Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Zrób fotki wymiennika ciepła,przedtem odpal moc 12kW w grupowym lub automat na choćby jeden dzień ...

 

Jak na razie 8/8 wystarcza spokojnie więc nie widze takiej potrzeby. Nie wykluczone że jak przyjdą większe mrozy to przejdę na 8/12 i wtedy zobaczę czy będzie sadza. Nie twierdzę że na pewno jej nie będzie. To może Ty wstaw fotki tej Twojej komory spalania bo sam jestem ciekaw jak to u Ciebie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Jak na razie 8/8 wystarcza spokojnie więc nie widze takiej potrzeby. Nie wykluczone że jak przyjdą większe mrozy to przejdę na 8/12 i wtedy zobaczę czy będzie sadza. Nie twierdzę że na pewno jej nie będzie. To może Ty wstaw fotki tej Twojej komory spalania bo sam jestem ciekaw jak to u Ciebie wygląda.

Dlatego piszę,nie wiesz jeszcze co zakupiłeś.Gdybyś nie miał ocieplonego domu,już byś wiedział o czym piszę,nie o spalanie dużo-mało tu chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problem z tym poborem prądu przez kocioł pompy itp. kiedy się spłaci .... ja uważam ,że to jest b . mało w porównaniu do 0,7 l - jedno popołudnie i nie ma, a nikt nie mówi kiedy po ilu latach się spłaci .......; A dla tych kto chce dalej drążyć ten temat to ; rower prądnica lub alternator +prezetwornica i do kotłowni albo rower do salonu i pedałować !!! w tedy będzie tanio i na pewno zdrowiej Pozdrawiam

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę,nie wiesz jeszcze co zakupiłeś.Gdybyś nie miał ocieplonego domu,już byś wiedział o czym piszę,nie o spalanie dużo-mało tu chodzi...

 

Wiem co kupiłem.

Mam raczej wrażenie że Ty się nieco pogubiłeś. Skoro masz nieocieplony dom i wcześniej paliłeś kotłem 25KW to czemu nie kupiłeś 17KW żeby było bezpieczniej? Pamiętam jak narzekałeś na wcześniejszy kocioł i byłeś pewniakiem że ten który teraz kupiłeś da radę. Nie jeden również pisał że będzie tak jak jest właśnie teraz. Uważasz że ceramika jest do bani. Widziałem bardzo fajną propozycję od Karoki65. Ja na Twoim miejscu bym się zgodził.

Ty będziesz zadowolony bo dostaniesz kocioł bez ceramiki i Wiesiek też bo chce właśnie taki z ceramiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

Co do samej akcj, to aż dziw bierze że tak szybko chcą go tobie wymienić, ciekawe czy coś jeszcze wyjdzie w praniu, nie tylko z szamotem ale z samą 11 :jawdrop:

 

Acha nie jestem krewnym, znajomym, ani nie kupiłem kociołka od Twojego sprzedawcy.

 

Kocioł widziałem latem.Wtedy to co "mu dolega" nie było do zobaczenia.Moja wina,trzeba było brać bez bajerów.

Moja piwnica to 2,20 poniżej poziomu ziemi.Nie da się go wynieść bez uszkodzeń ponownych schodów -bardzo wąskich.Trzeba rozebrać ganek,400kg kocioł to nie TV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ja także już wiem że trzeba kupować rzeczy sprawdzone, a nie nowości bo ktoś na forum poleca, a drugi (rodzina) zachwala, trzeci (klient z upustami) potwierdza, czwarty (producent) daje upust na hasło murator :rolleyes: itd. Nistety forumowy marketing otumania. Trudno odsiać ziarna od plew czy jakoś tak...

Co do wymiany, Karoka ma klucze, kocioł bez podajnika to już taka pralka. Co tam skoro to garażowiec to mogą nawet ze spawarką go rozebrać.

Ale bez wizji loklanej rzeczywiście może być trudno, ty wiesz najlepiej jaki masz dostęp.

Dawaj fotki oraz wnioski z budowy RBR i porównania z OE.

A z Karoke umów się tak: RBR na Skampa z Cobrą lub SPP i obalisz świętą trójcę FM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Dawaj fotki oraz wnioski z budowy RBR i porównania z OE.

A z Karoke umów się tak: RBR na Skampa z Cobrą lub SPP i obalisz świętą trójcę FM!!!

 

Z Tym Panem -nie chcę się już z niczym umawiać.temat zamknięty.SPP już zamówiłem,widzę przyszłość dla tego stera.proste jest piękne ;) Fajerwerki ecoala juz mnie nie kręcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
yhy, a świstak siedzi.....

 

a to ganek zamurowany na amen

 

aaaa i zapomniałem, daj fotki schodów to coś wspólnie wymyślimy

 

Kooorna,zrozum ,że mam wysoki parter,Kocioł najpierw trzeba wnieść,a potem znieść -kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kooorna,zrozum ,że mam wysoki parter,Kocioł najpierw trzeba wnieść,a potem znieść -kumasz?

 

niestety nie kumam rozbierania ganku żeby wnieść/wynieść kocioł o wymiarach niedużej pralki pakowanej od góry a i ze schodami sobie poradzić na pewno można

 

tak na prawdę to usłyszałeś propozycje karoki i wydygałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kotły węglowe to takie ustrojstwo ze ze zawsze będzie sadza,brudno... Odnosnie sterownika ,jeśli ktoś wymyśli sterownik [automat] do węgla ,spalający każdy węgiel na każdej instalacji będzie genialny :) [pisze o spalaniu na tzn. popiołek ]. Sadza,pył nieodłączny dodatek naszych piecyków .Choć jedno mamy za darmo:)

Sterownik SPP wydaje się ciekawy...ale czas pokaże jak się sprawdza

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
niestety nie kumam rozbierania ganku żeby wnieść/wynieść kocioł o wymiarach niedużej pralki pakowanej od góry a i ze schodami sobie poradzić na pewno można

 

tak na prawdę to usłyszałeś propozycje karoki i wydygałeś

 

Jak czytasz-czytaj uważnie.Mam w doopie karokę i jego łaskę.Tego gościa dla mnie nie ma.Jak będę chciał to sobie będę kupował nowy kocioł co roku,ale już nie od niego.Chodzi o to co mówił a czego nie mówił, reklamując tę,jak się okazało "wykastrowaną" 17kW wersję.Gdybym wiedział,że tak to zrobiono z niej 11kW-nigdy ,nawet darmo bym tego nie kupił.Tego Pan karoka mi i nikomu nie powiedział :)

Jasne jest to dla Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Trochę kuleje grupowe 8/12 u mnie. Zadana 54st spada do 48st i dopiero wtedy przyłącza na 12. Oczywiście jeszcze leci w dół. Może sprawdzić 12/13 ?

Moc max włączy się jak temp CO na kotle spadnie poniżej dwukrotnej Histerezy CO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytasz-czytaj uważnie.Mam w doopie karokę i jego łaskę.Tego gościa dla mnie nie ma.Jak będę chciał to sobie będę kupował nowy kocioł co roku,ale już nie od niego.Chodzi o to co mówił a czego nie mówił, reklamując tę,jak się okazało "wykastrowaną" 17kW wersję.Gdybym wiedział,że tak to zrobiono z niej 11kW-nigdy ,nawet darmo bym tego nie kupił.[/b]Tego Pan karoka mi i nikomu nie powiedział[/b] :)

Jasne jest to dla Ciebie?

 

A mi powiedział. Zresztą wcześniej o tym wyczytałem.

 

Novy, wniosłeś i wyniosłeś Ogniwo 25 kW, wniosłeś Rbr-a 11 kW to i go wyniesiesz, a raczej ludzie Karoki wyniosą.

Jeśli Karoka Ci go wyniesie i podłączy to w czym rzecz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kuleje grupowe 8/12 u mnie. Zadana 54st spada do 48st i dopiero wtedy przyłącza na 12. Oczywiście jeszcze leci w dół. Może sprawdzić 12/13 ?

 

Bo tak jak Kobra pisał, najpierw musi podać i dopalić pierwszą grupę dla 8 kW, dopiero po tym się przełącza (jak zadana spadnie o dwie histerezy).

 

Fakt mógłby to robić od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A mi powiedział. Zresztą wcześniej o tym wyczytałem.

 

Novy, wniosłeś i wyniosłeś Ogniwo 25 kW, wniosłeś Rbr-a 11 kW to i go wyniesiesz, a raczej ludzie Karoki wyniosą.

Jeśli Karoka Ci go wyniesie i podłączy to w czym rzecz ?

 

A no w tym,że od niego nic już nie chcę.Tyle.

A nawet gdyby (tylko zapytam),wziął byś używany w "ten" sposób kocioł?Z temp na kotle przez większość czasu 42deg i powrotem 37deg?

Ale to tylko pytanie.tak jak pisałem,temat zamykam.

Przepraszam za off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no w tym,że od niego nic już nie chcę.Tyle.

A nawet gdyby (tylko zapytam),wziął byś używany w "ten" sposób kocioł?Z temp na kotle przez większość czasu 42deg i powrotem 37deg?

Ale to tylko pytanie.tak jak pisałem,temat zamykam.

Przepraszam za off.

 

Jeśli wymiennik byłby suchy to tak.

 

Ale skoro temat zamknięty, nie ma co dywagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziane, znaczy zrobione... :)

Ponizej fotki ekogroszku, ktorym palilem przez kilka ostatnich dni. "groszek1" i "groszek2" kupione w lipcu w Bartexie jako Wesola i Retopal (nie wiem wciaz, ktory jest ktory:confused:), zas Pieklorz z Bierutowa oraz z Bartexu jako Bartex Silver kupione pod koniec pazdziernika. Jak widac, worki Bartexu z lipca sa foliowe, zas te z pazdziernika duzo mocniejsze plecione. Musze jednak dodac, ze Bartex wysyla za posrednictwem spedycji Poczty Polskiej i dziwnym trafem ostatnio poczta dzwonila,dwukrotnie odwlekajac dostawe, raz podobno zepsulo sie auto, drugi raz kierowca nie zdazyl. Nie chce rzucac bezpodstawnych podejrzen, ale dziwnie mi to wyglada... Czy ktos juz mial takie doswiadczenia z weglem z Bartexu via Poczta Polska?

 

Do rzeczy:

1) groszek1; [ATTACH=CONFIG]228403[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228404[/ATTACH]

 

2) groszek2: [ATTACH=CONFIG]228406[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228407[/ATTACH]

 

Oba juz suche, bo kupione wczesniej.

 

 

c.d w nastepnym poscie...

Gmaj prawdę mówiąc po tych fotkach wiele mądrzejszy nie jestem... Może tylko tyle - na moje oko nie widzę na nich ani oryginalnego Retopalu ani oryginalnego groszku II 8 - 20 mm z Wesołej. Jest tam trochę takich intensywnie metalicznie - grafitowo błyszczących węgielków. One takie są czy tylko światło się tak odbiło? Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...