Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Kolego, przecież im więcej ludzie narzekają na RBR, tym lepiej się on sprzedaje... To Twoje słowa.

Tak samo jak i te, że nigdy nikomu nie donosisz...

Nie narzekam.

A jak bym donosił to na pewno już byś pod tym nickiem nie pisał i to był błąd tak myślę.

Dlatego takie bezkrólewie się zrobiło i wszystkie szumowiny się tu zbiegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

....Dziwię się Grzegorzowi (minertu) ,że z Panem współpracuje,bo zacny z niego gość.

I to się nie zmieni a to z prostej przyczyny.Pomagamy różnym ludziom i wymieniamy się doświadczeniami i spostrzeżeniami.Nie musimy tego jednak wszędzie ogłaszać.Nie musimy i tyle.

 

 

Ciekawe jednak jest też to,że jakoś nikt gdzie Minertu (jego firma) zamontował kociołek wszystko hula jak należy i nie ma z RBR-em problemów.

Mało tego nawet z Ogniwem (wiem,nie ten wątek) gdzie był przez nas montowany nie jeden wszystko hula dobrze.Czy muszę o tym pisać? Nie !!!

Rada jest prosta,suszcie opał,instalację róbcie prosta i zrozumcie,że to kotły węglowe ogrzewane spalinami gdzie może ich temp przekraczać grubo ponad 200deg a wody w nim nie zagrzejesz.Nawet wczoraj tego doświadczyłem u klienta.Tego jednak nie napisze co było przyczyną.I nie czepiać się , nie był to "zielony" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy tego forum, bardzo prosze o wypowiedzi tylko na temat pieca RBR. Tego sie juz nie chce czytać. A co jest najgorsze? Kilka postów temu ktoś zadał pytanie, wrzucił kilka fotek i ...... I nic, czyta dalej wasze wywody o niczym. I nikt mu nie odpowiedział na zadane pytanie. Wątek ten obecnie nie nadaje sie do niczego. Pisze sie o wszystkim ale nie o tym co jest dla wszystkich najważniejsze.

 

Co Ty powiesz? Nikt nie odpowiedział?

Ani karoka, ani minertu, ani Bałka? Jak to możliwe?

Przepraszam, że wymieniam tylko tych trzech, ale więcej serwisantów z INSTALCO nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty powiesz? Nikt nie odpowiedział?

Ani karoka, ani minertu, ani Bałka? Jak to możliwe?

Przepraszam, że wymieniam tylko tych trzech, ale więcej serwisantów z INSTALCO nie znam.

 

jak jesteś taki światły to nie udawaj ułoma

dobrze wiesz, że pół postów ginie w gąszczu syfu jaki piszesz ze swoją armią troli i przez to takie pytania pozostają bez odpowiedzi

 

na twoje nieszczęście forum to nie jedyna forma kontaktu z Panami Wiesławem i Grzegorzem, jest telefon który odbierają zawsze jak również komunikatory itp. Jak ktoś ma poważny i nie cierpiący zwłoki problem to wie jak skutecznie do nich dotrzeć

 

jak jest w Ogniwie można się przekonać na przykładzie z innego forum, telefon stacjonarny 7-15 i oczekiwanie na serwis tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile Ty byś wytrzymał jak by Cię tak za nogawki szarpali.

Nie ma admina to pisać do redakcji żeby zrobili porządek na wątku, oczyścić ze spamu, kto łeb wychyli to kopa.

I nie chodzi mi o to że źle pisze o kotle bo zaraz znowu jakiś najmądrzejszy podłapie.

Jeden tego nie zrobi ale więcej ludzi da radę zrobić tu porządek.

Nie takie osobistości szpica dostały z forów, wymieniał nie będę bo znowu nowa jatka się zacznie.

 

Załóż własne forum!

Będziesz w nim adminem i redakcją. Zatrudnisz se tyle ludzi, ile Ci będzie trzeba, aby był porządek. I porządek będzie.

U mnie jest.

 

To takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoje nieszczęście forum to nie jedyna forma kontaktu z Panami Wiesławem i Grzegorzem, jest telefon który odbierają zawsze jak również komunikatory itp. Jak ktoś ma poważny i nie cierpiący zwłoki problem to wie jak skutecznie do nich dotrzeć

 

No, nie przesadzaj. Przecież kotły RBR to kotły bezproblemowe. Za dużo roboty to chyba ci panowie nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Mnie ciekawi dlaczego co niektórzy pod innymi nickami tu zaglądają.Czyżby jakaś obawa?

Może nie obawa ale gdy pisano w tym wątku źle o niebieskim ,chciałem to sprostować dostałem ostrzenie !!![od Moda z forum ] Są równi,równiejsi??? Kiedyś sadza była czarnym koniem niebieskiego,teraz gdy i inne kolory maja sadze ,złe pracują okazuje się ze winny węgiel,instalacja i prowadzący piec. I tak to prawda ,ale czemu wtedy był winny kawał blachy ??? .Gdy ktoś pisał w innym wątku to był zbawcą!!! Teraz gdy role się odwróciły nagle okazuje się ze piszący nie swoich watkach to SZUMOWINY !!! Gdy jeden pan pisał w swoim byłym wątku i delikatnie sugerowałem żeby nie robił bo zmienił kolor to usłyszałem ze ma prawo, miał taki piec [a serio chodziło tylko o tzn. zły pijar na rzecz Ogniwa] .Mogliście pewne rzeczy przewidzieć,niestety odbiło wam się to czkawka :)

Panowie tak z ciekawości macie dobrze napowietrzone kotłownie???przekonałem się osobiście ze podstawa dostarczyć dużo powietrza kociołkowi.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie przesadzaj. Przecież kotły RBR to kotły bezproblemowe. Za dużo roboty to chyba ci panowie nie mają.

 

zgadza się, jednak kocioł to jeden z elementów instalacji, z którą niejeden ma problem w ujęciu całego systemu centralnego ogrzewania. I ci panowie pomagają w przeróżnych tematach dotyczących CO, które też wpływają czasem na nieprawidłową pracę kotła o czym dobrze wiesz ale lepiej palić głupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu RBR'a mam nadzieję, że krzykacze są w stanie mi odpowiedzieć. Na dniach będę wnosił kociołek do piwnicy. Jest to 17kW i jestem ciekaw ilu chłopa potrzebuję. Do pokonania są schody (4 szt stromych i 3 szt bardzo łagodnych, pół palety na nich się zmieści). Siebie mogę policzyć, ale chyba jako 0,5 bo o dziwo mam na tyle pary żeby mi się palce od klawiatury nie łamały:cool:. A tak poważnie to przy moich gabarytach chyba źle z siłą nie jest, ale do strong mana mi daleko i znów kolano zaczyna mi się odzywać (rok temu skręcone), więc nie wiem czy dużo pomogę przy transporcie kotła do piwnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie obawa ale gdy pisano w tym wątku źle o niebieskim ,chciałem to sprostować dostałem ostrzenie !!![od Moda z forum ] Są równi,równiejsi??? Kiedyś sadza była czarnym koniem niebieskiego,teraz gdy i inne kolory maja sadze ,złe pracują okazuje się ze winny węgiel,instalacja i prowadzący piec. I tak to prawda ,ale czemu wtedy był winny kawał blachy ??? .Gdy ktoś pisał w innym wątku to był zbawcą!!! Teraz gdy role się odwróciły nagle okazuje się ze piszący nie swoich watkach to SZUMOWINY !!! Gdy jeden pan pisał w swoim byłym wątku i delikatnie sugerowałem żeby nie robił bo zmienił kolor to usłyszałem ze ma prawo, miał taki piec [a serio chodziło tylko o tzn. zły pijar na rzecz Ogniwa] .Mogliście pewne rzeczy przewidzieć,niestety odbiło wam się to czkawka :)

Panowie tak z ciekawości macie dobrze napowietrzone kotłownie???przekonałem się osobiście ze podstawa dostarczyć dużo powietrza kociołkowi.

 

Odpowiem tylko raz i oby ten post w gąszczu odbiegających postów od tematu nie utonął.

Jako jeden z niewielu sprawdziłem kocioł X a teraz sprawdzam kocioł Y i powiem tylko tyle,że w kotle X walczyłem z wilgotnym wymiennikiem , sadzą ,która się na nim osadzała nie wspominając już o pozostałych czynnościach jakie trzeba przy nim wykonywać bo każdy wie.

Teraz sobie sprawdzam kocioł Y gdzie mam suchy wymiennik i brak sadzy.Zgarniam suchy pył i to wszystko.Pozostałe czynności to sama przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...