Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Bo tak jak Kobra pisał, najpierw musi podać i dopalić pierwszą grupę dla 8 kW, dopiero po tym się przełącza (jak zadana spadnie o dwie histerezy).

 

Fakt mógłby to robić od razu.

Dlatego właśnie trochę kuleje.... Może spróbować z 12/12, albo automatem? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? / generalnie chodzi tylko o to że mocno spada poniżej zadanej :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego właśnie trochę kuleje.... Może spróbować z 12/12, albo automatem? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? / generalnie chodzi tylko o to że mocno spada poniżej zadanej :-(

 

Jak masz w komorze spalania ok i ciepło w domu to przestań się gapić na te wykresy, wtedy odrazu Ci sie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze kombinuje u siebie z ustawieniami zaworu 4d i jakoś nie wiem jak mam zostawić dziś chodziła mieszająca cały czas powrót był ładnie dogrzany teraz wyłączyłem mieszająca zawór 4d odkręcony na max powrót obniżył się o jakieś 9deg w porównaniu z zasilaniem ale nie chodzi teraz CWU w grawitacji chyba pompka CO zabiera całą wodę. Już teraz nie wiem jaka ma być maksymalna różnica miedzy zasilaniem a powrotem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytasz-czytaj uważnie.Mam w doopie karokę i jego łaskę.Tego gościa dla mnie nie ma.Jak będę chciał to sobie będę kupował nowy kocioł co roku,ale już nie od niego.Chodzi o to co mówił a czego nie mówił, reklamując tę,jak się okazało "wykastrowaną" 17kW wersję.Gdybym wiedział,że tak to zrobiono z niej 11kW-nigdy ,nawet darmo bym tego nie kupił.Tego Pan karoka mi i nikomu nie powiedział :)

Jasne jest to dla Ciebie?

 

nie jest jasne

 

na pewno przed kupnem zadałeś setki pytań co i jak, przeprowadziłeś kilka rozmów telefonicznych i widziałeś nie raz zdjęcia 11kW a teraz głupa kleisz że coś ci ktoś wcisnął, takiemu doświadczonemu palaczowi jak ty, nie kompromituj sie to nie jest statek kosmiczny żeby konstrukcja była jakąś zagadką.że to 17kw bez jednej półki z wodą.

 

a gadanie, że nic od niego nie chcesz a tym samym narzekanie na produkt jest dziecinne. Następny kocioł kup w normalnym sklepie w okolicy, jak pójdziesz i powiesz, że ci coś nie pasuje ale w sumie nie wiesz do końca co bo kocioł chodzi i grzeje, to się panowie ładnie uśmieją !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piecyk 17kW stoi od tygodnia w garażu. W przyszłym tygodniu montaż. Musze tylko kupić pompki do CO, CWU i cyrkulacji i znowu dylemat jakie?

Do CO zastanawiam się nad Alpha 2 , Alpha 2l, LFP Experia - 25-40 (czy wystarczy na 6 grzejników na pietrze)

Do CWU - ??? jw?

Do cyrkulacji wody obiegowej LFP Erga, Grundfos up 15-14, Wilo Star Z15

 

Jakie macie własne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jedni testują palniki, inni sterowniki co niektórzy opał a Kol Nowy jak widzę testuje całe zestawy :)) wez kol nowy mlotek... rozpie....l cała ta ceramikę i już:) swoja droga.... OP- za duży.... rbr- za mały to ile w końcu potrzebujesz mocy żeby ogrzać swój domek?? dalej ... nie widzę twojego stera więc ciężko coś powiedzieć, a może instalacja jest zła??? może zrobisz schemat i zapodasz?? (tak wiem wg Ciebie jest the best) tak na marginesie :) już widzę minę Zawijana jak to czyta :)) najpierw nadawałeś na OP teraz rbr-a smiem twierdzić że ci żaden kocioł nie będzie pasował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jedni testują palniki, inni sterowniki co niektórzy opał a Kol Nowy jak widzę testuje całe zestawy :)) wez kol nowy mlotek... rozpie....l cała ta ceramikę i już:) swoja droga.... OP- za duży.... rbr- za mały to ile w końcu potrzebujesz mocy żeby ogrzać swój domek?? dalej ... nie widzę twojego stera więc ciężko coś powiedzieć, a może instalacja jest zła??? może zrobisz schemat i zapodasz?? (tak wiem wg Ciebie jest the best) tak na marginesie :) już widzę minę Zawijana jak to czyta :)) najpierw nadawałeś na OP teraz rbr-a smiem twierdzić że ci żaden kocioł nie będzie pasował...

Pioter a po co do tego nowy młotek? Nie rozbije starym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kotły węglowe to takie ustrojstwo ze ze zawsze będzie sadza,

Winę za sadzę ponosi przeważnie operator kotła i jego instalacja ,rzadko producent .

Operatorem kotła może być też sterownik automatyczny.

Tak to wygląda komora kotła po 3,5 tygodnia nie czyszczenia wymiennika

http://i.imgur.com/XEJnEC0.jpg

ster - dwustanowy

węgiel ekogroszek + miał 50/50% 590 zł/ t

palnik fajkowy

kocioł 38kW "przewymiarowany " jak to ktoś tu na forum często pisze .:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc na mój ster panowie, zobaczycie, że kociołkowi nie idzie się zebrać już od 15:40 :( Chyba jednak muszę przerzucić się na 12kW i będzie więcej wungla jadł. Kurde no chałupka jako tako ocieplona i ma problem... co prawda nie mam drzwi wewnętrznych. Koc pod progiem głównych drzwi coby zimno nie leciało. Klamki w oknach też nie pomontowane i zauważyłem, że wiatr nimi troszkę pizga tymi dziurami w ramach. Jak je zamontuję to będę mieć efekt zimnej klamki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
hehe, jedni testują palniki, inni sterowniki co niektórzy opał a Kol Nowy jak widzę testuje całe zestawy :)) wez kol nowy mlotek... rozpie....l cała ta ceramikę i już:) swoja droga.... OP- za duży.... rbr- za mały to ile w końcu potrzebujesz mocy żeby ogrzać swój domek?? dalej ... nie widzę twojego stera więc ciężko coś powiedzieć, a może instalacja jest zła??? może zrobisz schemat i zapodasz?? (tak wiem wg Ciebie jest the best) tak na marginesie :) już widzę minę Zawijana jak to czyta :)) najpierw nadawałeś na OP teraz rbr-a smiem twierdzić że ci żaden kocioł nie będzie pasował...

 

Nigdzie nie napisałem ,że jest za mały.Napisałem ,że pozbył bym się ceramiki-nie całej -częściowo.Napisałem też,że opiszę jak ten kocioł się sprawuje.Pisze co widzę.I tyle.

Link do sterownika masz na priv.Popatrz.Jestem ciekaw Twego zdania.

Co do zawijana,nie "gram" dla karoki ,ani dla zawijana.Chciałbym by wszystko było jasne.Dla tych co kupili,i co jeszcze nie kupili.Ja nie wiedziałem ,że 11kW to wykastrowana 17kW.Czyja to wina?Moja.Jestem ciekaw wyników badań tego kotła.Mimo wszystko.Chciałbym wiedzieć przy jakiej temp.spalin osiąga moc nominalną...

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem ,że jest za mały.Napisałem ,że pozbył bym się ceramiki-nie całej -częściowo.Napisałem też,że opiszę jak ten kocioł się sprawuje.Pisze co widzę.I tyle.

Link do sterownika masz na priv.Popatrz.Jestem ciekaw Twego zdania.

Co do zawijana,nie "gram" dla karoki ,ani dla zawijana.Chciałbym by wszystko było jasne.Dla tych co kupili,i co jeszcze nie kupili.Ja nie wiedziałem ,że 11kW to wykastrowana 17kW.Czyja to wina?Moja.Jestem ciekaw wyników badań tego kotła.Mimo wszystko.Chciałbym wiedzieć przy jakiej temp.spalin osiąga moc nominalną...

 

a moze to wina 1 pompki i dziurawej chalypy z lat 90 :D

 

ja grzeje 300m2 zobacz sobie

 

toc to perpetum mobile - na powrocie 57 na wyjsciu 55

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiedziałem ,że 11kW to wykastrowana 17kW. Jestem ciekaw wyników badań tego kotła.Mimo wszystko.Chciałbym wiedzieć przy jakiej temp.spalin osiąga moc nominalną...

 

Naprawdę jeszcze masz nadzieję na przedstawienie wyników badań? Gdyby były OK to już na forum by grzmiało. Badania i certyfikat są "wystarczające" i oczywiście parametry kotła także "wystarczające". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A nie można jej zdemontować bez psucia ,i czy taka samowolna ingerencja w szamot nie zabiera gwarancji ?

 

Nie można jej zdemontować w całości.Tylna ścianka(za nią biegną spaliny) i górna komory spalania-jest tylko z ceramiki,jak ją rozwalę-będę miał jedną dużą komorę spalania...

Co do gwarancji,to jest jasne że ją stracę....Potrzebuję usunąć ceramikę z jednego miejsca w komorze spalania,tylko tam jak mi się zdaje nie jest ona przyklejona do blachy,ale sama jest ścianką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można jej zdemontować w całości.Tylna ścianka(za nią biegną spaliny) i górna komory spalania-jest tylko z ceramiki,jak ją rozwalę-będę miał jedną dużą komorę spalania...

Co do gwarancji,to jest jasne że ją stracę....Potrzebuję usunąć ceramikę z jednego miejsca w komorze spalania,tylko tam jak mi się zdaje nie jest ona przyklejona do blachy,ale sama jest ścianką...

Ktoś ją tam włożył i w trakcie demontażu trzeba wykonać wszystkie czynności odwrotnie ,ja jednak nie rozbijał bym jeżeli będzie jeszcze gorzej to trzeba będzie dokupić ,lepiej wyjąć to co zbędne ale w całości i na próbę wstawić zastępczo blachę o odpowiednich wymiarach.Ceramikę się montuje na uchwytach ,śrubach ,stawia na stojąco i opiera następny szamot itd..

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ktoś ją tam włożył i w trakcie demontażu trzeba wykonać wszystkie czynności odwrotnie ,ja jednak nie rozbijał bym jeżeli będzie jeszcze gorzej to trzeba będzie dokupić ,lepiej wyjąć to co zbędne ale w całości i na próbę wstawić zastępczo blachę o odpowiednich wymiarach.Ceramikę się montuje na uchwytach ,śrubach ,stawia na stojąco i opiera następny szamot itd..

 

Dlatego poproszę producenta o schemat,choć wątpię czy udostępnią. Chciałbym częściowo,odsłonić komorę spalania,ale nie na każdej ściance komory.Interesuje mnie jedna.Ale najprawdopodobniej tak się nie da....sam pomysł takiej komory wydaje się być ok,tylko trzeba zrobić z tej gorącej wytworzonej tam spaliny pożytek,a nie wypuścić ją taką gorąca w atmosferę..Producent nawet o jakimś zawirowywaczu w wymienniku ciepła nie pomyślał....Dlatego wnioskuje ,że chodziło mu jedynie o zmniejszenie emisji pyłów..itd.Chcieli mieć najtańszym kosztem kocioł niskoemisyjny.Sam pomysł jest ok,z wykonaniem gorzej,a nawet bardzo źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...