Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Nie wiem czym tu się zachwycać!?

Ma przeważnie 4 staty na godzinę po ok 7min grzania.

Zanim palnik się rozgrzeje, a nawęglenie ustabilizuje już ma podtrzymanie.

Ja bym zwiększył te histerezę na 5C, albo w ogóle korzystał z termostatu pokojowego (ew stref czasowch)

Wykres nia ma być ładny, płaski i równy, sprawność całości ma być możliwie największa.

I widzisz w tym sęk.

Powyciągać karty pamięci i wszyscy byliby szczęśliwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przy 25 mi marudzi że za ciepło przy 23 że za zimno ma ktos pomysł jak dogodzić?

Mi czesto sie odstawia bo za mały odbióra ale ma to zalety i wady.

 

Nikt mi nie odpisał jakiej firmy najlepszy zawór 4D wybrać?

 

U ciebie niby lepiej, bo czasy pracy po ok 30 min, ale t spalin za niska.

Nastawy 3:25 za ubogie, moc za niska. Podejrzewam że lambdę masz pod 4 i stratę kominową ok 20-30%

 

Jak odbiór jest za mały, to trzeba buforować. Jak sama nazwa wskazuje w buforze, jak nie ma w kotle poprzez dużą histerezę, albo w ścianach wykorzystjąc pojemniść cieplną całego domu. Np 2h pracy na mocy 30-40% i 2-3h podtrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj że nie wiesz jak dogodzić kobicie ? ;) Wywal na stół z 2K PLN i powiedz : "Kochanie możesz to wydać na buty" :p Od razu wszystko będzie idealne ;)

Tutaj masz 100% rację pieniądze robią cuda:)

Vld przed chwileczką zmieniłem na dwustan wcześniej śmigałem na automacie.

Czyli z tego co zrozumiałem podnieść histeryzę ?

Zauważyłem ,że im bardziej ingeruje tym więcej spalam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie wiem czym tu się zachwycać!?

Ma przeważnie 4 staty na godzinę po ok 7min grzania.

Zanim palnik się rozgrzeje, a nawęglenie ustabilizuje już ma podtrzymanie.

Ja bym zwiększył te histerezę na 5C, albo w ogóle korzystał z termostatu pokojowego (ew stref czasowch)

Wykres nia ma być ładny, płaski i równy, sprawność całości ma być możliwie największa.

 

U mnie nie ma szans na buforowanie poprzez histerezę.Odbiór ciepła jest non stop-jak widać,próbowałem stref czasowych na termostatach,skończyło się tak ,ze po zmniejszeniu 2deg na noc,rozgrzewał dom do wieczora aby powrócić do 21deg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze zapalicie to i sadza będzie śladowa. Znajomy w smaiciuchu utrzymuje 70c i oczywiście skręca na zaworze 4d ale sadzy to u niego nie uświadczysz. Druga sprawa to jak masz ruszt wodny to nie pomoże wysoka temp. widziałem to w modelu hef z rusztem wodnym

Mialem smieciucha z rusztem wodnym ponad 20 lat i sadzy w nim nigdy nie widzialem

Palilem tylko weglem(drzewo na rozpalke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 25 mi marudzi że za ciepło przy 23 że za zimno ma ktos pomysł jak dogodzić?

Mi czesto sie odstawia bo za mały odbióra ale ma to zalety i wady.

 

Nikt mi nie odpisał jakiej firmy najlepszy zawór 4D wybrać?

 

Nie wiem czy najlepszy. Wykonany z mosiądzu firmy Womix smiga z siłownikiem 4-ty sezon. Zero problemów. Rozmiar zaworu: 5/4".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma szans na buforowanie poprzez histerezę.Odbiór ciepła jest non stop-jak widać,próbowałem stref czasowych na termostatach,skończyło się tak ,ze po zmniejszeniu 2deg na noc,rozgrzewał dom do wieczora aby powrócić do 21deg.

 

To jeszcze lepiej.

Masz odbiór, to zmniejsz moc palnika, by mieć 1-2 start/stopy na godzinę.

Wprowadzileś strefy, to podniezadaną, by kocioł i instalacja najdalej w 2-3h mogły uzupełnić brakującą ilość ciepła.

 

Ile ten wasz ślimak podaje na minutę / na sekundę pracy?

Edytowane przez Vld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze lepiej.

Masz odbiór, to zmniejsz moc palnika, by mieć 1-2 start/stopy na godzinę.

Wprowadzileś strefy, to podniezadaną, by kocioł i instalacja najdalej w 2-3h mogły uzupełnić brakującą ilość ciepła.

 

Ile ten wasz ślimak podaje na minutę / na sekundę pracy?

 

Około 0,30-0,34 kg/min. Zależy od opału, bywa też 0,28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Dz

Czyli 1:7 to ok 2,25 kg/h licząc 0,3 kg. Rozsądne min to by było 1:10-1:11. Tyle też bym proponował mu ustawić ( Nowemu znaczy sie).

 

Ok,zatem do dzieła.Dzięki za zainteresowanie Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie palnika przy tym wietrze to zabawa na dzisiaj. Jutro przestanie to od nowa. Może nie wszędzie, ale widzę po swoim,klapka od dmuchawy podnosi się trzeba dociążyć i ustawienia biorą w łeb.

 

Proponuje zamontować regulator ciągu kominowego i żaden wiatr nie będzie nam w komin dmuchał ! :)

Zamontowałem i problem z wiatrem i wypalaniem dziury na palniku zniknął. 2 stówki trzeba wyłożyć, ale: warto. :)

Np. takie coś: http://allegro.pl/regulator-miarkownik-ciagu-kominowy-komina-darco-i3712612272.html

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol Novy! skoro masz ceramike w wymienniku -dawaj histereze 3-5 st i nie zapomnij założyć reg ciągu w dmuchawce będzie bardzo pomocny BO ceramika będzie dobrze nagrzana i dłużej będzie oddawać ciepło piec dłużej będzie uśpiony BO spadnie apetyt na czarne złoto -a o komin cug sie nie martw jest wystarczająco ciepły zdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...