Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wręcz przeciwnie ustaw na cykliczny a jak chcesz mieć stabilną pracę musisz sobie zapewnić stabilną temperaturę powrotu.Możesz mi werzyć lub nie u mnie po połączneniu powrotów udało mi się wydłużyć czas pracy na zasobniku z 6-7 dni do 10-11. Ustaw sobie tak żeby temperatura nie spadała. Przyjdą mrozy to sobie wydluzysz czas pracy lub temperaturę i zapisz.

 

Połączyłeś/aś CO z CW? Bo ja mam to i to oddzielnie. Dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem dzis wykorzystac moj zle zamontowany zawor 4D, tzn. z pompa przed zaworem na zasilaniu z kotla. Dotychczas byl otwarty na full, ale po dzisiejszych sporych wahaniach zadanej c.o. otworzylem go na 20%. Tym samym pompa czesc wody goracej tloczy z powrotem do kotla (mam nadzieje, ze przeplyw strugi i uksztaltowanie "kierownicy" w 4D uniemozliwia wtlaczanie wody do powrotu instalacji c.o.) Moze dlatego przydaloby sie podniesc zadana o kilka stopni, albo przejsc na automat (tam sama sie podnosi o 5*C ;) ). Przypomne, ze mam oddzielny obieg ladujacy c.w.u. grawitacyjno-pompowy ( wlasne krocce zasilanie-powrot w kotle ). Tutaj rowniez przydlawilem grawitacje c.w.u. do momentu, az zaczela zblizac sie do zadanej, bo wyraznie przebijala. To znacznie prostsze i tansze niz zawor mieszajacy termostatyczny na wyjsciu c.w.u. :yes:

 

Polecam ta metode. U mnie sie sprawdzila, co widac na wykresach:) Tzn. bedzie widac, jak platforma bedzie znow funkcjonowac bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę Karoka65, że po Twojej wypowiedzi mogą odczuwać pewien dyskomfort, ponieważ ich kotły emitują do atmosfery spaliny o podwyższonej emisji zanieczyszczeń.

To Twoje odczucia i nie wiele mnie obchodzą za przeproszeniem.

Sam Wileki Zawijam badał 23kW i wyniki są podane, chodzi o to że coraz bardziej będzie kładziony nacisk na emisję, chyba widzisz co piszą o węglu

Chodzi o coś więcej niż marketingową ( jak się okazuje) klasę "A".

Zawsze znajdziesz coś żeby się czepić, cieszę się ze mnie tak lubisz :)

To jest Twoja interpretacja i tylko Twoja.

Zajmij się może swoim Lazarem bo Twój producent dawno Cię olał a może mógłbyś jego coś nauczyć ?

Na pewno tak.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem.Napisałem o tym kilka postów wcześniej.Paradoks jest taki,że ja jestem praktykiem i jako praktyk mogę się mylić.Może jakiś teoretyk odpowie mi,czy oprócz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń,ceramika w tym kotle spełnia jakieś zadanie?

 

Daje dodatkowo zarobić sprzedawcą i producentom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jadę grupowym 8/8 ale kto wie juz chyba czas powoli to zmienic :)

Jestem ciekaw czy po przeróbce czas zasypu mi sie wydłuzy?

Obecnie po włączeniu mieszającej spalanie się nieznacznie zwiększyło.

Poczekam na jakiś cieplejszy dzień aby tego dokonać i chyba juz mam wszystko w głowie dobrze poukładane jak to ma wyglądać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam i wczuwam w skórę tych posiadaczy kotłów RBR - Ekouniwersal, którzy nie posiadają w swoich kotłach wyłożonej ceramiką komory spalania.

 

Myślę Karoka65, że po Twojej wypowiedzi mogą odczuwać pewien dyskomfort, ponieważ ich kotły emitują do atmosfery spaliny o podwyższonej emisji zanieczyszczeń.

 

Kotły RBR z ceramiką nigdy nie miały jakichkolwiek badań emisyjnych ( a i bez ceramiki większość także nie miała, nie ma i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie miała jakiekolwiek badania), więc o czym Wy ponowie w ogóle piszecie. Wróżenie z fusów ??? Instalko wkleiło ceramy sami nie wiedząc po co, chyba tylko po to aby być trendy ;) Chyba, że mają w garażu oprócz spawarki i palnika jeszcze laboratorium. :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły RBR z ceramiką nigdy nie miały jakichkolwiek badań emisyjnych ( a i bez ceramiki większość także nie miała, nie ma i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie miała jakiekolwiek badania), więc o czym Wy ponowie w ogóle piszecie. Wróżenie z fusów ??? Instalko wkleiło ceramy sami nie wiedząc po co, chyba tylko po to aby być trendy ;) Chyba, że mają w garażu oprócz spawarki i palnika jeszcze laboratorium. :lol2::lol2::lol2:

Wyskoczył znowu Filip z konopi :)

Ale błysnąłeś, tyle tylko masz do napisania, jak zwykle z resztą.

Co z tym Twoim kotłem, neta dalej nie masz, zdjęcia też nie potrafisz zrobić ?

Dla mnie po tym co tu prezentujesz powinieneś dawno dostać bana.

Zamknij się może w swoim garażu i kitraj swoje gnioty.

Masz kocioł to mów co Cię boli, co nie działa ?

Kto przeczyta Twoje wpisy od razu będzie wiedział co tu robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie emisji to bardzo ważna rzecz żeby myśleć dalej o klepaniu kotłów w garażu :)

Niektórym gorzej to wychodzi w laboratoriach za ciężką kasę.

 

Nie słyszałem, aby ktoś klepał kotły w laboratorium.

Chociaż branżowe przeciętniaki, jak DEFRO, ZĘBIEC, czy SAS, mają już swoje laboratoria.

Giganci branży, jak INSTALCO itp. takich fanaberii oczywiście nie potrzebują. Oni to mają w małym palcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiaze jeszcze raz do tego pytania. Otoz zwrocilem uwage, ze szczegolnie dzis i wczoraj przy mocniejszych wiatrach, wzrasta ciag w kominie, a przy tym predkosc spalin. Kociol nie dochodzi tak latwo do zadanej a przy tym wieksza jest temp. spalin i wiecej energii idzie w komin, zamiast ogrzac wode w kotle. Praktyka i logika wiec nakazuje, ze tutaj nalezaloby predkosc spalin spowolnic .

 

W kotle zachodzi równocześnie wiele procesów.

Silny wzrost ciągu kominowego, oprócz zwiększenia prędkości spalin, zwiększa silnie podciśnienie w komorze spalania a tym samym na wylocie z dmuchawy (dmuchawa działa na zasadzie różnicy ciśnień), a to powoduje, że wzrasta wydajność dmuchawy (ilość powietrza nadmuchowego) przy niezmiennych ustawieniach tej dmuchawy, czyli wzrasta ilość fałszywego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz co mają czy czego nie mają że piszesz twierdząco ?

 

Parametry kotłów mają potwierdzone badaniami we własnym niezależnym laboratorium (także bez certyfikatu) za to umieszczone w garażu, jak i cała "fabryka". Certyfikatu kotły nadal nie mają, sprawność mają "wystarczającą", emisyjność "zadawalającą" i wszystko potwierdzone papierem (toaletowym). Kotły mają tak wysoką sprawność, a u mnie super reaktor termo=węglowy przy 0 grad spala więcej jak wymontowany śmieciuch. Faktycznie ma sprawność zajeb...ą, w pożeraniu opału.:bash:

 

Szkoda słów na gniota garażowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
W kotle zachodzi równocześnie wiele procesów.

Silny wzrost ciągu kominowego, oprócz zwiększenia prędkości spalin, zwiększa silnie podciśnienie w komorze spalania a tym samym na wylocie z dmuchawy (dmuchawa działa na zasadzie różnicy ciśnień), a to powoduje, że wzrasta wydajność dmuchawy (ilość powietrza nadmuchowego) przy niezmiennych ustawieniach tej dmuchawy, czyli wzrasta ilość fałszywego powietrza.

 

Nigdy nie byłem fanem górnolotnego tonu Pańskich wypowiedzi,ale też nie umniejszałem Pańskiej wiedzy.Chce Pan obalić mit ceramiki w tym kotle,tzn sposobu wykonania,grubości ceramiki itd-to jest okazja.Jak się Panu chce,to śmiało.Jest tu wielu co wierzą w jej zbawienne działanie.Ja swoje już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Parametry .....termo=węglowy przy 0 grad spala więcej jak wymontowany śmieciuch. Faktycznie ma sprawność zajeb...ą, w pożeraniu opału.:bash:

 

Szkoda słów na gniota garażowego.

 

Ja tematu spalania nie podjąłem bo wiem ile mam spalać,kiedy i przy jakiej temp.zewn.A takie niespodzianki jeszcze przed Tobą.Póki co zima jest tylko z nazwy pory roku :)Fajnie się czyta jak temp na zewnątrz spada,a koleś co się tu często udziela pisze:" dlaczego mi się skraca nagle czas do zasypu ?" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tematu spalania nie podjąłem bo wiem ile mam spalać,kiedy i przy jakiej temp.zewn.A takie niespodzianki jeszcze przed Tobą.Póki co zima jest tylko z nazwy pory roku :)Fajnie się czyta jak temp na zewnątrz spada,a koleś co się tu często udziela pisze:" dlaczego mi się skraca nagle czas do zasypu ?" :)

 

Wklejony szamot mu takiego kopa daje. :) Jutro jadę po wiadro szamotu. Wpakuję za 20 cegieł i już mi nawet węgiel nie będzie potrzebny.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie super reaktor termo=węglowy przy 0 grad spala więcej jak wymontowany śmieciuch. Faktycznie ma sprawność zajeb...ą, w pożeraniu opału.:bash:

 

.

 

Dalej nie widzę ile Ci to zwierze spala, pochwał się w końcu jak go ustawiłeś bo chciałem coś liznąć od fachmana.

U mnie wszystko widać jak na dłoni a Ty sobie dalej tylko pieprzysz w świat.

Żałosny jesteś, naprawdę żal mi Ciebie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...