Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Wracając do tematu RBR'a mam nadzieję, że krzykacze są w stanie mi odpowiedzieć. Na dniach będę wnosił kociołek do piwnicy. Jest to 17kW i jestem ciekaw ilu chłopa potrzebuję. Do pokonania są schody (4 szt stromych i 3 szt bardzo łagodnych, pół palety na nich się zmieści). Siebie mogę policzyć, ale chyba jako 0,5 bo o dziwo mam na tyle pary żeby mi się palce od klawiatury nie łamały:cool:. A tak poważnie to przy moich gabarytach chyba źle z siłą nie jest, ale do strong mana mi daleko i znów kolano zaczyna mi się odzywać (rok temu skręcone), więc nie wiem czy dużo pomogę przy transporcie kotła do piwnicy.

 

Załatwi to dwóch-trzech ludzi,zdemontuj kosz zasypowy i połowę podajnika.

Dwie porządne bole i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odpowiem tylko raz i oby ten post w gąszczu odbiegających postów od tematu nie utonął.

Jako jeden z niewielu sprawdziłem kocioł X a teraz sprawdzam kocioł Y i powiem tylko tyle,że w kotle X walczyłem z wilgotnym wymiennikiem , sadzą ,która się na nim osadzała nie wspominając już o pozostałych czynnościach jakie trzeba przy nim wykonywać bo każdy wie.

Teraz sobie sprawdzam kocioł Y gdzie mam suchy wymiennik i brak sadzy.Zgarniam suchy pył i to wszystko.Pozostałe czynności to sama przyjemność.

szkoda ze się nie odniosłeś do całości mojej wypowiedzi.Ty miałeś OE24 czy OEP25??w budowie tych piecy jest duża różnica .Kolejna sprawa to pisałeś posty ,byleś MEGA zadowolony z OE...[akurat nalezę pewnie do nie wielu którzy czytali cały wątek o OEP ]co otwarło ci oczy?Skąd nagle ta zmiana ??Marketing?widzisz gdybyś narzekał na OE to bym zrozumiał ale ty naprawdę pisałeś posty chwalące kociołek,gdy zaczniesz produkować swój wyrób będziesz utyskiwał na RBR-a??Tak to działa??Poza tym ty masz składaka ..

 

I nie atakuje nikogo a usiłuje zrozumieć kogoś co 1,5roku temu był zachwycony piecem,[dużo pisał na jego temat w superlatywach]a teraz twierdzi ze to była wielka pomyłka;.Chyba że wtedy to było kłamstwo?? [sprzedawałeś wtedy ogniwo,dla kasy naginałeś prawdę]?? i skąd ma teraz wiedzieć biedny Kowalski czy teraz mówisz prawdę!! Nie interesują mnie sprawności piecy itd,tylko skąd ta zmiana?? czy ,i jaka to moralność??

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu RBR'a mam nadzieję, że krzykacze są w stanie mi odpowiedzieć. Na dniach będę wnosił kociołek do piwnicy. Jest to 17kW i jestem ciekaw ilu chłopa potrzebuję. ...

 

Zobacz gdzie ja musiałem "wrzucić" kocioł, fakt u mnie 11 ale 17 niewiele większa.

Przewlekłem linę przez króćce zasilania, dwóch "spuszczało" po dwóch krokwiach, jaden na dole przytrzymywał, i jeden okrakiem pomagał dodatkową liną. Koorna wąsko tak mam, że musiałem kałkę od czyszczaka odkręcać bo nie chciał się zmieścić.

Oczywiście podajnik z połową palnika zdemontowany.

DSC_0172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz gdzie ja musiałem "wrzucić" kocioł, fakt u mnie 11 ale 17 niewiele większa.

Przewlekłem linę przez króćce zasilania, dwóch "spuszczało" po dwóch krokwiach, jaden na dole przytrzymywał, i jeden okrakiem pomagał dodatkową liną. Koorna wąsko tak mam, że musiałem kałkę od czyszczaka odkręcać bo nie chciał się zmieścić.

Oczywiście podajnik z połową palnika zdemontowany.

[ATTACH=CONFIG]229558[/ATTACH]

 

WOW. No to nieźle się musieliście pogimnastykować:) Współczuję.

To u mnie kotłownia na jednym poziomie na parterze więc wystarczyło 4 osoby i na dwóch pasach bez problemu donieśliśmy:)

Palnik z zasobnikiem musiałem zdemontować bo nie zmieściłby się w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko raz i oby ten post w gąszczu odbiegających postów od tematu nie utonął.

Jako jeden z niewielu sprawdziłem kocioł X a teraz sprawdzam kocioł Y i powiem tylko tyle,że w kotle X walczyłem z wilgotnym wymiennikiem , sadzą ,która się na nim osadzała nie wspominając już o pozostałych czynnościach jakie trzeba przy nim wykonywać bo każdy wie.

Teraz sobie sprawdzam kocioł Y gdzie mam suchy wymiennik i brak sadzy.Zgarniam suchy pył i to wszystko.Pozostałe czynności to sama przyjemność.

 

Pomogę Ci, żeby nie utonął!

 

Co to znaczy: "sprawdzałem"? I co to znaczy: "walczyłem... itd."?

Napisz, co robiłeś i jak?

A może jak "sprawdzałeś" tego X-a, to jeszcze nie umiałeś sobie dawać rady z kotłem? A teraz już umiesz, boś się naumiał. A może ktoś Cię nauczył?

 

Napisz jakieś konkrety. Taki marketingowy bełkot - to dla małych dzieci.

Weź się ogarnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW. No to nieźle się musieliście pogimnastykować:) ...

 

I to jak, jeden z pomocników na wiecznym kacu.

Ale wierzcie lub nie gorzej było wyciągnąć starego miałowca. Trzeba go było na pół przepalić.

I co ciekawe po 12 latach palenia (mokrym miałem) powrót w piecu wytrzymałby jeszcze z 5 lat na bidę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz gdzie ja musiałem "wrzucić" kocioł, fakt u mnie 11 ale 17 niewiele większa.

Przewlekłem linę przez króćce zasilania, dwóch "spuszczało" po dwóch krokwiach, jaden na dole przytrzymywał, i jeden okrakiem pomagał dodatkową liną. Koorna wąsko tak mam, że musiałem kałkę od czyszczaka odkręcać bo nie chciał się zmieścić.

Oczywiście podajnik z połową palnika zdemontowany.

[ATTACH=CONFIG]229558[/ATTACH]

 

Po takich drewnianych schodach to sam (kociołek) by zjechał. :D Gorzej będzie go z tej "dziury" wyciągnąć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze się nie odniosłeś do całości mojej wypowiedzi.Ty miałeś OE24 czy OEP25??w budowie tych piecy jest duża różnica .Kolejna sprawa to pisałeś posty ,byleś MEGA zadowolony z OE...[akurat nalezę pewnie do nie wielu którzy czytali cały wątek o OEP ]co otwarło ci oczy?Skąd nagle ta zmiana ??Marketing?widzisz gdybyś narzekał na OE to bym zrozumiał ale ty naprawdę pisałeś posty chwalące kociołek,gdy zaczniesz produkować swój wyrób będziesz utyskiwał na RBR-a??Tak to działa??Poza tym ty masz składaka ..

 

I nie atakuje nikogo a usiłuje zrozumieć kogoś co 1,5roku temu był zachwycony piecem,[dużo pisał na jego temat w superlatywach]a teraz twierdzi ze to była wielka pomyłka;.Chyba że wtedy to było kłamstwo?? [sprzedawałeś wtedy ogniwo,dla kasy naginałeś prawdę]?? i skąd ma teraz wiedzieć biedny Kowalski czy teraz mówisz prawdę!! Nie interesują mnie sprawności piecy itd,tylko skąd ta zmiana?? czy ,i jaka to moralność??

 

Ja ci odpowiem króciutko i bex złośliwości.

Też otworzyłyby ci się oczy na pewne sprawy.

Aha o tych szumowinach to nie było akurat o tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogę Ci, żeby nie utonął!

 

Co to znaczy: "sprawdzałem"? I co to znaczy: "walczyłem... itd."?

Napisz, co robiłeś i jak?

A może jak "sprawdzałeś" tego X-a, to jeszcze nie umiałeś sobie dawać rady z kotłem? A teraz już umiesz, boś się naumiał. A może ktoś Cię nauczył?

 

Napisz jakieś konkrety. Taki marketingowy bełkot - to dla małych dzieci.

Weź się ogarnij.

 

Przecież dobrze wiesz,że sprawę zalatwiła mniejsza dysza oraz deflektor.

 

Wuwok a czy ja piszę gdzieś, że z OE byłem nie zadowolony?

Robił co miał robić czyli ogrzać moją chałupę i tyle a że był za duży to zmieniłem na mniejszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dobrze wiesz,że sprawę zalatwiła mniejsza dysza oraz deflektor.

 

Wuwok a czy ja piszę gdzieś, że z OE byłem nie zadowolony?

Robił co miał robić czyli ogrzać moją chałupę i tyle a że był za duży to zmieniłem na mniejszy .

 

No i widzisz?

Jak się pisze "na konkretach" to wygląda to nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz?

Jak się pisze "na konkretach" to wygląda to nieco inaczej.

 

Nie chcę się narażać - bo jestem lame w temacie kotłów na ekogroszek ale jeśli RBR jest be to który kocioł jest ok według Twojej opinii?

 

Podaj proszę nazwę i producenta przecież wiesz co jest najlepsze na rynku teraz....Warto wiedzieć do czego porównywać RBR z najlepszymi ...

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko raz i oby ten post w gąszczu odbiegających postów od tematu nie utonął.

Jako jeden z niewielu sprawdziłem kocioł X a teraz sprawdzam kocioł Y i powiem tylko tyle,że w kotle X walczyłem z wilgotnym wymiennikiem , sadzą ,która się na nim osadzała nie wspominając już o pozostałych czynnościach jakie trzeba przy nim wykonywać bo każdy wie.

Teraz sobie sprawdzam kocioł Y gdzie mam suchy wymiennik i brak sadzy.Zgarniam suchy pył i to wszystko.Pozostałe czynności to sama przyjemność.

?

Czy miałeś taką samą moc kotła X i Y ? obecnie masz 17 Czy kocioł X czasem nie był 25KW dla porównania powinieneś mieć 16 chyba mam rację ?

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie obawa ale gdy pisano w tym wątku źle o niebieskim ,chciałem to sprostować dostałem ostrzenie !!![od Moda z forum ] Są równi,równiejsi??? Kiedyś sadza była czarnym koniem niebieskiego,teraz gdy i inne kolory maja sadze ,złe pracują okazuje się ze winny węgiel,instalacja i prowadzący piec. I tak to prawda ,ale czemu wtedy był winny kawał blachy ??? .Gdy ktoś pisał w innym wątku to był zbawcą!!! Teraz gdy role się odwróciły nagle okazuje się ze piszący nie swoich watkach to SZUMOWINY !!! Gdy jeden pan pisał w swoim byłym wątku i delikatnie sugerowałem żeby nie robił bo zmienił kolor to usłyszałem ze ma prawo, miał taki piec [a serio chodziło tylko o tzn. zły pijar na rzecz Ogniwa] .Mogliście pewne rzeczy przewidzieć,niestety odbiło wam się to czkawka :)

Panowie tak z ciekawości macie dobrze napowietrzone kotłownie???przekonałem się osobiście ze podstawa dostarczyć dużo powietrza kociołkowi.

 

Czarnym Koniem? czarny koń to określenie gdy ktoś, nieoczekiwanie zwycięża

raczej czarną owcą lub brzydkim kaczątkiem jak już mamy się trzymać terminologii zoologicznej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się narażać - bo jestem lame w temacie kotłów na ekogroszek ale jeśli RBR jest be to który kocioł jest ok według Twojej opinii?

Podaj proszę nazwę i producenta przecież wiesz co jest najlepsze na rynku teraz....Warto wiedzieć do czego porównywać RBR z najlepszymi ...

Robert

 

Nie znam się na kotłach.

Tylko od czasu do czasu o coś się zapytam. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu RBR'a mam nadzieję, że krzykacze są w stanie mi odpowiedzieć. Na dniach będę wnosił kociołek do piwnicy. Jest to 17kW i jestem ciekaw ilu chłopa potrzebuję. Do pokonania są schody (4 szt stromych i 3 szt bardzo łagodnych, pół palety na nich się zmieści). Siebie mogę policzyć, ale chyba jako 0,5 bo o dziwo mam na tyle pary żeby mi się palce od klawiatury nie łamały:cool:. A tak poważnie to przy moich gabarytach chyba źle z siłą nie jest, ale do strong mana mi daleko i znów kolano zaczyna mi się odzywać (rok temu skręcone), więc nie wiem czy dużo pomogę przy transporcie kotła do piwnicy.

 

Ja robiłem to 3 tyg temu w 3 osoby, do piwnicy wjechałem na palecie na wózku paleciaku bez problemów. Jeśli musisz go wnieść to przerąbane przydałoby się ze 6 chłopa :-) skoro dtr podaje wagę kotła na 480kg to podziel to na liczbę wnoszących :-) i musi być trochę miejsca żeby się wyrobić na zakrętach.

 

Potem kocioł ustawiałem na swoim miejscu w 4 osoby 3 instalatorów i ja i powiem ci że musiałem podnieść go z 15cm i przesunąć ze 2 metry i było co dźwigać.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...