Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Przepraszam ale nie robię łaski.

Złożyłem uczciwą propozycję wydaje mi się.

Jak któryś z kolegów wspomniał, na mojej głowie jest go wynieść i wnieść i ja pokrywam wszystkie koszty.

Pan ciągle wymyśla coś innego to w końcu chce pan się go pozbyć czy nie bo już nie wiem ?

Napisałem tez panu jasno tutaj i na priva że jak nie chce pan ceramiki to młotek i wio.

Zapewniam że nie straci pan gwarancji, doślę deflektor jak nie chce mi go pan dać i ma pan wymiennik stalowy.

Mogę dać na piśmie zapewnienie o nie utracie gwarancji po usunięciu ceramiki.

Jak napisałem, bardzo chętnie go przyjmę i będę się z nim "męczył"

Dwóch szczęśliwych będzie znowu na forum.

Pozdrawiam i jak pisałem jeśli jest pan zdecydowany to proszę o wiadomość póki jeszcze pogoda na to pozwala.

Przyjedzie ze 4 ludzi z kotłem, jak będzie trzeba to i sześciu, wyniosą, wniosą zamontują i po południu mamy ciepło obaj w domach.

Nic pan nie traci i ani palcem pan nie kiwnie.

Jeśli tej ceramiki nie można usunąć to jeśli Pan nie robi łaski,i propozycja jest aktualna to na 99% zrobimy zamianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
spełnia, pod warunkiem, ze jest prawidłowo przyklejona do płaszcza wodnego (całą powierzchnią, bez pęcherzy powietrza i zaprawą[klejem] o identycznych lub lepszych właściwościach cieplnych(przewodzenie ciepła) jak zastosowana ceramika(szamot)).

 

Czy zostały spełnione te warunki,nie dowiemy się.Ale biorąc pod uwagę "linię technologiczną producenta" obawiam się ,że nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim racie nie stosował bym ceramik, tylko nałożył grubszą warstwę zaprawy.

 

Na pewno będzie zdecydowanie lepiej, no i przede wszystkim bez pęcherzy.

odpowiadasz nie rozumiejąc zagadnienia. nie potrafisz rozróżnić właściwości akumulacji ciepła przez materię od właściwości przewodnictwa ciepła.

 

Po takiej wypowiedzi nie dziwie się co niektórym, ze nie warto wiedzą dzielić się tutaj.

 

ja na Twoim miejscu najpierw bym się zapytał dlaczego tak a nie inaczej i o co chodzi. no ale to ja bym tak zrobił.

Edytowane przez Slawko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie nowy kocioł ?.

Dajmy czas....czas na zmiany :) . Przepraszam ale nie mogłem sobie odmówić

Mówiąc poważnie może lepiej docieplić budynek i przejść na gaz?? Myśle[tak mi się wydaje ,że umiem pomyślec ] ze nie kupi kolega pieca na eko doskonałego,każdy wyprodukuje sadze ,przebije temp. co...

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ?

Lepiej jak przepływ spalin jest szybszy.

 

Nawiaze jeszcze raz do tego pytania. Otoz zwrocilem uwage, ze szczegolnie dzis i wczoraj przy mocniejszych wiatrach, wzrasta ciag w kominie, a przy tym predkosc spalin. Kociol nie dochodzi tak latwo do zadanej a przy tym wieksza jest temp. spalin i wiecej energii idzie w komin, zamiast ogrzac wode w kotle. Praktyka i logika wiec nakazuje, ze tutaj nalezaloby predkosc spalin spowolnic .Inaczej mowiac ustabilizowac cisnienie w kominie do wymaganego. Klania sie regulator ciagu kominowego. Gdybym kupil to "ustrojstwo" zamiast np. zaworu 4D albo mieszacza termostatycznego do cwu, nie mialbym teraz problemow z paleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb pracy pompy CO mam ustawić jako ciągła czy cykliczna?

 

To zależy, jeśli przegrzewają Ci się pomieszczenia i nie masz możliwości zmniejszyć w nich temperatury to w tedy ustaw tryb pracy pompy CO na cykliczny. Jeśli chcesz mieć natomiast stabilniejszą pracę pieca to ustaw na włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tej ceramiki nie można usunąć to jeśli Pan nie robi łaski,i propozycja jest aktualna to na 99% zrobimy zamianę.

Przecież pisłem nie raz już że można usunąć i napisałem że mogę dać pisemne zapewnienie o nie utracie gwarancji z tego powodu, Ty jednak wynajdujesz jakieś dziwne wymówki, to wniesienie, to wyniesienie, to rozbiórka ganku, to mój kocioł chodzi na niskiej temperaturze na niskim powrocie a to be a to kukuryku.

Panie Marku trza mieć jajca, albo czegoś chcę albo nie chcę.

Pamięta pan jak był pan u mnie a bratem ?

Pamięta pan jak mówiłem ?

Że jeśli ten kocioł nie spełni pańskich oczekiwań to proszę już nigdy nie kupować takiego typu kotła ?

Pozdrawiam i czekam na wiadomość.

Ja dzwoniłem do pana jeszcze przed przeczytaniem pańskich wpisów, nie raczył pan odebrać to ja narzucał się nie będę.

Chcesz pan to pan tłuc, nie chcesz pan to ja chętnie go przygarnę. na jedno mi wyjdzie czy dopłacać czy zamienić z panem.

Mam taki kociołek 3km od siebie, często tam zaglądam i zazdroszczę temu panu.

Proponuję gaz lub olej opałowy, kotła na eko groszek proszę już nie kupować.

Mimo wszystko, taka przyjacielska rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, więc jeszcze raz grzecznie pytam (parę razy już pytałem)

 

1 - Jak to jest z tą akumulacją ciepła przez materię płyty ceramicznej ?.

2 - Jak to jest z przepływem ciepła przez tę materię płyty ceramicznej ?.

ad.1 http://lmgtfy.com/?q=akumulacja+ciep%C5%82a

 

ad.2 http://lmgtfy.com/?q=przewodno%C5%9B%C4%87+cieplna

 

i to byłoby na tyle w dyskusji z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Przecież pisłem nie raz już że można usunąć i napisałem że mogę dać pisemne zapewnienie o nie utracie gwarancji z tego powodu, Ty jednak wynajdujesz jakieś dziwne wymówki, to wniesienie, to wyniesienie, to rozbiórka ganku, to mój kocioł chodzi na niskiej temperaturze na niskim powrocie a to be a to kukuryku.

Panie Marku trza mieć jajca, albo czegoś chcę albo nie chcę.

Pamięta pan jak był pan u mnie a bratem ?

Pamięta pan jak mówiłem ?

Że jeśli ten kocioł nie spełni pańskich oczekiwań to proszę już nigdy nie kupować takiego typu kotła ?

Pozdrawiam i czekam na wiadomość.

Ja dzwoniłem do pana jeszcze przed przeczytaniem pańskich wpisów, nie raczył pan odebrać to ja narzucał się nie będę.

Chcesz pan to pan tłuc, nie chcesz pan to ja chętnie go przygarnę. na jedno mi wyjdzie czy dopłacać czy zamienić z panem.

Mam taki kociołek 3km od siebie, często tam zaglądam i zazdroszczę temu panu.

Proponuję gaz lub olej opałowy, kotła na eko groszek proszę już nie kupować.

Mimo wszystko, taka przyjacielska rada.

Przyjacielskie rady to dawali mi Ci którzy pisali abym cetamikę sobie darował.Wie Pan dobrze ,że tej ceramiki nie da się ot tak,usunąć.Chyba,że zrobi to Pan i pokaże że się da.Co do zamiany,to wie Pan też ,że mój kocioł został zamówiony niższy,pamięta Pan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączę euroster to będzie chodzić lepiej?

 

A'propos Eurostera, Auratona i innych tym podobnych "termostatow programowalnych". Mam wrazenie, ze reaguja one znacznie plynniej na zmiany temperatury niz czujnik KTY bedacy w wyposazeniu. Termostaty maja wprawdzie skok co 0,5*C a nie co 0,1C, ale kto jest w stanie odczuc taka roznice?

Przy nastawie czujnika KTY na 20*C i histerezie 0,5*C, termometr wskazywal juz 19 *C, zas KTY dopiero 19,8*C. Kiedy KTY wskazywal 19,5*C, czyli moment, w ktorym powinna zalaczyc sie pompa c.o., na termometrze bylo juz 18,5*C. A to juz da sie odczuc...:) Podobna sytuacja jest "w gore", czyli na termometrze juz prawie 21*C zas KTY pokazuje "dopiero" 19,8*C. Wczesniej KTY byl kalibrowany z termometrem, ktory uzyty byl do porownan.

Wyjsciem z sytuacji moglaby byc tutaj minimalna histereza temp. pokojowej, czyli 0,2*C albo... zastosowanie Eurostera.;) Na nim tez mozna sobie zaprogramowac obnizenia

temperatury...

 

PS: Czujnik KTY umieszczony byl poza obudowa Eurostera, ale praktycznie 0,5 cm od niego.

Edytowane przez gmaj22
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielskie rady to dawali mi Ci którzy pisali abym cetamikę sobie darował.Wie Pan dobrze ,że tej ceramiki nie da się ot tak,usunąć.Chyba,że zrobi to Pan i pokaże że się da.Co do zamiany,to wie Pan też ,że mój kocioł został zamówiony niższy,pamięta Pan?

Dlaczego nie ? Młotek i wio, kawałek skrobaka czy dłutka zeskrobać klej i po wszystkim, deflektor doślę, jaki problem ? Wystarczy powiedzieć czy napisać.

Nie ja nie mam czasu na przejażdżki.

Albo rybki albo pipki.

U mnie nie ma problemu z podłączeniem pańskiego kotła, jak różnica jest w wysokości osi bo nie chce mi się mi szukać jak miał pan zamówione, może wystarczy zamienić kolano ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...