Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Fajnie się czyta jak temp na zewnątrz spada,a koleś co się tu często udziela pisze:" dlaczego mi się skraca nagle czas do zasypu ?" :)

 

Nie piję do Ciebie ale niektórzy chcieliby wsypać worek, palić nim ze 3 dni, mieć ze 24 stopnie w domu a na czwarty dzień wyciągnąć z zasobnika ze 3 worki jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

....

.Inaczej mowiac ustabilizowac cisnienie w kominie do wymaganego. Klania sie regulator ciagu kominowego. Gdybym kupil to "ustrojstwo" zamiast np. zaworu 4D albo mieszacza termostatycznego do cwu, nie mialbym teraz problemow z paleniem.

 

 

Kolego NIE zamiast, ale we współpracy zaworów 4D/3D i regulator ciągu to nie miał byś problemów.

A regulator zawsze możesz zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niezadowoleni macie prawo do tego tylko po co te krzyki, niech każdy sam sobie odpowie jaki poziom spalania by go satysfakcjonował i jeszcze jedno jak można po paru tygodniach od montażu oceniać czy kocioł pali dużo czy mało, a swojego sterownika i statystyk strzegą jak oka w głowie. Ja nie mam niczego do ukrycia wszystko udostępnione i widać jak na dłoni 13.12 zamknie się u mnie w statystykach okrągły rok wszystko przeważone i zapisane także z tego wynika,że za okrągły rok mój koszt ogrzewania + cwu to ok 2,2kPLN gdzie główny składnik opału to eko Wieczorek + ze 300kg fasola i reszta pellet ale to musiałbym dokładnie policzyć z zapisów statystyk jak robiłem te mieszanki. Czy to dużo czy mało to każdy oceni to po swojemu dla mnie zadowalająco na ten sezon zakupiłem EkoWanie po 650zł/T i 0,5 T Pelletu 8mm z Ukrainy (za tonę 640 z workami 680), oceniam, że ten rok od 13.12.3013 zmieszczę się w widełkach1,8 - 2 kPLN ale to zależy od wielu czynników, zobaczymy co zima pokaże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kol. novy. odczuwam trochę satysfakcji z racji mego wyboru kociołka /10kw/ swego czasu atakowałeś mnie tylko dlatego że wybrałem niebieski a jednak to ja jestem zadowolony z kotła a nie ty. w moim przypadku nie potwierdziło się produkowanie sadzy, kocioł mam czysty /może to kwestia prowadzenia kotła, opału ,odbioru ciepła ../i co ciekawe pali mi sie na całym palniku mimo że jest bez poprawek, jedyne co się potwierdziło z twoich słów to mielenie ekogroszku przez przeciwzwój ale skoro ładnie dopala to mam to w gdzieś, oraz bardziej czasochłonne czyszczenie kotła. pozdr. i mimo wszystko życzę ci zadowolenia z pracy kotła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kol. novy. odczuwam trochę satysfakcji z racji mego wyboru kociołka /10kw/ swego czasu atakowałeś mnie tylko dlatego że wybrałem niebieski a jednak to ja jestem zadowolony z kotła a nie ty. w moim przypadku nie potwierdziło się produkowanie sadzy, kocioł mam czysty /może to kwestia prowadzenia kotła, opału ,odbioru ciepła ../i co ciekawe pali mi sie na całym palniku mimo że jest bez poprawek, jedyne co się potwierdziło z twoich słów to mielenie ekogroszku przez przeciwzwój ale skoro ładnie dopala to mam to w gdzieś, oraz bardziej czasochłonne czyszczenie kotła. pozdr. i mimo wszystko życzę ci zadowolenia z pracy kotła

Kol. Janklos12, to że kocioł masz czysty bez sadzy ,to nie zawsze oznacza ze jest super ustawiony ,większość kotłów z nadmiernym nadmuchem tak właśnie wygląda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Janklos12, to że kocioł masz czysty bez sadzy ,to nie zawsze oznacza ze jest super ustawiony ,większość kotłów z nadmiernym nadmuchem tak właśnie wygląda .

 

Na 100% jesteś tego pewny (nadmierny nadmuch)?

Chyba Minertu pisał, że to wcale nie jest tak z tym nadmiernym nadmuchem. Za dużo dmuchasz to masz dziurę na palniku, a to nie wpływa zbyt dobrze na żywotność ślimaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie czy moc dmuchawy ma być większa w trybie podtrzymania w stosuknku do mocy dmuchawy w grzaniu ?

 

Na podtrzymaniu mam dmuchawkę ustawioną wyżej, aby szybciej węgiel na palniku się rozpalił. Uważam, że tak jest dobrze. Oczywiście jeśli nadmuch w grzaniu wynosi : 40%, to w podtrzymaniu max.. 45%. Kazdy ustawia tak jak mu pasuje, a ustawienie bardzo zależy od jakości i kaloryczności węgla itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Janklos12, to że kocioł masz czysty bez sadzy ,to nie zawsze oznacza ze jest super ustawiony ,większość kotłów z nadmiernym nadmuchem tak właśnie wygląda .
doskonale zdaje sobie z tego sprawę , czytając wasze wypowiedzi na różnych forach i w różnych tematach nie sposób nie zauważyć pewnych zasad co do prowadzenia kotła. staram się ustawić palnik z lekkim naddatkiem powietrza obecnie po zmianie opału jest sp. grupowe moc min/max 12kw wiatr 43,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jesteś tego pewny (nadmierny nadmuch)?

Chyba Minertu pisał, że to wcale nie jest tak z tym nadmiernym nadmuchem. Za dużo dmuchasz to masz dziurę na palniku, a to nie wpływa zbyt dobrze na żywotność ślimaka.

 

Ale czy jedno wyklucza drugie? Tzn. czy dziura na palniku wyklucza produkcję dużej ilości sadzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jako że dopiero teraz zacząłem palić na dobre w piecu mam pytanko (początkujący wiec wybaczcie ..) - zasypałem zasobnik ledvicami lub kormorany (teraz nie pamiętam-brałem z Bartexu -jedne były w workach foliowych a jedne w jutowych-zasypałem tym w folii). No i teraz tak patrze jak się to pali no i ...piec bardzo wolno dochodzi a nawet nie dochodzi do zadanej temperatury podajnik co chwilę się włącza i temperatura rośnie ale bardzo bardzo powoli z 18,5 stopnia wczoraj o 21:30 do teraz wzrosła do 20stopni...Być może mam złe ustawienia na sterowniku(Jawor Sienno Dom)...Sam nie wiem -popiół też jest dziwny nie dość że jest go bardzo dużo -węglarka na dzień to jeszcze są takie jakby spieki które można zgnieść w palcach...

oto zdjęcia

 

http://images65.fotosik.pl/459/f914e3811c682196gen.jpg

http://images64.fotosik.pl/460/41bee2df03471887gen.jpg

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...