Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Masz jakieś wiarygodne dane z badań różnych eko-groszków? może za bardzo sceptycznie podchodzę do tematów ale nie chce mi się wierzyć że producenci czy sprzedawcy węgla nie oszukują. Znajomy zakupił ekoret jeden w lipcu drugi w listopadzie po otworzeniu obydwóch worków to byś zobaczył te węgle jeden szary drugi czarny, jeden wielki drugi drobny. A obydwa ekorety. Tak że jestem przekonany że to wartości podawane przez producenta są tylko pobożnymi życzeniami

 

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

 

Wcześniej pisałeś o pokazywaniu faktury itp. A tu nagle "znajomy kupił ekoret"...

 

Większość składów posiada w sprzedaży akurat to czego klient potrzebuje lub o co pyta ;)

 

Nie obrażając poważnych sprzedawców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Novy, pomyśl trochę.

 

Po "wykastrowaniu" 17-stki, wstawiono w miejsce półki wodnej, "suchą półkę", tzn. kawał blachy która nie ma odbierać ciepła ze spalin, tylko właśnie wydłużyć ich drogę, a raczej zachować podobną w stosunku do 17-stki. Bo oprócz półki, ciepło ze spalin odbiera również płaszcz po bokach kotła.

 

Oczywiście w 11 kW, powierzchnia płaszcza jest mniejsza niż w 17 kW, ale to chyba jest logiczne. Wynika to z ogólnych gabarytów, m.in. wysokości kotła.

Pole powierzchni wymiennika jest mniejsze nie tylko o te jedną półkę ale szer i wys wymiennika.To już samo przez się skutkuje wyższą temp spalin.

 

Nie pamiętam gdzie to wyczytałem ale podobno przepis mówi ,że temp spalin nie powinna być niższa od 140 czy też 160deg.

Głównie chodzi o ochronę komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole powierzchni wymiennika jest mniejsze nie tylko o te jedną półkę ale szer i wys wymiennika.To już samo przez się skutkuje wyższą temp spalin.

 

Nie pamiętam gdzie to wyczytałem ale podobno przepis mówi ,że temp spalin nie powinna być niższa od 140 czy też 160deg.

Głównie chodzi o ochronę komina.

 

No właśnie, tylko nie zapominaj o tym, że wszyscy się naczytali o stracie kominowej i chcieliby mieć spaliny maks 100 oC ;)

Szkoda, że niektórzy zapomnieli jak w śmieciuchach mieli po 250-300 ;)

 

Ja przy spalinach 120-140 oC, spokojnie mogę łapę na czopuchu trzymać.

Jak miałem 25 kW kloca, w czopuchu było na oko 60-70 oC, bo był tylko lekko ciepły, no i oczywiście mini fabrykę sadzy, którą mógłbym sprzedawać wiadrami. Nie wiadomo co lepsze lub gorsze, więcej puszczać w komin, czy więcej wywalać wraz z popiołem ?

 

Dla mnie lepiej mieć czysto w kotle i suma sumarum mniej się napracować przy czyszczeniu.

Edytowane przez bobasxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy, pomyśl trochę.

 

Po "wykastrowaniu" 17-stki, wstawiono w miejsce półki wodnej, "suchą półkę", tzn. kawał blachy która nie ma odbierać ciepła ze spalin, tylko właśnie wydłużyć ich drogę, a raczej zachować podobną w stosunku do 17-stki. Bo oprócz półki, ciepło ze spalin odbiera również płaszcz po bokach kotła.

.

 

Sorrki.Nie bądź śmieszny,wydłużyć drogę spalin,kawałek blachy,dobre sobie.Nawet laik wie ,że płaska powierzchnia tej blachy może zawirować jedynie w czasie spadania jak ją w...na złom. Mnie minął zachwyt tym kotłem,chcesz pogadać "na zimno" czy dalej podnieta ponad wszystko?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zacząłbym od palnika, bo nie jest prawdą co piszesz, że 17 to wykastrowana 23 bo w 17 masz inny palinik w stosunku do 23, palink o większej mocy = wieksze powierzchnia wymiany. Ale 17 i 11 to to identyczne palniki które muszą swoje spalić i w tym momencie 11 kw nie ma jak tego odebrać i okazuje sie, że 11kw pali tyle samo lub nawet więcej co 17. A patrząc na to co piszesz do ludzi którz dbaja o ładne wykresy to chyba piszesz, że właśnie spalanie jest najważniejsze? Więc po co tworzyć 11 kw które nawet na małym dobrze ocieplonym metrażu spali więcej niż 17kW?

Skąd wiesz ile spali ten czy tamten ?

Bo na forum pisali ?

A co jak w kotle juz nie wymienię nazwy, 10,16 o 25kW jest tez ten sam palnik ?

Tam może być ?

Pokaż mi innych producentów gdzie nie jest tak samo.

Skąd wziąć inny palnik ?

Była niedawno dyskusja na ten temat i to obszerna, o modulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wcześniej pisałeś o pokazywaniu faktury itp. A tu nagle "znajomy kupił ekoret"...

 

nie rozumie to że ja poprosiłem o fv to nie znaczy że znajomy prosi zresztą kupił workowany więc wydawało mu sie że pewniejszy a ja do niedawna kupowałem luzem do śmieciucha i dziwnym trafem wszyscy mieli z Piasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole powierzchni wymiennika jest mniejsze nie tylko o te jedną półkę ale szer i wys wymiennika.To już samo przez się skutkuje wyższą temp spalin.

 

Nie pamiętam gdzie to wyczytałem ale podobno przepis mówi ,że temp spalin nie powinna być niższa od 140 czy też 160deg.

Głównie chodzi o ochronę komina.

 

skoro 11 ma suchą półkę to 17 też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki.Nie bądź śmieszny,wydłużyć drogę spalin,kawałek blachy,dobre sobie.Mnie minął zachwyt tym kotłem,chcesz pogadać "na zimno" czy dalej podnieta ponad wszystko?

 

Nie chcę być niegrzeczny, ale myślenie nie boli.

Zgodnie z tym co pisze Zawijan na swoim blogu (i wg mnie zgodnie z prawdą), im większa prędkość spalin, tym sprawniejsza wymiana ciepła. Instalco mogło nie wstawiać "suchej półki", tylko zostawić górną część wymiennika "wykastrowaną". Czym by to skutkowało ? A no tym, że spaliny by się snuły leniwie w tej części wymiennika.

Po wstawieniu tego kawałka blachy, jak to określiłeś, spaliny są zmuszane do przemieszczania się, raz do przodu, raz do tyłu, co skutkuje zwiększeniem warstwy laminarnej albo wydłużeniem tej warstwy poprzez zwiększenie prędkości przepływu spalin.

 

Dlaczego tak modne jest wstawianie cegieł w wymiennik poziomy kotła, właśnie dla zwiększenia prędkości przepływu spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAle 17 i 11 to to identyczne palniki które muszą swoje spalić i w tym momencie 11 kw nie ma jak tego odebrać i okazuje sie, że 11kw pali tyle samo lub nawet więcej co 17.
11kw nie spali więcej od 17kw bo inwestor dobiera się ją do mniejszego zapotrzebowania (mniejsza powierzchnia do ogrzania). ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstawieniu tego kawałka blachy, jak to określiłeś, spaliny są zmuszane do przemieszczania się, raz do przodu, raz do tyłu, co skutkuje zwiększeniem warstwy laminarnej albo wydłużeniem tej warstwy poprzez zwiększenie prędkości przepływu spalin.

 

Dlaczego tak modne jest wstawianie cegieł w wymiennik poziomy kotła, właśnie dla zwiększenia prędkości przepływu spalin.

Najlepiej było by te prędkość zwiększyć przy samym wylocie co jednak skutkuje tym,ze wymiennik siłą rzeczy szybciej się zabrudzi .Prędkość spalin zapobiega również osadzaniu się pyłów na wymienniku.

Ponoć nowa norma mówi aby tych właśnie pyłów zatrzymać w kotle jak najwięcej.

Ciekaw mnie ,któremu z producentów to się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że dostępne online piece kupione przed marcem 2012 pracujące na podobnych powierzchniach co teraz 11kW wtedy to 17 były reklamowane jako idealne do tych powierzchni, sam mam na priv wiadomości, że do moich 128m2 tylko 17 kW.

 

Żeby było jasne podważam tylko kwestie sposobu ograniczenia mocy i odpowiedziałem na pytanie karoki a nie krytykuje produkt, jak ktoś już napisał ja zapytam czy nie można było przemyśleć tego lepiej?

Niestety są granice miniaturyzacji palnika ,kotła w ekogroszku ,które już dawno zostały przekroczone ,więc albo się akceptuje to co dają ,albo się wybiera inne źródło ciepła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz pisałem że z gó..na bata nie ukręci ale dalej kupujecie to badziewie bo jest tanie tylko patrząc na ilości, popiół i robotę robi się już niestety drogo, nie mówiąc o tym jak będzie wyglądał kocioł po spalaniu większej ilości tej taniochy, ja widziałem.

 

To fakt - wiedziałem że brunatny do g...o ale że aż takie to nie miał być na ciepłe dni - w sumie dom wychłodzony był bo nie było prądu przez Xawerego chyba ze ponad 30h więc temp spadła do 18,5 i musiał nadrabiać ale powoli doszedł do 22stopni coś za coś teraz mało wiele sobie radzi na bieżąco - jak będzie porządnie minus wsypie wesołą i zobaczymy co RBR jest warty ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety są granice miniaturyzacji palnika ,kotła w ekogroszku ,które już dawno zostały przekroczone ,więc albo się akceptuje to co dają ,albo się wybiera inne źródło ciepła .

Nikt nikomu na siłę pieca nie wcisnął.

Można było wybrać gaz ( też huczy ), olej opałowy, czy pompę ciepła.

To tylko kocioł na węgiel nic więcej, powtarzam to każdemu żeby był świadomy.

Ktoś złośliwie pisał o reaktorku ale to nie ja ani minertu użyliśmy tego określenia ale Ci którym w doopie strzykało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...