Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

...

 

Wydaje mi się, że Ty należysz do grona osób, wcale niemałego, które zapomina, że istnieje jeszcze coś takiego, jak czas.

Te cegły. jak sam napisałeś, stygły Ci ładnych kilka godzin. A teraz zastanów się, ile ciepła potrzebuje dostać woda w kotle w okresie kilku sekund, nie godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wydaje mi się, że Ty należysz do grona osób, wcale niemałego, które zapomina, że istnieje jeszcze coś takiego, jak czas.

Te cegły. jak sam napisałeś, stygły Ci ładnych kilka godzin. A teraz zastanów się, ile ciepła potrzebuje dostać woda w kotle w okresie kilku sekund, nie godzin.

 

Dlatego kilka postow wczesniej zwrocilem na to uwage:

"Przy wyzszych wyglada to nieco inaczej. I poza tym nalezaloby odniesc to do jednostki czasu."

 

Niczego nie umniejszajac, podoba mi sie sposob, w jaki zawijan zwraca uwage na niektore sprawy. Nie podaje niczego na tacy, zas sklania do pomyslenia i wyciagania wlasnych wnioskow. Akademickie czasy mi sie przypomnialy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jaka jest najkorzystniejsza praca p.CO?,probowałem cykliczną,wyłaczona wtedy moze palił deko mniej niz na cyklicznej.Załaczonej jeszcze nie probowalem z racji przebywania zagranica i nie mam mozliwosci regulowac 4D3D.Szukam oszczedniejszego trybu.Spala mi ok 20kg/d.Marzeniem jest zejscie do 15kg/d.Pale co prawda 1 sezon ale w ubiegła zime dogrzewałem kozą zeby mozna było w srodku robic.Okna mam 3 szybowe,pustak max 29cm,styr 12cm.Wełny 20cm na poddaszu.Czy zeby utrzymac te temperatury w salonie 23.0 na poddaszu 22.0 musi tyle spalic?Uzywam krzywej,jaka jest optymalna o ile to wogóle mozliwe temperatura CO do danej temp.zewnetrznej? Edytowane przez grzeh2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna skalna rocwoola.Na górze chłodnie bo tam sypialnie sa i wiecej nie potrzebuje.Wiem ze spalanie zalezne jest od X czynnikow ale moze cos moge w ustawieniach zmienic?,Karoka nie odpowiedziałes jak z p.Co?Na dole sama podłoga no i lcd co grzeje jak grzejnik.Na gorze grzejniki.Trzymac go wyzej na Co? Edytowane przez grzeh2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Ty należysz do grona osób, wcale niemałego, które zapomina, że istnieje jeszcze coś takiego, jak czas.

Te cegły. jak sam napisałeś, stygły Ci ładnych kilka godzin. A teraz zastanów się, ile ciepła potrzebuje dostać woda w kotle w okresie kilku sekund, nie godzin.

A co dzieje się z tą energią jak cały czas jest dostarczana do tych płytek ?

Zżerają ją ? czy oddają na bieżąco ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kilka postow wczesniej zwrocilem na to uwage:

"Przy wyzszych wyglada to nieco inaczej. I poza tym nalezaloby odniesc to do jednostki czasu."

 

Niczego nie umniejszajac, podoba mi sie sposob, w jaki zawijan zwraca uwage na niektore sprawy. Nie podaje niczego na tacy, zas sklania do pomyslenia i wyciagania wlasnych wnioskow. Akademickie czasy mi sie przypomnialy:)

 

Tak! Zwróciłem uwagę na ten Twój wpis. Czytam na ogół dość wnikliwie.

 

Nie podaję niczego na tacy, bo wiem, że za sekundy (nie za godziny) zostanie to zapomniane. A przy okazji jakaś część praktyków-fachowców nazwie mnie idiotą. Ci lepiej wychowani - tylko tak pomyślą.

Skąd to wiem? Jestem na forach już ponad 4 lata. To długa i bujna historia.

Najlepiej pamiętam, jak jeden z forumowiczów "przekonywał" mnie, że spaliny powinny przebywać w kotle jak najdłużej (przepływać z niską prędkością), bo wtedy więcej ciepła ze spalin przejdzie do wody, bo oczywiście będzie więcej czasu na wymianę ciepła. Jest tu na forum do dzisiaj, choć już mnie nie "przekonuje", czasem tylko coś mi przytnie. Znaczy, próbuje przyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dzieje się z tą energią jak cały czas jest dostarczana do tych płytek ?

Zżerają ją ? czy oddają na bieżąco ?

 

No i widzisz?

Bardzo dobre pytanie!

Nie zżerają, bo energia nie ginie.

 

Przypomnij sobie, jak Andrzej_M proponował wykonanie takiego eksperymentu, żeby pod tę ceramikę (między tę ceramikę a powłokę wodną wymiennika ciepła) wsadzić kartkę papieru. Wyśmialiście go. A teraz pomyślcie, o co mu chodziło.

Jak nie wymyślicie - to zróbcie ten eksperyment!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak o pierdołech nie zwiazanych z tematem to epopeje pisza,jak cos doradzic,pomoc to olewka

Zeby cos konkretnego doradzic, potrzeba miec kilka dodatkowych informacji. Czesc z nich mozna wydedukowac, podgladajac sterownik i wykresy, o czesc zapytac. Teraz jest problem z eSterownik i podgladem, wiec nie wiadomo, o co pytac. A jaka masz instalacje, pompy, przyzwyczajenia i oczekiwania wiesz tylko Ty. Nie traktuj nikogo tak, jakby Cie olewal, bo kazdy z nas ma teraz dosc "zmartwien" z wlasnym kotlem. Przy takim wietrze, jesli nie masz regulatora ciagu to ustawienie czegokolwiek graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Zwróciłem uwagę na ten Twój wpis. Czytam na ogół dość wnikliwie.

 

Nie podaję niczego na tacy, bo wiem, że za sekundy (nie za godziny) zostanie to zapomniane. A przy okazji jakaś część praktyków-fachowców nazwie mnie idiotą. Ci lepiej wychowani - tylko tak pomyślą.

Skąd to wiem? Jestem na forach już ponad 4 lata. To długa i bujna historia.

Najlepiej pamiętam, jak jeden z forumowiczów "przekonywał" mnie, że spaliny powinny przebywać w kotle jak najdłużej (przepływać z niską prędkością), bo wtedy więcej ciepła ze spalin przejdzie do wody, bo oczywiście będzie więcej czasu na wymianę ciepła. Jest tu na forum do dzisiaj, choć już mnie nie "przekonuje", czasem tylko coś mi przytnie. Znaczy, próbuje przyciąć.

 

Tak z ciekawości zapytam, nie mogą być długo w piecu te spaliny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...