Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Mówiłem Ci już kilka razy żebyś nie zabierał głosu w temacie gdzie nie masz nic do powiedzenia.

A po starych znajomościach widać że Ci jeszcze dużo pozostało.

Jak Ty lubisz kręcić, edytować te wypowiedzi, to coś wycinasz to coś dopisujesz, stosownie do sytuacji.

Zobacz z jaką średniodobową mocą pracuje mój kocioł, przyjedź, zobacz te sadze, dam Ci na pamiątkę albo wkleisz na forum.

Ostatnio wpadł do mnie jeden z kolegów z forum, zajrzał też do mojego piecyka a także był w domu, poczuł jaka jest temperatura szkoda że nie był to inny niedowiarek.

Przepraszam p. Marku ale z tym pan przegiął pałę.

 

Nie za bardzo rozumiem koniec tego posta.Pan to pisał do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Nie za bardzo rozumiem koniec tego posta.Pan to pisał do mnie?

Nie,karoka z powodu stresu i trzęsących się nogawek z powodu wprowadzania w błąd nowych klientów myli adwersarzy i myślę,że ten post był skierowany do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie,karoka z powodu stresu i trzęsących się nogawek z powodu wprowadzania w błąd nowych klientów myli adwersarzy i myślę,że ten post był skierowany do mnie.

A ja nie zawaham się zadawać pytań merytorycznych dotyczących doboru kotła RBR-Ekouniwersal pod konkretne obciążenie cieplne ze względu na dobro potencjalnego przyszłego inwestora i klienta.

Karoka,skończył się dobór kotła na oko...pod portfel klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Tak, chyba ostatnie dwa zdania to w pana kierunku.

Reszta do Artura, jego zacznę cytować żeby zostawały posty w oryginalnej postaci a nie powycinane czy z dopiskami.

Panie Wisławie.Pisałem Panu nie raz.Proszę nie robić sobie żartów.na mnie Pana moc perswazji nie działa.Jeśli ma Pan temp,w domu 26-27deg jak Pan pisał,i takie marne zużycie CWU na tylu mieszkańców,to ja naprawdę chylę czoła przed Pana spalaniem.Chyba,że ma Pan kubaturę kurnika.

Proszę dać spokój.Traci Pan zaufanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw

Zapytanie do Drake:

 

A może RBR 17kW będzie ok jeśli obciążenie cieplne będzie pod ten kocioł ?

Jakie masz wyliczone obciążenie cieplne ?

A może potrzebujesz tylko kocioł RBR-Ekouniwersal o mocy 5kW,żeby w pełni zaopatrzyć wyliczone obciążenie ?

Przewymiarowanie kotła jest bardzo szkodliwe.

Żądaj pełnego wyliczenia i doboru kotła pod te wyliczenie.

RBR-Ekouniwersal powinien spełnić żądania.

Czyli patrząc na Twoje wyliczenia powinien wziąć 15 kW.

Ty wyliczyłeś sobie chyba 3 a pompa wstawiłeś ponad 9 kW.

Na początku miała być świeczka, później farelka a skończyło się jak skończyło

Kotłownia w salonie.

Tak, tak, wiem to dla klimatu a pompa większa bo w nocy grzejesz, w dzień podsuwasz jakiś konar do kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wisławie.Pisałem Panu nie raz.Proszę nie robić sobie żartów.na mnie Pana moc perswazji nie działa.Jeśli ma Pan temp,w domu 26-27deg jak Pan pisał,i takie marne zużycie CWU na tylu mieszkańców,to ja naprawdę chylę czoła przed Pana spalaniem.Chyba,że ma Pan kubaturę kurnika.

Proszę dać spokój.Traci Pan zaufanie....

Mój kurnik pan widział.

Pisałem że 25 na dole a u góry skacze między 26 a 27, tam mieszkają rodzice w podeszłym wieku i muszą mieć cieplej.

Jak będzie pan gdzieś przypadkiem przejeżdżał to mimo wszystko zapraszam, bez telefonu żebym kominkiem nie dogrzał :)

Żartuję nie mam kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy masz obliczone obciążenie cieplne dla -20st.C +22st.C ,że wiesz na pewno,że "musi" być RBR 11kW ?

Jeśli tak to ile ono wynosi ?

Pytam się Draka...

Wkrótce i ja stanę się właścicielem tego cudu techniki, jakim jest RBR 11kW, więc wypada się przywitać.

Czy masz obliczone obciążenie cieplne przed doborem kotła ? Skąd wiesz,że RBR11kW nie będzie przewymiarowany lub niedowymiarowany ?

Obciążenie cieplne domu liczy się dla parametrów przy temperaturze zewnętrznej odpowiedniej dla konkretnej strefy klimatycznej i dla temp.wewnętrznej.

Czy masz to policzone ? Jakie Ci wyszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw

Zapytanie do Drake:

 

A może RBR 17kW będzie ok jeśli obciążenie cieplne będzie pod ten kocioł ?

Jakie masz wyliczone obciążenie cieplne ?

A może potrzebujesz tylko kocioł RBR-Ekouniwersal o mocy 5kW,żeby w pełni zaopatrzyć wyliczone obciążenie ?

Przewymiarowanie kotła jest bardzo szkodliwe.

Żądaj pełnego wyliczenia i doboru kotła pod te wyliczenie.

RBR-Ekouniwersal powinien spełnić żądania.

 

Nie robiłem żadnych obliczeń. Zaprosiłem pana Bałkę do domu, aby ocenił instalację i dobrał odpowiedniej mocy kocioł. Ten 11kW ma wg. DTR zakres pracy 3-14kW, więc myślę, że spokojnie uciągnie moją instalację i przewymiarowany na pewno nie będzie - z tego co zdążyłem zauważyć, kilka takich kociołków już pracuje w podobnej do mojego domu kubaturze i spalanie ze statystyk odpowiada mi w zupełności.

Planuję zużyć do 3t na sezon (na razie grzanie CWU odpuszczam - będzie to robił gazowiec), jak wyjdzie w praniu - pokaże czas.

Obecnie dom (poza garażem, wiatrołapem i łazienką) do 23st. na dole i 22st. na górze z powodzeniem bez większego wysiłku opala kominek 14kW z DGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie robiłem żadnych obliczeń. Zaprosiłem pana Bałkę do domu, aby ocenił instalację i dobrał odpowiedniej mocy kocioł. Ten 11kW ma wg. DTR zakres pracy 3-14kW, więc myślę, że spokojnie uciągnie moją instalację i przewymiarowany na pewno nie będzie - z tego co zdążyłem zauważyć, kilka takich kociołków już pracuje w podobnej do mojego domu kubaturze i spalanie ze statystyk odpowiada mi w zupełności.

Planuję zużyć do 3t na sezon (na razie grzanie CWU odpuszczam - będzie to robił gazowiec), jak wyjdzie w praniu - pokaże czas.

Obecnie dom (poza garażem, wiatrołapem i łazienką) do 23st. na dole i 22st. na górze z powodzeniem bez większego wysiłku opala kominek 14kW z DGP.

Jeszcze raz zapytam,jaką moc źródła ciepła potrzebujesz do swojego domu ?

No cóż,za późno na naukę aczkolwiek widzę,że łosiów dla nowego kotła minertu będzie całkiem sporo ;)

 

Swoją drogą dobry pomysł na biznes bo bezmyślnych inwestorów jest masa,trzeba będzie wynająć garaż i kilku spawaczy ;)

Jakby co to zastrzegam sobie kolor kotła ŻÓŁTY :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam,jaką moc źródła ciepła potrzebujesz do swojego domu ?

No cóż,za późno na naukę aczkolwiek widzę,że łosiów dla nowego kotła minertu będzie całkiem sporo ;)

 

Swoją drogą dobry pomysł na biznes bo bezmyślnych inwestorów jest masa,trzeba będzie wynająć garaż i kilku spawaczy ;)

Jakby co to zastrzegam sobie kolor kotła ŻÓŁTY :)

 

Łosiu żołty już dawno zajęty przez firmę K..., ale kominek możesz sobie trzasnąć na żółto. Rozbierz drugi komin to pompa wyjdzie Ci za darmo:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem żadnych obliczeń. Zaprosiłem pana Bałkę do domu, aby ocenił instalację i dobrał odpowiedniej mocy kocioł. Ten 11kW ma wg. DTR zakres pracy 3-14kW, więc myślę, że spokojnie uciągnie moją instalację i przewymiarowany na pewno nie będzie...

 

Jak poczytasz dalej (niż dotąd przeczytałeś), to zobaczysz, że użytkownicy podają, iż bez problemów potrafi pracować z mocą ponad 20kW. To bardzo uniwersalny kocioł, jeśli chodzi o moce.

 

P.S.

Czytaj dalej. Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam,jaką moc źródła ciepła potrzebujesz do swojego domu ?

No cóż,za późno na naukę aczkolwiek widzę,że łosiów dla nowego kotła minertu będzie całkiem sporo ;)

 

Swoją drogą dobry pomysł na biznes bo bezmyślnych inwestorów jest masa,trzeba będzie wynająć garaż i kilku spawaczy ;)

Jakby co to zastrzegam sobie kolor kotła ŻÓŁTY :)

Nie rozumie do czego pijesz kolego!!! Jakich Łosiów i do jakiego kotła?

 

A tak na marginesie jak chcesz kogoś przestrzegać to podjedź do najbliższej hurtowni i przestrzegaj tych,co kupują 25kW dla 160m2 , całkiem blisko Ciebie wcisnęli gościowi kocioł węglowy gdzie podkreślił jasno,że będzie palił pelletem.

Idź i oświecaj hurtowników a nie nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz a mi się udało chyba ze 6 a może nawet z 8 razy dodzwonić.

Pierwszy chyba o 8,26 a ostatni już po 22-ej :)

Z jednym klientem rozmawiałem tuż przed 22-gą i też udało mu się do mnie dodzwonić.

 

Byłoby co najmniej dziwne gdyby producent nie odbierał telefonów od przedstawiciela handlowego. Bo na nasze (klientów - userów) telefony, e-maile nie odpowiada. Ma na nas frajerów wy...... . Kupiłeś cieciu to się ciągnij - naczelna zasada producenta instalko. Niech się tobą zajmie Karoka i Minertu. Cóż, jaka firma, taki kontakt.

Dobrze, że Karoka i Minertu telefony odbierają i pomagają nowicjuszom w dziedzinie palenia i wszystkim innym. I to jedyny pozytyw. :yes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jak poczytasz dalej (niż dotąd przeczytałeś), to zobaczysz, że użytkownicy podają, iż bez problemów potrafi pracować z mocą ponad 20kW. To bardzo uniwersalny kocioł, jeśli chodzi o moce.

 

P.S.

Czytaj dalej. Warto.

I to jest ciekawe.Pisałem o tym ponad miesiąc już temu.Ktoś mi doradził cichcem bym przestał,bo mnie zlinczują...

W moim przypadku taki zapas mocy to nic złego,ale wolałbym wiedzieć co kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Kupiłeś reaktor, a one (reaktory) są mało-przewidywalne (szczególnie te z okolic związku zdradzieckiego), stąd lubią "błysnąć" mocą. :D

 

OK. Juz nic nie pisze bo się zaraz zacznie zadyma.

 

Informacje producenta powinny być rzetelne i prawdziwe.Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...