Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Witam ja docieplalem welna ursa gold lambada 0,035 jezeli dasz w dwoch warstwach tzn 15 miedzy krokwie i 15 na krokwie pod ruszt to bedzie bardzo bardzo dobrze i cene masz tez dobra pozdrawiam

 

Ok dzięki, jam mam nieużywane poddasze tzw strych więc dam na strop ocieplenie, cena tej ursy taka sama jak np isover, znalazłem teraz schwenka 0.34 też w okolicach 17zł za 15cm

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temu czechowi to bliżej 17 do 19, retopal jak piszesz.

Kładłem też Ursę ale białą ( Pure-One), 15cm w krokwie, i 15 na drugi strop.

Naprawdę prawie nie pyli i dobrze wygłusza.

 

Podałem dane, które producent zamieścił na worku.

 

W tym tygodniu muszę w końcu coś rozwinąć na stropie na razie są tam trociny, które z chęcią bym wsadził do rbr-a :-) to ten sam materiał co pellet tylko nie sklejony. A czytałem o mieszance 50;50 eko:trociny i podobno całkiem dobrze się pali próbował ktoś w rbr?

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja.

U mnie ponoć, bo tak na prawdę to nie wiadomo, retopal po 650 z dowozem do domu.

Czy u Ciebie mpepe suchy retopal jest grafitowy, mniej więcej taki jak grafit w ołówku :)??

Grafitowo szary jasny??

Z delikatna spiekalnością, tj. takie małe kalafiory się robią, z możliwością ich rozgniecenia jednym palcem?

A w biedronce coś niby 22 za 15,99 20kg worek! to przecież prawie 800 za tonę!

 

Przy tym ksawerym musiałem przymknąć deflektor na kominie, bo mi dziurę wypalało na palniku, i zauważyłem że na delikatnie przymkniętym deflektorze żar na palniku jest pięknie rozścielony na całości palnika.

Bez deflektora też jest na całości ale tak jakby schowany za warstewką ciemniejszych węgli, a z deflektorem tak pięknie się żarzy całość.

Nie wiem czy to dobrze czy nie, ale może inni też tak mają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego kupiłem 4 wory i już wiem -nigdy więcej nie kupię

 

Ja kupiłem z 300kg, tylko brunatny z OBI po 650/t 23kj plus taki że jest suchy, jak kupowałem czy w castoramie czy biedronce czy na składzie to z worków lała się woda, także tą zimę muszę jakoś przetrzymać i na następną pomyśleć w lecie jak na składach będzie suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz czasami trzeba coś spieprzyć żeby się nauczyć:-) a i nie zrobiłem tego z oszczędności tylko z ciekawości. Brunatny wartość opałowa 20-22 retopl 24 000 kj/kg

 

Jaką termomodernizację wykonałeś? grubość, rodzaj materiałów itd

 

Te wszystkie brunatne opisywane jako 21-24 MJ, a nawet spotkałem się z "ciepło spalania 25 MJ" to Komorany - ile są faktycznie warte opisałem w wątku pod linkiem w stopce.

 

O innych gatunkach też warto poczytać i po upewnieniu się, że to na pewno oferują w Waszej okolicy podstawiając cenę za tonę uzyska się cenę za MJ i w ten sposób można zrobić własny ranking węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego NIE zamiast, ale we współpracy zaworów 4D/3D i regulator ciągu to nie miał byś problemów.

A regulator zawsze możesz zamontować.

 

Oczywiscie, ze tak, ale ja ucze sie na wlasnych bledach. Wprawdzie uczenie sie na cudzych jest latwiejsze i na pewno tansze, ale na swoich nauka na pewno nie pojdzie w las:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jesteś tego pewny (nadmierny nadmuch)?

Chyba Minertu pisał, że to wcale nie jest tak z tym nadmiernym nadmuchem. Za dużo dmuchasz to masz dziurę na palniku, a to nie wpływa zbyt dobrze na żywotność ślimaka.

 

Dodatkowo jak za bardzo dmuchasz to wychladzasz zbytnio nadmuchem komore spalania, a to tez generuje sadze. Taki maly "paradoks"...wiekszy nadmuch a sadza jest...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak za bardzo dmuchasz to wychladzasz zbytnio nadmuchem komore spalania, a to tez generuje sadze. Taki maly "paradoks"...wiekszy nadmuch a sadza jest...;)

 

ja do tej pory miałem szary pył w piecu a od kilku dni czarno nie wiem czy to przez tą pogodę opał ten sam ustawienia te same :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem dane, które producent zamieścił na worku.

 

W tym tygodniu muszę w końcu coś rozwinąć na stropie na razie są tam trociny, które z chęcią bym wsadził do rbr-a :-) to ten sam materiał co pellet tylko nie sklejony. A czytałem o mieszance 50;50 eko:trociny i podobno całkiem dobrze się pali próbował ktoś w rbr?

 

Miałem kilka worków trocin grubych (z heblarki) i trochę drobnych (z piły). Na razie palę tymi grubymi. Mieszam z retopalem. Maksymalnie można dać (tych grubych) dwie łopaty na 30kg opału. Jak dałem 4 łopaty opał mi się wieszał i był problem (cały zasobnik opału musiałem ręcznie usuwać). Muszę powiedzieć że jeszcze w tym sezonie żaden kalafior na palniku mi się nie pojawił a w zeszłym sezonie sporo spieków było a paliłem samym retopalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak za bardzo dmuchasz to wychladzasz zbytnio nadmuchem komore spalania, a to tez generuje sadze. Taki maly "paradoks"...wiekszy nadmuch a sadza jest...;)

 

To może wydawać sie dziwne, ale jest tak jak napisałeś. U mnie brakuje "połówki" procenta w sterowaniu dmuchawą, gdyż przy korekcie dmuchawy w automacie ustawionej na "0" troszkę dymi , a na '+1" mam lekko zapadnięty żar, za to nie dymi, temperatura spalin wyraźnie wyższa i ładnie dopala węgiel.

I weź człowieku ustaw sobie precyzyjnie spalanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mark3k to ustaw na te +1 i przesłoną na dmuchawie sobie dostrój tak żeby dobrze było - da się. Tylko bez nerwowych ruchów - max. po centymetrze przymykaj i obserwuj co będzie. Można sobie te " półbiegi " przesłoną wyrobić.

 

Dzięki za info. Jedyny mały problem to brak przysłony na wentylatorku WPA-07. Trzeba będzie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpepe każdy by pewnie tak chciał ale ja jestem realistą, wiem że mam starą chałpę i nie spalę tyle co ten który ma nowy, dobrze ocieplony dom.

Jak pisałem cudów niema.

Trochę po ocieplałem swoją chatkę i teraz idzie już wytrzymać ale jeszcze nie tak dawno przy takiej pogodzie spalałem po 25kg/dobę, jak mróz przycisnął to i 45 i nie robiłem z tego żadnych tragedii, tyle miał spalić.

 

Tutaj się zgadzam w 100% mieszkam w nowym domu gdzie sam powolutku łatam poddasze wełną nie mam nawet pożądnie położonej jednej warstwy wełny i odkąd wieje pizga mi po rogach wiaterek i spalanie wzrosło z 20kg na jakies 32kg. Węgiel też mam jaki mam pomyliłem składy z których testowałem węgiel i kupiłem tone węgla gdzie aby go spalić wentylator smiga na 47% co u mnie znacząco wpływa na tmp spalin. Od początku (drugiego) listopada spaliłem tone węgla wiem że to sporo jednak rozumie że teraz na dole śmiga mi podłogówka i grzejniki i mając na piecu 50C w domu mam 22 stopnie czyli tyle ile chce. Mam jednak dobre myśli bo po każdej utkanej robocie(wełenki) albo mam cieplej w domu albo przykręcam jeden grzejnik więc jak w cytowanym tekście majac ocpieloną chałupe i w miare dobry groszek(juz nie pisze tutaj o jakiś pro wesołych) wiem, że będę mógł sporo zejść na opale dlatego może nie warto czasem szukać winy w kotle tylko (domu, instalacji opale)

 

edit.

Jeszcze zapytam jest sens stosowania czegoś takiego

http://allegro.pl/e-kominy-regulator-ciagu-kominowego-do-wyczystki-i3703383817.html

czy lepiej zainwestować w coś takiego typu

http://allegro.pl/nasada-kominowa-regulator-ciagu-parasol-kominowy-i3756078811.html

??

Edytowane przez prz3kus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja.

U mnie ponoć, bo tak na prawdę to nie wiadomo, retopal po 650 z dowozem do domu.

Czy u Ciebie mpepe suchy retopal jest grafitowy, mniej więcej taki jak grafit w ołówku :)??

Grafitowo szary jasny??

Z delikatna spiekalnością, tj. takie małe kalafiory się robią, z możliwością ich rozgniecenia jednym palcem?

A w biedronce coś niby 22 za 15,99 20kg worek! to przecież prawie 800 za tonę!

 

Przy tym ksawerym musiałem przymknąć deflektor na kominie, bo mi dziurę wypalało na palniku, i zauważyłem że na delikatnie przymkniętym deflektorze żar na palniku jest pięknie rozścielony na całości palnika.

Bez deflektora też jest na całości ale tak jakby schowany za warstewką ciemniejszych węgli, a z deflektorem tak pięknie się żarzy całość.

Nie wiem czy to dobrze czy nie, ale może inni też tak mają??

 

 

Czy u mnie suchy retopal jest grafitowy? hm nie wiem nie kupowałem go jeszcze a na placu byłem 2 razy i zawsze był mokry :-)

Ten w biedronce jest teraz 22.000MJ a wcześniej był 28.000 MJ i moim zdaniem pali się super mam go jeszcze kilka worków tylko fakt cholernie mokry. W następnym roku zakupię luzem we wakacje i do bigbagów wpakuje w piwnicy a potem wiaderkiem do kotła przesypię i będzie czysto i sucho. Jak masz wątpliwości czy jest to retopal poproś sprzedawcę o pokazanie FV i zobaczysz co to. Zwróć uwagę tylko na datę zakupu żeby nie była sprzed 2 lat. A cenę zakupu niech sobie zakryje ja tak miałem ze zwykłym węglem parę lat temu poprosiłem sprzedawcę a pokazanie FV i powiedziałem żeby cenę sobie zasłonił mniej interesowała nazwa i data zakupu ale wymigiwał się więc więcej u niego węgla nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z 300kg, tylko brunatny z OBI po 650/t 23kj plus taki że jest suchy, jak kupowałem czy w castoramie czy biedronce czy na składzie to z worków lała się woda, także tą zimę muszę jakoś przetrzymać i na następną pomyśleć w lecie jak na składach będzie suchy.

 

No tylko za tą samą cenę masz węgiel kamienny chociażby wspomniany retopal czy ekofins o wartości opałowej 25J tylko, że luzem ale do bigbaga można wpakować ja mam okienko w kotłowni więc nie będę z tym miał problemu zrobię tylko jakieś korytko z desek.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...