Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szanowni użytkownicy tego forum, bardzo prosze o wypowiedzi tylko na temat pieca RBR. Tego sie juz nie chce czytać. ..A co jest najgorsze? Kilka postów temu ktoś zadał pytanie, wrzucił kilka fotek i ...... I nic, czyta dalej wasze wywody o niczym. I nikt mu nie odpowiedział na zadane pytanie. Wątek ten obecnie nie nadaje sie do niczego. Pisze sie o wszystkim ale nie o tym co jest dla wszystkich najważniejsze.

Dodam coś od siebie, bo czytam wątek od 1 strony. Planuję, a raczej planowałem po zimie zmianę mojego śmieciucha na kocioł na ekogroszek... i im więcej czytam ten wątek tym bardziej odechciewa mi się jakiegokolwiek pieca :confused: nie chcę już zielonego, niebieskiego, czerwonego czy różowego - jeżeli taki jest ;) bo każdy jest zły, bo albo nie ma nikomu niepotrzebnego certyfikatu, albo jest pomalowany niecertyfikowaną farbą! Zostanę przy śmieciuchu. Jeżeli kupię taki piec to będę miał problem przy ustawieniu bo znowu będę musiał przeczytać cały wątek, wątek w którym 3/4 postów nadaje się na kilka innych wątków. Jestem jak najbardziej za osobnym forum, na którym będą opisywane problemy jak i co ustawić, jak i czy kupić RCK, jaką pompę jaki zawór itd, bez zachwalania pieców jaki ten a jaki tamten jest zaje.... sty. Osobny dział dla chcących opisywać bo boli dany piec co by usprawnili itd. Myślę, że można to w kulturalny sposób zrobić i poprowadzić.

Pozdrawiam, Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jednak jest też to,że jakoś nikt gdzie Minertu (jego firma) zamontował kociołek wszystko hula jak należy i nie ma z RBR-em problemów.

Mało tego nawet z Ogniwem (wiem,nie ten wątek) gdzie był przez nas montowany nie jeden wszystko hula dobrze.Czy muszę o tym pisać? Nie !!!

Rada jest prosta,suszcie opał,instalację róbcie prosta i zrozumcie,że to kotły węglowe ogrzewane spalinami gdzie może ich temp przekraczać grubo ponad 200deg a wody w nim nie zagrzejesz.Nawet wczoraj tego doświadczyłem u klienta.Tego jednak nie napisze co było przyczyną.I nie czepiać się , nie był to "zielony" .

 

Pewnie że można w RBR-eże przekraczać sporo ponad 200deg, nie ma mniejszego problemu zwłaszcza w 11KW gdzie wycieli półkę wodną i pewnie nie robi to nikomu problemu zgłasza jak może przynieść sobie węgiel z pracy w kieszeniach. Ja jak wczoraj pytałem się na składzie o ekoret to kosztuje 920zł + 50zł transport i dla mnie wypuszczanie ciepła przez komin do duże koszty. Pisałem że ograniczyłem ustawieniami temperaturę spalin i już widzę oszczędności w granicach 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że ograniczyłem ustawieniami temperaturę spalin i już widzę oszczędności w granicach 20%.

Zanim coś palniesz to poczytaj najpierw jaki wpływ ma temp. spalin na sprawność i ile na tym można stracić.

Zrobiło się cieplej, dom się wygrzewa to i spalanie będzie powoli spadać.

Na wątku o Ogniewie Zawijan już dość dawno wstawiał takie porównania jak się to ma z czyszczeniem, spalinami i sprawnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
wysoko to ja się zastanawiałem czy nie mam za nisko w porównaniu do zasilania :yes: mam zawór 4d ale jest odkręcony na max bo mam termostaty i pilnują mi temperatury w domu

 

Jak twoje obecne zapotrzebowanie na ciepło to ok 2-3kW?To z czego chcesz mieć większą spalinę co?Z takich krótkich cykli?Z tak małej mocy kotła?

Energią elektryczną było by Ci taniej taki dom ogrzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak twoje obecne zapotrzebowanie na ciepło to ok 2-3kW?To z czego chcesz mieć większą spalinę co?Z takich krótkich cykli?Z tak małej mocy kotła?

Energią elektryczną było by Ci taniej taki dom ogrzać ;)

 

właśnie wyczyściłem czujnik bo był trochę zakurzony od razu spaliny poszły w górę nie był czyszczony od uruchomienia czyli koniec czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wyczyściłem czujnik bo był trochę zakurzony od razu spaliny poszły w górę nie był czyszczony od uruchomienia czyli koniec czerwca

 

Z tego co widzę to mamy chyba podobne domy. Tyle że ja mam z lat 70-tych więc ściany grube na 45cm.

Instalację masz pewnie cała nową na miedzi a u mnie stalowe grube rury tylko w kotłowni miedź po instalacji kotła i na stropie 10cm styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to mamy chyba podobne domy. Tyle że ja mam z lat 70-tych więc ściany grube na 45cm.

Instalację masz pewnie cała nową na miedzi a u mnie stalowe grube rury tylko w kotłowni miedź po instalacji kotła i na stropie 10cm styropianu.

 

instalacje mam całą w miedzi zostały mi tylko dwa grzejniki żeliwne i ten nieszczęśliwy strop mam 8 styropian ale jak ojciec to robił to jakoś się średnio interesowałem ociepleniami i wyszło jak wyszło :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacje mam całą w miedzi zostały mi tylko dwa grzejniki żeliwne i ten nieszczęśliwy strop mam 8 styropian ale jak ojciec to robił to jakoś się średnio interesowałem ociepleniami i wyszło jak wyszło :bash:

 

U mnie jak ojciec robił docieplenie stropu to też jeszcze nie wiedziałem co i jak a "fachowcy" uznali że 10cm styro wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...