Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No muszę przyznać, że jak wysypuję tego Pieklorza do zasobnika to jest trochę tej drobnicy, takich dosłownie okruchów. Czyli na to nie ma żadnej rady ?
Obrotowa retorta to rozbija obracając się rozrywa je na mniejsze kawałki wtedy łatwiej spadają do popielnika , można jeszcze spróbować zrobić mieszankę z innym węglem albo z owsem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz u mnie ;)

4 pompy Grundfos Alpha2 25-40 zużywają teraz 24W

,przedtem miałem 2 Grundfosa zwykłe szły na 3 biegu i doiły 120W

pompy kupiłem po 400 zł a te dwie pogoniłem po 250 zł

chodzą non stop średnio 200 dni w roku .

powiem tylko że pierwszy sezon już za nimi jeszcze dwa i będą przynosić oszczędności .

 

U Ciebie 120W, a u mnie non stop 45W (CO) i 30W (CWU) przez ok 2 do 3h/dobę.

Czyli jak by nie liczył to i tak co najmniej kilka lat (powyżej 5) aby cokolwiek zyskać.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać, że jak wysypuję tego Pieklorza do zasobnika to jest trochę tej drobnicy, takich dosłownie okruchów. Czyli na to nie ma żadnej rady ?

 

I papierki po cukierkach także znalazłem :)

Węgiel kupiłem z kolegą i o ile u mnie w miarę dobrze się spala (poza spora ilością sadzy) to kolega stwierdził, że węgiel Pieklorz z Bartexu jest jednym z gorszych którymi palił do tej pory, a spala min. 20t na sezon (obecnie 4-ty sezon na retorcie) w sporych kotłach retortowych. Duża ilość sadzy i duuuuże spieki, oraz spora ilość popiołu. To już raczej ostatni zakup w Bartexie. Teoretyczny Pieklorz był zapakowany w worki polipropylenowe bez żadnych oznaczeń, czyli węgiel marki węgiel.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Aha, panie Marku co panu nie mogę dać to mojego zestawu Bruli i dmuchawa.

Panu zostaje eCoal ten co pan ma a ja zostawiam sobie mojego Bruli.

 

To nie jest takie proste.Kocioł jest na firmę,i tak został zaksięgowany.

A kto go wyniesie z piwnicy,i wniesie następny?Pan?Chyba siłą swego zapału marketingowego lub ego :)

Proponuje Pan wszystkim niezadowolonym wymianę,raz dwa,bo dobrze Pan wie ,że to nie takie proste.Nie ważne,moja wina-dałem się kolejny raz nabrać,na tym razem-doskonale zrobiony marketing.Trudno moja wina.Nie lamentuję.Poradzę sobie.Na ludziach też się widać nie znam,powinienem zwietrzyć fałsz.

Jedno mogę obiecać.Napisze o każdym mankamencie tego kotła.Niebawem kilka fotek z wnętrza,gdzie za źle pospawaną blachę w popielniku, spada popiół i nie można go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markowski piszesz jakby Ci znowu gówno w kolorowej siatce sprzedali...

Miałeś OE, widziałeś jak pracują RBR'y, pewnie conajmniej jednego pracującego oglądałeś przed kupnem (?).

TWOJA wina polegała na tym, że kupiłeś nowy produkt, niesprawdzony w zimie przez użytkowników i uwierzyłeś w siwy pył...

Z tego co Karoka napisał bierze na siebie demontaż i montaż więć nie pleć tu o wnoszeniu do piwnicy, bo się ośmieszasz. Czym on po ten kocioł przyjedzie, sam z HDS? Takie rzeczy robi sie ludziami....

 

Co do samej akcj, to aż dziw bierze że tak szybko chcą go tobie wymienić, ciekawe czy coś jeszcze wyjdzie w praniu, nie tylko z szamotem ale z samą 11 :jawdrop:

 

Acha nie jestem krewnym, znajomym, ani nie kupiłem kociołka od Twojego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,no i niestety i ja muszę dołączyć do grona ,,niezadowolonych,, użytkowników rbr11,a mianowicie dziś rano przy czyszczeniu piecyka po wyciągnięciu tzw.suchej półki i wyczyszczeniu stwierdziłem że jeden spaw jest o 3mm krótszy od innych I TERAZ TAK SIE ZASTANAWIAM czy to może być przyczyną tego iż ten piecyk zamiast osągnąć tem w ciągu 5min, musi chodzić 5min i 34sek Mam nadzieje że będę mógł to reklamowac i żądać wymiany pieca na nowy ps.sam jestem spawaczem i twierdze że to niedopuszczalne:bash::bash::bash::bash::bash::bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,no i niestety i ja muszę dołączyć do grona ,,niezadowolonych,, użytkowników rbr11,a mianowicie dziś rano przy czyszczeniu piecyka po wyciągnięciu tzw.suchej półki i wyczyszczeniu stwierdziłem że jeden spaw jest o 3mm krótszy od innych I TERAZ TAK SIE ZASTANAWIAM czy to może być przyczyną tego iż ten piecyk zamiast osągnąć tem w ciągu 5min, musi chodzić 5min i 34sek Mam nadzieje że będę mógł to reklamowac i żądać wymiany pieca na nowy ps.sam jestem spawaczem i twierdze że to niedopuszczalne:bash::bash::bash::bash::bash::bash:

 

Uważaj, bo co niektórzy mogą to wziąć na serio :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo co niektórzy mogą to wziąć na serio :wink:

wiesz co, ja to czasami wole to forum niż jakiś tam kabaret,bo co niektórzy to aż do łez mnie doprowadzają :D:D:D ps czytam i lubie to forum ale niektórzy to co piszą to totalna żenada i ubaw po pachy

Edytowane przez tadek w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markowski piszesz jakby Ci znowu gówno w kolorowej siatce sprzedali...

Miałeś OE, widziałeś jak pracują RBR'y, pewnie conajmniej jednego pracującego oglądałeś przed kupnem (?).

TWOJA wina polegała na tym, że kupiłeś nowy produkt, niesprawdzony w zimie przez użytkowników i uwierzyłeś w siwy pył...

Z tego co Karoka napisał bierze na siebie demontaż i montaż więć nie pleć tu o wnoszeniu do piwnicy, bo się ośmieszasz. Czym on po ten kocioł przyjedzie, sam z HDS? Takie rzeczy robi sie ludziami....

 

Co do samej akcj, to aż dziw bierze że tak szybko chcą go tobie wymienić, ciekawe czy coś jeszcze wyjdzie w praniu, nie tylko z szamotem ale z samą 11 :jawdrop:

 

Acha nie jestem krewnym, znajomym, ani nie kupiłem kociołka od Twojego sprzedawcy.

 

Co do siwego pyłu w komorze spalania. Nie wiem jak to wygląda u innych użytkowników bo nikt się fotkami nie chwali ale ja zamieściłem foto swojej komory spalania na forum i widać tam wszystko. U mnie faktycznie jest siwy pył tylko w kątach gromadzi się trochę ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,no i niestety i ja muszę dołączyć do grona ,,niezadowolonych,, użytkowników rbr11,a mianowicie dziś rano przy czyszczeniu piecyka po wyciągnięciu tzw.suchej półki i wyczyszczeniu stwierdziłem że jeden spaw jest o 3mm krótszy od innych I TERAZ TAK SIE ZASTANAWIAM czy to może być przyczyną tego iż ten piecyk zamiast osągnąć tem w ciągu 5min, musi chodzić 5min i 34sek Mam nadzieje że będę mógł to reklamowac i żądać wymiany pieca na nowy ps.sam jestem spawaczem i twierdze że to niedopuszczalne:bash::bash::bash::bash::bash::bash:

 

Prawie dałem się nabrać :). Macie jakieś sprawdzone ustawienia na najlepsze spalenie wesołej z bartexu, wczoraj przestawiłem moją 11tkę na automat, podawanie 3s korekta dmuchawy -3%, dzisiaj z rana tam spojrzałem to w popielniku sporo koksu. Czy zawsze tak będzie podbijał tempeeraturę mam ustawiona 44 stopnie a on podciąga do 53 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Co do siwego pyłu w komorze spalania. Nie wiem jak to wygląda u innych użytkowników bo nikt się fotkami nie chwali ale ja zamieściłem foto swojej komory spalania na forum i widać tam wszystko. U mnie faktycznie jest siwy pył tylko w kątach gromadzi się trochę ciemniejszy.

Zrób fotki wymiennika ciepła,przedtem odpal moc 12kW w grupowym lub automat na choćby jeden dzień ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dałem się nabrać :). Macie jakieś sprawdzone ustawienia na najlepsze spalenie wesołej z bartexu, wczoraj przestawiłem moją 11tkę na automat, podawanie 3s korekta dmuchawy -3%, dzisiaj z rana tam spojrzałem to w popielniku sporo koksu. Czy zawsze tak będzie podbijał tempeeraturę mam ustawiona 44 stopnie a on podciąga do 53 ?

 

zaślepiałeś już dosuszanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...