Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Poprawie nieco moją wczorajszą wypowiedź, zanim dostanę po łapach.

 

Jeżeli następuje ruch spalin turbulentny, to także wydłuża się droga spalin a jednocześnie ich szybkość przemieszczania.

 

Można to sobie wyobrazić na podstawie rodzica i jego pociechy spacerującej chodnikiem.

Rodzic przemieszcza odcinek chodnika w linii prostej w jakimś czasie T. Jego pociecha korzystając z uroków spaceru biega sobie bezustannie od krawężnika do krawężnika pokonując w czasie T drogę pięciokrotnie dłuższą.

 

Więc szybkość przemieszczania się pociechy, jest także pięciokrotnie większa od szybkości rodzica.

 

Czyli wyszlo na moje?? Ze spaliny motaja sie od scianki do scianki wymiennika a przy tym maja wieksza predkosc?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kocioł za ponad 8k ,a producenta nie stać na dmuchawę z klapka droższą o kilka złociszy,eh..No tak,na blachę na zawirowywacze brakło,to na klapkę tym bardziej.

Co do klapki to wydaje mi się, że jest ona zbędna jeżeli tylko będziemy mieli odpowiedni ciąg w kominie i dlatego producent jej nie zastosował. Skoro ona się zamyka to podczas podtrzymania zmniejsza się znacząco dopływ powietrza, a więc i tlenu. Jeżeli tlenu zacznie brakować (pewnie tak będzie przy ciągu kominowym wymaganym przez producenta) to co będziemy mieli ze spalania węgla? Zamiast CO2 będzie CO.

Przypuszczam, że przy zastosowaniu RCK żadna klapka nie będzie potrzebna. Nawet ktoś tutaj wspomniał, że mu nic nie dała do czasu aż zainstalował RCK (fajnie jeszcze jakby bez niej było sprawdzone, czy sam RCK daje radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja założyłem klapkę, ale tak ją ustawiłem, aby nie zamykała się całkowicie. Sama klapka nic mi nie dała, gdyż przy silniejszych podmuchach wiatru zbyt duże podciśnienie w kominie powodowało jej uchylanie (klapki). Dopiero zastosowanie RCK usunęło problem zbyt dużego ciągu kominowego (podciśnienia).

Polecam RCK, to naprawdę skutecznie działa.

 

Ps: RCK musi być zamontowane w tym samym pomieszczeniu co kocioł.

 

W mojej ocenie wentylator powinien posiadać i klapę i przesłonę. Zawsze lepiej coś mieć i nawet nie używać jak nic nie mieć. Pisałem, że brakuje mi połówki [%] przy korekcie nadmuchu i tutaj pomogła by przysłona, gdyby była. Kosz obu tych elementów przy zakupie hurtowym dmuchawy to pewnie z 10 zł lub mniej.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzam już któryś raz z kolei ... ale drogo jak za kawałek chromoniklu z ciężarkiem ...

 

 

 

Panowie lepiej na wyczystkę czy na "czarną rurę" ? Komin systemowy 14`ka - 11m , przy "minusach" ssie lepiej jak ... "ssak leśny" ;) A przy wiatrach kocioł dostaje "głupawki" ;)

 

Owszem dużo jak za kawałek blaszki, ale warto. Mnie też było trochę szkoda kaski - teraz wiem, że mogłem kupić i zamontować dużo wcześniej, gdy stał jeszcze śmieciuch.

Jeśli będzie mało popiołu i sadzy w kominie to montuj w otworze na wyczystkę. RCK musi być czyste, aby się nie zaczęło blokować np zalegającym popiołem. Bezpieczniej było by na czarnej rurze spalinowej.

Kilka dni temu "trochę " wiało, a u mnie kocoł sobie stabilnie pracował, za to klapka od RCK miała co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie czepiaj się sterownika Ecoal, najlepiej dla ciebie jakby go nie było w ogóle tylko aby ludzie ładowali do pieca ile wlezie i cieszyli się że jakieś ciepło w domu jest. Ręczna robota jest droższa jak jest solidniej wykonana niż komputerowo a nie zasmarkane spawami tak że łopatki nie idzie wsunąć do pieca bo wszędzie są poprzyklejanie resztki po spawaniu.

 

Zastanów się o czym piszesz bo ja pisze o ręcznej robocie w kopalni a ty mi tu o spawach wyskakujesz.

I nie czepiam się eCoala bo nie mam czego,czepiam się tego,że u innych co go nie mają temp spalin są dużo wyższe tylko nikt ich nie widzi a na prace nie narzekają.Ty i inni narzekacie bo widzicie dzięki wykresom co się w kotle dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Panie Marku może i się nie znam ale pan powinien zacząć od takiego gniota za 4800pln z bojlerem w gratisie.

Wtedy miałby pan dobre zderzenie z rzeczywistością.

Przy nastawie 8/8 jakby pan zobaczył 320 stopni w kominie to chyba zszedłby pan na zawał od ręki.

Miał pan jeden dobry kocioł ma pan drugi dobry kocioł ale nie miał pan jeszcze prawdziwego garażowca.

Tu się Pan grubo myli.Do tej pory u mnie w domu "dmucha" Cichewicz Optima ma już a ze 12-13lat. Daj Boże ,aby RBR tyle wytrzymał.Miałem Ogniwo,palę w miałowcu od Cichewicza,w międzyczasie paliłem z bratem Zębcem też na miał.a pan ile miał tych kotłów?

Pamięta pan jak był pan u mnie z bratem co panu powiedziałem ?

Powiedziałem że jak z tego kotła nie będzie pan zadowolony to niech pan już nigdy nie kupuje żadnego innego kotła węglowego.

I proszę tego się trzymać, to taka moja koleżeńska rada.

Pamiętam doskonale co i kiedy mówiłem.Przypominanie prywatnych rozmów publicznie (forum via public,yes or no?)to zbędna,albo nawet niegrzeczna rzecz.Ale Pan ,jak się przekonałem -tego nie rozumie.Priv to priv.

Ale do rzeczy.Nie może Pan twierdzić ,że jak nie będę zadowolony z RBR-a to z żadnego już nie będę zadowolony.Co za teoria?Widzę,albo czytam,że Pan chce tylko relacji z biegu wydarzeń,jedynie pozytywnych.Pan pamięta,powiedziałęm Panu ,że napisze i tak co mi się w tym "super dziele" nie podoba.taki już jestem.Pół życia spędziłem za granicą.Brzydzę się Polskim handlem,ot co.

Widzi pan na każdym kotle mam taki sam rabat tylko że z tym mam najmniej problemów po sprzedaży, no od Skamów też rzadko dzwonią ale ich sprzedaż to chyba nawet nie 10% tego co rbrów.

Taka wiedza mi nie potrzebna,i chyba nikomu tutaj. Następny objaw braku granicy prywatności.

A na Skama proszę nie narzekać,nie palił Pan w nim, to Pan nic o nim nie wie.To że sprzedaje Pan dużo RBR-ów,nie znaczy że Skam to gorszy kocioł.Pańskie wyniki sprzedaży,są niewymierne,aczkolwiek dobrze zorganizowane.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy tego forum, bardzo prosze o wypowiedzi tylko na temat pieca RBR. Tego sie juz nie chce czytać. A co jest najgorsze? Kilka postów temu ktoś zadał pytanie, wrzucił kilka fotek i ...... I nic, czyta dalej wasze wywody o niczym. I nikt mu nie odpowiedział na zadane pytanie. Wątek ten obecnie nie nadaje sie do niczego. Pisze sie o wszystkim ale nie o tym co jest dla wszystkich najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Skama proszę nie narzekać,nie palił Pan w nim, to Pan nic o nim nie wie.To że sprzedaje Pan dużo RBR-ów,nie znaczy że Skam to gorszy kocioł.Pańskie wyniki sprzedaży,są niewymierne,aczkolwiek dobrze zorganizowane.

Pozdrawiam :)

W którym miejscu narzekam na Skama ?

Wyhamuj pan.

Nawet moja kuzynka zaczyna 3-ci sezon na Skamie 17kW.

Proszę mi dać konkretną odpowiedź co do zamiany bez pieprzenia bo nie mam zamiaru czytać znowu jakiś kaliów czy maherów.

Albo rybki albo pipki p. Marku.

Widać urósł pan do rangi największego fachury na forum, jeszcze kilka stron to położy pan samego mistrza na łopatki.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy tego forum, bardzo prosze o wypowiedzi tylko na temat pieca RBR. Tego sie juz nie chce czytać. A co jest najgorsze? Kilka postów temu ktoś zadał pytanie, wrzucił kilka fotek i ...... I nic, czyta dalej wasze wywody o niczym. I nikt mu nie odpowiedział na zadane pytanie. Wątek ten obecnie nie nadaje sie do niczego. Pisze sie o wszystkim ale nie o tym co jest dla wszystkich najważniejsze.

Tylu filozofów ostatnio a na takie pytanie nikt nie odpowie, powinno być proste.

Do zaczepek i narzekania gęby mają szeroko otwarte.

Są fachowcy samozwańcy, z tytułami niech radzą.

A Wy myślicie że o co tu chodzi ?

Żeby ten wątek rozpieprzyć, użytkowników porozganiać, z resztą sami odejdą bo co tu czytać ? a później trole odejdą dalej zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu filozofów ostatnio a na takie pytanie nikt nie odpowie, powinno być proste.

Do zaczepek i narzekania gęby mają szeroko otwarte.

Są fachowcy samozwańcy, z tytułami niech radzą.

A Wy myślicie że o co tu chodzi ?

Żeby ten wątek rozpieprzyć, użytkowników porozganiać, z resztą sami odejdą bo co tu czytać ? a później trole odejdą dalej zadowoleni.

 

Wieśku, i dlatego nie powinieneś z trolami wdawać się w dyskusję tylko olać ich sikiem prostym, bez żadnego komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieśku, i dlatego nie powinieneś z trolami wdawać się w dyskusję tylko olać ich sikiem prostym, bez żadnego komentarza.

Ciekawe ile Ty byś wytrzymał jak by Cię tak za nogawki szarpali.

Nie ma admina to pisać do redakcji żeby zrobili porządek na wątku, oczyścić ze spamu, kto łeb wychyli to kopa.

I nie chodzi mi o to że źle pisze o kotle bo zaraz znowu jakiś najmądrzejszy podłapie.

Jeden tego nie zrobi ale więcej ludzi da radę zrobić tu porządek.

Nie takie osobistości szpica dostały z forów, wymieniał nie będę bo znowu nowa jatka się zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
W którym miejscu narzekam na Skama ?

Wyhamuj pan.

Nawet moja kuzynka zaczyna 3-ci sezon na Skamie 17kW.

Proszę mi dać konkretną odpowiedź co do zamiany bez pieprzenia bo nie mam zamiaru czytać znowu jakiś kaliów czy maherów.

Albo rybki albo pipki p. Marku.

Widać urósł pan do rangi największego fachury na forum, jeszcze kilka stron to położy pan samego mistrza na łopatki.

Życzę powodzenia.

 

Jest pan większym arogantem niż ....Dziwię się Grzegorzowi (minertu) ,że z Panem współpracuje,bo zacny z niego gość.Zgubi Pana buta i cwaniactwo bo takie propozycje jakie Pan daje a propos zamiany kotła-są butą zwyczajna nie grzecznością.Bernard-rajmund napisał Panu że tak jak Pan prowadzi kocioł to...Mam Pana kocioł w doopie.Do reszty się nie odniosę.Musiałbym się cofnąć do epoki kamyka łupanego.Pan wybaczy,zakończę.

Dalszych dobrych wyników w sprzedaży.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem Bernard, to mój kocioł i tak mi pasuje.

Mam ciekawsze zajęcia jak siedzieć w kotłowni i pieprzyć trzy po trzy po forach bo z pieca na węgiel chcę reaktor atomowy zrobić.

Jeszcze mnie nie poj..ło za przeproszeniem i powiem panu że 99,99% ludzi ma takie samo podejście jak ja.

Ja swoje przesiedziałem kilka lat temu, wystarczy, już mnie to przestało bawić.

I nie pisz pan więcej o doświadczeniu w paleniu w "śmieciuchach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile Ty byś wytrzymał jak by Cię tak za nogawki szarpali.

Nie ma admina to pisać do redakcji żeby zrobili porządek na wątku, oczyścić ze spamu, kto łeb wychyli to kopa.

I nie chodzi mi o to że źle pisze o kotle bo zaraz znowu jakiś najmądrzejszy podłapie.

Jeden tego nie zrobi ale więcej ludzi da radę zrobić tu porządek.

Nie takie osobistości szpica dostały z forów, wymieniał nie będę bo znowu nowa jatka się zacznie.

 

Kolego, przecież im więcej ludzie narzekają na RBR, tym lepiej się on sprzedaje... To Twoje słowa.

Tak samo jak i te, że nigdy nikomu nie donosisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...