Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maher jestes inteligetny a piszesz takie rzeczy

 

mam sasiadów i są podobni jeden waży 100kg a drugi 60

 

a termometry też mają podobne wyniki tak ok +- 10deg.

 

Pirometrem bez korekty widma to se można.

 

Hydraulik pożyczył mi porządny pirometr i jak zrobiłem z kilkadziesiąt pomiarów i porównałem i wyniki były podobne to uznałem że działa prawidłowo (tylko jak pisałem bateria musi być nowa i pirometr musi poleżeć z 10minut w pomieszczeniu w którym będę robił pomiary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik pożyczył mi porządny pirometr i jak zrobiłem z kilkadziesiąt pomiarów i porównałem i wyniki były podobne to uznałem że działa prawidłowo (tylko jak pisałem bateria musi być nowa i pirometr musi poleżeć z 10minut w pomieszczeniu w którym będę robił pomiary).

Ja tylko chce Ci zwrócić uwagę że lepiej nie pisać podobny bo RBR o OE+ też są podobne :) mają eCoal

Lepiej jak napiszesz że róznica nie większa niż 1 czy 0,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście ale kotły RBR znikneły już z oferty Firmy karoka-eko i minertu

http://karoka.eu/produkty

http://minertu.eu/produkty

 

Będą pewnie aktualizować dopuki Instalco certyfikatu nie dostanie

Przyklad bardzo tendencyjny. Jak rozwiniesz wszystkich producentow, zobaczysz, ze wszystkie kotly zniknely... bez wyjatku. Te z certyfikatami rowniez.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe. To już druga osoba jest, która nie umie się dodzwonić to tego producenta kotłów. Może wy nie macie aktualnego numeru telefonu, lub dzwoniłeś po godzinie 22:00.

 

Dziś lub wczoraj ktoś bardzo narzekał, że do pewnego producenta kotłów można dodzwonić się tylko pomiędzy 7:00 a 15:00, ale telefony odbierają.

 

dzwoniłem o 10 i o 11:17 i o 12 potem o 14 i o 15

 

Wybierałem dwa razy aż rozłaczyło

 

może już przerwa świąteczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze tak się postępuje.Czasem status quo należy zachować.

 

I tu się kłania Pan Konstruktor kotła.Ten efekt miał w doopie...Najważniejsza niskoemisyjność :)

 

Także zostaje nam palić najgorszym ekogroszkiem i wtedy uzyskamy z RBR najwyższą sprawność i liczyć że mrozów nie będzie za dużo, bo wtedy i najmniej kaloryczny ekogroszek ogrzeje atmosferę lub tak jak ty dorabiać zawirowacze spalin aby odebrać coś więcej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście ale kotły RBR znikneły już z oferty Firmy karoka-eko i minertu

http://karoka.eu/produkty

http://minertu.eu/produkty

 

Będą pewnie aktualizować dopuki Instalco certyfikatu nie dostanie

Gdybyś nie zauważył to zniknęło wszystko.

 

A to dlatego ,że padł serwer z danymi. Czepiasz się zamiast pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez badaniabyły w październiku a teraz miały być wyniki tak sami pisaliście

Pisałem Ci że ciekawość to pierwszy stopień do piekła.

Dowiesz się jak przyjdzie na Ciebie pora.

Co do stron to jak grzesiek napisał a ja pisałem chyba wczoraj albo dwa dni temu że serwer szlak trafił po Xsawerym i wszystko poszło się kochać.

Chyba ze 4 dni w ogóle nie były widoczne ale Ty czytasz tylko to gdzie można by się czegoś przypieprzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyli to Ty powinieneś projektować i budować kotły skoro wiesz lepiej jak powinno być.

A może żaden z tych kotłów nie powinien być i nie ma prawa być w nowobudowanym domu lub starszym z obciążeniem pon.8kW ?

 

Jeśli jednak się tam znajdzie to czyja to jest wina ?

Wg mnie oczywiście inwestora bo nie ma pojęcia co potrzebuje a wina sprzedawcy,że wykorzystuje niewiedzę inwestora i pakuje mu coś co nie powinien.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe. To już druga osoba jest, która nie umie się dodzwonić to tego producenta kotłów. Może wy nie macie aktualnego numeru telefonu, lub dzwoniłeś po godzinie 22:00.

 

.

Popatrz a mi się udało chyba ze 6 a może nawet z 8 razy dodzwonić.

Pierwszy chyba o 8,26 a ostatni już po 22-ej :)

Z jednym klientem rozmawiałem tuż przed 22-gą i też udało mu się do mnie dodzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Uważaj Artur bo spamerów zaczynają banować.

Tu się pisze o takim kotle RBR-Ekouniwersal a nie co powinno, nie powinno, ma prawo być czy nie być.

 

A może żaden RBR-Ekouniwersal o mocy grzewczej 11kW nie powinien być zainstalowany do żadnego domu o projektowym obciążeniu cieplnym pon.7kW gdyż zawsze będzie stwarzał problemy czy to z sadzą czy ze zbytnim spalaniem paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce i ja stanę się właścicielem tego cudu techniki, jakim jest RBR 11kW, więc wypada się przywitać.

 

Co prawda dojechałem dopiero do 183 strony tego tematu, gdzie aktualnie walczy się z buczącymi przekładniami i byłem nadal zadowolony z wyboru, aż tu ostatnio przeskoczyłem na najświeższe posty i okazuje się, że zamówiłem szmelc jakich mało na rynku ;) Dodam, że na ten kociołek byłem zdecydowany od początku budowy (2010r.), kiedy to najmniejszym był jeszcze 17kW (oglądałem to cudo na targach w Lublinie - wtedy Instalco jeszcze na te targi zajeżdżało).

 

Obecnie dom ogrzewamy kominkiem z DGP, do tego w kotłowni wisi sobie kondensat, który daje nam ciepłą wodę w kranach. W przyszłym roku mają pojawić się solary w darze od UE i żeby tego było mało, to dokładam jeszcze kocioł z podajnikiem, a co :)

 

W związku z tym, że dysponuję mikrokotłownią (chyba nikt z Was nie ma tak małej), mam dylemat jak ustawić kocioł. Pozwolę sobie więc zadać kilka laickich pytań i mam nadzieję na wyrozumiałość, bo nigdy nie miałem do czynienia z takim cudem.

1. Jak wygląda temat demontażu ślimaka po zablokowaniu? Opróżnia się podajnik i wyciąga sam ślimak czy może należy opróżnić podajnik, odkręcić korpus od podajnika i kotła (czyli w zasadzie zdemontować kosz podajnika) i wtedy wyciąga się ślimak ze zdemontowanego korpusu? Ile miejsca poza obrys kosza jest potrzebne, żeby wykonać opcję z demontażem kosza? Wg. schematów ze strony ekoenergii wychodzi mi, że jakieś 35cm i da się już to wyszarpać.

 

2. Druga z opcji montażu zakłada ustawienie kotła frontem do komina i pozostawieniu między nimi przestrzeni ok. 70cm na obsługę. Wypuszczam wtedy rurę z czopucha w pion, gdzie na pewnej wysokości zakładam kolano i pod kątem ładuję je w przewód kominowy na wys. ok. 240cm. Pytanie tylko pod jakim minimalnym kątem należy łączyć kocioł z kominem, żeby zapewnić jeszcze odpowiedni ciąg spalin? Odległość od czopucha do komina w poziomie to jakieś 110cm. Średnica przewodu spalinowego - 20cm. Wysokość komina - ok. 8m.

 

Co do trudnego dodzwonienia się do firmy Instalco, to również potwierdzam, że jednego dnia nie chcieli wcale odbierać telefonów. Na maile nie odpowiadają, ale w końcu kocioł udało mi się zamówić. Tyle, że ja w siedzibie byłem kiedyś osobiście, więc potrafię zrozumieć dlaczego mogą mieć problem z czasem na rozmowy przez telefon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wkrótce i ja stanę się właścicielem tego cudu techniki, jakim jest RBR 11kW,

Czy masz obliczone obciążenie cieplne dla -20st.C +22st.C ,że wiesz na pewno,że "musi" być RBR 11kW ?

Jeśli tak to ile ono wynosi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci już kilka razy żebyś nie zabierał głosu w temacie gdzie nie masz nic do powiedzenia.

A po starych znajomościach widać że Ci jeszcze dużo pozostało.

Jak Ty lubisz kręcić, edytować te wypowiedzi, to coś wycinasz to coś dopisujesz, stosownie do sytuacji.

Zobacz z jaką średniodobową mocą pracuje mój kocioł, przyjedź, zobacz te sadze, dam Ci na pamiątkę albo wkleisz na forum.

Ostatnio wpadł do mnie jeden z kolegów z forum, zajrzał też do mojego piecyka a także był w domu, poczuł jaka jest temperatura szkoda że nie był to inny niedowiarek.

Przepraszam p. Marku ale z tym pan przegiął pałę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mówiłem Ci już kilka razy żebyś nie zabierał głosu w temacie gdzie nie masz nic do powiedzenia.

.

jw

Zapytanie do Drake:

Czy masz obliczone obciążenie cieplne dla -20st.C +22st.C ,że wiesz na pewno,że "musi" być RBR 11kW ?

Jeśli tak to ile ono wynosi ?

A może RBR 17kW będzie ok jeśli obciążenie cieplne będzie pod ten kocioł ?

Jakie masz wyliczone obciążenie cieplne ?

A może potrzebujesz tylko kocioł RBR-Ekouniwersal o mocy 5kW,żeby w pełni zaopatrzyć wyliczone obciążenie ?

Przewymiarowanie kotła jest bardzo szkodliwe.

Żądaj pełnego wyliczenia i doboru kotła pod te wyliczenie.

RBR-Ekouniwersal powinien spełnić żądania.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...