Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ok,dzięki za info.Piszesz o klapce wewnętrznej?Rozumiem ,że jest tam "miejsce na jej zainstalowanie?

 

Na korpusie dmuchawy są oryginalne przetłoczenia przygotowane do zamontowania klapki. trzeba tylko nawiercić dwa otworki o średnicy (chyba 4,2mm) , zamontować klapkę, skręcić obudowę wentylatora i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Na korpusie dmuchawy są oryginalne przetłoczenia przygotowane do zamontowania klapki. trzeba tylko nawiercić dwa otworki o średnicy (chyba 4,2mm) , zamontować klapkę, skręcić obudowę wentylatora i gotowe.

 

Kocioł za ponad 8k ,a producenta nie stać na dmuchawę z klapka droższą o kilka złociszy,eh..No tak,na blachę na zawirowywacze brakło,to na klapkę tym bardziej.

Jak mnie wkooorwiają takie posty kolesi,którzy nic i nikomu prawdy w życiu nie powiedzieli.Tak jak z moim poprzednim kotłem,póki nie napisałem o nim źle ja i kilku domatorów z forum ES,wszyscy piali z zachwytu.

Tutaj sytuacja jest nieco inna,wielu już wie,że zostało zrobionych w bambuko,ale twardo dalej zaklinają prawdę i chodzą głaskać do kotłowni swój zakup...:)

Co z was za ludzie?Nikogo nie stać na obiektywne opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł za ponad 8k ,a producenta nie stać na dmuchawę z klapka droższą o kilka złociszy,eh..No tak,na blachę na zawirowywacze brakło,to na klapkę tym bardziej.

Jak mnie wkooorwiają takie posty kolesi,którzy nic i nikomu prawdy w życiu nie powiedzieli.Tak jak z moim poprzednim kotłem,póki nie napisałem o nim źle ja i kilku domatorów z forum ES,wszyscy piali z zachwytu.

Tutaj sytuacja jest nieco inna,wielu już wie,że zostało zrobionych w bambuko,ale twardo dalej zaklinają prawdę i chodzą głaskać do kotłowni swój zakup...:)

Co z was za ludzie?Nikogo nie stać na obiektywne opinie?

 

Napiszę Ci jeszcze (nie po to aby podnieść ciśnienie :)), że klapka kosztuje 5 lub 6 zł, co w sposób znaczący może podnieść koszt wykonania kotła.

Wcześniej napisałem kilka postów mało pochlebnych to niestety zostałem zaszczuty przez ogół. Dlatego odpuściłem. Na szczęście (chyba na szczęście) kupiłem 17-tkę i się pali. Przy 0oC spala trochę za dużo opału zbliżając się niebezpiecznie do ilości opału spalanego w poprzednim śmieciuchu dolnego spalania. zobaczę jak to będzie wyglądało przy - 10oC. Przełączyłem kocioł na automat, bo przestało mi się chcieć łazić kilkanaście razy do kotłowni.:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pompami popieram dodałbym jeszcze opcje, że można te czasy regulować tak aby nie włączały się jednocześnie mam na myśli pompe CO i CWU.

 

Z pompami nie popieram, bo u mnie CO pracuje non stop.

Natomiast załączanie podajnika jak najbardziej było by wskazane widzieć na wykresie i moc z jaka pracuje dmuchawa np, w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Napiszę Ci jeszcze (nie po to aby podnieść ciśnienie :)), że klapka kosztuje 5 lub 6 zł, co w sposób znaczący może podnieść koszt wykonania kotła.

Wcześniej napisałem kilka postów mało pochlebnych to niestety zostałem zaszczuty przez ogół. Dlatego odpuściłem.

Miej to w doopie,pisz co myślisz i widzisz.Pieski poszczekają,dostaną kości od "pana" i pójdą spać :)

cała ta pseudo branża kotlarska to jeden wielki syf. Kreują się na wielkich "techników-pasjonatów"-a myślą jedynie o tym jak kapustą napełnić worki w piwnicy.A klient ma kupić,i broń Boże nie narzekać.Jedni się wstydzą narzekać,inni nie wiedzą że zostali wkręceni przez marketingowy bełkot. Rzygać się chce.

Na szczęście (chyba na szczęście) kupiłem 17-tkę i się pali. Przy 0oC spala trochę za dużo opału zbliżając się niebezpiecznie do ilości opału spalanego w poprzednim śmieciuchu dolnego spalania. zobaczę jak to będzie wyglądało przy - 10oC. Przełączyłem kocioł na automat, bo przestało mi się chcieć łazić kilkanaście razy do kotłowni.:)

Pozdrawiam.

 

Bardzo źle robisz paląc automatem,przy takim gabarycie kotła,warto używać go jako bufora,i buforować w nim wodę,tak jak pisał annimus lub VLD-już nie pamiętam.

Ustaw sobie moc w ręcznych np.1:12 czyli 3/36,lub 5/60 dobierz nadmuch,jak wolisz i potrzebujesz ,tak aby cykle grzania były ok 30min.Histerezę CO ustaw na początek na 3deg.I zostaw tak na dobę.koryguj tylko czy nie przesypuje,jak przesypuje wydłużasz przerwę o 1 sek i znów kilka godzin czekasz.

Dla takiego podawania 3/36 nadmuch dla dmuchawy WPA 07 to jakieś 39/40%.

Ja mam za duzy odbiór ciepłą na takie prowadzenie.Muszę mieć w zapasie większą moc.

Masz wątek o dwustanie,poczytaj.Jak masz czas,piękna sprawa.Spalisz w sezonie sporo mniej.Żadne tam zakichane grupowe czy broń Boże automat.

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł za ponad 8k ,a producenta nie stać na dmuchawę z klapka droższą o kilka złociszy,eh..No tak,na blachę na zawirowywacze brakło,to na klapkę tym bardziej.

Jak mnie wkooorwiają takie posty kolesi,którzy nic i nikomu prawdy w życiu nie powiedzieli.Tak jak z moim poprzednim kotłem,póki nie napisałem o nim źle ja i kilku domatorów z forum ES,wszyscy piali z zachwytu.

Tutaj sytuacja jest nieco inna,wielu już wie,że zostało zrobionych w bambuko,ale twardo dalej zaklinają prawdę i chodzą głaskać do kotłowni swój zakup...:)

Co z was za ludzie?Nikogo nie stać na obiektywne opinie?

 

Nie pozostaje nic jak zrobić swój, idealny pod każdym wzgledem.

Chętnie wezmę taki do oferty.

Obawiam się jednak że niedożyję takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ten sam palnik (jak Ci to już ktoś odpisał). Różnią się ilością otworów nadmuchowych, czyli sumaryczną powierzchnią przekroju otworów nadmuchowych. A ta powierzchnia wpływa na ciśnienie powietrza na wylocie z komory powietrznej palnika i tym samym wpływa na wydajność dmuchawy.

To są inne palniki, choć dla praktyka-fachowca wyglądają tak samo.

 

Tak było to pisane niedawno.

Jak doktor zrobi dziury to od raxu palnik się kurczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A górnicy powinni do kopania zacząć używać z powrotem kilofów, a nie maszyn, może by mieli mniej czasu na strajki i przemyślenia i cena węgla by spadła.

Jesteś "dupny jak kółko z kary" (czytaj z taczki) .

Ciesz się,że ma jeszcze kto w tym chorym kraju strajkować!!!

Ty nawet nie wiesz do kogo pijesz,czy to górnik ustala cenę czy firmy je sprzedające.

A i jeszcze jedno . Ręcznie wykonana robota jest zawsze droższa od maszynowej.

Jak bym mógł to bym cię zaprosił na jedną szychtę,z chęcią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś "dupny jak kółko z kary" (czytaj z taczki) .

Ciesz się,że ma jeszcze kto w tym chorym kraju strajkować!!!

Ty nawet nie wiesz do kogo pijesz,czy to górnik ustala cenę czy firmy je sprzedające.

A i jeszcze jedno . Ręcznie wykonana robota jest zawsze droższa od maszynowej.

Jak bym mógł to bym cię zaprosił na jedną szychtę,z chęcią.

 

No juz jednemu śmiercią groziłeś :D

 

Myślałem że ze spradajacych to ty jesteś tym mądrym który w polemike się nie wdaje i doradza madrze.

 

 

Maher informatycy też mogą strajkować - przecież zarabiajaa miej jak górnicy.

Tylko to co zrobiła pseudo demokracja przez 20 to komunie przez 45 się nie udało - podzieliła ludzi tak że każdy jest dla drugiego hieną i tyle.

 

Odnośnie konstrukcji kotła i DTR to tą dtr można sobie rowa wytrzeć - ale papier kiepski, rysunke przekroju jest pogladowy i tylko dla 17 i 23.

 

Novy - sam się pociłes nad kotłem i nawet fotek nie chciałęś zrobić i się podzielić - wiec teraz trzym zwieracze i sprzedaj lub oddaj kocioł - karoka zawsze chetny. Jak starałem się dowiedzieć czegoć to byłem wyśmeiwany i twierdzono że konkurencja, poczytajcie tak od ok 470 strony - krótka pamieć

 

Odnośnie cetyfikatu mój sprzedawca miał go dostarczyć do końca listopada, potem mówił że w pierwszym tygodniu grudnia, a teraz nie odbiera telefonu - ciekawe czemu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz jednemu śmiercią groziłeś
:D Komu?

 

Myślałem że ze spradajacych to ty jesteś tym mądrym który w polemike się nie wdaje i doradza madrze
. To akurat nie ma nic wspólnego ze sprzedażą

 

 

Maher informatycy też mogą strajkować - przecież zarabiajaa miej jak górnicy.
Ile zarabia informatyk?I dlaczego nie idzie strajkować tylko zazdrości górnikowi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czytając to forum czy to jeszcze jest na temat RBR czy poprostu takie wysypisko śmieci gdzie wrzuca sie wszystko,ludzie miejcie troszke szacunku do samych siebie, bo to co niektórzy wypisują to tylko świadczy o tym na jakim etapie zakończyli swój rozwój Wiekszość nie poznała jak zachowuje sie ich instalacja ,nie nauczyli się obsługi pieca i sterownika[ja sie dopiero ucze] a już wypisują takie mądrości że aż wstyd przy tym obrażając i kpiąc z ludzi którzy mają większe pojęcie i mogli by pomóc,[choć już powinni to olać ] Niewiem jakie wy piece kupiliście bo ja RBR11 i wiem jedno mam ciepło i ciepłą wode po to zaplaciłem tyle kasy Jestem normalnym użytkownikiem który popełnia dużo błędów ale nie mam zamiaru pisać że coś z piecem jest nie tak wole pomyśleć i to naprawic a nie odrazu naFM z krzykiem Apropo certyfiktu,czy jeśli ktoś w nim napisze że ma taką czy inną sprawność coś się zmieni,ma tką z jaką mi się pali i nie potrzebny mi do tego jakiś świstek LUDZIE TROSZKE SZACUNKU DO SIEBIE I INNCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czytając to forum czy to jeszcze jest na temat RBR czy poprostu takie wysypisko śmieci gdzie wrzuca sie wszystko,ludzie miejcie troszke szacunku do samych siebie, bo to co niektórzy wypisują to tylko świadczy o tym na jakim etapie zakończyli swój rozwój Wiekszość nie poznała jak zachowuje sie ich instalacja ,nie nauczyli się obsługi pieca i sterownika[ja sie dopiero ucze] a już wypisują takie mądrości że aż wstyd przy tym obrażając i kpiąc z ludzi którzy mają większe pojęcie i mogli by pomóc,[choć już powinni to olać ] Niewiem jakie wy piece kupiliście bo ja RBR11 i wiem jedno mam ciepło i ciepłą wode po to zaplaciłem tyle kasy Jestem normalnym użytkownikiem który popełnia dużo błędów ale nie mam zamiaru pisać że coś z piecem jest nie tak wole pomyśleć i to naprawic a nie odrazu naFM z krzykiem Apropo certyfiktu,czy jeśli ktoś w nim napisze że ma taką czy inną sprawność coś się zmieni,ma tką z jaką mi się pali i nie potrzebny mi do tego jakiś świstek LUDZIE TROSZKE SZACUNKU DO SIEBIE I INNCH

 

Może robią to dla zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zarabia informatyk?I dlaczego nie idzie strajkować tylko zazdrości górnikowi?

 

To raczej górnik zazdrości informatykowi bo idzie strajkować, co do górnictwa to ja od lat jestem zwolennikiem wysyłania tam więźniów do pracy i jak nie wyrobią normy nie będzie obiadku. Co do górników to nie ma nic do zawodu po prostu wszędzie gdzie spadają zarobki ludzie się buntują.

 

Wróćmy jednak do tematu, czy ktoś wie czemu jeżeli ustawimy trzecią pompę jako Cyrkulacyjną (i u mnie tam pracuje podłogówka non stop z przyczyn ze nie mam czujnika) po spadku COW poniżej 40C się wyłącza (pomimo że zakres uruchamiania mam przestawiony na 36C Na domiar złego po osiagnieciu tych 40C sama sie nie załączy muszę isc do kotłowni i wyłączyć/włączyć sterownik dopiero wtedy puszcza zasilanie na pompkę.

Jest to na prawdę irytujące chyba podepnę pompkę pod zwykłe gniazdko bo szkoda ciągle trzymać na COW powyżej 40C.

 

Ma ktoś jakiś pomysł, lub podobny problem ze sterownikiem, może upgrade wersji coś mu naprawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej górnik zazdrości informatykowi bo idzie strajkować, co do górnictwa to ja od lat jestem zwolennikiem wysyłania tam więźniów do pracy i jak nie wyrobią normy nie będzie obiadku. Co do górników to nie ma nic do zawodu po prostu wszędzie gdzie spadają zarobki ludzie się buntują.

 

Wróćmy jednak do tematu, czy ktoś wie czemu jeżeli ustawimy trzecią pompę jako Cyrkulacyjną (i u mnie tam pracuje podłogówka non stop z przyczyn ze nie mam czujnika) po spadku COW poniżej 40C się wyłącza (pomimo że zakres uruchamiania mam przestawiony na 36C Na domiar złego po osiagnieciu tych 40C sama sie nie załączy muszę isc do kotłowni i wyłączyć/włączyć sterownik dopiero wtedy puszcza zasilanie na pompkę.

Jest to na prawdę irytujące chyba podepnę pompkę pod zwykłe gniazdko bo szkoda ciągle trzymać na COW powyżej 40C.

 

Ma ktoś jakiś pomysł, lub podobny problem ze sterownikiem, może upgrade wersji coś mu naprawi?

 

Jeżeli spada CO to pompa się wyłączy.

Ustaw na mieszająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci jeszcze (nie po to aby podnieść ciśnienie :)), że klapka kosztuje 5 lub 6 zł, co w sposób znaczący może podnieść koszt wykonania kotła.

Wcześniej napisałem kilka postów mało pochlebnych to niestety zostałem zaszczuty przez ogół. Dlatego odpuściłem. Na szczęście (chyba na szczęście) kupiłem 17-tkę i się pali. Przy 0oC spala trochę za dużo opału zbliżając się niebezpiecznie do ilości opału spalanego w poprzednim śmieciuchu dolnego spalania. zobaczę jak to będzie wyglądało przy - 10oC. Przełączyłem kocioł na automat, bo przestało mi się chcieć łazić kilkanaście razy do kotłowni.:)

Pozdrawiam.

Moglbys napisac gdzie takie cos kupic i jak to wyglada wogole?

A moze cos takiego?

https://www.google.pl/search?q=klapka+do+dmuchawy+co&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=fRGnUs6HOYqttAaZg4CwCw&ved=0CGgQsAQ&biw=1158&bih=631

Moze to byc zamiast regulatora ciagu kominowego czy nie bardzo?

Edytowane przez kniazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...