Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moglbys napisac gdzie takie cos kupic i jak to wyglada wogole?

A moze cos takiego?

https://www.google.pl/search?q=klapka+do+dmuchawy+co&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=fRGnUs6HOYqttAaZg4CwCw&ved=0CGgQsAQ&biw=1158&bih=631

Moze to byc zamiast regulatora ciagu kominowego czy nie bardzo?

 

Jeśli masz wentylator WPA07 to tu jest producent:

http://www.mplusm.com.pl/

Zadzwoń i zamów klapkę do wentylatora o symbolu: WPA07.

Na tej stronie są akcesoria do dmuchawki WPA07 (producent)

http://www.mplusm.com.pl/m_nzk.html

 

Odnośnie RCK - u mnie bez tego ustrojstwa klapka nie pomogła.

Mieszkam na górce, to i wiatry mnie nie omijają.

RCK to dobry sposób na silne wiatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Tak było to pisane niedawno.

Jak doktor zrobi dziury to od raxu palnik się kurczy.

 

Nie jestem ani po Pana stronie ani po Zawijana,ale Panie Wieśku,z całym szacunkiem, na kotłach to Pan się nie za bardzo zna.A na palnikach wcale,bo ekoenergia to syf jest.Chyba ,że z całej swej oferty za RBR-a kitra Pan największą kapuchę do wora.Ale to akurat nie moja sprawa.Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ani po Pana stronie ani po Zawijana,ale Panie Wieśku,z całym szacunkiem, na kotłach to Pan się nie za bardzo zna.A na palnikach wcale,bo ekoenergia to syf jest.Chyba ,że z całej swej oferty za RBR-a kitra Pan największą kapuchę do wora.Ale to akurat nie moja sprawa.Pozdrawiam

Panie Marku może i się nie znam ale pan powinien zacząć od takiego gniota za 4800pln z bojlerem w gratisie.

Wtedy miałby pan dobre zderzenie z rzeczywistością.

Przy nastawie 8/8 jakby pan zobaczył 320 stopni w kominie to chyba zszedłby pan na zawał od ręki.

Miał pan jeden dobry kocioł ma pan drugi dobry kocioł ale nie miał pan jeszcze prawdziwego garażowca.

Pamięta pan jak był pan u mnie z bratem co panu powiedziałem ?

Powiedziałem że jak z tego kotła nie będzie pan zadowolony to niech pan już nigdy nie kupuje żadnego innego kotła węglowego.

I proszę tego się trzymać, to taka moja koleżeńska rada.

Widzi pan na każdym kotle mam taki sam rabat tylko że z tym mam najmniej problemów po sprzedaży, no od Skamów też rzadko dzwonią ale ich sprzedaż to chyba nawet nie 10% tego co rbrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty widzę też musisz chyba się zacząć leczyć.

Co chcesz ode mnie ?

Niech ci zabierxe twój sprzedawca jak ci nie pasi.

 

A nie proponujesz każdemu odkupienia kotła jak się nie podoba i na forum źle o nim piszę, i jak dochodzi do konkretów to się wycofujesz (fajny trik marketingowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps.

Prywatnie, to co niektórzy mają u mnie przesrane, za to, że wysłali Zawijana_2 na banicje.

Prywatnie to mało mnie to obchodzi czy ktoś u mnie czy ja u kogoś mam przesrane.

Z tego co pamiętam to nie ja się przyczyniłem do tego że Zawijan_2 zrezygnował z pobytu na tym forum.

Pewne sprawy wyjaśniliśmy sobie na maila ale już dawno po tym jak odszedł.

Mimo to przesyłam pozdrowienia dla p. Sławka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś "dupny jak kółko z kary" (czytaj z taczki) .

Ciesz się,że ma jeszcze kto w tym chorym kraju strajkować!!!

Ty nawet nie wiesz do kogo pijesz,czy to górnik ustala cenę czy firmy je sprzedające.

A i jeszcze jedno . Ręcznie wykonana robota jest zawsze droższa od maszynowej.

Jak bym mógł to bym cię zaprosił na jedną szychtę,z chęcią.

 

To nie czepiaj się sterownika Ecoal, najlepiej dla ciebie jakby go nie było w ogóle tylko aby ludzie ładowali do pieca ile wlezie i cieszyli się że jakieś ciepło w domu jest. Ręczna robota jest droższa jak jest solidniej wykonana niż komputerowo a nie zasmarkane spawami tak że łopatki nie idzie wsunąć do pieca bo wszędzie są poprzyklejanie resztki po spawaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie proponujesz każdemu odkupienia kotła jak się nie podoba i na forum źle o nim piszę, i jak dochodzi do konkretów to się wycofujesz (fajny trik marketingowy).

Kolega nie ja Ci sprzedałem i ja nie będę nic od Ciebie kupował, jasne ?

Kolega Kalio chciał być cwańszy i śmiać się po forum że zarobił jeszcze na wieśniaczku to niech odsprzeda jego instalatorowi.

Złożyłem propozycję, jak się skończyła można poczytać, Ty kupiłeś kocioł bez faktury ?

Nie interesowało mnie gdzie kupił, mógł sobie zasłonić sprzedawcę, także nie pierdziel mi tu kolego.

Novemu złożyłem również propozycję do dzisiaj bez oddzwięku, niby go w ciula zrobiłem a zamienić nie chce.

Czekam do soboty na decyzję bo w zimie się pierdzielił nie będę z przewożeniem i montażem piecy.

Jak napisałem ja chętnie przyjmę ceramika, on chce stalowy to jaki problem.

Kużwa albo coś chcę albo nie chcę a nie takie dziamolenie byle dziamolić.

Dorośnijcie ludzie bo jakbym z gówniarzeriom pisał, takie pieprzenie byle pieprzyć nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz jednemu śmiercią groziłeś :D

 

Myślałem że ze spradajacych to ty jesteś tym mądrym który w polemike się nie wdaje i doradza madrze.

 

 

Maher informatycy też mogą strajkować - przecież zarabiajaa miej jak górnicy.

Tylko to co zrobiła pseudo demokracja przez 20 to komunie przez 45 się nie udało - podzieliła ludzi tak że każdy jest dla drugiego hieną i tyle.

 

Odnośnie konstrukcji kotła i DTR to tą dtr można sobie rowa wytrzeć - ale papier kiepski, rysunke przekroju jest pogladowy i tylko dla 17 i 23.

 

Novy - sam się pociłes nad kotłem i nawet fotek nie chciałęś zrobić i się podzielić - wiec teraz trzym zwieracze i sprzedaj lub oddaj kocioł - karoka zawsze chetny. Jak starałem się dowiedzieć czegoć to byłem wyśmeiwany i twierdzono że konkurencja, poczytajcie tak od ok 470 strony - krótka pamieć

 

Odnośnie cetyfikatu mój sprzedawca miał go dostarczyć do końca listopada, potem mówił że w pierwszym tygodniu grudnia, a teraz nie odbiera telefonu - ciekawe czemu ???

 

Pisałem w żartach, ale widzę że minertu się na nich nie zna, pewnie jak pisałem wyżej zabroniłby sprzedaży Ecoala jakby mógł, bo wychodzą wszystkie niedoskonałości pieca, i podejrzewam że wielu producentów pieców przez to się boi wprowadzić Ecoala do swojej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie ja Ci sprzedałem i ja nie będę nic od Ciebie kupował, jasne ?

Kolega Kalio chciał być cwańszy i śmiać się po forum że zarobił jeszcze na wieśniaczku to niech odsprzeda jego instalatorowi.

Złożyłem propozycję, jak się skończyła można poczytać, Ty kupiłeś kocioł bez faktury ?

Nie interesowało mnie gdzie kupił, mógł sobie zasłonić sprzedawcę, także nie pierdziel mi tu kolego.

Novemu złożyłem również propozycję do dzisiaj bez oddzwięku, niby go w ciula zrobiłem a zamienić nie chce.

Czekam do soboty na decyzję bo w zimie się pierdzielił nie będę z przewożeniem i montażem piecy.

Jak napisałem ja chętnie przyjmę ceramika, on chce stalowy to jaki problem.

Kużwa albo coś chcę albo nie chcę a nie takie dziamolenie byle dziamolić.

Dorośnijcie ludzie bo jakbym z gówniarzeriom pisał, takie pieprzenie byle pieprzyć nie mam czasu.

 

Fajny tekst!

 

Qrna! Urzekłeś mnie!

Pisz jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys napisac gdzie takie cos kupic i jak to wyglada wogole?

A moze cos takiego?

https://www.google.pl/search?q=klapka+do+dmuchawy+co&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=fRGnUs6HOYqttAaZg4CwCw&ved=0CGgQsAQ&biw=1158&bih=631

Moze to byc zamiast regulatora ciagu kominowego czy nie bardzo?

 

Witam-jak piec wchodzi czesto w podczymanie

robisz tak

dajesz dmuchawka na 100% i zaklejasz taśmą wlot do niej -czasem wystarczy otwór fi 30mm -trza to dostroić

i nie musisz regulatora ciągu w dmuchawce mieć

zdrówka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Zawijan naprawdę nie da się w jednym poście?

Niektórzy nie mają chęci czytania Waszych priv wycieczek panowie nie tego tutaj szukamy a dzięki takiemu zaśmiecaniu przeszkadzacie w pomocy wzajemnej.

Podobno miało być z Pana strony w temacie ?

Użytkownik zadał pytanie więc proszę mu pomóc .

 

Swoją droga płaci Wam ktoś za śmiecenie na forum użytkowników?

Skoro nie mam pieca i nie mam nic mądrego do powiedzenia to bym sobie darował.Chyba ,że to Wasza robota ;)?

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym abyś się odniósł do moich wykresów i mojego(nie do końca) zawirowywacza spalin.Żaden tam szamot na górnej półce,zawirowywacz z innego kotła typu "śmierdziuch"-właściwie jego fragment-włożony po "suchą półkę"-jak ją nazwał producent.Od godziny 21-pierwszej kocioł z nim pracuje.Zobacz jak spadła temp spalin,zwróć uwagę jak spaliny nie schodzą "nisko" z temp.Może "cykle" są bardziej leniwe,ale dało to efekt wykorzystania tego co się dzieje w komorze spalana z szamotem.....Na oszczędności w spalaniu za szybka mowa.tym bardziej że temp na zewnątrz spada.i termostaty rozpoczynają walkę.Popatrz proszę.Taka ciekawostka na poparcie tego co pisałem powyżej....Jesteś po "ładowaniu baterii" ,wypoczęty,może Ty mi to wyjaśnisz?

https://remote.esterownik.pl:8080/device/2479/

 

 

Novy jakbym zobaczył taki prosty wykres na respiratorze pomyślałbym że nie żyjesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...