Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Nie wiem co tam Novy! wstawił, ale przypuszczam, że jest to jakaś blacha dziwacznie powyginana.

 

Jeżeli jest to blacha, to jej przekrój jest w stosunku do przekroju wymiennika poziomego bardzo mały.

 

Ten zawirowacz powoduje przede wszystkim turbulencje spalin, przez co zmniejsza się zjawisko warstwowości przepływu spalin.

Właśnie,przestałem przewijać to co piszesz ,a zaczynam to czytać.Jesteś najbardziej złośliwym kolesiem jakiego znam ,ale w wielu sprawach chylę swe strare czoło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Zawirowywacz powoduje zmniejszenie przekroju komory wylotowej spalin a co za tym idzie zwieksza ich predkosc . A jak juz bylo tu niejednokrotnie pisane, lepiej odbywa sie wymiana spaliny-woda. Do tego rozbija struge spalin do scianek kotla. Temperatura spalin nieco spadla, poniewaz oddaly cieplo wodzie kotlowej. Czy taki cel Tobie przyswiecal?;)

 

Zawirowywacz kolego ma tez inne zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Jeśli minertu zechce podjąć dialog,to wybaczcie,poczekam na jego opinię.Choć chyba wiem jaka będzie reakcja.

Powiem jedno,kocioł jest "sklecony na kolanie"-chyba oprócz zmniejszenia emisji spalin -wstawiając ceramikę-producentowi zależało na zmniejszeniu mocy kotła.

Zrobił to tak nieudolnie,nie badając go ,że zapomniał co z takim potencjałem zrobić.Ot,wykastrować,dołożyć "sucha półkę" - i wio na sprzedaż.

 

Pomijam fakt braku,zamykającej klapki w wentylatorze w kotle z ceramiką.Bezsens.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
O ile sobie dobrze przypominam, to w pierwszym moim złośliwym poście skierowanym do Ciebie była sugestia, że nie dałbym Ci nigdy do napisania nawet najprostszej instrukcji.

Twoje pisanie z biegiem czasu się zmieniło, Twój charakter raczej jeszcze musi dojrzeć.

 

Jak już się tak bawisz w konstruktora, to wstaw w środek przekroju tej poziomej półki jakieś wypełnienie np. płyta karton-gips, deska na jakiś podstawkach, o ile pod spodem jest ścianka wymiennika.

 

ps.

Jak spaliny czyste i ciąg kominowy odpowiedni, a będziesz przy kotle, to ta szpara pomiędzy wymiennikiem a wypełnieniem może być około 1 cm (lub trochę mniej)

 

Na doświadczenia brak mi czasu.Może po omacku,ale bez już zachwytów ,widzę co w moim kotle się dzieje.Wiem co mam.I tyle.

Jak pisałem wcześniej,dziele się tylko tym co widzę i użytkuję.Bez reklamy i antyreklamy.

BTW -daleko mi do "konstruktorów" tej machiny.I nie mam składu opału"we własności" by na temp spalin nie zważać....

Dobranoc.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie to wyczytałem ale podobno przepis mówi ,że temp spalin nie powinna być niższa od 140 czy też 160deg. Głównie chodzi o ochronę komina.

 

Norma PN EN 303-5 nakazuje producentowi, cytuję:

"4.4.3 Temperatura spalin wylotowych

Dla kotłów grzewczych, w których temperatura spalin wylotowych przy nominalnej mocy cieplnej przekracza temperaturę otoczenia o mniej niż 160K, producent powinien podać informacje dotyczące wykonania komina, w celu zapobiegania możliwości osadzania się sadzy, niewystarczającego ciągu kominowego i kondensacji w kanałach spalin."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może ktoś zerknąć na ustawienia i coś doradzić????

 

na palniku robi spieki po przeciwnej stronie od zasobnika .

 

Instalacja otwarta

podłogówka + kaloryfery

 

https://esterownik.pl/sterownik/3490

 

pozdrawiam

 

Bez zdjęcia będzie ciężko doradzić, poza tym minimalne spieki po przeciwnej spieki zasobnika to prawie norma dla tego palnika (przynajmniej u mnie tak odczułem :popcorn:), jednak spadają do popielnika w tak znikomej ilość, że się tym nie przejmuje. Jeżeli spieki bardzo się robią pewnie trzeba skalibrować nadmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak w kotle juz nie wymienię nazwy, 10,16 o 25kW jest tez ten sam palnik ?

 

Nie jest ten sam palnik (jak Ci to już ktoś odpisał). Różnią się ilością otworów nadmuchowych, czyli sumaryczną powierzchnią przekroju otworów nadmuchowych. A ta powierzchnia wpływa na ciśnienie powietrza na wylocie z komory powietrznej palnika i tym samym wpływa na wydajność dmuchawy.

To są inne palniki, choć dla praktyka-fachowca wyglądają tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na doświadczenia brak mi czasu.Może po omacku,ale bez już zachwytów ,widzę co w moim kotle się dzieje.Wiem co mam.I tyle.

Jak pisałem wcześniej,dziele się tylko tym co widzę i użytkuję.Bez reklamy i antyreklamy.

BTW -daleko mi do "konstruktorów" tej machiny.I nie mam składu opału"we własności" by na temp spalin nie zważać....

 

Zawirowywacz wstawiłem do kotła ok 1 msc. wstecz. Nie dlatego, że temp. spalin była jakaś przesadnie wysoka, ale dla testu, sprawdzenia. Po włożeniu blachy (dziwacznie powyginanej jak tu jeden z kolegów napisał), temperatura spalin spadła o ok 20oC. To dość dużo. Wniosek: lepszy odbiór ciepła ze spalin.

Zawirowywacz umieściłem w dolnej szczelinie wymiennika. O góry umieszczony niefortunnie (w mojej ocenie) otwór wylotowy spalin skutecznie blokuje wstawienie zawirowywacza, bo robi się blokada przepływu spalin, a co najmniej blokowanie i duże zawirowania o trudnym do przewidzeniu kierunku przepływu spalin.

Sądzę, ze przy sporych ujemnych temperaturach zawirowywacz będzie nawet wskazany do umieszczenia w kotle.

Klapkę do dmuchawy możesz kupić u producenta dmuchawy. Zapłaciłem z klapkę z wysyłka coś ok 20 zł. Klapkę wysłali mi w ten sam dzień w którym zamówiłem towar telefonicznie. Miła i życzliwa obsługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia będzie ciężko doradzić, poza tym minimalne spieki po przeciwnej spieki zasobnika to prawie norma dla tego palnika (przynajmniej u mnie tak odczułem :popcorn:), jednak spadają do popielnika w tak znikomej ilość, że się tym nie przejmuje. Jeżeli spieki bardzo się robią pewnie trzeba skalibrować nadmuch

 

U mnie robi sie w tym miejscu taka duza bryła zdjecia wstawie po pracy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Klapkę do dmuchawy możesz kupić u producenta dmuchawy. Zapłaciłem z klapkę z wysyłka coś ok 20 zł. Klapkę wysłali mi w ten sam dzień w którym zamówiłem towar telefonicznie. Miła i życzliwa obsługa.

Ok,dzięki za info.Piszesz o klapce wewnętrznej?Rozumiem ,że jest tam "miejsce na jej zainstalowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w nowe pomysły i udogodnienia rzucę propozycję aby pomiar temp spalin znikł z podglądu i wykresów i wszyscy będą zadowoleni tak jak posiadacze pluma czy geko,ci nie widzą,nie wiedzą i są zadowoleni,rura wrzawa i jest git a tu się biją o 10deg :)

 

A górnicy powinni do kopania zacząć używać z powrotem kilofów, a nie maszyn, może by mieli mniej czasu na strajki i przemyślenia i cena węgla by spadła.

A tak poważnie to trochę ustabilizowałem piec obniżając temperaturę spalin i od razu spalanie spadło mi z 20%. Odnośnie Ecoal to właśnie jest idealne narzędzie to znajdywania niedoskonałości w konstrukcji pieców i mimo tylu danych jeszcze przydałoby się mi kilku dodatkowych wykresów jak np. czasy włączenia/wyłączenia poszczególnych pomp i wykresu dawkowania opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...