk.jpg

 

Od 18 września zużyłem 156kWh. Z tym, że piec z całym osprzętem jest uruchomiony od 26 października, do tego jakiś halogen 500W po kilka godzin i inne światła, maszyny, instalacja alarmowa itp. ponieważ teraz mam wykończeniówkę. Także nie jestem w stanie powiedzieć ile kocioł zabrał tych kWh. Stan licznika na dzisiaj.

http://img843.imageshack.us/img843/4285/iqhq.jpg

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spaleniu 110,6 kg wyszło, że mam 8kg popiołu (mowa o Pieklorzu z Bartexu) grupowe 8/12. Worki ważone na dzisiejszy zasyp- niestety po 25 kg nie miały. Chyba, że z wodą- 4 worki wsypałem i w poszczególnych brakowało 1 kg, 0,8 kg, 0,5 kg, 0,8kg.

 

 

U mnie także się spieka, ale nie mam tak dużych kalafiorów. Zawartość popiołu niestety wysoka, ale tą informację Bartex podawał.

W jednym z worków mnie brakowało 1,4kg po wysuszeniu. Przestałem ważyć węgiel, bo i po co. Tylko statystycznie spalanie mi wzrosło:P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z tego wynika, że mój EkoWania za 650zł/T to super towar ze 100kg mieszanki (75kg EkoWania, 25kg pellet) popiołu 3,8kg ze wszystkim co omiotłem.

I podstawowa zasada kupować opał w lecie po przynajmniej 2 tyg upałów, a jeżeli workowany to najpierw 3 na próbe i zobaczyć czym to pachnie.

Ja tam opał ważę co do kilograma, aż zamknę na statystykach okrągły rok wtedy dam sobie chyba spokój - chcę dokładnie wiedzieć ile poszło mi za rok

 

O widzę, że zostało parę dni 13 grudnia będzie okraglutki roczek:wiggle:

Edytowane przez keteimj
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze liczę. Obecnie mam dwie pompy Grundfos i Leszno typu 25-40. Obie mają 3 biegi: 1 - 30W; 2 - 45W; 3 - 60W.

CWU pracuje na 1-szym, CO pracuje na 2gim biegu czyli 30 i 45W. Elektronik na grzejnikach i różnicy poziomów h > 4mb (wysokość podnoszenia) pewnie łyknie ze 20W. Okres zwrotu nakładów - 5 lat. Obecnie u mnie 1kWh = 0,61 zł brutto.

Policz u mnie ;)

4 pompy Grundfos Alpha2 25-40 zużywają teraz 24W

,przedtem miałem 2 Grundfosa zwykłe szły na 3 biegu i doiły 120W

pompy kupiłem po 400 zł a te dwie pogoniłem po 250 zł

chodzą non stop średnio 200 dni w roku .

powiem tylko że pierwszy sezon już za nimi jeszcze dwa i będą przynosić oszczędności .

 

Po spaleniu 110,6 kg wyszło

to powyżej rozkruszało się bardzo łatwo w dłoni- jak fachowo nazywa się ta choinka ?

Żużel ,szlaka . Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...