Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Pewnie że można w RBR-eże przekraczać sporo ponad 200deg, nie ma mniejszego problemu zwłaszcza w 11KW gdzie wycieli półkę wodną i pewnie nie robi to nikomu problemu zgłasza jak może przynieść sobie węgiel z pracy w kieszeniach. Ja jak wczoraj pytałem się na składzie o ekoret to kosztuje 920zł + 50zł transport i dla mnie wypuszczanie ciepła przez komin do duże koszty. Pisałem że ograniczyłem ustawieniami temperaturę spalin i już widzę oszczędności w granicach 20%.

 

Czyli to nie była wina kotła czy jego budowy, tylko Twoja i Twojego braku umiejętności w ustawieniu tegoż kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zanim coś palniesz to poczytaj najpierw jaki wpływ ma temp. spalin na sprawność i ile na tym można stracić.

Zrobiło się cieplej, dom się wygrzewa to i spalanie będzie powoli spadać.

Na wątku o Ogniewie Zawijan już dość dawno wstawiał takie porównania jak się to ma z czyszczeniem, spalinami i sprawnością.

 

Palę na automacie i węglu brunatnym i ustawienia są najniższe jakie mogę ustawić (podawanie 3sek) i korekta dmuchawy dobrana tak aby sadzę się w kotle nie zbierały. Każdy lepszy węgiel jaki załadowałem i zmniejszyłem całkowicie ustawienia powodował tylko skoki temperatury i nie było to proporcjonalne do uzyskanej energii jaką piec miał oddawać do wody tylko ogrzewał atmosferę. Temperatury jak sprawdzałem są podobne w testowych tygodniach i dom stał cały rok czekając na nowego ecoala i się nie doczekał także wilgotność oscyluje w granicach 50% i nic się więcej nie wygrzeje.

Po prostu RBR 11 po usunięciu półki wodnej ma za krótką drogę spalin i zwiększanie mocy kotła powoduje tylko ogrzanie atmosfery i po to jest spalanie grupowe aby zminimalizować straty spowodowane ciągła pracą pieca na lepszych węglach. Instalco poszła najniższą możliwą drogą aby wyprodukować piec mniejszej mocy, czyli wycięło całą półkę wymiennika zamiast proporcjonalnie zmniejszyć cały wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie była wina kotła czy jego budowy, tylko Twoja i Twojego braku umiejętności w ustawieniu tegoż kotła.

 

Ograniczyłem ustawieniami temperaturę spalin bo z obliczeń wychodziło że wcale zwiększenie mocy kotła wcale nie przekładało się na zwiększeniu oddawania ciepła do instalacji jak to powinno być w porządnym piecu gdzie najwyższą sprawność uzyskuje się przy mocy nominalnej. Chciałem na początku tak ustawić mając 100% podłogówki aby zgromadziła maksymalnie ciepło przy pracy nominalnej kotła i później piec przechodził by w podczymanie i w zależności od temperatury zewnętrznej cykle podczymania byłyby różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to Ty powinieneś projektować i budować kotły skoro wiesz lepiej jak powinno być.

Przeczytałeś dokładnie co Ci napisałem ?

Raczej nie.

Za dużo bzdur naczytałeś się na forach.

Skoro wszystko wiesz to proszę podaj mi jaka wg. Ciebie powinna być ta temperatura spalin ?

Pewnie więcej takich ciekawych się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś palniesz to poczytaj najpierw jaki wpływ ma temp. spalin na sprawność i ile na tym można stracić.

Zrobiło się cieplej, dom się wygrzewa to i spalanie będzie powoli spadać.

Na wątku o Ogniewie Zawijan już dość dawno wstawiał takie porównania jak się to ma z czyszczeniem, spalinami i sprawnością.

Jakieś informacje i zależności pomiędzy temp. spalin a czyszczeniem ? Gdzie to można znaleźć ? Jak nie czyscilem kotła to temp. spalin dochodziła nawet do 230℃ po czyszczeniu nie więcej jak 160℃ przy grupowym 8/12.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to Ty powinieneś projektować i budować kotły skoro wiesz lepiej jak powinno być.

Przeczytałeś dokładnie co Ci napisałem ?

Raczej nie.

Za dużo bzdur naczytałeś się na forach.

Skoro wszystko wiesz to proszę podaj mi jaka wg. Ciebie powinna być ta temperatura spalin ?

Pewnie więcej takich ciekawych się znajdzie.

 

Jak nie wiesz jaka powinna być temperatura spalin to zawsze możesz przeczytać bloga Zawijana, nie mam czasu na zrobienie wszystkiego sam w domu, choć dużo w domu sam robię i poprawiam po fachowcach kiedy braknie mi czasu aby ich przypilnować i muszę też zajmować się pracą aby zarobić na opał do reaktorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś informacje i zależności pomiędzy temp. spalin a czyszczeniem ? Gdzie to można znaleźć ? Jak nie czyscilem kotła to temp. spalin dochodziła nawet do 230℃ po czyszczeniu nie więcej jak 160℃ przy grupowym 8/12.

 

Ja średnio czyszczę piec co drugi dzień, bo i tak muszę wybrać popiół z popielnika bo więcej się nie zmieści, mam też pirometr i temperatury zgadzają się z tymi na piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zajrzyj tam a nie powtarzaj pierdół po kimś komu się wydaje że wie wszystko najlepiej i tworzy następną po tej o nadmuchu między 37 a 40 dla 8kW.

Tak się niektórzy tym przejęli że wysypują do kosza niedopalony węgiel ale nie dadzą więcej bo na forum tak pisali :)

 

Przecież to oczywistość jak niedopalony do więcej wiatru, jak spieki to mniej. tylko jak ktoś pali bardzo kalorycznym ekogroszkiem to dając więcej wiatru spowoduje że spaliny przekroczą z 250C i tak w RBR-eże a zwłaszcza 11KW tej mocy ze spalin nie odbierze i wszystko jedno czy straci to przez komin czy popielnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Także zajrzyj tam a nie powtarzaj pierdół po kimś komu się wydaje że wie wszystko najlepiej i tworzy następną po tej o nadmuchu między 37 a 40 dla 8kW.

Tak się niektórzy tym przejęli że wysypują do kosza niedopalony węgiel ale nie dadzą więcej bo na forum tak pisali :)

 

I to się Panie zgadza.

Pamiętam,że Pan chętnie takie granice wyznaczał.Jak pisałem koledze "f" aby dodał wiatru,to Pan mu kręcił nosem....

Rozgrzewam układ do 60deg,zobaczymy co ta Pana cudna ceramika potrafi.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych tańszych z allegro, ale porównywałem pomiary z profesjonalnym pirometrem dwu-pomiarowym i jak bateria jest nowa alkaliczna i przebywa w pomieszczeniu badanym przynajmniej z 10 minut to wyniki są podobne.

 

Maher jestes inteligetny a piszesz takie rzeczy

 

mam sasiadów i są podobni jeden waży 100kg a drugi 60

 

a termometry też mają podobne wyniki tak ok +- 10deg.

 

Pirometrem bez korekty widma to se można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Przecież to oczywistość jak niedopalony do więcej wiatru, jak spieki to mniej.

Nie zawsze tak się postępuje.Czasem status quo należy zachować.

tylko jak ktoś pali bardzo kalorycznym ekogroszkiem to dając więcej wiatru spowoduje że spaliny przekroczą z 250C i tak w RBR-eże a zwłaszcza 11KW tej mocy ze spalin nie odbierze i wszystko jedno czy straci to przez komin czy popielnik.

I tu się kłania Pan Konstruktor kotła.Ten efekt miał w doopie...Najważniejsza niskoemisyjność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...