Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Nie można jej zdemontować w całości.Tylna ścianka(za nią biegną spaliny) i górna komory spalania-jest tylko z ceramiki,jak ją rozwalę-będę miał jedną dużą komorę spalania...

Co do gwarancji,to jest jasne że ją stracę....Potrzebuję usunąć ceramikę z jednego miejsca w komorze spalania,tylko tam jak mi się zdaje nie jest ona przyklejona do blachy,ale sama jest ścianką...

 

Czy Ty widzisz co piszesz jesli ta tylna scianka i góra są z ceramiki to ty nie masz 11KW tylko z 5 kW. Moc kotła określa się zasadniczo na podstawie stosunku powierzchni wymiennika do 1m2 pow to ok 10kW - tak było kiedyc aby kocioł był sprawniejszy to pisze się że pow 1,3m2 a moc 11kW.

Jeśli wymeinnik jest obłozony ceramiką to nie bierze udziału w procecie wymiany cieplnej ew ma znikomy udział.

Przecież to jest proste,

Dla mnie dziwne jest ze masz syf w kotle na wysokiej mocy - powinno być wszystko wydmuchane.

Bardziej wydaje mi się że jesteś niezadolony bo kocioł okazał się za mały na Twoją dziurawą chałupę.

Ps jesli producet faktycznie zrobił tylny "wyniennik" z szamotu- montując go tylko na jak piszesz na blasze bez wody to samo z górą - to poco by kazali cie wywalać ten szamot, to już by był jak ktoś pisał strzał w głowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego poproszę producenta o schemat,choć wątpię czy udostępnią. Chciałbym częściowo,odsłonić komorę spalania,ale nie na każdej ściance komory.Interesuje mnie jedna.Ale najprawdopodobniej tak się nie da....sam pomysł takiej komory wydaje się być ok,tylko trzeba zrobić z tej gorącej wytworzonej tam spaliny pożytek,a nie wypuścić ją taką gorąca w atmosferę..Producent nawet o jakimś zawirowywaczu w wymienniku ciepła nie pomyślał....Dlatego wnioskuje ,że chodziło mu jedynie o zmniejszenie emisji pyłów..itd.Chcieli mieć najtańszym kosztem kocioł niskoemisyjny.Sam pomysł jest ok,z wykonaniem gorzej,a nawet bardzo źle...

 

czy li 17 z ceramiką to bedzie 11kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
.

Bardziej wydaje mi się że jesteś niezadolony bo kocioł okazał się za mały na Twoją dziurawą chałupę.

Ps jesli producet faktycznie zrobił tylny "wyniennik" z szamotu- montując go tylko na jak piszesz na blasze bez wody to samo z górą - to poco by kazali cie wywalać ten szamot, to już by był jak ktoś pisał strzał w głowe

 

Nic nie jest za małe.kocioł przy -5deg na mocy 1:12 jeszcze się odstawiał.Problem jest inny.Ale Ty go nie rozumiesz.Sorrki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poproszę producenta o schemat,choć wątpię czy udostępnią. Chciałbym częściowo,odsłonić komorę spalania,ale nie na każdej ściance komory.Interesuje mnie jedna.Ale najprawdopodobniej tak się nie da....sam pomysł takiej komory wydaje się być ok,tylko trzeba zrobić z tej gorącej wytworzonej tam spaliny pożytek,a nie wypuścić ją taką gorąca w atmosferę..Producent nawet o jakimś zawirowywaczu w wymienniku ciepła nie pomyślał....Dlatego wnioskuje ,że chodziło mu jedynie o zmniejszenie emisji pyłów..itd.Chcieli mieć najtańszym kosztem kocioł niskoemisyjny.Sam pomysł jest ok,z wykonaniem gorzej,a nawet bardzo źle...
Jeżeli skrócisz jeszcze drogę spalin to nie warto się za to brać ,normalny użytkownik gmerający w kotle ,przeważnie pogorszy parametry sprawności kotła ,dlatego radzę ostrożność i ingerencję z możliwością powrotu do stanu pierwotnego .Masz jakieś rysunki zdjęcia przekroje kotła co konkretnie jest do usunięcia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jeżeli skrócisz jeszcze drogę spalin to nie warto się za to brać ,normalny użytkownik gmerający w kotle ,przeważnie pogorszy parametry sprawności kotła ,dlatego radzę ostrożność i ingerencję z możliwością powrotu do stanu pierwotnego .Masz jakieś rysunki zdjęcia przekroje kotła co konkretnie jest do usunięcia ?

 

Nie mam rysunków póki co.Trzeba gdzieś "po drodze" spalin,odebrać z nich tę temp.którą wytworzyła komora spalania.Ja wyrzucam w kosmos teraz spalinę rzędu 160-170deg na mocy 1:7,nadmuch 42%.Serce się kraje,nawet jak to tylko 2-3% straty kominowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rysunków póki co.Trzeba gdzieś "po drodze" spalin,odebrać z nich tę temp.którą wytworzyła komora spalania.Ja wyrzucam w kosmos teraz spalinę rzędu 160-170deg na mocy 1:7,nadmuch 42%.Serce się kraje,nawet jak to tylko 2-3% straty kominowej...

A może lepszym rozwiązaniem było by nie ingerowanie w kocioł ,a montaż dodatkowego wymiennika na rurę spalinową

http://allegro.pl/wymiennik-ciepla-plaszcz-wodny-4-5-6-3kw-fi150mm-i3753385300.html

ale musisz uważać na kondensat .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rysunków póki co.Trzeba gdzieś "po drodze" spalin,odebrać z nich tę temp.którą wytworzyła komora spalania.Ja wyrzucam w kosmos teraz spalinę rzędu 160-170deg na mocy 1:7,nadmuch 42%.Serce się kraje,nawet jak to tylko 2-3% straty kominowej...

 

Widzisz to Ty nie rozumiesz a co jesli kocioł ma 11kW przy temp spalin 300deg ??? jak by były badanie które Tobie są nie potrzebne to byś wiedział.

 

Zadzoń do czerwonego od betoniarek i powiedz że chcesz kupić jakić tam kocioł PZ - to wersja z palnikiem ekoenergii i zapytaj przy jakiej temperaturze spalin osiąga swoją moc, Jak kupowałem optime to dla 25kw i sprawności 86% temperatura spalin była chyba 280deg, dla orzecha 28, zastanawiałe się też nad DS ale tam spaliny przekraczały 300deg dla mocy nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytasz-czytaj uważnie.Mam w doopie karokę i jego łaskę.

Przepraszam ale nie robię łaski.

Złożyłem uczciwą propozycję wydaje mi się.

Jak któryś z kolegów wspomniał, na mojej głowie jest go wynieść i wnieść i ja pokrywam wszystkie koszty.

Pan ciągle wymyśla coś innego to w końcu chce pan się go pozbyć czy nie bo już nie wiem ?

Napisałem tez panu jasno tutaj i na priva że jak nie chce pan ceramiki to młotek i wio.

Zapewniam że nie straci pan gwarancji, doślę deflektor jak nie chce mi go pan dać i ma pan wymiennik stalowy.

Mogę dać na piśmie zapewnienie o nie utracie gwarancji po usunięciu ceramiki.

Napisał pan na forum które czyta bardzo duża ilość userów zarzucając mi oszustwo, poprosiłem o udostępnienie sterownika żeby wszyscy widzieli kto jest oszustem.

Kocioł to nie kataryna w którym grzebie kto chce, kiedy chce i przy czym chce.

Jak tak napisałem to jestem oszustem a każdy ma panu wierzyć na słowo że tak jest.

Zasłanianie się tym że sterownik jest pana prywatną własnością przy posądzenie kogoś o oszustwo to dla mnie żadne tłumaczenie.

Jak napisałem, bardzo chętnie go przyjmę i będę się z nim "męczył"

Dwóch szczęśliwych będzie znowu na forum.

Jaką krzywdę panu wyrządziłem ?

Dzwoniłem do pana jeszcze kilka dni temu ale nie odbierał pan telefonu, dopiero wieczorem przeczytałem na forum i zrozumiałem dlaczego.

Pozdrawiam i jak pisałem jeśli jest pan zdecydowany to proszę o wiadomość póki jeszcze pogoda na to pozwala.

Przyjedzie ze 4 ludzi z kotłem, jak będzie trzeba to i sześciu, wyniosą, wniosą zamontują i po południu mamy ciepło obaj w domach.

Nic pan nie traci i ani palcem pan nie kiwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

NOVY kolego jeszcze mrozów nie ma a ty już narzekasz -a ja jak pisałem na wiosne JUŻ SIE NIE MOGE DOCZEKAĆ CO TO BĘDZIE Z TOBĄ NA KOLEJNĄ ZIME Z TWYM INTERNETOWYM PODOBNO NR 1 PIECYKIEM- czas szybko biegnie

DAWAJ PUBLICZNIE MIŚKA-niech teraz naganiacze nr 1wynalazku

napasą oczy

zdrówka:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

NOVY kolego jeszcze mrozów nie ma a ty już narzekasz -a ja jak pisałem na wiosne JUŻ SIE NIE MOGE DOCZEKAĆ CO TO BĘDZIE Z TOBĄ NA KOLEJNĄ ZIME Z TWYM INTERNETOWYM PODOBNO NR 1 PIECYKIEM- czas szybko biegnie

DAWAJ PUBLICZNIE MIŚKA-niech teraz naganiacze nr 1wynalazku

napasą oczy

zdrówka:cool:

A Ty kolego jak przerabiałeś nie swój wynalazek to na co liczyłeś? Bo chyba na coś jednak liczyłeś jak to tak wszędzie nagłaśniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka65

zapewne wiesz czym sterowany jest mój PIEC-13 letnie badziewie TESTUJE STEROWNIK SPP BOLECKIEGO

WIESZ MÓGŁ BYM TAKŻE PRZETESTOWAĆ RBRa- sam wymiennik skoro jest taki dobry -MAM DO NIEGO ODCHUDZONEGO BURENRKA 3S

OŚWIADCZAM PUBLICZNIE JAK BĘDZIE LEPSZY OD MOJEGO 13 LETNIEGO BADZIEWIA

ZAPŁACE GOTÓWKĄ I JESZCZE DOŁOŻE PORZOMNĄ FLASZKE

co ty na to:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty kolego jak przerabiałeś nie swój wynalazek to na co liczyłeś? Bo chyba na coś jednak liczyłeś jak to tak wszędzie nagłaśniałeś?

 

Na kasę !! której nie dostał:D

 

Dobra miałem dziś zaszczyt obejrzeć ster nowego (ster prowadzony w dwustanie ) i jak Karoka pisze to jest to ster dla

maniaków pięknych wykresów
co prawdo łatwo jest dopasować dwustan dla domu ze stałym odbiorem ciepła, ale wykresy wyglądają ŁADNIE !! Nowy naprawdę nie ma się czego wstydzić!!

 

i ja standardowo się pytam po co ma być ładnie ?? skoro producent kotła nie ma wymogu trzymania jakieś określonej temp na kotle/powrocie, wykresy to NARZĘDZIE !!!!które pozwala nam użytkownikom dobrać parametry jakie tylko chcemy,widzimy jak kocioł szybko wstaje z podtrzymania,jaka jest moc (czy np nie za duża lub za mała) i masę innych parametrów, generalnie są dwie linie które powinny być proste ,są to temperatura wewnątrz i temp CWU i tyle....a reszta to tylko pomoc dla użytkownika

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Rajmek widziałem długo jak pracuje ten kociołek.

Większość "maniaków pięknych wykresów" mogłoby tylko pozazdrościć.

 

I dalej tak pracuje,musiałem zrobić tylko kilka poprawek.Jest nieco mułowaty przez ten szamot,więc trzeba to zmienić.Co do tych zmian,dobrze pan wie co chciałem zrobić(tylko ja nie zdradzam priv z innymi użytkownikami),kilkakrotnie próbowałem i przywracałem ustawienia fabryczne.Dlatego tego dnia tak to wyglądało.

Ja dotrzymuje słowa,powiedziałem Panu przed zakupem,że nie będzie akcji typu "nie chcę tego kotła"-jest w nim kilka mankamentów,o których piszę.

W Pana osobie zawiodłem się tym,że zrobił Pan ze mnie gościa co nie dotrzymuje słowa,a zdradzając moje prywatne wiadomości przekroczył Pan barierę,która jest dla mnie święta.Raz jeszcze napiszę,nie chcę Pana pomocy-bo najzwyczajniej jej nie potrzebuję.Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka65

zapewne wiesz czym sterowany jest mój PIEC-13 letnie badziewie TESTUJE STEROWNIK SPP BOLECKIEGO

WIESZ MÓGŁ BYM TAKŻE PRZETESTOWAĆ RBRa- sam wymiennik skoro jest taki dobry -MAM DO NIEGO ODCHUDZONEGO BURENRKA 3S

OŚWIADCZAM PUBLICZNIE JAK BĘDZIE LEPSZY OD MOJEGO 13 LETNIEGO BADZIEWIA

ZAPŁACE GOTÓWKĄ I JESZCZE DOŁOŻE PORZOMNĄ FLASZKE

co ty na to:rolleyes:

Rajmund pisałem akurat o wykresach Novego.

Co do RBRa to rozmawiaj z producentem a nie ze mną, ja nie produkuje żadnego kotła.

Nie chcę nic widzieć bo nie chcę problemów.

Jeśli coś wymyśliłeś to radzę zadbaj o to, nie chwal się nikomu i najpierw opatentuj żebyś też nie miał problemów a później szukaj nabywcę.

To taka moja koleżeńska rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze czas na interwencję admina i zbanowanie novego?

skoro wszystko jest źle i żadna opcja mu nie pasuje i toczy się to od kilkunastu chyba stron to moze już wystarczy?

 

Ten wątek dotyczy RBR-a - czy tak?

Kolega Novy jest użytkownikiem rbr-a ? - no jest.

To może ciebie należy zbanować za durne wpisy nic nie wnoszące do tematu? Lub sam się zbanuj. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze czas na interwencję admina i zbanowanie novego?

skoro wszystko jest źle i żadna opcja mu nie pasuje i toczy się to od kilkunastu chyba stron to moze już wystarczy?

A dlaczego go banować ?

To że pisze o kotle którego używa a nie jest do końca zadowolony to nie powód żeby go piętnować i banować.

Pobanował to bym tych co wodę mocą a kotła na oczy nie widzieli a ostatnio ciągną tutaj jak szarańcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...