Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Tak uważasz?

Gdybyś był producentem i miałbyś to wykonać ile byś skasował?

Policz koszt ceramiki i kleju , pocięcie + koszt tarcz do cięcia , roboczo godzinę.

Miodzio co?

 

A to przepraszam, nie wiedziałem, że producent i sprzedawca dokładają do ceramiki w imię ekologi no cóż to nie biznes a filantropia okazało się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo przełączyłeś w tryb ręczny ! Przełącz go na automat i popracuj tak z dwa - cztery dni - potem się będziesz bawił grupowym czy dwu-stanem.

 

@Beata&Sławek - odbierz PM

 

Hmm możesz looknać na mój sterownik-chociażby z grubsza czy tam jest poustawiane ok-być może ten węgiel jest faktycznie do bani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jesteś tego pewny (nadmierny nadmuch)?

Chyba Minertu pisał, że to wcale nie jest tak z tym nadmiernym nadmuchem. Za dużo dmuchasz to masz dziurę na palniku, a to nie wpływa zbyt dobrze na żywotność ślimaka.

To w skrajnych wypadkach wypalasz dziurę,a powietrze może wydostawać się z nieszczelności palnika,kotła (drzwiczek) ,oraz dysz nie biorących udziału w procesie spalania. Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Być może mam złe ustawienia na sterowniku(Jawor Sienno Dom)...Sam nie wiem -popiół też jest dziwny nie dość że jest go bardzo dużo -węglarka na dzień to jeszcze są takie jakby spieki które można zgnieść w palcach...

oto zdjęciahttp://images64.fotosik.pl/460/41bee2df03471887gen.jpg

Robert

Trochę zdjęcie za daleko, ale tu jakby widać sporo przerostów z kamienia w tym węglu ,Więc może to nie dość że "czech" mniej kaloryczny od normalnego węgla , to jeszcze nieźle zanieczyszczony kamieniem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty byś tak nie chciał?

mpepe każdy by pewnie tak chciał ale ja jestem realistą, wiem że mam starą chałpę i nie spalę tyle co ten który ma nowy, dobrze ocieplony dom.

Jak pisałem cudów niema.

Trochę po ocieplałem swoją chatkę i teraz idzie już wytrzymać ale jeszcze nie tak dawno przy takiej pogodzie spalałem po 25kg/dobę, jak mróz przycisnął to i 45 i nie robiłem z tego żadnych tragedii, tyle miał spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zjadł 4 worki miękkiego od piątku, zrobiłem z ciekawości jednorazowy test i więcej brunatnego nie kupię :-)

Już nie raz pisałem że z gó..na bata nie ukręci ale dalej kupujecie to badziewie bo jest tanie tylko patrząc na ilości, popiół i robotę robi się już niestety drogo, nie mówiąc o tym jak będzie wyglądał kocioł po spalaniu większej ilości tej taniochy, ja widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz pisałem że z gó..na bata nie ukręci ale dalej kupujecie to badziewie bo jest tanie tylko patrząc na ilości, popiół i robotę robi się już niestety drogo, nie mówiąc o tym jak będzie wyglądał kocioł po spalaniu większej ilości tej taniochy, ja widziałem.

 

I gdyby to była taniocha to by jeszcze było całkiem dobrze a tona tego shitu kosztuje 620zł w castoramie a np retopal u mnie na placu 670zł. Zakupiłem 4 worki na próbę i nie dziękuję - mój prof powtarza "czasem trzeba coś spieprzyć żeby się nauczysz"

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za 5 dyszek nie wiem dlaczego ludzie się na to jeszcze łapią a w kaloryczności przepaść.

 

No widzisz czasami trzeba coś spieprzyć żeby się nauczyć:-) a i nie zrobiłem tego z oszczędności tylko z ciekawości. Brunatny wartość opałowa 20-22 retopl 24 000 kj/kg

 

Jaką termomodernizację wykonałeś? grubość, rodzaj materiałów itd

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem juz ale bez odzewu kto kupował wełnę interesuje mnie cena, marka, lambda itd. znalazłem 0,035 15cm za 17zł myślę dać 2 warstwy na strop a na wiosnę dam ją pod regips w domu (chyba jest to bardziej efektywnie)

 

Witam ja docieplalem welna ursa gold lambada 0,035 jezeli dasz w dwoch warstwach tzn 15 miedzy krokwie i 15 na krokwie pod ruszt to bedzie bardzo bardzo dobrze i cene masz tez dobra pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunatny wartość opałowa 20-22 retopl 24 000 kj/kg

 

Jaką termomodernizację wykonałeś? grubość, rodzaj materiałów itd

Temu czechowi to bliżej 17 do 19, retopal jak piszesz.

Kładłem też Ursę ale białą ( Pure-One), 15cm w krokwie, i 15 na drugi strop.

Naprawdę prawie nie pyli i dobrze wygłusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...